Reklam
Bugun...


İSİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATA GÖZ YUMDU! Ardahan'lıların acı günleri sürüyor..
Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci'nin kanser illeti dolayısıyla oğlunu kayıp ettiği, Ardahanlı 78'ler grubunda bulunan Turgay Yılmaz'ın yanında Ardahan'lı Karadağ ve Şahin Ailesinin bireyi Hemşire Şenay Şahin'in coronadan hayata göz yumması, Aktaş Ailesinin büyüğü olan Ardahan'lı Terzi Nurettin Aktaş'ın hayata veda etmesi ardından Ardahan Valisinin annesini kaybettiği şu günlerde Ardahan' lılar iki ölümle daha sarsıldı.

İSİ KALP KRİZİ SONUCU HAYATA GÖZ YUMDU! Ardahan'lıların acı günleri sürüyor..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Ardahan kamuoyuna İSİ lakabıyla tanınan İsmail Öztürk geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata göz yumdu. 
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde hayata göz yuman Terzi Nurettin Aktaş'ın ailesine taziyeye giden bir zamanların ülkücüleri arasında bulunan İsmail Öztürk'ün yalnız yaşadığı evine dönerken yolda geçirdiği kalp krizi dolayısıyla çağrılan ambulansla Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılmak istendiği esnada hayata veda ettiği öğrenildi.
Öte yandan uzun süredir kanserle mücadele ettiği öğrenilen Ardahan Hoçvan/Bayramoğlu Gıyasettin Zengin (63) vefat etti. Selvi Zengin'in abisi olan Gıyasettin Zengin'in İstanbul Sarıyer'de Maden camiinden klıınacak olan öğle namazına müteakiben toprağa verileceği öğrenildi. Başsağlığı için 05362536117 Selvi Zengin

YENER, YENEMEZ!..

Başımız her sıkıştığında Avrupa kriterleri diyerek sarıldığımız kriterlerin ne olduğunu insanlıktan bihaber olduğumuz gibi onun içeriğinden de bihaber çok bilmiş kesiliriz. Bunu özel hayatımızda iş hayatında hal ve hareketlerimizle de ortaya koyar kendimizi ele veririz. 
Bu sorunun altında yatan ise bu eksikliği giderme adına çaba gösteremeyişimizdir. 
Bu durum 60 yıldır katılma hesapları yaptığımız ama hala gerekli kriterleri yerine getiremeyişimizden  dolayı kapısında beklemeye devam ettiğimiz Avrupa Birliği rüyasında olduğu gibi kendi özel hayatımızda sıkça ortaya koyarız. Bunun diğer adı gelişmişlik sorunudur. Yani köyden kalma etkiden kendimizi kurtaramayışımızdır.Yerel ağızla çeperin dibinde kalan, galağın büyümesiyle kendilerinin gökdeleni olduğunu sananların isimleri Yener'de olsa kendilerinin bu ukalalıklarını yenemedikleridir. Ne anlatmak istediğimi isimleri Yener'de olsa hep yenilenlerin gol yediklerinden de haberleri yoktur. Bu durumun en bariz örneği samimi bir dostumun önerisiyle arayıp tanışmak istediğim ancak harcadığım kontüre ve zamana acıdığım aşağıdaki mesajı kendisine yazmama neden olan ve batılı olamayan doğunun karanlığında kalan şahıştır bu yazıyı bana yazdıran !... 

 Yener bey merhaba.. Öncelikle sizi aradığım için özür dilerim.. Benim adım Fakir Yılmaz..  Gazeteciyim aynı zamanda Yaşam TV de iş insanlarımızla başta olmak üzere bir çok alanda program yaparım. Ardahan merkezli günlük gazetelerimizin yanı sıra 7 yaşından beri çek-senetle uğraşan, ticaretin, ekonominin, iş hareketlerinin sıkıntılarını bilen ailemin olan ve kardeşler olarak baktığımız matbaamız, petrolümüz, iş hanımız, kapalı spor sahamız gibi bir çok işlerin yanı sıra Ardahan Gazeteciler Cemiyeti ve merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığını da yapmaktayım. İnternette www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitem aracılığıyla da günlük 25 ila 33 bin arasında okuru olan ve kendi gazetelerim, sitem aracılığıyla her gün yazı yazan, yorum yapan ve aynı zamanda Birgün, Akşam, Habertürk muhabirliği yapan İstanbul'da yayınlanan Gazete Damga adlı gazetede yazılar yazan 34 yıllık bir gazeteciyim. Bu mesajı yazmamın nedeni sadece ziyaret edip, tanışmak, eğer ısmarlasaydınız bir bardak çayınızı içmek için, randevu talebim ile sizinle yaptığım telefon görüşmesinde karşınızdaki insanı tanımadan takındığınız tavır oldu. Bir iş adamına yakışmayan tavrınızı kınadığımı ve insanlara karşı biraz daha nazik olmanızı bir iş adamı, iş insanı, stk başkanı, gazeteci olarak tavsiye ederim.. Çünkü bu dünya küçük bir günde siz birini ararsanız ve köyden kalma tavırla karşılaşırsanız üzülürsünüz derim.. Ha davranışınıza kızsam da küs değilim bilesiniz..  Yine de selamlar.. Fakir Yılmaz/Gazeteci 05322678015

CORONA, KALP, VE BEYİN ÖLÜMLERİ
ARDAHAN'I ÜZDÜ!..
arşiv haber 20/06/2020 tahrili haberler
Ardahan'da iki kadının Coronadan, Ankara'da bir gencin kalpten hayata göz yumduğu öğrenilirken bir çok Ardahanlının doktoru olan Kurtel'de İstanbul'da hayata göz yumdu.
3 Ayı Geçen Coronavirüs, pandemi paniğinin devam ettiği şu günlerde gevşetilen önlemler kapsamında izin verilen şehirlerarası geliş-gidişler ardından batıdan Ardahan'a gelenlerin maske takma zorunluluğu uygulamasının başlatılmasına neden olduğu Ardahan'da iki kadının Covit-19 teşhisi ile kaldırıldıkları Ardahan Devlet Hastanesinde hayata göz yumdukları, 20'ye yakın hastanın ise karantina odasında tedaviye çalışıldığının öğrenildiği şu günlerde bir Ardahan'lının da aynı rahatsızlık sonucu Ankara'da hayata göz yumduğu öğrenildi.

Ardahan Köprülü (Gorveng) Beldeli oldukları öğrenilen Göğercin Polat ve adı öğrenilenemeyen bir bayanın Köprülü de toprağa  verildiği öğrenilirken yine Ardahan Göle/Senemoğlu Köylü olduğu ve Aşçı olduğu öğrenilen Haydar Yeni isimli bir kişinin de Ankara'da hayata göz yumduğu öğrenildi.

Hasköylü Genç ile Doktor Hemşerimizi de Kaybettik..

Öte yandan Ardahan Hoçvan Hasköylü bir genç yatağında ölü bulundu.

Alınan bilgilere göre meslektaşımız Çetin Yılmaz'ında akrabası olduğu öğrenilen Tarık Şerfeoğlu (21) isimli Hoçvanlı hemşerimiz Ankara'da  yatağında hayata göz yumduğu öğrenilirken Ardahan'da uzun süre doktorluk yapan ve abisi Behice Boranın Genel Başkanlığını yaptığı sırada İşçi Partisi Kars Milletvekili Adil Kurtel'in kardeşi, İBB eski başkanı Nurettin Sözen'in sınıf arkadaşı olan 5 çocuk babası Doktor Bedrettin Kurtel'in (87) beyninde çıkan tümör sonucu hayatını kaybettiği bilgisi alındı.

İki yüzlülük..
Havuz ve kendisini merkez ilan eden medya ve basının her ne kadar eski dese de siyaseten düşünen birçoklarının gönül ve HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları tutukluluk süresinin makul olmaması, tahliye talebi makul süreyi aşması ve karar sürecinin uzaması nedeniyle kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiğine karar verildi. Ve aynı AYM Demirtaş'a 50 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi.
Peki mevcut iktidar bu konuda nasıl bir adım atacak ve bırakılması gereken Demirtaş ve yeni operasyonlarla üzeri kapatılmak istenen soruna nasıl bir yol bulacak?
Bilemem ama ben bu yönde ele aldığım ve yayınlanan bir yazımı yeniden yayınlayıp, durumun dünden farklı olmadığını anlatan yazımı bir kez daha okuyup dün ile bugün neyin değiştiğini düşünmenizi rica ediyorum.
19 Haziran 2014 yılında ele aldığım ve 'İki yüzlülük' başlıklı yazım şöyle;
**İki yüzlülük..
Ortadoğu’nun kan gölüne döndüğü, CHP’nin MHP ile anlaşıp cumhurbaşkanı adayı çıkardığı, BDP/HDP’nin ülkenin kilit noktası olduğu bir süreci izlerken dün CNN Türk’e çıkan Selahattin Demirtaş’ı izledim.
Türklerin bile ‘Oy verebileceğimiz bir lider’ diyerek takdir ettiği Demirtaş’ın yaşanan sürecin sorumluluğuyla hareket edip, gazeteci meslektaşlarımın sorularına verdiği cevapları dinlerken Ardahan başta olmak üzere ülke genelinde oynanan iki yüzlü siyasetin çirkinliği ve çirkefliğini bir kez daha hatırladım..
Ve özelikle Demirtaş’ın da için de bulunduğu kadronun verdiği mücadelenin arkasına sığınıp, metropollerde kaymağı yiyenler aklıma geldi.
Çünkü Demirtaş’ın Erdoğan’a karşı dik duruşu ve onun için de bulunduğu kadroların mücadelesinin gölgesi altında siyaset yapıp, AKP’li, CHP’li yerel yöneticiler ile ortak olanların sayısının çok olduğu metropollerde Sellattin Demirtaş’ın partisinin ne kadar az oy aldığını hatırlıyordum.
Evet iki yüzlülüğün alıp başını gittiği İstanbul ve diğer kentlerde bıraktıkları pala bıyıkları ve yaptıkları demagoji ile devrimci, solcu, demokrat, orta, yan yolcu geçinenlerin yeri geldiğinde benden daha devrimci, Demirtaş’tan daha BDP’li, Öcalan’dan daha çok PKK’lı olduğunu ve bunları yaparken de arka kapılarda sistemle barışık, sistemin ekibiyle iş ortakları olduğunu da bilirim.
Ve bunların ortaya koydukları iki yüzlülükle gemilerini yaman yürüttüklerini de...
Neyse Kürtlerin bir kez daha ortaya çıktığı Ortadoğu’da yaşananlar, solcu CHP’nin MHP ile anlaşıp Melle’yi cumhurbaşkanı yapmaya çalıştığı bunca karışıklıkta karlı çıkacakların başında yine iki yüzlüler geleceği için çok da uzatmaya gerek yok...
Çünkü Kürt sorunu ile ilgili ciddi bir eylem ortaya koyamayan, İstanbul’da bulundukları yerleşim yerlerinde BDP’nin niye az oy aldığını umursamayanlar bu süreci de, yayla şenliğini de öyle ya da böyle geçiştirecekleri için benim ya da Demirtaş’ın anlatmak istediklerinin çokta anlamı olur mu bilmem.
Ama o yüzlerine tuttukları iki yüzlü peçe gün geçtikçe yırtılıyor, paramparça oluveriyor.

Benim de tek tesellim ve umudum bu...

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Seymen Anadolu ArdahanlınınSeymen Anadolu Ardahanlının

*Yener Yılmazoğlu TV Kanalı Aldı..
Arşiv haber 07/04/2015 tarihli haber
Ardahanlı Ozan ve TV Programcısı Yener Yılmazoğlu TV Kanalı satın aldı. Ardahan Çıldırlı Yener Yılmazoğlu'nun oğlu Ufuk Yılmazoğlu'nun yöneticiliğini yaptığı SEYMEN ANADOLU isimli televizyon kanalı Ardahan'ın da içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesinin yanı sıra İç Anadolu ve ülke genelinin gelenek e göreneklerini yaşatan programlara ağırlık verecek.

MEDYA PATRONLUĞU SERÜVENİNE 2008 yılında VATAN TV İLE BAŞLAYAN AŞIK YENER YILMAZOĞLU bir süre ara verdikten sonra 01 NİSAN 2015 TARİHİNDE SEYMEN TV ‘Yİ DEVR ALARAK KALDIĞI YERDEN YAYINCILIK HAYATINA Tüm Anadolu’NUN örf adet gelenekleri yanı sıra aşıklık kültürünude tüm dünyaya tanıtılmasına devam etmek için ; orta anadolu kültürüyle birlikte doğu Anadolu kültürünü harmanlamaya karar verdi. • 1 yıldır yayın yapan ve kısa sürede büyük bir izleme kitlesini yakalyan seymen tv ının başına yener yılmaz oğlununun oğlu ufuk yılmazoğlu gecerek ilk işi seymen tv yı seymen anadolu logosuyla yayın yapmasına karar verdi canlı yayın aracıyla doğu anadolu ve ıc anadolu kültürünü harmanlayarak yayın yapacak.

 

**ESFENDER HOCA'DA ULUSAL KANALA ORTAK OLDU.

Öte yandan Kars-Ardahan-Iğdır akfı Kurucu Başkanlarından, esiki İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Esfender Korkmaz'ın da Ulusal TV adlı kanala ortak olduğu alınan bilgiler arasında oldu.

**Sınır TV Resmi Açılışını Yapacak..

Diğer yandan kısa bir süre önce yayına başlayan Sınır TV adlı T kanalının resmi açılışının önümüzdeki günlerde gerçekleşeceği öğrenildi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 8614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI