Reklam
Bugun...


İş İnsanları Bölgeye Çıkarma Yapacak..
Ardahanlı İmdat Tatar’ında aralarında bulunduğu İş İnsanları Bölgeye Çıkarma Yapacak..

İş İnsanları Bölgeye Çıkarma Yapacak..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ardahanlı iş insanı Göld Gümrükleme Yönetim Kurulu Üyesi İmadat Tatar’ında yönetiminde bulunduğu Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı adını taşıdığı üç ile çıkarma yapacak.
Alınan bilgilere göre Kars, Ardahan ve Iğdır’da var olan sorunların yerinde görmek, yerel idareci ve yerel siyasilerle görüşüp, çözüm üretmek için önümüzde ki günlerde bölgeye gidecek olan KAI Vakfı bölge üniversitelerinide ziyaret edecek.


Konu hakkında gazetemize bir açıklama yapan Ardahanlı İş İnsanı İmdat Tatar yönetiminde yer aldığı KAI olarak bölgenin sorunlarını bölgede yaşayanlarla görüşmek, tartışmak ve çözüm üretmek için bir heyet olarak Kars, Ardahan ve Iğdır’a bir gezi yapacağız.’ dedi.

Bakkal ruhsatı ile müteahhitlik.

Ardahan Valiliği, Ardahan Savcılığı ve Defterdarının olduğu binanın yanı başından geçen ana yolun ortasına binalar dikilen Ardahan'da en çok vergiyi veren ilk 100 arasında 8. olan biri olarak dikkatimi çeken önemli bir nokta var. O da bu kentte zengin diye görünenlerin son beş yıldır bir taşın üzerine taş koymazken yeni zenginlerin ortaya çıkmasıdır. Ki bu zenginlerin başında gelenler de Yap Sat modeli ile yapılan binaların sahipleridir.
Kent İmar Planı'na uyulmadan gelişi güzel yapıldığı ileri sürülen onca binadan elde ettikleri paralarla bir hayli zenginleştikleri bu kişilerin başarısını kıskanmak değil amacımız, aksine yıllardır özlemini çektiğimiz önemli bir şey olduğunu baştan belirtelim.
Çünkü kamuoyun da varyemezler olarak bilinen bu kişilerin yastık altında biriktirdikleri paraları Ardahan'da yatırıma çevirmelerinin en çok bizi sevindirdiği de bilinmelidir.
Ancak bunca binayı yapıp, Yapsat modeli ile satanların kazançlarının da şeffaf olması ve ne kadar vergi verdiklerini de bilmek benim ve herkesin hakkı olmalıdır.
Çünkü bu ülkede ve inandığımız dinin emri gereği bir insanın kazancının bir bölümünü vergi olarak vermesinin şart olduğu belirtilir.
Ki o vergi verilirken de bakkal ruhsatı ile değil müteahhitlik ruhsatı ile vermesidir. İşte bizim de merakımız bundandır.
Konuya bakacak olan da Defterdarlık ve Vergi Dairesidir..

**Vergi Denetmeni Yokmuş..

Bu yazıyı ele aldığım ve 'Bakkal ruhsatı ile müteahhitlik' başlıklı yazımın ardından gelen tebriklerin ardı sıra burun kıvırtıp, kızanlarda olmadı değil..
Ardahan'da en çok vergi verenler sıralamasında ilk 100'de ilk 10'da olan biri olarak ele aldığım bu yazım ardından vergi dairesinin tepkisini de merak ettim. Ve kendim bizzat gidip, yazdıklarımın bu kurumda nasıl bir etki yaptığına da baktım.
Çünkü son 5 yıl içinde mantar gibi art arda biten ve en az 280 ila 350 bin TL. arasında peynir ekmek gibi satılan konutları yapanların vergilerle ayakta kaldığı ileri sürülen bu devlete ne kadar vergi verdiğini bilmek istemek, şu yoksul Ardahan'da 17 sigortalı çalıştıran ve en çok vergi veren biri olarak merak etmek en tabi hakkımdı.
Ancak birçok yazımız gibi 'Bakkal ruhsatı ile müteahhitlik' başlıklı yazımında konuyla ilgili kurumca sadece okunduğu ve 'Evet haklı yazmışsın, güzel yazmışsın' denilip, kenara konulduğunu görmenin üzüntüsünü yaşadım.
Bu durumun yaşanmasına neden olan ise benim gibi bu durumu merak edip, araştırması gereken Vergi Dairesi'nde vergi denetmelerinin olmadığı yönünde bir cevap almamdı.
Ve bu ülke' de bir şeylerin ters gittiğinin açık bir örneği olan bu durum karşısında bana sadece şaşmak kalırken, seçim öncesi yine ortaya atılan 'müjde' twitleri yeni yaptırılacak denen TOKİ konutlarının da daha önce olduğu gibi yine bu bakkal müteahhitlerce alındığını duyuyordum.

arşiv haber 17/01/2018 tarihli haberler/yorum
2018 Ardahanlılara İyi gelmedi!
Geçtiğimiz gün Amerika'dan Türkiye'ye gelirken havalananında hayatını kayıp eden Göleli Yıldırm Samancı'nın ölümü ardından Ardahan'da yaşanan ve Selçuk Yılmaz'ın hunharca bıçaklanarak öldürülmesi ile sarsılan Ardahanlılar bugün de Cabbar Demirpehlivan'ın ölümü ile bir kez daha sarsıldılar.

**Demrpehlivan Kalp Krizi Sonucu Hayata Göz Yumdu..

Ardahanlı hemşehrimiz Anavatan Partisi eski Ankara İl BaşkanYardımcısıve Ardahan İl Başkanı Cabbar Demirpehlivan kalp krizi sonucu izmirde vefat etti. 

Demirpehlivan'ıun cenazesi yarın (18.01.2018) öğlen Ankara Gölbaşı mezarlığından kaldırılacağı alınan bilgiler arasında oldu.**Selçuk Yılmaz Küçük Sütlüce Köyünde Toprağa Verilecek..

Geçtiğimiz gün yaşanan kavgada bıçaklanarak hayata göz yuman Selçuk Yılmaz bugün Ardahan Merkez Küçük Sütlüce köyünde toprağa verilecek.

Aynı zamanda Gazeteci Fakir Yılmaz'ın kuzeni olan Yılmaz'ın öldürülmesi ile ilgili bir çok kişinin göz altına alındığı öğrenildi.

 

**Havaalanında fenalaştı hastanede vefat etti..

Ardahan’ lı bir kişi Amerika’dan Türkiye’ye gelmek için bindiği uçakta hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Ardahan’ın Göle İlçesine bağlı Serinçayır köylü Samancı ailesinin ferdi olduğu öğrenilen Yıldırım Samancı bulunduğu Amerika’dan Türkiye’ye dönmek üzere geldiği havaalanında uçağa bindiği sırada rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığı kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Göleli işadamlarından olan Turgut Samancı’nın yeğeni olduğu öğrenilen Yıldırım Samancı’nın cenazesinin Cuma günü İstanbul’a getirileceği alınan bilgiler arasında oldu.

**Göleli Pusuya mı Düşürüldü!..

Geçtiğimiz günlerde yemek yediği restorantta çıkarken vale ile girdiği tartışma ardından öldürüldüğü ileri sürülen Göleli gencin pusuya düşürüldüğü ileri sürüldü.
Aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu karanlık cinayet ardından bir çok kişinin göz altında olduğu ve pusu sonucu öldürüldüğü ileri sürüklen Murat Oğuz Orhan'ın öldürülmesi için kimlerin azmettiriciler olduğunun araştırıldığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Süt Kurtarılamadı!..
Geçtiğimiz günlerde sigara içmek için çıktığı evinin balkonunda dengesini kayıp ederek düşen Ardahanlı genç hastanede verdiği hayat mücadelesini kayıp etti.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorveng) Beldeli Tuncay Süt balkondan düşüp ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayata göz yumdu.
**Avşar Ailesi de Yasta..
Öte yandan Ardahan Merkeze bağlı H. Hasköylü Türker Avşar (62) kanser hastalığı dolaysıyla tedavi gördüğü hastanede hayata göz yumdu.
Avşar'ın İstanbul Esenyurt'ta toprağa verileceği öğrenildi.
**Çıldırlı Beyin Kanaması Sonucu Hayata Göz Yumdu..
Diğer yandan Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Eski Byerahatun Köylü Fatih Çiftçi Bursa'da geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata göz yumdu.
Bekar Olduğu öğrenilen Çiftçi'nin bekar ve 27 yaşında olduğu öğrenilirken cenazesinin Bursa'da toprağa verileceği alınan bilgiler arasında oldu.
**Gazetecinin köylüsü köyünde toprağa verilecek..
Gorveng ve H. Hasköylülerin yaşadıkları kayıpların acısını yaşayan Ardahanlılar aynı günlerde gelen diğer bir ölüm haberiyle yeniden sarsıldılar.
Aynı zamanda Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da köylüsü olan ve İstanbul da yaşayan Gülçin Özdemir hayata göz yumdu.
Cenazesi İstanbul'dan getirilen ve ArdahanMerkeze bağlı Küçük Sütlüce (Şişka) da toprağa verilen Özdemir'in uzun süredir rahatsız olduğu alınan bilgiler arasında oldu.

CHP İl Başkanı Anju Oldu..

*02/01/2018 Tarihli Haberler

Bir dönem de Ardahan İl Genel Meclis Üyeliğide yapan CHP Ardahan eski İl Başkanı İlimdar Senem kalp rahatsızlığı dolaysıyla bir operasyon geçirdi.

Alınan bilgilere göre İstanbul'da kalp damarlarında anju olduğu öğrenilen İlimdar Senem'in durumunu iyi olduğu öğrenildi.
**Yakup Süt'ün Oğlu Balkondan Düştü..
Öte yandan Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorevng) Beldesi sakinlerinden Yakub SÜT'ün oğlu Tuncay SÜT (27) yoğun bakımda.
Alınan bilgiler göre İstanbul Fındıklı Mahallesinde ikamet eden SÜT sabah işe gitmek için hazırlanmış balkonda sigarasını içerken dengesini kaybedip, 5.kattan yere düştü. Fatih Sultan Mehmet Hastahanesinde yoğun bakımda müşahide altında tutulan Tuncay Süt'ün durumu ciddiyetini koruduğu öğrenildi.
Dış Mihraklar İran'da!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
AK Partili Ardahan Milletvekilinin sık sık ziyaret ettiği İran günlerdir yaşanan ve her geçen gün büyüyen protestolarla sarsılırken başta kirli havuzda beslenen medya olmak üzere iktidar karşısında hazır-kıta olan basın da tık yok..
Gerçi tık yok desek yanlış olur..
Çünkü başta 10 milyon oyu alan patinin lider ve milletvekillerini içeri atılmasını görmezden gelen ve kendi iç sorunlarını değilde komşu ülkelere hatta dünyanın en büyük ekonomisine sahip Amerika'ya akıl vermekle meşgul olan havuz medyası İran'da yaşananların nedenini de çoktan manşetledi bile..
Yani içte olduğu gibi İran'da da yaşananlar o ülkenin iktidarlarının hataları değil, başta ABD olmak üzere dış mihrakların işiymiş miş..
Ve buna çanak tutan bir muhalefetin milletvekili olan CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'da aynı anlama gelen bir açıklama yaparak Mollaların yıllardır baskıyla yönettiği İran'da yaşanan protesto, ayaklanmaların içteki antidemokratik uygulamalardan dolayı değil, dış mihrakların işi olduğunu ima ediyor..
Sanki ülkemizde olduğu gibi İran'da da siyasetin, sivil toplum örgütlerin, muhalefetin önünde ki tüm engeller kaldırılmış ve demokrasinin tam bir şekilde uygulandığı bir yönetimle yönetiliyormuş gibi de nankör (!) İran halkı ayaklanmış gibi bir izlenim iç kamuoyuna pompalanıyor..
Peki her antidemokratik uygulamaya hemen bir kulp uydurup adına da, 'Dış Mihraklar' diyenler Mollaların yönetim şeklinde memnunlar mı, Molla Hummeni'yden bu yana son KHK ile ülkemizde de önleri açıldığı ileri sürülen Saldatlar aracılığı ile baskı altında tutulan İran halkı cadde ve sokaklara dökülmesi yanlış mı?
Yani Dünya Bankası 2013 istatistiklerine göre ekonomik büyüklük açısından (GDP) dünyada kendisine ancak 32. sırada yer bulabilen doğalgaz ve petrol yatakları ile dolu İran'da kişi başına düşen gayrisafi milli hasıla açısından da, 2013 IMF verilerine göre dünya ülkeleri arasında 98 nci sıra ile oldukça aşağıda bir konumdadır İran..
Yetmedi; UNDP’nin hazırladığı insani gelişmişlik endeksi açısından da, İran’ın durumu 75.lik gibi son derece kötü bir durumdadır.
Yani bir depremle yerle bir olan kerpiç evlerin ülkenin yarısından çoğunu sardığı İran'da bugün yaşananlar sadece ekonomik mi?
Anayasası seçimini sınırlandıran otoriter bir görünümdedir. Nitekim, her ne kadar Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilse de, adayların bu noktaya halkın iradesiyle gelmesi mümkün değildir. Dahası Cumhurbaşkanı’nın yetkilerinin üzerinde her zaman Dini Lider’in otoritesi bulunur.
İran'da “devrim mahkemeleri” de vardır. Devrim mahkemelerinin kararları kesindir ve temyiz edilemez. Özel Din Adamları Yargılama Mahkemesi, dinle ilgili konulara baktığı gibi, din adamları tarafından işlendiği öne sürülen suçlara da bakar. Normal yargı işleyişinin dışında çalışır ve yalnızca Dini Lider’e karşı sorumludur. Mahkemelerinin kararları kesindir ve temyiz edilemez. 
Yani anladığımız Demokrasiden çok uzak bir sistemdir Molla İran'da ki yönetim anlayışı..
Sadece bunlar mı İran'ı karıştıran, Irak ve Suriye'den sonra Arap Baharı denen antidemokratik yönetim ve yöneticilerle yıllarca halklarını ezen dikta yöneticileri günü geldiğinde yolcu edilmesinin nedeni?..
ve bunun en ucuz yolu olan 'Dış Mihraklar' savunması..
Vallahi bilmem ama bana soracak olursanız eğer; Bölgede uygulama konulan ve kendilerime 'Ben BOP''un eş başkanıyım' diyenler kanalıyla adım adım işleyen BOP'a dış mihrak denebilir..
Ama BOP başta olmak üzere tüm dış mihrakların ve icteki antidemokratik uygulamaların tek ilacının gerçek anlamds demokrasi, eşitlik, barış, dil, din özgürlüğü ve kardeşlik hakkı olduğunu unutanlardır, kendilerinin yarattığı kötü gidişatlar ardından başında oldukları ülkelerinde yaşanan her gelişmeye 'dış mihrak' deyip, pisliklerinin üzerini kapatmaya çalışanlar dış mihraklardan daha tehlikeli değil mi?
 
 

*AK Parti Milletvekili Aday Adayı Topçu: Ardahan'ı Kucaklamalıyız..

*06/04/2015 Tarihli haber

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Abdullah Topçu, ’’Ben Ardahan halkına hizmet için yola çıktım. Ezelde ve ebedde rızıklarımızı tayin eden yüce rabbimiz bu hizmeti bize nasip etmişse bilin ki size tepeden bakan bir efendi değil. Size 24 saat hizmet edecek bir fani olacağım.’’

Ak Parti Milletvekili aday adayı Topçu, Ardahan’daki en büyük sorunun işsizlik olduğunu söyleyerek,’’ İş yok, fabrika yok, sosyal güvence yok, biz niye kaçtık oralardan? Mecburduk, yoktu, yokluk vardı, okumak istiyorduk. Bizde devlet kapısında adam yerine konulmak istiyorduk. Hep askerde şehit olunca hatırlanmak istemiyorduk. Peki kendimizi kurtardık diye arkamıza bakmayacak mıydık, bugün yine aynı sıkıntılar yaşanmıyor mu, gençlerimiz geliyor büyük şehirlere bizim yaşadığımız sıkıntıların daha fazlasını yaşıyor. Ardahan mağdur kalmış, Ardahanlı ilgisiz kalmış. Ardahanda bir tane dahi gencimizin çalışacağı fabrikamız yok. Üniversite mezunu çocuklarımızı ne zamana kadar temizlik firmalarının güvenlik şirketlerinin kapılarına mahkum edeceğiz. Bizler tırnaklarımızla kaza kaza buralara geldik. Çalmadık, çırpmadık, eşkiya olmadık, vatanımıza milletimize düşman olmadık. Ben bütün bu sıkıntıları yaşamış birisi olarak istiyorum ki benim Ardahan’da ki gençlerim de yaşamasın bunları. Zordur. Yüzlerce, binlerce gencimizin, büyük şehirlerde çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını hatta intihar edebilecek noktalara geldiklerini biliyorum. İşte bütün bunları yaşamış ve görmüş birisi olarak Ardahan’a sırtımızı dönemezdik. Bu sıkıntılara duyarsız kalamazdık. Elbette ki dönmedik, dönmeyeceğiz. Bİz tırpan çekmesini de, çobanlık yapmasını da, ata binmesini de,kotan tutmasını da biliriz. Allahın izniyle Mecliste Ardahan’ımızı, Ardahan’ımızın insanını adam gibi temsil etmesini de biliriz. Ardahan’da hizmete talip olacak kişi, 24 saat herkese açık olmalı. Dağdaki çobana da, ahırdaki çiftçiye de. Ahırada gireceksiniz, kahveye de, camiye de, sağcısı, solcusu, Alevisi, Sunnisi, Kürdü, Türkmeni bütün Ardahanlıyı kucaklayacaksınız. Hizmete talip olmak çileye talip olmaktır.’’
Topçu, ben bu çileye talibim diyerek, ’’Ne koltuk, ne makam; ne mal, ne mülk hiç bir şey de gözüm yok. Ölümün gerçek olduğu bir dünyada bilen için bunların hiçbir kıymeti yoktur. Ben Ardahan halkına hizmet için yola çıktım. Ezelde ve ebedde rızıklarımızı tayin eden yüce rabbimiz bu hizmeti bize nasip etmişse bilin ki size tepeden bakan bir efendi değil. Size 24 saat hizmet edecek bir fani olacağım. Ardahan’da bu çileye talip olan tüm değerli aday adaylarımıza başarılar diliyorum.’’
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 18700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

şemsettin şenel
12-01-2018 14:41:00

Yaşamını yitiren hemşerilerime rabbimden rahmet dilerim hasta kardeşlerimize acil şifalar siyasi düşünen ardahanımıza hizmetiçin yola çıkan kardeşlerimizede başarılar dilerim saygılarımızla

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI