Reklam
Bugun...


İpi değil, kendini yaktı!
Ardahan'ın Çıldır ilçesinde oturan Sönmez ailesinin çocuğu olan 10 yaşında ki Fatih Sönmez, kolonya ile saçlarını düzeltmek istedi. Kolonyayı ellerine döken küçük çocuk yanlışlık giydiği gömleğe de bulaştırdı. Bu sırada gömlekte ki ipi koparmak isteyen Sönmez, koparamayınca çakmakla ipi yakmaya çalıştı. Kolonyanın bulaştığı gömlek biranda alev aldı.

İpi değil, kendini yaktı!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Küçük çocuğun çığlıklarını duyan anne Çiğdem Sönmez, koşarak küçük Fatih'in yanına gitti. Çocuğunun yandığını gören anne Sönmez, düşünmeden küçük çocuğun gömleğini yırtarak çıkardı.

İKİNCİ DERECE YANIKLAR OLUŞTU

Çocuğunun hayatını kurtaran anne Sönmez, durumu 112 Acil Sağlık ekibine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler küçük Fatih'i Ardahan Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Fatih Sönmez, Erzurum Şehir Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Küçük çocuğun çene ve göğsünde ikinci dereceden yanıklar oluştuğu belirtildi.

İNSAN İNSANA KAVUŞAMAZ!.

2020 yılına hayırlı başlamayan dünyanın çivisi sanki yeni çıkmış gibi korona paniği ile sallanmaya devam ediyor. Sallandıkça da insanlar sosyal hayattan kopuyor.

Baştan beri inanmadığım ama sağlık mafyası diye suçlanan ve medyanın da gaz vermesiyle devam eden korona paniği gerçek hayatı ve bu hayatın olmazsa olmazı olan sosyal yaşamı da bitiriyor. 
Hemde şu an bulunduğum tek edilmiş konumunda ki Îsanbul metropolünün başını çektiği bu paniğin yarattığı korkunun etkisiyle adeta yalnızlaştırılan insanlar gibi şehirler de gün geçtikçe birbirinden kopuyor.
Dün hiç yokmuş gibi bugün ortaya çįkmışvasına yaşanan ölüm korkusuyla gerçek yaşamı bitirip , sanal ortamda hayatta kalacaklarını sananlar aslında kendilerini bir ölüm çukuruna attıklarının da farkında değiller. 
Çünkü asıl ölümün yalnızlık olduğunu anladıklarında çoktan işi işten geçmiş olacak. 
Geleneğimiz olan birlikteliği de sonlandıran, sosyal hayatı sanallaştıran korona yani ölüm korkusunun  diğer adı Covit-19 paniği en çok da geleceğimiz denen yeni nesili yani çocukları da büyükler kadar etkileyip yalnızlaştırmış, sosyal hayattan ziyade sanal hayat çukuruna atmıştır. 
En büyük korkum da çocuklarımızın örf ve annelerimizden kopup yabancı toplumlar gibi bencil ve soğuk insanlar olmalarıdır.
Bunun önüne geçmenin tek yolu, biran önce sağlıklı ortamlar oluşturup, artık çivisi çıkmış olan şu yaşlı dünyayı daha çok sallayarak insanların olduğu gibi dünyanın da başını döndürmemeliyiz. 
Aksine her geçen gün yalnızlaşan insanların birbirlerine ulaşması mümkün olmayacak ve "Dağ dağa kavuşmaz ama Însan insana kavuşur" ata sözünün tam tersi gerçekleşecek.
Merek yandı, Sıçana’da Kalmadı!
arşiv haber 03/11/2015 tarihli haberler
HDP’nin 7 Haziran’da seçimi kazanıp bir milletvekili çıkarması karşısında şok olanların 5 ay boyuca oluşturduğu blok başarılı olup, HDP’nin kayıp etmesine neden olurken, AK Partinin Ardahan’da olduğu ülke genelinde 1. olması karşısında şok oldular.

**SIRA BÜROKRASİ DE!

1 Kasım Genel seçimlerinde olağanüstü oy alıp, 4. kez iktidar olan AK Parti’nin Ardahan’da ve Türkiye’de yeniden iktidar olması karşısında şok olan HDP destekçilerine muhalif olan grup sevinemezken, AK Parti iktidarı boyunca AKP’ye adeta birer nefer gibi çalışan bürokrasiyi iyi günler beklenmiyoır.
1 Kasım zafer ardından ilk konuşmasını yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu meclise zar/zor girmeyi başaran CHP, HDP ve MHP’den ‘Bürokrasinin hizmetleri engellemesini aşmak için destek isterken, sıranın bu ülkede asıl iktidar olan ve halkı seçtiklerinin önüne hep engel olan hantal bürokrasiyi ve bürokratları temizlemeye gelişdğine işaret olarak algılandı.

**Herkes AKP’li!

Diğer üç seçim de olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de AKP’nin gitmesini isteyen, ancak her seçimde AKP’nin iktidar olmasını engelleyemeyenlerin seçim akşamı gidip, AKP’liler ile halay çektitği görülen Ardahan’da olduğu gibi tüm ülkede herkesin aslında gizli birer AKP’li olduğunu da ortaya koydu.
,
**İstifaya çağıranlar istifa edecekler mi?

AK Parti’ni yeniden iktidar olması karşısında şok olanların yanı sıra seçimin hemen ardından partileri kapatıp, evlerine kapanan muhalefet parti temsilcilerinin aldıkları bu yenilgi ardından başında bulundukları parti yöenticiliğinde istifa edip, etmeyecekleri de diğer merak edilen önemli bir konu.
Çünkü bunların her seçi öncesi iktidarı teslim ettikleri AKP’nin yanlışlarında gerek hükümeti, gerek ise yetkililerini istifaya davet ettikleri bilinmekte.

**SARAY’A GİTMEKTEN KURTULDULAR!

Yıllardır başında bulundukları partileri iktidara taşıyamayan Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Bahçeli kayıp ettikleri 1 Kasım sonuçlarına sevindiler.
Çünkü kazansaylardı, ‘Kaçak saray’ dedikleri ve Erdoğan’ın bulunduğu Cumhurbaşkanlığı sarayına gidip, görevi almak zorun da kalacaktılar.
              

Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 7072 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI