Reklam
Bugun...


İnsanların ‘Daha iyi bir yaşam’ diyerek göç ettiği Ardahan’da KUŞLAR GÖÇ ETMEDİ!
Pazar Günü yeni konuğuyla birlikte TEMPO TV'de olacak olan gazeteciler GAZETECİLERLE GÜNDEM adlı programla yine ekranlarda olacaklar.

İnsanların ‘Daha iyi bir yaşam’ diyerek göç ettiği Ardahan’da KUŞLAR GÖÇ ETMEDİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

30 yıl önce 176 Binin üzerinde bir nüfusla yeniden vilayet olan ancak başta Kalp Anjiyo merkezi olmayan sağlık hizmetleri olmak üzere eğitim, yapılmayan havaalanın ve gelmeyen demir yolu gibi beklenen alt yapının yeterli olmaması dolaysıyla insanların daha iyi bir yaşam diyerek her yıl ortalama bin kişiye yakını batı kentlerine  göç ettiği, nüfusu bugün 95 binden aşağı düşen Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a sınır Çıldır Gölü kıyısında balıkçı ailenin yavruyken bulduğu ve besleyip büyüttüğü iki pelikan, havaların soğumasına rağmen göç etmedi.

HDP İLE GÖRÜŞMEK..
"Yetkiyi verirseniz bürokratik imparatorluğu yıkacağız" deyip 20 yıl önce göreve gelen ancak bugün eski siyasiler gibi bürokrasiye teslim olduğunu gördüğümüz iktidarın, 657'ye tabi bir memurun atanmış bakanın eleştirilmesi halinde suç işlendiğini belirtip davalar açtırması, komik olduğu kadar iktidarın yeniden bürokrasiye kaptırıldığını ortaya koyan acı bir durumdur. 
Bir memur gibi atanmış, 657'ye tabi bir devlet çalışanı olan İçişleri Bakanı hakkında eleştiri yaptı diye hapse atılan polis memurunun yanı sıra belediye başkanlarının da mahkemelere düşüren anlayış bugünler de bir hayli hükümdar, yani iktidar. 
Seçime doğru giden iktidarın puan kaybetmesine neden olan sebeplerin başında bulunan hatta "bu iktidardan bıktık" diyemeyip iş yapmamakla hükümeti vatandaşın karşısında zorda bırakan hantal bürokrasinin bu kadar şımartılması ve 657'ye tabi bir memurun yargılanması için üç değil, beş yerden izin istenmesi ne kadar doğru bilmem ama halkın oylarıyla seçilenlerin hapislerde olmasına o kadar yanlış..
Ve seçilen vekilin dokunulmazlığını kaldıranların bürokrasiye getirdikleri katmerli dokunulmazlıktan başka bir şey olmadığı gibi yıkılan komünist sistemde hatta Kuzey Kore’nin de içinde olduğu demokratik olmayan ülkelerin hiç birinde yoktur. 


Yani kısacası; bakanı değil, 657'ye tabi birer devlet memuru olan YSK'yı, Yüksek Seçim Kurulu hakimlerini eleştirdiği iddiasıyla  yargılayıp, Demirtaş başta olmak üzere onca milletvekilini, belediye başkanını son olarak ta Kaftancıoğlu gibi cezalandırıp, siyaset yapma yasağı getirecekleri iddia edilip tartışılırken başkanlık sistemi gereği yine bir bürokrat olan adalet bakanının nasıl olup HDP ile görüşmeye gittiği de eleştirilir. 
Halbuki demokrasi gereği halkın seçtiği siyasilerin görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atayanların dün aynı yöntemlerle , "muhtar olamaz" denerek kendilerinin de bu durumlarla karşılaştıklarını unutmuş olsalar da meclisin üçüncü büyük partisi olan, 6 milyon oy alan ve gerek şu anda gerekse yaklaşan seçimlerde asıl oyuncu olan HDP ile bırakın görüşmeyi selamlaşmanın şeytanlaştırıldığı bir zamanda Adalet Bakanını anayasa için HDP'yi ziyaret etmesini sanki ülkenin bekası gitmişçesine kıyamet koparılması ne kadar doğrudur. 
Bu kıyameti koparanların başını da yine ulusalcıların çektiğini ben cahil görürken barış sürecini bozan bu ulusalcı çeteyi ve asıl iktidarı elinden kaçırmak istemeyen bürokrasiyi mevcut iktidar görmüyor.
Kısacası iki seçimde yenemedikleri İmamoğlu’nu 1 Kasım 2015'de yapılan ve HDP'nin büyük başarı sağladığı seçimleri misali devre dışı bırakma adına hakimlere hakaret etti denilerek yargılatılmaya, saha dışına itilmeye çalışılması bu ülkede ki istenen huzuru getiremeyeceği gibi HDP ile görüşmenin bile bu ülkeyi ne kadar rahatlattığını görmek gerekir. 
Aksini hep bana hep bana denirse ve bunu saklamak adına da hukuku ve hukukçuları öne sürüp adına da adalet demekle adaletsizliğin en büyüğünü yapmış olur, yarın o adaleti de bulacak ne bir ortam bulabiliriz ne bir yönetim diyor HDP ile görüşmenin en doğrusu olduğunu, HDP'nin de Dolmabahçe masasını hatırlayarak bu masanın da yıkılmaması ve üzerinde oynanacak olan satrançta hemen şah=mat demektense uzun uzun düşünülmelidir derim.
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 28/01/2016 tarihli haber

KİM YALAN SÖYLÜYOR DERECELER Mİ, METEOROLOJİ Mİ?

Dondurucu havaları etkisini sürdürdüğü Ardahan'da dereceler Afet İlan edilmesi gereken 40 dereceyi geçerken meteorolojinin bu rakamı aşağı tutulduğu ileri sürülüyor.
Son olarak, Ardahan'da ki araçların soğuk, sıcağı ölçen dereceleri yani  27 Ocak 2016 gecesi saat 23.00'da -40'ı bulduğu görülürken, internet e meteoroloji sitesinde bu derrecenin 34 ila 36 arasında tutulduğu dikkatlerden kaçmadı.

SİBİRYA soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu adeta buz tuttu. Ardahan'ın Göle ilçesinde ısı sıfırın altında 39.7 dereceye kadar düştü ve Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu.
Doğu'da kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Sibirya üzerinden gelen soğuk hava dalgası altına giren bölgede hava sıcaklıkları 15-20 derece arasında düşüş kaydetti. Meteorolojiye göre, gecenin en düşük sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle ilçesinde 39.7, Erzurum Havalimanı'nda 35, Ağrı'da 34.6, Ardahan'da 30.5, Kars'ta 28.6, Erzurum merkez Yakutiye'de 27.1, Muş'ta 20.8, Erzincan'da 17.4 ve Iğdır'da 11.4 dereceyi buldu. Kırsal alandaki kar kalınlıkları birkaç metre arasında değişirken kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı'da 76, Muş'ta 59, Erzurum'da 48, Ardahan'da 25, Kars'ta 23, Erzincan'da 16 santimetre olarak ölçüldü. 

Gündüzleri güneşin etkisiyle eriyen çatılardaki kar yüzünden oluşan buz sarkıtları tehlikeli olmaya devam ediyor. Sarkıtların boyu şiddetli soğuklarla birlikte 3 metreye ulaştı. Kar yağışıyla birlikte Erzurum, Kars, Ardahan, Muş, Ağrı, Erzincan'da 2 bini aşkın köy yolunun merkezlerle kesilen bağlantısını sağlamak için çalışmalar sürdürülüyor.


Erzurum Büyükşehir Belediyesi de, aşırı soğuklar nedeniyle 333 su sayacının patladığını ve bunların yenileri ile değiştirildiğini bildirdi. Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Mevlüt Vural, Kasım ayından bugüne kadar su sayaçlarında patlamalar olduğunu anımsatarak "Don olayı gerçekleştiği zaman sayaçlara kesinlikle sıcak su ve ateş tutulmamalıdır. Bu durumla karşılaşan vatandaşlar, ESKİ Sayaç Hareketleri Şefliği’nin 233 01 33 numaralı telefonunu arayarak ihbarda bulunsun" dedi.Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI