Bursa Escort
Reklam
Bugun...


İmdat Tatar: Her zaman Ardahanlının yanındayım..
Bugün 3 sezondur Bölgesel Amatör Ligde Ardahan'ı temsil eden Serhat Ardahan Spor'un kuruluş yıllarından en büyük destekçisi olan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, 'Her zaman yanında olduğum Ardahan'a, Serhat'a bugün olsun yine destek çıkarım.' dedi.

İmdat Tatar: Her zaman Ardahanlının yanındayım..

 

GOLD Gümrükleme adlı firmanın kurucularından olan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar kendisini ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu yöneticilerinden Başkan Fakir Yılmaz, Başkan Yardımcıları Name Yılmaz Fidan ve Selvi zengin'e yaptığı açıklamada bir Ardahanlı olarak kendisine düşen her görevi karınca kararınca yerine getirdiğini, imkan oldukça da getirmeye devam edeceğini belirtti.
Bir dönem yönetim kadrosunda yer aldığı ARDAFED'in ve diğer Ardahan stk'larının toplumsal birliktelik için ortaya koydukları çabalarına gerek bizzat kendisi gerekse Tatar ailesi fertleri olarak destek vermeye çalıştıklarını belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar bu çerçevede kendisinin bir dönem ARDAFED'de, bugün Ardahan Kültür Evi'nde, kardeşinin ise KAISİAD'da olduğuna işaret etti.
Maddi, manevi olarak hemşehrilerinin yanında olma hazzını yaşadıklarını da belirten Tatar ARDAFED Heyeti aracılığıyla son günlerde yerel basının gündeminde düşmeyen bir konuya da dikkat çekti.
 
**Ardahan'ın Gelişimine Yerelden İzin Verilmeli..
 
Biz iş adamlarının başta İstanbul'da olmak üzere Ardahan dışında ki çabalarını en iyi bilen yerel gazetelerin ve yerel idarecilerin Ardahan'ın kalkınmasına katkı sunmak isteyen iş adamlarına sahip çıkması gerekir. Ve bu yönde adım atanlara yol atan haberler yapmalıdır. Bunun en son örneği Ardahan'da konut yapmak için kolları sıvayan benimde arkadaşlarım olan bir grup iş adamının kendileri ile alakalı olmayan iddia ve suçlamalara maruz kaldığını üzülerek görmekteyiz. Ama ben beni ziyaret eden ve kendisi de gazeteci olan Fakir Yılmaz aracılığıyla yerel basına tek şunu derim. Bir taşın üzerine taş koyanın yanında olun, karşısında değil' dedi.

İMDAT TATAR: BÖLGE TURİZMİ UNUTULMAMALI..

*02/08/2017 Tarihli Haber

Serhat Spor'un kurucu ve en büyük destekçilerinden olan Ardahanlı iş adamlarından GOLD Gümrükleme Ortaklarından İmdat Tatar gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesi halinde bölgenin kalkınmasında büyük etken olacak olan yayla ve tarihi turizminin unutulmamasını istedi.

Son olarak çoğu profesör ve üst düzey insanların olduğu 50 kişilik bir grupla Ardahan, Kars ve Şavşat'a düzenledikleri gezi turunda yaşadığı izlenimlerini gazetemize anlatan Tatar bölge insanı olarak birlikte geldiğim onca yabancının bölgeyi sevmeleri ve bir daha gelmeleri için elinde geleni yaptığını belirten GOLD Gümrükle Firmasının Ortağı, Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar başta ANİ, Ardahan Kalesi olmak üzere bölgenin tarihi ve kültürel simgelerinin yeterli şekilde bakımlı olmadıkları gibi bu eserlerin bulunduğu yerleşim yerlerini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere hitap edecek olan turistik tesislere sahip olamayışı üzücü bir durumdur.
Ardahanlı İş adamı, Ardahan Kültür Evi Yöneticisi İmdat Tatar, başta İl Turizm ve Kültür Müdürlükleri olmak üzere konuya ilgili yetkili kişi ve kurumların bölgenin tanıtımına katkı sunacak çalışmalara imza atmasını ve turizm sektörüne hitap eden iş adamlarını cezp edecek yollar açmalıdır' dediği açıklamasında Ardahan ve Çıldır Şeytan Kalesi, Kars ANİ, Ardahan gibi muhteşem yaylalara sahip Şavşat'ın yanı sıra Posof, Göle gibi önemli değerlere sahip Ardahan'ın da Damal Bebeği ile, Atatürk Silueti, Yeşilim Yalanızçam Ormanlarına sahip Ardahan ve Göle'nin yeşilliğine yeterli turist gelmiyorsa burada bir eksiklik var demektir. Oda yeterli tanıtım ve bakımın olmayışıdır. Bunun içinde görev kime düşüyorsa herkesin bu yönde de elini taşın altına sokması gerekir diyerek bölge ekonomisine büyük katkı sunacak olan turizmin göz ardı edilmemesini istedi.

**İmdat Tatar Ardahan Sevdalılarına Çağrıda Bulundu..

HAYDİ GELİN HEP BİRLİKTE

ARDAHAN’A SAHİP ÇIKALIM!

*20/08/2017 Tarihli Haber

Geçtiğimiz yıl son anda 3. Lige çıkmayan Serhat  Ardahan Spor’a tüm Ardahanlıların sahip çıkması gerektiğine işaret eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar’da Ardahan sevdalısı görünüp, elini taşın altına sokmayanları göreve çağırdı.

Ardahan’ın 3. Ligde temsil edilmemesinin Ardahanlı gençlere sahip çıkmamak olduğunu belirten TATKAR GÜMRÜKLEME Firmasının ortaklarından Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar liglere az bir zaman kalmasına karşın Serhat Ardahan Spor’un hala takımı kuramadığını belirterek başta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerinde oturup, Ardahan gecelerinde, toplantılarında, gazetelerinde iş adamı olarak kendilerini lanse edenlerin artık gerçek anlamda Ardahanlı olup, Ardahanlı gençlere sahip çıkmasının zamanı olduğu ne zaman anlayacaklar? İşte hepimize, kendisne iş adamı dedirtenler Serhat Ardahan Spor.. Haydi gelin hep birlikte Ardahan’a, Ardahanlılara sahip çıkalım. Bu fırsatı kaçırmayalım. Geçtiğimiz yıl kaçırılan fırsatı bir kez daha zorlayalım’ dedi.

**Tüm İşadamı Arkadaşlarımıza Çağrımdır..

Ardahan’ın gelişimi, göçün durmasının diğer bir yolunun orada ki gençlere sahip çıkmak olduğunu, bunun içinde spor’un güzel bir zemin olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar ben burada tüm hemşehri iş adamlarına açık bir çağrıda bulunuyorum. Gelin Ardahanlı olduğumuzu, Ardahan’n sorunu bizim sorunumuz olduğunu, ülkemizin bu zor günler geçirdiği bir zaman da ortaya koyalım. Koyalım ki gençlerimiz yeşil sahalarda kalsın, Ardahan’a futbol aracılığıyla yeni bir gelir kapısı açılsın.’ diyerek tüm Ardahanlı iş adamlarını Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkmaya davet etti.

**KENAN YILDIZ HAZIRIM..

Öte yandan Serhat Ardahan Spor’un 3. Lige taşınması konusunda kendisine görev verilmesi halinde tüm Ardahanlılar ile birlikte bu görevi üstlenmeye hazır olduğunu belirten Ardahanlı İş Adamı Kenan Yıldız’da kuruluşunda büyük emeği olan Serhat Ardahan Spor’un hak ettiği yere gelmesi için göree hazır olduğunu açıkladı.             

Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Kürdistan mı, Özerklik mi?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Başkan Erdoğan'ın ülke içinde olduğu gibi dünya siyasetinden iyi bir satranç ustası olduğunu artık kabul etmek gerekir..
Çünkü ülke içinde ki seçmeni 15 yıldır ikna edip, iktidar da kalmayı başaran Başkan Erdoğan dünya siyasetinde de kazançlı çıkan adımlar atmakla usta bir siyasetçi..
Bunun en son örneği dünyanın jandarması olan Amerika'ya rağmen Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almaya çalışmasını gösterebiliriz.
Gerçi ben şahsen bu anlaşmanın yani Rusya ile olan S-400 füze savunma sistemi anlaşmasının Irak ve Suriye'de ki Kürtlere verilen desteğin geri çekilmesi karşısında iptal edilebileceğini düşünenlerden olsam da Erdoğan'ın kendisinin iktidarını yıllardır ayakta tutan satranç denklemini oynamaya devam ettiğini görmek mümkün..
Her ne kadar ABD'nin dünden itibaren Rusya'ya ekonomik ambargo koyup, Türkiye'nin de içinde bulunduğu NATO ve Avrupa ülkelerinin Rusya ile ticaret yapmasını engellemeye çalışmasının ne gibi sonuç doğuracağını da merak etsem de asıl filmin Kürtlerin başında döndüğünü de kabul etmek gerekir..
Çünkü aynı ABD Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almaya çalışan Türkiye'ye inat Kürtleri silahlandırdığı da tartışılan siyasi konuların başında gelmekte..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısının yardımcısı olan Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın yanı sıra CHP Ardahan Milletvekilinin Barzani’nin Kürdistan çıkışı ile ilgili olumlu bakış olarak sayılabilinecek açıklamalarından da anlaşılan Başkan Erdoğan Irak'ta kurulacağı öne sürülen Kürdistan senaryosu içinde yeni bir hamle yapmak üzere..
Oda iktidara yakın birçok iş adamının iş ortağı ortak olduğu ileri sürülen Barzani'nin Kürdistan ülkesi için yapmaya hazırlandığı referandum da Türkiye’nin de dinlenilmesi gerektiğini yaptığı hamlelerle anlatmaya çalışan Başkan Erdoğan’ın burada ki hesabı İran üzerinden o bölgedeki Kürtlerin ülke projesini engellemektir.
Yani direk milyonlarca Kürtün yaşadığı Türkiye üzerindeyse yine PKK’nın bir kolu olan PEJAK’ın tetikte olduğu İran üzerinde bu referandumun önüne geçmeyi planladığı ve bölgede Kürdistan adlı bir ülkeden çok Irak’ın merkezi hükümetinde bağımlı Özerk Bir Kürdistan’a razı olduğunu da görmekteyiz.
Ama asıl sorunun ‘belini kırdık’ denen PKK’nın bir kolu olan ve ülkeden çekilen PKK’lıların katılımıyla, ABD’nin yerden uçak vuran füzelerinde olduğu silahları ile her gün biraz daha güçlenen YPG olduğunu bilen, gören Başkan Erdoğan ülkede kursa PKK’nin üzerinde çokta etkisi olmayan Barzani’den çok ABD’nin önüne ‘Bak sen öyle yaparsan bende Rusya, Çin ile temasa geçer böyle yaparım’ demeye çalışmakta.
Başkanın bu yönde ki hamlelerinin bugüne kadar Türkiye hakkında ne olumlu nede ciddi bir açıklama yapmayan ve Başkan Erdoğan gibi her an ne yapacağı çokta bilinmeyen Tump’un karşı hamlesine bölgede ki küçük Amerika denen İsrail’den de tam destek geldiğini de görmekteyiz.
Peki, Kürdistan diye bir ülke kurulur mu?
Bence insan hakları, demokrasi, bölgede akan kırmızı kan, bağımsızlık ikinci planda..
Her şey Ortadoğu'da çıkan siyah petrol, para ve silah pazarına ve karına bağlı.
Haydi hamle sırası kim de ise oynasın..
 
 Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3051 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI