Reklam
Bugun...


İl Milli Eğitim Müdür Olmayalı 2 Yıl Oldu..
İki dönemdir asaletten bir İl Milli Eğitim Müdürünün atanmadığı Ardahan'da da okullar karne dağıtımı ardından tatile girdi.

İl Milli Eğitim Müdür Olmayalı 2 Yıl Oldu..

**VALİ BİLMEZ, ÖĞRENCİLERE KARNE DAĞITTI

Ardahan'da 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle okullarda karne heyecanı yaşandı.

Vali Mehmet Emin Bilmez, okullarda yarıyıl tatilinin başlaması nedeniyle Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve diğer protokol üyeleriyle birlikte TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda öğrencilere karne dağıttı.

 
Ardahan'da öğretmen ve öğrencilerin verimli bir dönemin ardından yarıyıl tatiline girdiklerini belirten Vali Bilmez, öğrencilerden tatil boyunca dinlenmelerini ve kitap okumalarını istedi.
*Ardahan Batı Köprüsü!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

İstanbul'dan sonra Ardahan'da düzenlediğimiz iki toplantıda bu kentin diğer bir sorunun da Ardahanlıların bir araya gelememesi olduğunu bir kez daha ortaya koydu.
Yani başta bu kentin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük payı alanlar olmak üzere tavandan, tavana kadar olan Ardahanlıları ARDAFED'in düzenlediği toplantılar gibi bir araya getirecek bir dizi toplantılara ihtiyaç var..
Ve bu tür beyin fırtınaları yapacak olan toplantılar ve bu yönde ki girişimlerin eksikliği olan bu sorunun aşılması için zahmetli olsa da birilerinin bu yönde adım atmasıdır..
Çünkü bu gibi toplantıların bu kentin ana istemi olduğunu anlamak ve bu tür etkinlikler yapmak için ne bakanlar kuruluna, nede paraya ihtiyaç olmadığını görülmelidir..
Bu nedenle; Başta bu kentin stk'ları olan Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ardahan Damızlık ve Sığır ve Yetiştiricileri Birliği, Ardahan Arıcılar Birliği, hatta Kızılay, Cami Dernekleri, Yeşilay, Amatör Futbol Kulüpleri gibi kurumlar başta olmak üzere kente ki dernekler, federasyonlar, kent konseyine anlatmak,algılamak gerekir..
Tabi bunlara önderlik yapacak, yer ve imkan sağlayacak olanlarda belediyeler, valilik, kaymakamlıklar olmalıdır..
Ve bu tür toplantılarda ortaya çıkan istem ve arzuları dosya haline getirecek, sonuç bildirgesi olarak önce yerel idarecilere daha sonra milletvekilleri aracılığı ile hükumete, Ankara'ya bildirmelidirler..
Buna katkı sunacak olan diğer bir kolda başta İstanbul olmak üzere batı kentlerinde ki federasyon, dernekler ve diğer etkili Ardahan kanalları ile kurulacak olan Ardahan-Batı Köprüsü denecek bağlantıyı sağlamak ve gerekli desteği istemektir.
Yani bu kenti sadece birlerinin Ardahan aşkıyla değil, tüm Ardahanlıların sevdasıyla kalkınabileceğini anlamak, algılamak gerekir derim..
Valisinin 'BU kentte bu kadar' demeden halkla diyalog içinde olduğu, kaymakamlarının yerel yöneticilerle kol kola girdiği, belediye başkanlarının resmi törenler, çalışmalar dışında sık sık bir araya geldiği, basını, aydını, iş adamı, iş kadını esnafının yapılan bir çağrı ile toplanabildiği, fikirlerini ortaya koyabildiği bir Ardahan'ı yakaladığımız takdirde bir çok sorun ve sıkıntının kendiliğinden ortaya kalktığını hep birlikte görebileceğimizi ortaya koyan Ardahan Dernekler Federasyonunun samimi toplantılarına benzer toplantılara devam etmek gerekir..
Kısacası bu kentin kalkınması için toplu olarak birlikte ayağa kalkışan bir harekete ve bu kentin üzerine serpilmiş olan ölü toprağını üstümüzde atmak bu kente verilecek olan en büyük hizmet ve moraldir..
Bizde bunu yapmaya çalıştıkça halktan, tabandan, esnaf ve basından büyük destek görmenin mutluluğunu yaşıyor, hissediyoruz..
Haydi sizde, bu yazıyı okuyanlar başta olmak üzere tüm Ardahanlılar sizler de bir şeyler yapın bu güzelim Ardahan için..

 
 

**Ardahan'da Karne Heyecanı

*24/01/2016 Tarihli Haber

2015/2016 Eğitim/Öğretim Sezonu Ardahan ve İlçelerinde Karne Dağıtımı İle Son Buldu..

Ardahan'da 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi nedeniyle okullarda karne heyecanı yaşandı.

Okullarda yarıyıl tatilinin başlaması nedeniyle Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Emniyet Müdürü Selami Hüner ve Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür i Sulakyurt (Sarzep) köyü ilkokulunda öğrencilere karne dağıttılar.

Ardahan'da öğretmen ve öğrencilerin verimli bir dönemin ardından yarıyıl tatiline girdiklerini belirten Vali Deniz, öğrencilerden tatil boyunca dinlenmelerini ve bolca kitap okumalarını istedi.

Sulakyurt köyü ilkokulunda öğrencilere karne dağıtımında katılan Başkan Köksoy:” Bugünü tatlı bir heyecanla beklediniz ve karnelerinizi aldınız.  Dinlenebileceğiniz ve eksiklerinizi tamamlayabileceğiniz yarıyıl tatili sizleri bekliyor.” dedi.

Damal’da Öğrencilerin Karne Sevinci..

Damal'da 2015-2016 Eğitim öğretim yılı 1. dönem karne dağıtım töreni Y.Gündeş Şehit Şenay İlan İlkokulunda yapıldı.

Programa Damal Kaymakamı Vedat YILMAZ, Garnizon Komutanı Ayhan GÜNEŞ, Damal Belediye Başkanı Ergin ÖNAL, Milli Eğitim Müdürü Yalçın US ve daire amirleri katıldılar.
Damal KaymakamıVedat YLMAZ öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra, şubat tatilinde özellikle kitap okulmalarını vurgulayark tavsiyelerde bulundu.Daha sonra karne ve hediye dağıtımı yapıldı Öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller dileğinde bulunarak okuldan ayrıldılar.

Hanak’ta Karneleri Kaymakam Verdi..

 

Hanak’ta Karneleri Kaymakam Verdi

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısı sona erdi.Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar Öğrenicelere karnelerini dağıttı.

Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, öğrencilerin karne sevincine ortak olurken ,öğrencilere tatili nasıl değerlendirmeleri gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

**ÇILDIR'DA ANAOKUL ZİYARETİ..

Çıldır Kaymakamı Tamer KILIÇ, beraberinde İlçe Müftüsü Selçuk KILIÇBAY ile birlikte Anaokulunda minik öğrencilerle bir araya geldi. Öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerinde bulunan Kaymakam KILIÇ günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

**GÖLE'DE KARLA GELEN YARI YIL TATİLİ..!

Göle'de karla birlikte karnelerini alan öğrenciler yarı yıl tatiline girdi

ÖRNEK BİR ETKİNLİKLE KARNELER DAĞITILDI 
Göle Hüseyin Gedik İlkokulu ile Göle Kızılay Şubesi birlikte organize ettikleri, Karnemizi alıyoruz' adlı etkinlikle tatile giren Göle'de ki okullarda ki öğrencile de kaneleini aldılar.

Yoğun bir katılımla yapolan karne dağırtım oranizesi Hüseyin Gedik İlkokulu Salonunda yapıldı.

Göle Kaymakamı, Göle Belediye Başkanı, Göle Belediye Encümenleri, Göle İlçe Milli Eğitim Müdürü, Göle Şube Müdürlei, Göle Esnaf Temsilcileri, Oda Başkanı, Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşın katılımıyla etkinlik başlayan organizasyon şiirler, konuşmalar, Hacıvat-Karagöz gösterisi, Dans gösterisi, kukla, Sinevizyon gösterisi, Nasrettin Hoca, Palyanço, Koro progrmı ile son buldu.
Kaynak: ARDAHAN'DA EĞİTİM..

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3780 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI