Reklam
Bugun...


ARDAHAN'A GELEN SOYLU İL BAŞKANI KOÇ'A YÖNELDİ!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, Ardahan'da "Güvenlik Toplantısı" düzenlendi. Helikopterle Ardahan 80.yıl şehir stadyumuna inen Bakan Soylu, daha sonra Ardahan valiliğine geçti. Valilik önünde Bakan Soyluyu, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Milletvekili Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali Naci Aldemir, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal ile bazı il protokolü karşıladı.

ARDAHAN'A GELEN  SOYLU İL BAŞKANI KOÇ'A YÖNELDİ!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Soylu, daha sonra Ardahan Valiliğini ziyaret ederek valilikteki şeref defterini imzaladı.
Ardahan Valiliği'nde düzenlenen toplantıya, Soylu'nun yanı sıra İçişleri Bakan yardımcıları Muhterem İnce ve Mehmet Ersoy, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Aldemir ve diğer yetkililer katıldı. Toplantıda terör ve kaçaklıkla mücadele, asayiş, düzensiz göç ve koronavirüs salgını konuları değerlendirildi. 


Toplantının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti’nin yeni il binasında yeni seçilen İl Başkanı Kaan Koç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Toplantının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti’nin yeni il binasında yeni seçilen İl Başkanı Kaan Koç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

İçişleri Bakanı Bir Köyü, 1 Mahallesi Karantinaya Alınan Ardahan'a Geliyor...
**KORONA TRENİ YENİDEN ARDAHAN'DA!..**YENİ TEDBİRLER Mİ ALINACAK!.. HDP MECLİS ÜYESİ DÜŞTÜ!.. Geçtiğimiz aylarda yardımcısının Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile birlikte geldiği Ardahan'a bu kez bakanın kendisi geliyor. Alınan bilgilere göre yarın Ardahan'da olmak için hazırlık yapan bakanı en iyi şekilde karşılama hazırlığı yapan Ardahan Valiliğinin Ardahan'a gelecek olan İçişleri Bakanı Soylu öncesi bir dizi hazırlıklar yaptığı öğrenildi.

**KORONA TRENİ YENİDEN ARDAHAN'DA!.. 

İçişler bakanının ziyarete hazırlandığı Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Dedekılıç (Keşer) köyü ile Köprülü Beldesine bağlı Durançam (Hımısker) Mahallesi Covid-19 salgını nedeniyle karantinaya alındı.

Alınan önlemler kapsamında 10 günlük karantinaya alındı. İl Hıfzıssıhha Kurulu, Dedekılıç Köyü ve Durançam Mahallesinde yaşanan vaka artışları nedeniyle karantina kararı alınırken, köy ve mahalleye giriş, çıkışlar Jandarma tarafından kapatıldı.

**YENİ TEDBİRLER Mİ ALINACAK

Göle'de bir köy, bir mahallenin yeniden karantinaya alındığı, ülke genelinde koronavirüs nedeniyle 68 kişinin daha hayatını kaybettiği,685'i semptomatik olmak üzere 11 bin 322 yeni vaka tespit edildiği  2 Mart'tan bu yana vakaların 11 bin civarında seyrettiği ve riskli iller arasında Ardahan'ında olduğu şu günlerde yeni önlemler gelebilir.

Vali Hüseyin Öner´in başkanlığında, Ardahan'da Koronavirüs önlemleri ve alınacak yeni tedbirlere yönelik değerlendirme toplantısı düzenlendi.

İçişleri Bakanını karşılamaya hazırlanan Ardahan Valisi Hüseyin Öner başkanlığında bir araya gelen Belediye Başkanı, Vali yardımcıları, kurum müdürleri, esnaf odası temsilcileri ve diğer yetkililerin katıldığı toplantıda, Ardahan'daki mevcut tedbirler ele alındı ve yeni tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda bir durum değerlendirmesi yapan Vali Öner, Ardahan'ın yüksek riskli iller içerisinde yer aldığını belirterek, yeni tedbirlere ihtiyaç duyulduğunu, bu kapsamda sivil özel bir ekibin bugün itibariyle göreve başladığını, denetim ekiplerinin arttırılması, camilerde ve kolluk birimlerinin araçlarında bilgilendirici anonslar yapılması, denetimlerin sıklaştırılması, esnaf odaları tarafından esnaflara gerekli bilgilendirmelerin yapılması gibi ek tedbirlerin uygulanacağını kaydetti. Vali Öner ayrıca, üzerine sorumluluk düşen herkesin hastalıkla mücadelede etkin rol oynaması gerektiğini dile getirdi.

HDP MECLİS ÜYESİ DÜŞTÜ!

Çıldırlı olan Ardahan Belediyesi HDP Meclis üyesi İlter Senem, Parti binasının ikinci katının önünde dururken korkuluklara yaslanması sonucu 2. kattan aşağı düşerek ağır yaralandı. Olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi ardından Senem, Ardahan devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

HELİKOPTER KIRIMI VE KAZASI..

Gün geçmiyor ki acı bir haberin geldiği, birçok aracın keyfi olarak, yani adeta makam aracı olarak kullanıldığının tartışıldığı ülkede, yaşanan son olayların akıbetinin ne olduğu konusunda birçok tartışma da başladı.
Yani araçla gidilse 2 saat 34 dakikalık bir yolu olan Bingöl'den Bitlis Tatvan'a uçmak isteyen askeri helikopterin düşmesi sonucu, aralarında bir de bir generalin olduğu, 11 askerin hayatını kaybetmesiyle yas tutuyoruz.
Kazanın nasıl olduğu, niye yaşandığı, helikopterlik acil ne vardı gibi, birçok sorunun sorulması gerekirken, sorulamayan kaza ardından Milli Savunma Bakanlığı helikopterin kaza kırıma uğradığını belirtti.
Cuma namazı ardından, toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilen, aynı askerlerle birlikte olduğu ve yaralı olarak hastanede tedavi altına alındıkları belirtilen, ama o yaralılara sorulacak olan “Orada ne oldu?” sorusuyla alınacak cevapla kazanın neden meydana geldiğinin biraz daha netleşeceği ortadayken, ülkeyi derinden üzen kazanın yaşanan  “kaza kırım” sonucu meydana geldiğini belirten MSB'nin bu teriminin ne anlama geldiğine baktım.


Ve “KIRIMA UĞRAMAK NE DEMEKTİR?” diye sorduğum google’nin aşağıda ki açıklaması ile karşılaştım.
Yani “kaza kırımı” denen olayın açılımının “helikopterin veya uçağın,” tekrar onarılmasına izin verilecek düzeyde hasar görmesidir. Bu tarz olaylarda can kaybının olmaması “kırım” anlamına gelir. Can kaybının olması durumunda olay “kaza” şeklinde ifade edilmekte.
Evet, can kaybı olmaması halinde kırım, can kaybının olması halinde kaza denen olay ardından,  hayata göz yuman bir general, albay, yüzbaşı subay ve astsubayların kırım, kaza sonucu aramızdan ayrıldıklarını yapılan resmi açıklamalarla öğrenmiş oluyoruz, kırım ve kaza ardından hazırlanan raporun sonucunu beklerken...
Bu arada başta AHİM'e olmak üzere, halen neden hapiste tutuklu olduğu, dünyaya anlatılamayan HDP eski Eş Başkanı Demirtaş'ın “Bitlis'teki helikopter kazasında yaşamını yitiren askerlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar, ailelerine sabır diliyor, acılarını yürekten paylaşıyorum,” dileğiyle karşılaşıyorum..
Ve bu yazıyı yazdığım Kocaeli'nin Kartepesinin yanı başında olan “sivilleşecek” denen ama yıllardır bir türlü sivilleşemeyen yarım asker, yarım sivil kalan, bu nedenle çok da kullanılmayan evimin yanı başında ki havaalanında, her gün taksi gibi art arda kalkan helikopterlerin kalkış, iniş sesleri eşliğinde Demirtaş’ın mesajının altına tüm yüreğimin sızısı ile imzamı atıyorum.

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Saray’ın Bakanı
arşiv haberler 17/09/2017 TARİHLİ HABERLERLER
17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonunun ardından attığı twettlerle kısa sürede internet fenomeni haline gelen Fuat Avni attığı son twett’te saraydan gelen emire göre geçici bakanların istekleri karşılamadan önce sarayın bilgisinin olmasını isterken Ardahanlı Kültür ve Turizim Bakanı Yalçın Topçu’nun isteklerine anlayışla yaklaşılması istendiğini ileri sürdü.

 

Fuat Avni geçtiğmiz gece attığı twettlerde şu iddialarda bulunmuştu:

“Y…’nin Davutoğlu dahil kendi dışında kimsenin yetki kullanımına tahammülü yok. Y…, HDP’li bakanlar ve Tuğrul Türkeş’ten gelen taleplerinin kesinlikle karşılanmaması talimatını verdi. Avaneler, müsteşarlar ve kurum başkanlarıyla bir toplantı yaptı. ‘Bütün işler bize iletilecek’ dendi. Bakanlardan gelen talepler de avanelerin süzgecinden geçmeden yerine getirilmeyecek. Geçmiş dönemlerdeki hizmetlerinden dolayı (!) Yalçın Topçu’ya anlayışlı davranılıyor. Y… saraydaki israfın ve kullandığı örtülü ödeneğin boyutlarının daha fazla ortaya dökülmesini istemiyor. Bütçe toplantılarını Kalkınma Bakanı’ndan gizlediler. Bakanın böyle bir toplantıya katılması gerektiğinden haberi yok.Toplantılarda İsrafsaray’ın bütçesi, seçim gezileri için ilave kaynak ve örtülü ödenek de konuşuluyor. Davutoğlu’na güvenmediği için parti yönetiminde ipleri eline alan Y…. 1 Kasım seçimlerini hayat-memat meselesi görüyor. Y…, kendi örtülü ödeneğini kullanmıyor. İsrafsaray’ın ve avanelerin harcamaları başbakanlığın örtülü ödeneğinden karşılanıyor. Seçime katılan partilere hazineden para pul yok. Ama Y…’nin seçim çalışmaları için musluklar sonuna kadar açıldı. Bakanları devre dışı bırakan avaneler bir yandan da medya ve sermaye gruplarına yapılacak kumpası organize ediyorlar. Yarın ki kumpasın merkezi Kayseri. Algı operasyonlarını yurt sathına yaysalar da gündemi değiştiremiyorlar.  Kontrolü ele almak için attıkları her adım Y… ve avanelerini biraz daha kontrolden uzaklaştırıyor. Yargılanacaklar.”
**FUAT AVNİ YAZDIKTAN SAATLER SONRA OPERASYON BAŞLATILDI
Operasyon haberi ise sabah saatlerinde geldi. Kayseri’de paralel yapı iddialarına yönelik operasyonlar kapsamında aralarında Boydak Holding’in CEO’su Memduh Boydak’ın da bulunduğu 11 kişi gözaltına
alındı.

KAISİAD'ın Ziyareti Büyük Yankı Yaptı..

Merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD )yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'yu makamında ziyaret ettiler. 

Merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD )yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'yu makamında ziyaret ettiler. Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Orhan Gökçe ve yönetimi, 1 Kasım 205 genel seçimine kadar bağımsız olarak Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanan Ardahan'lı hemşerimiz Yaşar Topçu'yu makamında hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Sıcak bir karşılamadan sonra gerçekleşen tebrik ziyaretinde Kars Ardahan Iğdır İllerinin sorunları konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin sonlarında Bölgenin turizm alanında yapılabilecek projeler konuşulduktan sonra hatıra resim çekildi ve ziyaret son buldu. 

**BAŞKAN GÖKÇE; ONUR DUYDUM GURUR DUYDUM..

Ziyaretten sonra bir  açıklamada bulanan KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe; Uzun zamandır Kars Ardahan Iğdır İllerimizde eski Kültür ve Turizm Bakanı İlhan Aküzüm'den sonra bir bakanının olmayışının eksikliliğini çekerken yıllar sonra aynı makamda hemşehrimiz Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'yu görmekten çok gururlandım çok mutlu olduğumu ifade ediyorum. 

**BAŞKAN GÖKÇE ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI..

Tebrik ettiğimiz odada Sn. Bakanımıza Kars Ardahan Iğdır İllerimizin Turizmle alakalı geniş bir brifing vermemden dolayı Sn. Bakanımız görüşme yaptığımız odaya ilgili müdür ve başdanışmanın çağırdıktan sonra Tebrik ziyaretine gelen diğer hemşehrilerimizi başka odasında kabul etti. Sn. Bakan gelinceye kadar biz bölgeyle ilgili götürdüğümüz projelerimizi yetkili müdür ve başdanışmanına verdik. Sn Bakan Diğer ziyaretçileri kabul ettikten sonra tekrar bizi kabul ettiği odaya geldi. Ve ben tekrar Kars Ardahan Iğdır ve bölgenin Turizmine yönelik bir brifing verdim. Sn Bakan çok mutlu oldu götürdüğümüz projelerle ilgili en kısa zamanda ilgileneceğini söyledi. Dolayısıyla KAISİAD'ın Tebrik ziyareti bir toplantıya dönüştü. Çok verimli bir görüşme oldu. Bölgeyle ilgili turizm anlamında Turizm Bakanlığında üst düzey görüşme sağladık. 'dedi.

**AKM Başkanını Yanımızda Aradı..

KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe açıklamasına şöyle deen etti.
Sayın bakanımızın yakın ilgileri bizi çok mutlu etti. Kendisine giderken hemşehrimiz olan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Müdürü olan Sayın Cahit Koca ile geleceğimizi ancak Koca’nın ani rahatsızlığı nedeniyle gelemediğni belirtince ayın bakan yanımızda AKM Müdürünü arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunması biz ayrıca menun etmiştir.’ dedi.
Gökçe Ankara’da Sayın Bakanımız Topçu, İstanbul’da AKM Müdür Sayın Cahit Koca oldukça bizlerin eli daha rahat olacak ve kültürel etkinliklerimiz yaparken daha rahat olacağızımıza inanıyoruz.’ dedi.

**Nemalandığınız hükümete yaranmak için bayrağı alırken..

Fabrikanızı da alıp,  gelseydiniz ya!

Çatışmaların yoğun bir şekilde yaşandığı bölgede bir çivisi olmayan sözde iş adamları ve üyelerinin sorun, sıkıntılarını hükümetlere taşımaktan aciz sendika ve stk’lardan yine aynı terhane.

Ülkede yaşanan onca hırsızlık, haksızlık, hukuksuzluğa karşın rantlarına rant katmak için her gelen hükümete ağam/paşam diyen koru olan HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, T. KAMU-SEN, TBB   (BAROLAR BİRLİĞİ), TEMAD, TESK, TİSK, TOBB, TÜRK-İŞ, TÜRMOB, TÜSİAD ve TZOB birlikte eylem kararı aldılar.
Yıllardır aynı isimlerin yönettiği ve milyonları bulan bütçelerinin nasıl, hangi yollar ile harcandığı bilinmeyen ama her iktidarın yan kuruluşu olup, başında bulundukları işlerine iş katan başkanlar korusu MHP’nin geçtiğimiz hafta düzenlediği eylemin bir benzerini Ankara’da yapmak için toplantı düzenledi.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, Sivil Toplum Kuruluşları olarak perşembe günü Ankara'da teröre karşı tüm Türkiye'den katılımla bir toplanma planladıklarını söyledi. Hisarcıklıoğlu, herkese "Bayrağını al da gel" çağrısı yaptı.

**Değişmez Aday Adaylar!

Otobüs değil, listeye girmeyi bekliyorlar..

47 Gün kalan 1 Kasım Genel Seçimlerinde yeniden milletvekili aday adayı olan Ardahanlı siyasiler Ankara’da kamp kurdular.
Başta Göleli Cavit Çetin, Ünsal Kılıç ve Çıldırlı Hamza Bektemür olmak üzere bir çok siyasinin yeniden aday aday olduğu ve listeye girmek için günlerdir Ankara’da parti kapılarında beklediği görülüyor.
Her seçimin değişmez aday adayları olan bu üçlünün dört gözle beklediği listelere kimlerin gireceği merakla beklenen karara 5 gün kaldı.
AK Partinin her an bir değişikliğe gidip, başta şu an hala İl Başkanı olan Avukatı olmak üzere yeni bir isimi aday edebileceği, CHP’nin belli olan liste bire ikiyi aradığı, MHP’nin ise başvuru da bulunan üç aday aday arasından ikisini, HDP’nin ise aynı isimle 1 Kasım’a gitmesi beklendiği şu günlerde Ankara’da kapı kapı gezip, listeye girmek için uğraşan Çetin, Kılıç ve Bektemür’ün durumları da merakla bekleniyor.

**Güzel bir gelecek için UYARIYORUZ!!!

Bugün ve yarın ağır bir gün olacaktır.Herkesin sağduyulu ve provokasyonlardan uzak durması gerekiyor.

Bir ateş çemberindeyiz ya bu ateşi birlik ve beraberligimiz söndürecek ya da hep birlikte o ateşin içine düşecegiz.

Ölen askerler, polisler, PKK’lılar bu halkın evlatlarıdır.

İçlerinde Türk-Kürt-Alevi ve Sunni var..

Her kara haberde olduğu gibi çeşitli illerde insanlar sokağa çıkacak..Demokratik tepkilerine elbette saygı duyuyoruz ama içlerinde ki provokatorlere dikkat etmelidirler..

İç savaş isteyen,kan isteyen bu alçaklara dikkat ediniz...

Tekrar yazıyorum...İnsanları sokağa davet eden, intikam bahanesi ile insanları hedef gösteren tüm şahıslar provokatordür...

Burdan klavye delikanlılarınada bir çağrımız var... kanın sıcaklığını,silahın soğuklugunu,acının derinligini bilmeyen sosyal medya soytarıları,kahramanlık ekran arkasında olmaz..önden buyurun...

Bu nedenle Herkesin sağduyu olması gereken bir süreç,sıcak kanlı bir halkız...aman dikkat,ateş üstümüze sıçrar...

İnsanlar alenen hedef gösteriliyor..Sizi bir piyon gibi kullanmak istiyorlar.Bu kan sevicilerin oyununa gelmeyelim...
Kürt otobüsü, Türk esnafı söylemlerine dikkat ediniz...İstenilen budur...

Başta sosyal medya da olmak üzere,kirli 
provokatörler var.Bunları dikkate almayınız, Kürt-Türk kardeşligine ateş ile 
gitmeyiniz...

Kirli provokasyonların figüranı olmayın,kardeşliginizi ateşe atmayın...İstenilen oyun kardeş kavgasıdır...

Ülke her gün bir adım daha ateşe yaklaşıyor...Gencecik bedenleri veriyoruz topraga....Bu ateşe su dökelim..Yeter artık..

Bu toprakların çocukları ölüyor..Ama sosyal medya da kutuplaşmanın derecesini gördükce insanlıgımız ölmüş meger...

Buram buram provokasyon kokan bir hafta....

Dikkatli olalım........Editör
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 12023 defa okunmuştur.

YORUMLAR

adem
07-09-2015 22:40:00

Pkk lı şerefsiz teröristler bu halkın evladı falan değildir Ermeni uşağı köpeklerdir.. gazeteci sende bir kere bile olsa şu şerefsizleri koruma kollama onlardan yana olma. bak şehitlerimizden birisi Ardahan göleli seninde hemşerin ne oldu yinede kınayamıyorsun pkk lı şerefsizleri çünkü sende onlardansın...

Sanalın şerefsiz kahramanları..

Gündemin olağanüstü bir hızla değiştiği ve bizlerinde bu toz duman için de en iyi haberi, en iyi yorumu vermeye çalıştığımız Ardahan kamuoyunun haberinin olmadığı önemli şeylerde yaşamıyor değiliz..
Anlımızın teri, kendi öz imkanlarımız ve Ardahanlının ‘Hak ediyorsunuz’ diyerek gazete ve sitelerimize verdiği reklamlar ile ayakta kalıp, işimizi yapmaya çalıştığımız bu sahada sanal ortamda türeyen şerefsizlerle mücadele etmek zorunda kalmaktayız..
Ardahanlının desteğini kıskanıp, bu desteği kırmak için uğraşanların sayısında bir hayli artış olduğunu gördüğümüz sanal ortam kahramanlarının ilçelerimizin adlarına kurdukları gruplarda klavye silahşörlüğüne sığınıp, bizleri hedef göstermesi, reklam almamızı kıskanmaları ve hatta tutuklanmamızı, öldürülmemizi istemesi kadar alçakça girişimlerde bulunmaları her ne kadar bizlerin doğru yolda olduğunu ortaya koysa da bir o kadar da germiyor değil..
Çünkü şerefsizliğin kimseye moral vermediği bir gerçektir.. 
Ha unutmadan;
 IP ve adreslerini tespit edip, sacılığa suç duyurusunda bulunacağımız bu şerefsizler he ne kadar bize kızıp, köpürselerde bizsiz ve de sitelerimizsiz olmadığını da biliyoruz..
Çünkü aslında onlarda biliyorlar ki biz şerefsizlik yapmıyor, şereflice işimiz,, gazeteciliğimizi yapıyoruz..

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI