Reklam
Bugun...


Onay Onay Almayınca Taştan Zorda Kaldı..
İlçe kongrelerini tamamlayan CHP Ardahan, geçtiğimiz yılın sonunda tamamladığı ilçe kongreleri, yedi sülalele delegenin yazıldığı ve oy kullandığı iddialarıyla gölgelenmişti.

Onay Onay Almayınca Taştan Zorda Kaldı..

Başta kendisi istifa etmesine rağmen"Beni görevden  aldılar"diyerek mağdur rolu oynayan kendi yakınlarını delege yazıp yeniden ilçe başkanlığını alan şahsın ve çoğu eski  olan Başkanların yeniden seçildiği CHP Ardahan'da yaşanan bu durum İl Başkanlığına mevcut İl Başkanı dışında başka adayın çıkmadığını ve tek adayla İl kongresini yapacağı görülmektedir.

TAŞTAN: GAZETECİLER BEDEL ÖDÜYOR

HP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemizi ziyaret ettiler.

Türkiye’de özellikle yerel gazeteciliğin zor şartlarda yapıldığına dikkat çeken Başkan Taştan, “Gazeteciler düşük ücret, tutuklanma, haklarında açılan davalar ve işsizlik gibi birçok ciddi sorunlarla karşı karşıya gelmektedir” dedi.

Doğru ve tarafsız gazeteci, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır.  Eğer bir yerde Basın özgür değilse o ülkede demokrasiden bahsetmek mümkün değildir diyen Taştan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Basın emekçilerimize, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanun'un yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kabul edilen basın emekçilerimizin ve bu kutsal görevi icra eden tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutlarım. Maalesef ülkemiz, dünya basın özgürlüğü sıralamasında son 15'lerde. İşsizlikte ise yüzde 28 ile tüm işkolları içinde basın sektörü birinci sırada yer alıyor. Tüm bu yaşanan olumsuzluklara rağmen, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeden çalışan ve kamuoyunu aydınlatmak için zamana karşı ve stres altında işlerini icra eden ve bu yolda her an haber peşinde koşan basın mensubu arkadaşlarımız düzenli bir mesaisi olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret sarf etmekte ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getirmektedirler. Bu sorumlulukların bilinciyle kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızın tekrar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, kendilerine ve ailelerine sağlık ve mutluluklar dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve ilimizde görev yapan basın-yayın kuruluşlarımızda çalışan tüm basın emekçisi arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar dilerim."

HDP'li Üyeler Parkı Onaylarsa Partiden Atılacaklar!
arşiv haber 04/12/2019 Tarihli Haber/yorum
CHP'lilerin AK Partili Belediye döneminde karşı çıktıkları ama kendileri göreve gelir gelmez betonlaşmaya açmaya çalıştıkları HDP ve AK Partinin yanı sıra Ardahan kamuoyunun karşı çıktığı Ardahan Milli Egemenlik Parkının 3 HDP'li Meclis Üyesinin de aralarında olduğu mecliste İmara açılması halinde HDP'li meclis üyeleri ihraç edilecekler.
Filtre takılmayan Termik Santrallerinin tartışıldığı bir süreçte CHP'li Belediyenin İmara yani betonlaşmaya açmak için bugün meclise gelecek olan Ardahan Milli Egemenlik Parkının son durumunun görüşüleceği Belediye Meclis Toplantısı öncesi bir açıklama yapan Halkların Demokrasi Partisi Ardahan İl Başkanı Avukat Yaşar Kaya acil toplantıya çağırdığı Volkan Ünver, Onur Yılmaz ve İlter Senem adlı HDP'li 3 Meclis Üyelerinin gerek kendi toplantılarına katılmaması , gerekse CHP'li Belediyenin istemi doğrultusunda karar evet demeleri ve parkı imara açılmasına izin vermeleri halinde partiden ihraç edeceklerini belirtti. 
**Tepkiler Var..
HDP İl Başkanının 'benim meclis üyelerimin CHP'nin istemi doğrultusunda karara evet deseler partiden ihraç edeceğim' dediği Ardahan Milli Egemenli Parkının imara açılması istemi kamuoyunda tepkilere neden olmakta.
Bugün toplanacak olan ve Milli Egemenlik Parkının İmara yani yapılaşmaya açılmasının oya sunulacağı Ardahan Belediye Meclisine sunula karara tepkilerini dile getiren Ardahanlılar parkı betonlaşmaya açılmamasını istemekteler.
3'ü HDP'li, 6'sı AK Partili olmak üzere toplam 14 Meclis Üyesinin oluşturduğu Ardahan Belediye Meclisinin nasıl bir karar alacağı ise merakla beklenmektedir.
CHP HDP'DEYDİ, HDP BELEDİYEDİYDİ..
*Arşiv Haber 26/1/2019 Tarhli Haber ve Yorum
Son yerel seçimlerde birlikte hareket eden ve 25 yıl sonrada olsa CHP'nin yerelde kazanmasını sağlayan Halkların Demokratik Partisi İl Başkanlığı yönetimi ve HDP'li Kars Belediye Başkanı Ardahan Belediyesini iadeyi ziyarette bulundular. Bir süre önce yapılan HDP Ardahan İl Kongresinde İl Başkanlığına getirilen Avukat Yaşar Kaya ve yönetiminin birlikte iadeyi ziyarette bulunduğu Ardahan Belediyesini HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'de Ardahan'a gelerek Belediye Başkanını ziyaret etti.

Bu Fotoğrafı Saklamıştılar,

Biz Yazınca Yayınlamak Zorunda Kalmıştılar..

Son Mahalli Seçimlerde CHP ile gizli ittifak yaparak 25 yıl sonrada olsa seçimleri kazanan CHP Ardahan İl Örgütü daha önce HDP Ardahan İl Örgütünü ziyaret etmiş, ancak bu fotoğrafı hemen yayınlamamıştılar.

Gazetemizn ziyareti gündeme getirip, haber olarak kamuoyuna sunması ardından geçte olsa bir kaç gün sonra hemde tarih konarak belediyenin sanal sayfasında yayınlanmak zorunda kalınmıştı.

**HDP 'Grup Kuracağım' Deyince..

CHP'li Belediye Meclisi oluşturan 14 kişilik Belediye Meclisinde 3 HDP'li Meclis Üyesi olduğu ve bunlar aracılığı ile kendi grubunu kuracağını ilan eden HDP'nin yeni yönetiminin bu çıkılı ardından paniklenen CHP'li Belediye ve İl Örgütü al acele HDP'yi ziyaret ettiği de bilinmekte. Ancak HDP'nin hala kendi grubunu kurmadığı gibi HDP'li Meclis Üyelerinin 2'sinin adeta CHP'li gibi CHP'li Başkanın arkasına takılması dikkatlerden kaçmıyor.

Zombiler Bitmez, Kızlıklar Dikilmez!..
Aslında yerel ağızla adı Hortlak olan yani öldükten sonra dirildiğine inanılan ve ninelerimizin elektrik, televizyon, İnternet olmadan önce uyumayan yaramaz torunları olan bizleri uyutmak için üzerine beş koyup anlattığı masalların yabancılaştırılmış ismidir Zombi denen yaratık..
Ve yine aslında etek altı pardon merdiven altı üretilen ama piyasada, 'müşteri bulsun' denen mallar gibi yıpranan fantiler, diğer adıyla iskambil kağıdı ile gün boyu fanti oynayan emeklilerin ismini koyduğu kahvenin adının Cafe diye levhalaştırılması gibi Hortlağın adı da Zombiye çevrilmiştir..
Ekonomik sıkıntıdan sıkça bahsedip, ailedeki fertlerin her birinde olan en az üç bin liralık telefonları görmezden gelenlerin o cep telefonu denip, hep elde tutulmakla cebe konulmayan el telefonlarının içindeki oyunların başını çeken film yönetmenlerinin adına, 'korku filmi' dediği ve artık unutulan sinemaların karanlık salonlarının beyaz perdesine yansıtılan Hortlak, pardon Zombilerin gerçek olduğunu söyleyebiliriz.
Çünkü başta, 'Ne olmuş ki yaşandı, bitti' diyenlerin yer aldığı özel hayatındakiler dahil olmak üzere unutmaya çalıştığın, yok saydığın, 'yaşanmadı' dediklerin başta olmak üzere vurdukça öldürdüğünü sandıklarının ölmedikleri gibi çoğaldığını mücadele verdiğiniz her alanda görüp, yaşayabiliyorsunuz...
Yani diğer bir adı olan dertlerin, 'bitti' dediğin bir anda yeni dertlerle çoğalması gibi..
Bu durum ülkenin olduğu gibi yerel gündeminde başını çeker.. "Oh be bitti" dediğiniz bir anda yeni bir gündem malzemesinin ortaya atılması buna örnektir.. 
Bunun en son örneği, "Hangi CHP'li Saraya çıktı?" tartışması gibi içi boş gündemdir..
Bu durumun diğer bir adı da Sivil Toplum  Örgütü, stk hatta 'özel hayat' denen alanlarda yaşanır.  Siyasette, ticarette, adına ne derseniz deyin her alanda olduğu gibi.. Evet, dert dediğin ve birini gönderdim 'bitti' diye sevindiğin ya da gönderdiğini sandığın anda O bitti denen sıkıntının yerine yeni bir Zombi hep türemiştir.
Örnek mi?
Dün eline aldığı kıytırık kitapla kapı, kapı dolaşarak, satan ama bir anda yazar olan hatta kahvede kahvaltı verip, kültür evi yapacağım diyen, Bakırköy tımarhanesinden çıkıp; İş adamı, Dernekçi, yetmedi Eğitimci, Kültürcüyüm diyerek vali, başkan ziyareti ile kendilerini adam diye yutturur bu Zombiler..
Veya "Yaş yetmiş iş bitmiş" deyimine rağmen yaşlılıklarının getirdiği altlarını ıslatmalarını unutup, yeniden dernek kurup, 'bana başkan desinler' sevdasında olan Zombiler..
Su ve tuz isteği gibi STK'cılık alanı olmadan hayat bulamayan bu zombilerin diğer bir özelliği de dün görmezden gelip, beğenmediklerini siyasete, güce taşıyanlardır..
Çünkü, bunların hastalığı ve virüsleri karşısında daha da direnç kazanan her alanda gerçekten samimi olanların Zombi, diğer adıyla Hortlaklar saldırısına karşı dirençleri artar güçlenirler..
Bunu 50 kuruşluk sözde gazeteciler, Kaftancıoğlu'nun işaret ettiği sözüm ona gazetecilerin bu zombileri kendileri gibi insan sanmalarını da ekleyebilir ve yeniden baştan okuyup, her satırını anlayacağınız yazımda kimlerin hortlak yani Zombiler olduğunu anlayacaksınız..
Ha bu arada başlığımıza konu olan ama bu yazının satırları arasında geçmeyen 'Kızlıklar dikilmez neydi?' diye soranlara bir daha ki yazı mı bekleyin diyeceğim.. 
Hemde çok gecikmeden 'Kızlık dikilir mi?' başlılık yazımı..Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 3397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI