Reklam
Bugun...


HDP İl Başkanı: İktidar yetmedi birde parti içi engele takılıyoruz..
Ardahan'daki siyasi gelişmeleri ve yaşananları gözlemlemek adına siyasi parti temsilciliklerini ziyaretlerini sürdüren Gazeteci Fakir Yılmaz'ın ziyaret ettiği Halkların Demokrasi Partisi Ardahan İl Başkanlığında HDP Ardahan İl Başkanı Av. Yaşar Kaya ve HDP Kadın Kolları ekibinin çalışmalarını birinci ağızdan aldı.

HDP İl Başkanı: İktidar yetmedi birde parti içi engele takılıyoruz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla aboneol, izle.. 
https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Aynı zamanda eski bir öğretmen olan Avukat Yaşar Kaya'nın kentteki gelişmelerin yanı sıra ülke ve dünya da yaşananları özetlediği açıklamasında başında bulunduğu parti HDP'nin Ardahan çalışmalarını özetlediği açıklamasında 3 meclis üyesi ile takip ettikleri Ardahan Belediyesinin çabalarını takdir ettiklerini ancak başkanın biraz daha halkın içinde halka yönelik çalışmalara yönelmesini beklediklerini belirtti.

**YEREL ÇALIŞMALARI YAPAMIYORUZ..

Başta pandemi yasakları olmak üzere iktidarın baskılarına rağmen siyasi çalışmaları yapma gayreti içinde olan bir ekip olarak başta yerel sorunlara dikkat çekecek çalışmalar olmak üzere birçok yapılması gerekenleri yapamadıklarının farkında olduklarını belirten HDP Ardahan İl Başkanı Av. Yaşar Kaya bunun diğer bir yanı, engeli de parti içindeki bazı arkadaşların 'Hele dur zamanı mı, onca sorunumuz karşısında yerel sorunlara bakacak vakit ve moral varmı ki' gibi anlamsız çıkışlarla yerele yönelik çalışma ve çabalarının engellendiğinde de yakındığı dikkat çekti.
Bunların kimler olduğunu sorduğumuz İl Başkanı isim vermekten kaçınırken parti içi toplantılar ardından alınmak istenen kararların engel gördüğünü belirtmekten öteye gidememesi dikkat çekti.
24 Kasım Öğretmenler gününü eski bir öğretmen olarak kutlayıp, meslektaşlarının gününü kutlayan HDP İl Başkanı Av. Yaşar Kaya 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününü de unutmadı.
Mevcut iktidarın ortaya koyduğu politikaların erkeklerin olduğu gibi kadınların ve tüm toplumun huzurunu bozmuş, boşanmaları evliliğin önüne geçirmiş bir durum yarattığını ve kadına olduğu gibi tüm topluma şiddet, gerginlik ve stresli bir yaşamı yaşattığını belirterek kadına şiddetin insanlığa şiddet olduğunu belirtti.

**HDP ARDAHAN KADIN'DAN 25 KASIM AÇIKLAMASI
ARDAHAN BİZİMLE DEĞİŞECEK, ÜLKEMİZ BİZİM MÜCADELEMİZLE DEĞİŞECEK, İNSANLIK, YAŞAM BİZİM MÜCADELEMİZLE KAZANACAK;
        
Dominik Cumhuriyeti’nin kanlı diktatörüne karşı mücadele eden Mirabel  kız kardeşler, erkek şiddetini üreten diktatörleri, tarih önünde teşhir ederken diğer taraftan zulüm, sömürüye meydan okuyan kadın mücadelesinin, diktatörler devirdiğini bütün dünya kadınlarına ve bütün insanlığa göstermiştir. 
Bizler HDP Ardahan Kadın Meclisi olarak Mirabel Kız kardeşleri ve kadın özgürlük mücadelesinde yaşamını yitiren kadınları sevgi ve saygıyla anıyoruz. Dünya bizimle değişecek ülkemiz bizim mücadelemizle değişecek insanlık, Yaşam bizim mücadelemizle kazanacak.
 Bu 25 Kasım'da da ülkemizin kadın hakları karnesi kara bir tablodan ibaret. 2013 yılında 237 kadın katledilirken 6 yıl içerisinde bu sayı ikiye katlanmış. 
2019 yılında 474 kadın erkek şiddeti ile katledilmiştir. 2020 yılının 10 aylık zaman diliminde ise sadece medyaya yansıyan verilere göre 453 kadın, erkekler tarafından katledilmiştir. 
Kelimenin tam anlamıyla bu bir kadın kırımıdır katliamıdır. Ülkemizde Kadına yönelik şiddet öyle yaygın bir hal aldı ki artık ne evler ne iş yerleri ne sokaklar ne de ülkemiz kadınlar için güvenli değil. 
HDP Ardahan Kadın Meclisi olarak buradan tüm yetkili kurum ve kuruluşlara seslenerek diyoruz ki; kadınların büyük mücadelesi sonucu imzalanan İstanbul sözleşmesinin uygulanmadığı her gün kadınlar öldürülüyor, şiddet ve sömürüye maruz bırakılıyor. 
Yine 6284 sayılı kanun etkin bir biçimde uygulanmamasıyla insanlık ölüyor, yaşam öldürülüyor. Bunun için İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun acilen uygulanmalıdır.
Kadın yaşamdır, kadın jiyandır.
Kadın özgürlüktür, kadın azadidir.
Kadınlar Erkek şiddetine, açlığa, yoksulluğa, faşizme karşı direniyor, demokratik adil eşit bir düzen için mücadele veriyor. Vicdan sahibi olan herkese seslenerek diyoruz ki; dayanışma içinde,  birbirimizi koruyarak yardımlaşmayı birbirimizden esirgemeyelim.
Faşizme zulme korkusuzca direnen kadınların sesine ses olalım. 21. Yüzyıl kadın mücadelesinin kazandığı yüzyıl olacaktır.
21. Yüzyıl tarihini kadınlar yazacak. Kadınlar arası bağları sıkı tutalım dayanışmayı büyütelim. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Gününde özelde Ardahan genelde tüm kadınlara çağrımızdır. Kadın dayanışması ile hareket ederek şiddetsiz bir yaşam için birlikte mücadele edelim. Hep birlikte şiddetin her türlüsüne karşı çıkalım. Bizler HDP Ardahan kadın meclisi olarak bu konuda üzerimize düşeni her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Yaşamın her alanında emeği ile yüreği ile üreten, renkleri ile herkese sığınak olan toplumu yaşatan tüm kadınları sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.
JIN JİYAN AZADİ
HDP Ardahan Kadın Meclisi

ŞİŞLİDE, BOĞAZDA YÜZMEK!..

Fransa'dan sonra Almanya'nın gol atma girişimi ve ABD'nin 2021 Ocak ayından sonra çıkacağı sahada nasıl oynayacağı ve defansa kimi koyacağını düşünürken Selahattin Demirtaş'ın 'Devran' isimli kitabını okuyan Arınç'ın da damat gibi saha dışı kaldığı şu günlerde hemşerim olan batı kentlerindeki Belediye Başkanlarından olan İstanbul Şişli Belediye Başkanına bir önerim vardı;

Aynı öneriyi şu anda bulunduğum ve yine pandemi yasaklarına takılıp, zoraki kaldığım ülkemin Gürcistan ve Ermenistan' a komşu olan, Aktaş, Türkgözü (Badele) yetmedi yeni ipek yolu olarak adlandırılan Kars-Tiflis-Bakü Demir Yolu Gümrük Kapılarının olmasına karşın ithalatçısı, ihracatçısı ve tırcısı olmayan Ardahan'ın Çıldır ilçesinin yeni kaymakamına bulundum.
Bu önerim açılması düşünülen ve yükü hafifleteceği söylenen İstanbul kanalının abisi olacak olan İstanbul boğazına sıfır olan Şişli ilçesinin Ardahanlı Belediye Başkanına idi.
Ve Muharrem Başkana "Ardahanlı farkını ortaya koyup, denize sıfır komşu olan Şişli'ye bir sahil yapamaz mıyız? Bunu ve buna benzer projeler yaparsanız farklılık yaratırsınız" demiştim. 
"Çünkü Belediye Başkanlığı, kaymakamlık, valilik, siyasetçi, bilim adamı, önder dediğin çöpçüyle poz vermek, itfaiye hortumu tutmakla, köyleri ziyaret etmek değil, ülkenin ve dünyanın dikkatini çeken projeler üretmektir. 21 yaşındaki Fatih'in gemileri karadan denize yürütmesi bunun en bariz örneğidir" demiştim.
Yani, 'İstanbul boğazına bir sahil yapılabilir mi? diyerek farklılığını ortaya koymasını istediğim hemşehrim CHP'li Şişli Belediye Başkanına önerdiğim bu fikrin aynısını yıllardır önerdiğim Van Gölünden sonra Doğu Anadolu'nun en büyük gölüne sahip yarısı Gürcistan'ın diğer yarısı bizim olan Aktaş Gölüne de sahip Çıldır ilçesinin yeni kaymakamına da sundum "fark yaratan bir kaymakam ol" diyerek.
Gerçi aynı düşüncelerimin birisini de ve "sahil yapılabilir mi" dediğim İstanbul boğazına benzeyen bir köprünün yapıldığı ve bana göre dünyaca ünlü İstanbul boğazına rakip olan güzelliğiyle İzmit körfezdeki Osman Gazi köprüsünün ayaklarının altında kalan ve yine bir hemşehrimiz olan birinin Belediye Başkanlığını yaptığı Dilovası Başkanına da sunmuştum. 'Sanayi artıklarıyla, gece kondularıyla, hava kirliliğiyle köy görünümünde olan Dilovası'nın zehirli dereleriyle değil, Belediyesinin logosuna yerleştirilmiş bu köprüyle boğaz bir kent olarak gündemde olması gerekir' derken..
İşte aynı teklifi ve önerilerimi yeni tanıştığım Malazgirt çocuğu olan genç kaymakama Çıldır gölüne sahip ilçenin en büyük mülki amirine de önerdim, "Çıldır gölüne bir sahil yapın" diyerek..


Bilmem ama Arınç'ın Avrupa Birliğine yeniden göz kırpan Başkan Erdoğan'ın öncelikle Demirtaş ve Kavala gibilerini bıraktıracak reformular yapılması gerektiğini söyleyen ama 'bir mafyacıyı neredeyse bakan yapılmalı' diyen Bahçeli'nin söylemleri ardından Saray'daki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı bile..
Yani Libya'ya giden geminin Alman deniz kuvvetlerince durdurulması ve adeta 'buraya sahil yapamazsınız Türkiye' demesiyle bir durumla karşılaştığımız gibi İstanbul Boğazına ve Çıldır Gölüne de bir sahil yapma cesareti, yürekliliği ortaya konulur mu mevcut yöneticilerce ve de ünlü bürokrasimiz, Anıtlar kurulu izin verir mi bilmem..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.phpKONDA HDP 3. PARTİ OLACAK!

arşiv haberler 31/10/2015 tarihli habeler

1 Kasım Genel Seçimlerine iki hafta kalırken siyasi parti e adayları da çalışmalarına devam ediyor.

Konda ve Adil Gür seçim anketi sonuçları dikkat çeken fark!

Vatan gazetesi yazarı Okay Gönensin, en son seçim anketi sonuçlarını bugünkü köşesinden yayınladı, 1 Kasım seçim sonuçları tek başına iktidar mı koalisyon mu sorusunun yanıtını aradı.

Tek başına Ak Parti mi, koalisyon mu?" 1 Kasım seçim sonuçlarına ilişkin en çok sorulan bu soru bugün Vatan gazetesi yazarı Okay Gönensin'in de yazısının başlığı oldu.

Köşesinde Konda ve A&G anket sonuçlarını analiz eden Okay Gönensin, Konya seçim anketi sonuçlarına göre 'koalisyon', Adil Gür seçim anketi sonuçlarına göre ise 'tek başına iktidar' çıktığını yazdı.

Okay Gönensin'in bugünkü köşesinden seçim sonuçlarına ilişkin yazdığı diğer detaylar şöyle: "Sandığa gitmeye 48 saat kala bir tek soru kaldı. Son yapılan iki araştırma da bu soruya iki farklı cevap veriyor. Konda'nın son araştırması "koalisyon" diyor, A-G'nin son araştırması ise tek başına Ak Parti iktidarı. Konda'ya göre, 7 Haziran'dan bu yana oyunu değiştiren seçmen sayısı yaklaşık 1 milyon, A-G'ye göre yaklaşık 2.5 milyon. Her ikisine göre de oy kaybeden esas olarak MHP olacak.

İki araştırmayı ortalayarak bir mantık yürütme durumunda ise Ak Parti'nin çok az bir oy farkıyla da olsa tek parti iktidarına çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. CHP'de ortaya çıkacak oy farkları da siyasi bir ağırlık yaratacak oranda değildir, bu parti yine esas olarak yerinde saymaktadır.

MHP'deki gerileme ise "erime" aşamasına gelmemiştir ve baraj altında kalma sorununa uzak görünmektedir. HDP de esas olarak 7 Haziran'daki oylarını korumaktadır. Bu tespitleri etkileyecek olan yine yurt dışından gelecek oylardır. 7 Haziran'a göre yurt dışı seçmenin katılımı biraz daha artmıştır. Bu oylarda ana ağırlık Ak Parti'dedir, onu HDP izlemektedir.

Yurt dışı oyların Ak Parti'nin tek başına iktidar olmasına önemli bir katkı sağlayacağı da söylenebilir. Diğer yandan da bu oylar sayesinde HDP milletvekili sayısı olarak MHP'nin üzerine geçecektir. Bunun siyasi anlamı büyüktür, Ak Parti ile CHP'nin koalisyon kurması ihtimalinde ana muhalefet partisi HDP olacaktır. Seçime katılım da eğer Konda'nın öngördüğü gibi yüzde 90'ın üzerine çıkarsa, 7 Haziran'da olduğu gibi küçük oy farklarıyla milletvekili sayılarının etkilenmesini de hesap etmek gerekiyor.

AKP’ye oy vermeyene iş te, aşta yok..

ATALAY’IN İSTEMEDİĞİNE KAPILAR KAPALI..

**DİKKAT ET BAYDAR DUYMASIN..

Yaklaşan seçimler öncesi seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Ardahan Milletvekili başta Göle’de olmak üzere Ardahan merkez ve diğer ilçelerde kendisine oy vermeyeceğini düşündüğü bir çok kişinin devlet yardımlarını kestirdiği ileri sürülüyor.
Onca yaşlının ve ihtiyaç sahibin yardım maaşlarını kestirdiği ileri sürülen Ardahan’da İş-Kur’un aracılığıyla iş bulmayı bekleyenlerin listesinin de AK Parti Milletvekilinin cebinde olduğu ve kime iş verilip, kime verilmeyeceğinin AKP’li Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın karar verdiği de iddia edilmektedir.

Öte yandan Göle'de Göle Beleidye Başkanının kenara çekip, özel konuşan Atalay'ın 2. kez 2. sırasında yer alan Baydar'dan uzak durması dikkatlerden kaçmadı.

**Kültür Bakanı Değil General! 

Ardahanlı Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu Aktaş Gümrük Kapısında yaptığı açıklamada açılışta bir generalden öte sert konuştu.
Kültürden, ticaretten bahsetmesi beklenen Ardahanlı Bakan, "Bölücü terörle mücadele ediyoruz ama şunu müjdelemek istiyorum, yılanın beli kırıldı, kafa ile gövde ayrıldı. 1 Kasım'da iradenizi istikrardan yana kullanırsanız kafası ayrı, kuyruğu ayrı ezilecek. Bu kavga bir Kürt-Türk kavgası asla değildir." dedi.

**BAYDAR YALNIZ KALDI..

Başta CHP olmak üzere HDP, MHP ve AKP’nin yanı sıra DSP e diğer 14 partinin yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi çalışmalarına sürdüren partiler ve adayları birlik, berberlik mesajı da vermeye gayret ederken, 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinden de ikinci kez 2. sırada yer alan AKP’nin eski İl başkanı Yunus Baydar’ın bu seçimde adeta yalnız kaldığı dikkatlerden kaçmıyor.
Baydar’ın yakınlarının da içinde bulunduğu taraftarlarının hiç umdu olmayan bir yerde ikinci kez yer alan Yunus Baydar’ı terk ettikleri dikkat çekerken, Baydar’dan umut kesen AKP 1. Sıra adayı Orhan Atalay’ında iş başa düştü diyerek başta kendi ilçesi Göle’de olmak üzere Ardahan merkez ve diğer ilçelerde tek başına çalıştığı görülüyor.

**HDP BİRLİK İÇİNDE..

7 Haziran Genel Seçimlerin de Ardahan’da 1. Parti olan Halkların Demokratik Partisi (HDP)  1 Kasım Genel Seçimlerinde de 1. olacağını e oyunu 20 bine çıkaracağını belirtiyor.
Tüm baskı ve yıldırmalara karşı birlik berberlik içinde olduklarını ima eden HDP Ardahan’da olduğu gibi Türkiye’de de kazanacak partinin HDP olacağını ileri süren HDP’liler 1 Kasım’da başta Hanak, Damal, Posof ve Çıldır’a olmak üzere Ardahan’ın her kesiminde oy alacaklarına inandıklarını da belirtiyorlar.

**AKTAŞ’TAN AKTAŞ’A MESAJ

Saygıdeğer Ardahan Halkı!
Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının, Çıldır ilçemize, serhat şehri Ardahan’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 
Değerli hemşerilerim, hizmet, devletin asli görevi ve varoluş nedenlerinden biridir. Güçlü devletler ancak yaptığı hizmetlerle gücünü ispatlayabilirler. Hizmet halka verilen bir lütuf değildir; halkın en doğal vatandaşlık hakkıdır.
Serhat şehri denildiğinde, kuşkusuz, herkesin aklına gümrük kapıları ve sınır ticareti geliyor. Ancak ne yazık ki, 1992’de il olan Ardahan, bu misyonuna layık hizmetler görememiştir. Pazar günü açılışı yapılan Çıldır Aktaş Gümrük kapısı umuyoruz ki, bu ihtiyacı bir nebze de olsa giderecektir. Tabi bir kapının açılması tek başına yeterli olmayacaktır. Sınır kapılarının verimliliği, biraz da sınır ülkeleriyle olan ekonomik ve siyasi ilişkilerin düzeyine bağlıdır. Maalesef bu konuda, bize umut vadeden bir diplomatik ilişki tarzı görünmüyor. Ülkemiz kendi içerisinde barışı sağlayamadığı gibi komşu ülkelerle de barışçıl ilişkiler geliştirememiştir. Gürcistan, Ermenistan ve Rusya ile barışçıl ilişkiler kurmak için, yeni bir politik aklın varlığına ihtiyacımız var. Son günlerde bölgemizde ve ülkemizde var olan savaş hali, maalesef kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır. Hiçbir devlet dünyada kendi başına var olamaz, bir ülkenin kendi bölgesinde söz sahibi olmasının yolu, komşularıyla iyi ilişkiler geliştirmesine bağlıdır. Türkiye olarak, komşularımızla üstünlük mücadelesine dayalı bir rekabeti değil, eşitlik temeline dayanan demokratik bir ilişkiyi kurmamız gerekmektedir. Bu nedenledir ki, cumhuriyetin temel ilkesi olması gereken “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” söylemini yeniden gündemimize

almamız gerekiyor. Barış olmadan, ticaret ve ekonomik ilişkiler de olmaz, çünkü barışın olmadığı yerde, insani ilişkiler yoktur. Barışı hedeflemeyen her adım, kavgaya ve yıkıma götürür. Tarih boyunca, kader birliği yapmış Kafkas halklarının arasına giren bu sınırları, bir bakıma kaldıran gümrük kapılarının birer barış kapısı olmasını diliyorum. 
Değerli hemşerilerim, Ardahan sıradan bir serhat şehri değildir. Denilebilir ki, Asya’nın kavşak noktasıdır; bir yandan Kafkasya’ya, bir yandan Ortadoğu’ya, Mezopotamya’ya ve bir yandan da Anadolu’ya bağlı bir coğrafi halkanın merkezidir. Bu nedenle açılan gümrük kapımızın, uluslararası demiryolları ve havayoluyla güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kars-Tiflis-Bakü demiryolunun, Aktaş Gümrük Kapısına eklemlenmesi, bu bölgeyi uluslararası ticaretin en önemli noktası haline getirecektir. Yeni yasama döneminde amacımız, Aktaş Sınır kapısını bu şekilde güçlendirmek olmalıdır. Aynı zamanda, uluslararası taşımacılık yapan lojistik şirketlerinin burada üst kurmasını da teşvik etmek önemli görevlerimizden biri olması gerekiyor. 
Serhat Ardahan olarak anılan ilimizin, sahip olduğu konumun işlevselliği, Serhat adına layık olacak şekilde artırılmalıdır. Bölgenin kendine özgü ekonomik kaynağı olan havancılık, umarız ki, bu gelişmeyle birlikte daha ileri bir boyuta ulaşır. Bizler bu konuda üreticiden yana ekonomik örgütlenmelerin geliştirilmesi için, elimizden geleni yapacağız. Bölgenin öz ekonomik gücünü ortaya çıkarmak için, halkın kendi sermaye birikimine dayalı halk ekonomisini geliştirerek, toplumsal refahı sağlamayı hedefliyoruz. Bu konuda devletten ya da büyük sermayelerden beklenti içine girmeden, kendi ekonomik kurumsallaşmamızı geliştirmemiz gerekiyor. Bu yolda katkı sunan her adım, bizim için çok kıymetlidir. Kamuoyunun menfaatine olan her hizmet, kim tarafından yapılırsa yapılsın takdir ederiz. Ancak dediğimiz gibi kimsenin de halka, hakkı olan hizmetleri lütufmuş gibi göstermesine izin veremeyiz. Bir serhat şehrine bugün açılan sınır kapısı geç kalınmış bir hizmettir. Bu görevi çok geç yerine getirmekten dolayı, halktan ancak af dilenmesi gerekiyor. Bizler kendi payımıza halkımızdan özür diliyoruz. Öte yandan da getireceği faydalar, ne boyutta olursa olsun, katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Aynı zamanda açılış programında partimize karşı sergilenen dışlayıcı ve ötekileştirici tutumunun takdirini halkımızın adalet duygusunun takdirine bırakıyorum.
HDP Ardahan Milletvekili 

Dr. Taşkın Aktaş

**CHP nin Bakırköy Belediye Başkanı da Ardahan da..

CHP’nin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ardahan’a gelerek CHP Milletvekili adaylarına destek açıklamasında bulundu.

**CHP nin Bakırköy Belediye Başkanı da Ardahan da..

CHP’nin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra, İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ardahan’a gelerek CHP Milletvekili adaylarına destek açıklamasında bulundu. CHP Ardahan İl binasında CHP İl, Merkez İlçe ve partililer tarafından karşılanan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, 7 Haziran’da yaşanan yol kazasını 1 Kasım’da telefi edeceklerini söyledi.
 
**KILIÇDAROĞLU’NUN SELAMINI GETİRDİ..
 
Cumhuriyet tarihi boyunca Ardahan Cumhuriyet Halk Partisi’ne her daim destek vermiştir diyen Kerimoğlu: “Sayın il ve ilçe başkanlarım, örgütümüzün değerli üyeleri, eski il başkanlarım milletvekili adaylarım ve değerli hemşerilerim, hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Her zaman olduğu gibi sizlerin o gözlerinizdeki sıcak ve samimi karşılamadan dolayı başta il başkanıma ve bütün hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Ardahan’a gelmeden öncede görüştüğüm İstanbul’daki hemşerilerimden de sizlere selem getirdim. Dün genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir yemekli toplantıda konuşma fırsatı bulduk, buraya geleceğimi biliyordu. Ardahan ile ilgili bol bol konuşma şansımız oldu ve Ardahanlılara kucak dolusu selamlarını iletmemi istedi” dedi.
 
**CHP ARDAHANLIARA DEĞER VERİYOR, SIRA ARDAHANLILARDA..
 
7 Haziran seçimlerinde bir yol kazası yaşadıklarını açıklayan Dr. Kerimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet tarihi boyunca Ardahan Cumhuriyet Halk Partisi’ne her daim destek vermiştir. Ardahan ve Cumhuriyet Halk Partisi et ile tırnak olmuştur ve her dönem milletvekili çıkarmıştır. Ardahan Türkiye’nin en küçük İli ama Cumhuriyet Halk Partisinin içinde çok büyük bir yere sahip olmuştur. Bu anlamda biliyorsunuz Partimizin Genel Sekreteri Gürsel Tekin Ardahanlı bir hemşerimiz bizler İstanbul’un en güzel ilçelerinde partimiz adına belediye başkalığı yapmaktayız ve oralarda hemşerilerimize hizmet etmekteyiz. CHP her seçim döneminde İstanbul’un birçok yerinde Ardahanlılar aday gösterilmektedir. Bu sebepten dolayı Ardahanlılarında Cumhuriyet Halk partisine sahip çıkması gerekliğini düşünmekteyim. Partimizin gönlünde Ardahanlıları yeri çok büyük ama aynı oranda da Ardahanlı seçmenlerin teveccühünü ilgisini ve desteğini beklemektedir. 7 Haziran’da Ardahan’da yaşanan mağlubiyet bizleri ve partilileri derinden üzmüştür. Telafisini ise 3 ay sonra tekrardan düzeltme şansımız ortaya çıktı. 1 Kasım seçimlerinde bütün Türkiye Türkiye’nin kuzeydoğusundaki Ardahan’da tekrardan Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağıyla dalgalanacağı günü bekliyor. Ben şahsım olarak 1 Kasım seçimlerinde Ardahan’da CHP 1.Parti olacak ve inşallah 2 milletvekili adayımızı da Ankara’ya gönderme şansımız olacaktır.”
 
**ARDAHAN İÇİN ENDİŞE VE KAYGI DUYMUYORUM
 
Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor koşullarda ülkemizin milli birlik ve beraberliği için ülkemizin huzuru, kardeşliği ve barışın yeniden güçlü bir şekilde sağlanabilmesi için CHP iktidarına ihtiyaç vardır diyen Kerimoğlu: “Haziran sonrası CHP’nin tutumu ve davranışları Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu kanıtlamıştır. 1 Kasım seçimlerinde Ardahan ile ilgili bir kaygı ve endişe duymuyorum çok kıymetli iki tane milletvekili adayımız var, ben onları milletvekili adayı olarak değil birer milletvekili olarak görüyorum. Büyükelçi Öztürk Yılmaz’ın Ardahanlı gençler için bir rol model olması anlamında da önemli buluyorum. Her iki adayımıza da Ardahanlıların sahip çıkacağını biliyorum. Bizlerde geçmişte olduğu gibi şimdide üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğiz. Ümit ediyorum ki 1 Kasım sonrası Türkiye CHP iktidarıyla birlikte huzur, güven ve mutlu bir Türkiye kapıları açılacaktır” ifadesini kullandı.

**YILMAZ, ZENİT SEVİYESİNDEYİZ

 İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun Ardahan’a gelerek CHP Milletvekili adaylarına destek açıklamasında bulunmasına teşekkür eden CHP Milletvekili adayı Büyükelçi Öztürk Yılmaz, 1Kasım’da Ardahan’da tarih yazacağız. Şu an itibarıyla partimizin durumu çok iyi, zenit seviyesine çıktık, durmayacağız, programımız yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.

**ENSAR ÖĞÜT KENDİ ADAYMIŞ GİBİ ÇALIŞIYOR..

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve 22.23.24. dönem Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, her fırsatta CHP'nin Ardahan'da yürüttüğü seçim kampanyasına destek vermek için ilçe ve köylerde çalışmalar yürütüyor. Gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılanan  Ensar Öğüt, CHP milletvekili adayları Öztürk Yılmaz ve Erdem Uygur'un kazanması için herkesten bizzat oy istiyor.
CHP ADAYLARINA KAPI KAPI OY İSTİYOR
Ardahan'da ilçe ve köylerde insanlar yakından tanıyan ve çoğunu isim isim bilen  Ensar Öğüt, her fırsatta onlara ulaşıp, bir taraftan CHP iktidarında  yapacakları proje ve hizmetleri anlatırken, diğer taraftan da  CHP'nin adaylarını tanıtıp destek istiyor. Öğüt, kendisi adaymış gibi çalışmalar yürütüyor.
Sadece bölgedeki insanları ziyaret etmekle kalmıyor, tüm kentlerdeki dernekler ve kanaat önderleri ile de görüşmeler yapıp destek istiyor. 

 

**YUNUS SEN KONUŞ BANA ZAHMET VERME!..

AKP Operasyonlara Güveniyor!

**O otururken..

Vatandaşın telefonlarına çıkmadığıyla eleştirilen ve 3. kez seçilmek için sırtını jandarma karakoluna verip, oturduğu yerde oy isteyen Atalay için devreye devlet imkanlarımı sunuldu?..

13 Yıldır iktidar da olmasına karşın seçmene ve topluma bir şey vermediğiyle eleştirilen AKP iki dönemdir milletvekili olan Orhan Atalay’ı seçtirmek için devlet imkanlarını kullanmayı da ihmal etmiyor.
Seçimlere çok kısa bir süre kaldığı şu günlerde AKP’ye oy vermeyecek diye düşündüğü kesimleri güvenlik güçleri aracılığıyla operasyona uğratıp, seçmeni korkutma politikasıyla sindirmeye çalıştığı görülürken, yine aynı AKP geçici olarak bulunduğu iktidarın gücünü de kendisine oy vermeyeceği düşündüğü yoksullar üzerinde kullandığı görülüyor.
Bir çok yeşil kartın ve yaşlılık maaşını iptal ettirildiği öğrenilen Ardahan’da AKP’nin amacının baskı ve sindirme ile seçmenin telefonlarına çıkmayan Atalay’ı yeniden seçtirmek olduğu ileri sürülmekte.

**EĞİTİMCİLER DE OPERASYON..

Ardahan'da Operasyon Yapıldı!!. Bir çok kişi gözaltında!
Fuat Avni'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlunun İtalya'ya kaçtığı iddialarının gölgelemek için 'Yeni operasyonlar yapılacak' iddiası üzerine Ardahan'da operasyon yapıldı. AKMER olarak bilinen Fethullah Gültekin Cemaatine yakın iş yerlerine yapılan operasyon özel bir dershane ve okulda devam etti. Operasyon ardından 10!a yakın bir çok iş adamı ve eğitimcinin gözaltına alındığı öğrenildi.

**VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI..

Ardahan Valiliğinden, "Paralel Devlet Yapılanması"na yönelik soruşturma kapsamında adli makamların talimatı doğrultusunda, ilde bir özel okul ile daha önce dershane olarak faaliyet gösteren bir işletmede yapılan aramada, bazı belge, bilgisayar hard diski ve belleklere el konulduğu bildirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)", "Paralel Devlet Yapılanması" kapsamında ildeki iki adreste arama gerçekleştirildiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:
"İlimizde bulunan özel okul ve daha önce dershane olarak faaliyet gösteren bir işletmede, adli makamların talimatları doğrultusunda emniyet müdürlüğü görevlilerince dün arama yapılmış ve bazı belge, bilgisayar hard diski ve belleklere el konulmuştur."

**O oturuyor, 2’ye mahkum Yunus oy istiyor..

7 Haziran Genel seçim sonuçlarını beğenmeyip, ülkeyi yeniden seçime götüren AKP’nin Ardahan Milletvekili oturduğu yerde oy istiyor.
Gazetemizin dün kü sayısında manşetten gündeme getirdiği ve Atalay’ın Çıldır’da oturarak oy istediği haberi ardında aynı manzara Posof’ta da görüldü.

**KONUŞMA GEREĞİ BİLE DUYMUYOR..

İki dönemdir ikinci sırada yer alan Yunus Baydar’ın konuşup, bir kez seçtirdiği Atalay’a oy istediği AKP’nin seçim çalışmalarına Ardahan, Posof, Çıldır ve Göle Belediyeleri de halkın olan araç ve gereçlerle hizmet etmeye  devam ediyor. Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Ensar Öğüt’ten, Katliamda 
Ağır Yaralı Sendikacı Yunus Akıl’a Ziyaret..

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve 22.23.24 Dönem Ardahan Milletvekili Ensar öğüt, 10 Ankara katliamında ağır yaralanan KESK’e bağlı Birleşik taşımacılık Sendikası eski Genel Başkanı ve KESK Genel Meclis üyesi Yunus Akıl’ı hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve 22.23.24 Dönem Ardahan Milletvekili Ensar öğüt,  10 Ankara katliamında  ağır yaralanan KESK’e bağlı  Birleşik taşımacılık Sendikası eski Genel Başkanı  ve KESK Genel Meclis üyesi  Yunus Akıl’ı  hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Ankara Güven Hastanesi ‘inde tedavi gören  Yunus Akıl’ı Posof Belediye Başkanı  Şükrü Bozyiğit  ile birlikte ziyaret eden Öğüt’e,  Battal ve Gazi Akın da eşlik etti.
AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAKLAR
Görüşme sonrası açıklamada bulunan Ensar Öğüt, “ Ülkemizin halkını birbirine düşürmek, ortadoğunun bir çok ülkesi gibi kan gölüne çevirerek parçalamak,  insanları bir birine düşman etmek için katliama başvuranlar  aslında tüm ülkemiz insanına, insanlığa ve ülkemize kıydılar. Gencecik bedenleri,  genç kızları, çocukları toprağın altına gönderdiler. Sadece demokrasi, barış demek için toplanan insanlara bu vahşeti reva görenler yine amaçlarına ulaşamadı ve ulaşamayacak. Halkımız tek vücut bu insanlara sahip çıktı ve yaralarını sarmaya çalışıyor”
AKININ SAĞLIĞI İYİ
Bu katliamda ağır yalananlardan birinin  Göleli sendikacı  Yunus Akıl olduğunu ifade eden Öğüt,  bilyelerin bacaklarını parçalayıp kırdığını, şans eseri ölümden döndüğünü, şu anda durumunun iyi olduğunu, bunun ise kendilerini  sevindirdiğini vurguladı.
ÖĞÜT’E TEŞEKKÜR
Akıl ise, hiçbir saldırının umutlarını, demokrasi ve özgürlük  mücadelesi inançlarını sarmaya yetmeyeceğini, yaşamını yitiren arkadaşları nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, kendisini yalnız bırakmayan Ensar Öğüt ve beraberindekilere teşekkür etti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 11676 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

adem
02-11-2015 10:39:00

PKK-HDP sevicisi Fakir yılmaz hdp-pkk yandaşı gazeteci ve senin gibi düşünen herkes umarım Osmanlıdan sağlam bir tokat yediniz kendinize gelirsiniz artık...Tek Başına İş başına..

Şehrin Azizi
25-10-2015 21:22:00

Otelci Feyzonun oğlu Fakir yılmaz nasılki 7 haziranda da bir çok haberi çarpıttığın gibi yine haberleri sana para vermiyorlar diye çarpıtıyorsun 7 haziranda o rüzgarda ile 15540 oy alan Orhan ATALAY bu seçimde oylarını artırarak 16000-17000 baremine çıkararak ardahanı sarıya boyayacak sende gazete hamuru alamadığın için vali beyin ayakkabılarını boyaymaya başlayacaksın Cehaletini anlatmaya gerek yok sanırım ama şunu iyi bil Allahın yardım ettiği birini sen kaybettiremezsin onun için Zalimler ve Cahiller için Yaşasın Cehennem Korkma Fakir Titre..

mertali zafer
22-10-2015 10:26:00

ey vatan bayrak düşmanı haçlı kırıntısı ve ermeni uşakları unutmayın daha son türk yaşıyor.sakın sabrımızı korkaklık olark algılamayın burda hdp ve chp li olan azıcıkta kalbinde vatan ve Allah SEVGİSİ OLANLARA SESLENİYORUM SAKIN OYUNUZU HDP VE CHP VERMEYİN AK PARTİ OSMANLIYI YENİDEN KURUYOR(yüreğin varsa editör bu yorumu yayınla)

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI