Reklam
Bugun...


HAVAALANI KAMPANYASINI UNUTAN ATSO: BUNLAR KİM, ARDAHAN'A NE ZAMAN DOKUNDULAR, GELECEĞİNİ NASIL DEĞİŞTİRDİLER?!..
Başlattığı havaalanı kampanyasını unutan ve topladığı imzaları nereye gönderdiği bilinmeyen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci'nin başını çektiği ve kamuoyuna, 'ŞEHİR ÖDÜLLERİ TÜRKİYE 2020, ŞEHİRLERİ ARDAHAN'DA BULUŞTURACAK' başlığı ile sunulan ödül töreni kentte merak uyandırıp, sorular sordurdu.

HAVAALANI KAMPANYASINI UNUTAN ATSO: BUNLAR KİM, ARDAHAN'A NE ZAMAN DOKUNDULAR, GELECEĞİNİ NASIL DEĞİŞTİRDİLER?!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ardahan Belediyesi cevap verilemeyen sorularla dolu olan etkinliğe destek vermezken Ardahan ATSO'nun başını çektiği, Vali ve Rektörün de destek verecekleri belirtilen ödül töreni öncesi 'şehirlerine dokunarak geleceklerini değiştiren, ülkemizin 3 önemli değerine Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü, Şehri Temsil Hemşeri Ödülü ve Şehrine İnananlar Özel Ödülü takdim edilecek. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller kategorisinde ise 4 akademisyene başarılı çalışmalarının sonucu ödül takdim edilecek.' denilmesi ödül verileceği söylenenlerin kim ve Ardahan'a yönelik ne yaptıkları merak konusu oldu.


Çünkü her geçen yıl göç vermeye devam eden, esnafı kepenk kapatan, günün şartlarına ve teknolojiye uymayan hayvancılığı atadan/dededen kalma yöntemler dolayısıyla kar getirmediği, havaalanı gibi Doğu Expresinin son durağı olmayan, bir demiryolu olmak üzere 3 gümrük kapısı olmasına karşın ithalat, ihracatın sıfır derecede olduğu, gümrük bürolarının olmadığı Ardahan'a ne yaptıkları merak konusu oldu.
Özel bir şirketin parasını alarak düzenlediği ileri sürülen ve Ardahan'ın Vatan Topraklarına katılışının 100. Yıl Dönümünde yani 23 Şubat'ta düzenleneceği belirtilen bu etkinlikte ödül hak ettikleri belirtilenlerin adları bir sır gibi saklı tutulan kişilerin kim olduğunu, ne yaptığını merak eden Ardahanlılar bu organizasyona kimin sponsor olduğunu, bu şahısların isimlerinin ve Ardahan ve Ardahanlılara yönelik ne gibi çalışmalar yaptıkları konusunda kamuoyunun bilgilendirilmesini istedikleri görülmekte.

İŞTE O HABER..

100. YIL ÖDÜLLERİ ARDAHAN'DA VERİLECEK..

Vatan Topraklarına Katılışının 100. Yıl Dönümü kutlayacak olan Ardahan, Ardahan Valiliği, ARÜ, ATSO ve SERKA'nın önemli birlikteliği ile önemli bir etkinliğe imza atacak. Ardahan’ın, Kurtuluşunun 100. Yılında Şehir Ödülleri Türkiye Liderleri Ardahan’da Buluşturuyor!

Her yıl yoğun katılım ile şehir liderleri ve profesyonellerini İzmir’de buluşturan, Türkiye’nin en prestijli ödülleri arasında yer alan, Şehir Ödülleri, diğer şehirlerden gelen yoğun ev sahipliği istekleri üzerine, yapılan değerlendirme ve incelemeler sonucu Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. yılını kutlayacak Ardahan’da takdim edilmesine karar verildi. 

Ardahan Valiliğinde gerçekleşen, Şehir Ödülleri Türkiye 2020 “Ardahan” karar toplantısına, Ardahan Vali’si Sayın Hüseyin Öner, Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu Başkanı Sayın Alper AKIN, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet BİBER ve Şehir Ödülleri Türkiye organizasyonunu Ardahan’a kazandıran, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Çetin DEMİRCİ ve ilgili vali yardımcıları, üniversite temsilcileri katıldı. 

Alınan kararlara göre, Türkiye’nin, öncü ve gerçek şehir ödülleri, “Şehir Ödülleri Türkiye” bu yıl, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Bilim ve Teknoloji Bakanlığı destekleri, Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi İş Ortaklığı ve Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Koordinatörlüğü, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi, Serhat Kalkınma Ajansı ve Yaşayan Şehirler Platformu iş birliği, Celsus Kentsel Pazarlama ve Destinasyon Danışmanlık Ajansı organizatörlüğünde, ayrıca bürokratlar, siyasal partilerimizin yerel yönetimden sorumlu genel başkan yardımcıları, sivil toplum ve ticari örgütler, belediye birlikleri, kalkınma ajansları, sanatçı, profesyonel ve akademisyenlerin ise destekleri ile Ardahan’ın kurtuluşunun 100. Yılında, 22/23/24 Şubat’ta, Ardahan’ın kültürel, doğal ve folklorik zenginliklerini ulusal düzeyde tanıtmak amacıyla Covid-19 tedbirleri kapsamında azami önlem ile Ardahan’da, düzenlenecek. 

Ticari kaygı ve kâr amacı güdülmeden, şehirlerin geleceğine ışık tutmak, ülkemizdeki başarılı, toplumsal fayda odaklı, projeler, uygulamalar ile uygulayıcıları desteklemek ve örnek göstermek, diğer kentlerdeki paydaşlar ile buluşturmak, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirmek amacı, siyaset üstü bakış açısıyla, tarafsızlık, adalet ve hakkaniyet ölçüleri temel alınarak çok yoğun katılım ile düzenlenen Şehir Ödülleri’nin birincil amacı şehir paydaşlarının süreç farkındalığının arttırılması, kentin geleceğini şekillendirecek doğru proje ve uygulamaların desteklenmesi, öncü ve faydalı uygulamaların örnek gösterilmesi, diğer kentlerdeki paydaşlar ile paylaşılması, yeni proje ve uygulamalar için cesaretlendirilmesi, fikir alışverişi yapabilecekleri ortak zemin oluşturmasıdır. Ödüller ile paydaşlar arası iletişimin kuvvetlendirilmesi, öngörülen etkinlikle konu üzerine çalışan akademisyenler ile kent yönetici ve kanaat önderlerini, ticari örgütleri, sektör örgütlerini, sivil toplum örgütlerini, tüm araştırmacılar ve kentin geleceğine yön verebilecek çevrelerin birbirlerinden etkilenmesi hedeflenen ödüllerde bu yıl, Özel Ödüller kapsamında, şehirlerine dokunarak geleceklerini değiştiren, ülkemizin 3 önemli değerine Şehre Adanmış Yaşam Özel Ödülü, Şehri Temsil Hemşehri Ödülü ve Şehrine İnananlar Özel Ödülü takdim edilecek. Bilim Işığı Temalı Akademik Ödüller kategorisinde ise 4 akademisyene başarılı çalışmalarının sonucu ödül takdim edilecek.

Umut Işığı Temalı Paydaş ödülleri kapsamında ise, şehirlerini temsilen 4 büyükşehir belediyesi, 1 İl belediyesi, 1 Üniversite, 2 Kaymakamlık, 2 Kalkınma Ajansı, 1 Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 9 ilçe belediyesi, 1 Ticaret ve Sanayi Odası, 1 Ticaret Borsası ve 1 belde belediyesi ekipleri ile birlikte ödül almaya Ardahan’a gelecek. 

SENARYO HAZIR..

Üç milletvekilinin CHP'den istifası ardından İnce'nin de istifa edip, yeni bir parti kurma çalışmalarını sürdürdüğü, Şişli'den reyting yaptıktan sonra, uzun süre oturduğu koltuğunu önce İnönü'ye ardından hemşehrim Muammer Keskin'e kaptıran Sarıgül'ün ve İstanbul/Şişli'de bulunan benimde başında bulunduğum stk, ARDAFED'e komşu olan, İl Başkanını ziyaret ettiğim DEVA, Gelecek gibi diğer bir çok kişinin yeni partiler kurduğu ülkede her an ya da zamanında yapılacak bir seçimde MHP, BBP destekli iktidarı değiştireceklerini sananlar 2016 yılında ele aldığım yazımı okuduklarında acaba az da olsa bu değişimin nasıl olacağını anlatabilirler mi, bilmem ama ben hala 8 yıl önce yazdığım ve hala oynandığına inandığım filmin senaryosunun da  hazır olduğunu düşünenlerdenim..
Çünkü 8 yıl önce yazdığım gibi bu senaryoyu muhalefet değil, iktidarın hazırladığını ve hep B planı olarak cebinde olmazsa da rafta beklettiğini görüyorum, 17 yıllık iktidarın yazımın yazıldığı yıldan bu yana nasıl olup iktidarda kaldığını düşündükçe..
Evet, sizin de bir kez daha okumanızı ve bugüne derlemenizi istediğim 'Yeni Senaryo gerek' başlıklı yazımın nasıl olup, 'Senaryo Hazır' başlığı ile yeniden yayınlandığını düşünüp, derleyip, bugün yaşananları gözden geçirip, değerlendirmeniz umuduyla işte 8 yıl önce bugünü anlatan o yazım diyerek..

YENİ BİR SENARYO GEREK..

Sizlerin de dikkatini çekiyor mu bilmem ama bitmesine birkaç gün kalan şu 2016 yılında ortaya konulan senaryolar Amerika'nın filim üreten fabrikası Hollywood'da bile gerçekleşmemiş ve filme çevrilmemiştir..
Çünkü 2016 yılı içinde ortaya konulan onca senaryo ve film hepimizi bir hayli yorup, tedirgin etse de sonuçta film ve senaryo olduğunu görüp, bir oh çekerek 2017 yılına yeni umutlar ile adım atıyor gibiyiz..
Evet 1 Ocak 2016 yılından itibaren şöyle bir yılı değerlendirmeye gidecek olursak gerçekten senaryo ve onca filmlerin oynandığı ve en önemlisi mevcut hükumet ve de onun anlayışının iyiden iyiye yerini sağlamlaştırdığını görmek mümkün..
Çünkü ortaya konulan senaryo ve filmler ile önündeki engelleri tek tek kaldırıp, işi Atatürk'ün heykellerini kaldırmaya kadar getiren yönetim anlayışının tek engeli kaldı oda; HDP'lilerin hapse gönderilmesine izin veren CHP'nin boş anayasa çırpınışlarını da aşıp, getirmeyi hedeflediği başkanlık sistemidir..
Bana göre olağanüstü bir durum yaşanmazsa ve bugünlerde ortada olmayan ama dünyaya hükmeden, dünya politikasına yön veren ABD'nin gelecekteki planları konusunda Pentangon'dan ders alan Trump dokunmazsa ya da sol denilen kesimin el birliği yaparak, bir araya gelip, güçlü bir muhalefet çıkarmazsa en az bir 15 yıl daha iktidar da kalacağa benzeyen şu anki yönetim anlayışının getireceği başkanlık sitemi ile ömrünü uzatıp, 2023 hedefine ulaşacağı da diğer bir gerçektir..
Çünkü ortaya konulan senaryo ve filmlerin havuz medyasının da katkısıyla toplumu olağanüstü bir değişime doğru götürdüğü ve bu değişimin sonucu birilerinin önü her geçen gün açılmaya, temizlenmeye devam etmekte..
Kısacası vizyona girecek olan yeni senaryo ve oynanmaya devam edecek olan filmlerle 'durmak yok yola devam' denilmeye devam edecek gibi..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Ardahanlılar izlemese de Cibik ödül almış!
ARŞİV HABER 29/09/2015 TARİHLİ HABER
Ardahan Üniversitesi, Ardahanlıların görüp, izlemediği Cibik adlı kısa bir filmin ödül aldığını duyurdu. İşte o duyuru..

**SIRBİSTAN’DAN ARÜ’YE ÖDÜL..

Sırbistan Uluslararası Turizm ve Ekoloji Belgesel Film Festivali’nde Ardahan Üniversitesi (ARÜ) uluslararası belgesel prömiyeri, ekoloji kategorisinde özel mansiyon ödülünü ülkemize kazandırdı. Ardahan Üniversitesi Rektör Basın Danışmanı Öğr. Gör. Turgay Kural’ın yönetmenliğini yaptığı, donmuş bir göl üzerindeki sazlık işçilerini konu edinen ‘Cibik’ adlı belgeseli 35 ülkeden, 60 belgesel sinema filmini geride bıraktı.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da 26 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen gala da ödüller sahiplerini buldu.  Dünyanın farklı ülkelerinden ünlü yönetmenlerin katıldığı festivale Türkiye’yi temsilen festivale katılan Öğr. Gör. Kural, Kayseri’nin Develi ilçesinde çekimlerini yapmış olduğu ‘Cibik’ isimli belgesel filmi ile birçok iddialı ve büyük bütçeli belgesel sinema filmleri arasından sıyrılarak özel mansiyon ödülünü ülkemize kazandırdı.

Amerika, Fransa, İtalya, Belçika, Çek Cumhuriyeti başta olmak üzere birçok ülkede ve ülkemizde düzenlenen önemli film festivallerinde başarılar kazanan Öğr. Gör. Kural Ardahan kültürü ve Ardahan’da yaşanmış öykülerden belgesel sinema projeleri hayata geçirecek. Ardahan’da çeşitli saha çalışmaları yapan Öğr. Gör. Kural, yıllar boyunca farklı uluslara ev sahipliği yapan ve köklü bir tarihe sahip olan Ardahan’da belgesel film konusu olabilecek hikayelerin bulunduğunu belirtti. Ayrıca Öğr. Gör. Kural 2010 yılında Çıldır Akçakale Köyü’nde filme almış olduğu ‘Sarı Balık’ adlı belgesel ile de ödüle layık görülmüştü. Öğr. Gör. Kural, yakında ilan edilecek olan üç uluslararası belgesel sinema festivalinden de ülkemize ve Ardahan Üniversitesi’ne ödül ile dönmeyi bekliyor.

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6605 defa okunmuştur.

YORUMLAR

konduravlı
10-10-2015 20:36:00

aya gedelerde kimdir

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI