Reklam
Bugun...


Harabe Altınbulak'ta Coronavirüslü Çıktı!
"Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız" diyen Sağlık Bakanı'nın açıklama yaptığı sırada ARDAHAN'IN GÖLE KÜÇÜK ALTUNBULAK KÖYÜNDE BİR VATANDAŞTA KORONA VİRÜSÜ ÇIKTI.!! Göle İlçesine bağlı Küçük Altunbulak köyünde ikamet eden bir kişide koronavirüs Covid-19 testi pozitif çıktı.

 Harabe Altınbulak'ta Coronavirüslü Çıktı!

Alınan bilgilere göre, iki hafta önce İstanbul’a giden ve daha sonra köyüne dönen Zeki Karakulak (45) adlı vatandaş, baş ağrısı rahatsızlığı nedeniyle köydeki Sağlık Ocağına gitti. Burada yapılan tedavi sonucu ateşi yüksek çıkan Karakulak yetkililer tarafından 112 Acil Servisine bildirildi.

Konu hakkında açıklama yapan Göle İlçe Kaymakamı Cevat Gün, “Göle Küçük Altunbulak Köyünde bir vatandaşımız baş ağrısı şikayetiyle Sağlık Ocağına gitmiş olup burada yapılan muayenede ateşi yüksek çıkmıştır. Sağlık Ocağı görevlilerinin, Koronavirüs belirtisi olduğundan dolayı durumu 112 Acil Servisine bildirmesi üzerine hastamız şu anda Ardahan Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Şu anda köyün tamamı değil, sadece aile bireylerini yakın izlemeye aldık” dedi. Kaynak: Mahir Doğu/GÖLE

BUGÜN 59 KİŞİ COVİT-19'DAN ÖLDÜ..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs ile ilgili son dakika gelişmelerini ve Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter'dan paylaştı. Koca paylaşımında, "Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız" dedi.

Bakan Koca, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu'nu Twitter'dan paylaştı. Son 24 saatte 33 bin 283 test yapılırken, yeni vaka sayısı bin 832 oldu. Bugün 59 kişi vefat ederken toplam can kaybı 3 bin 520 oldu. Bugün iyileşen kişi sayısı se 5 bin 119 oldu

'YENİ BİR DÖNEMDEYİZ'
Bakan Koca paylaşımında, "Yoğun bakım hasta sayısı, entübe hasta sayısı ve vefat sayısında düşüş devam ediyor. Yeni iyileşen hasta sayısı, başarının diğer göstergesi. Vaka sayısında, seyirde görülebilecek kısmi bir artış var. Yeni bir dönemdeyiz. Salgına fırsat tanımamalıyız" dedi.

EMİN MİSİN?..

Bilmem ama hep güvendiğim ve beni hiç yanıltmayan 6. hissimin bir kez daha doğru çıktığı dün, '' Coronayı Başkan Bitirir'' başlığı ile ele alıp, düşüncelerimi aktardığım köşemdeki yazımı yayınladıktan sonra   bir çok kişi benim hayal gördüğümü, bir kaçı da beni inançsızlıkla suçlayıp, Kur'anda geçen surelerle bu yöndeki düşüncemi çürütmeye çalıştı.
Tamda komando giyimli bir güzeli görüp, bölgede, kayısıları ile gündemde olan ama kendisi gibi kayısısı ile hep anılan Malatya kadar bilinmeyen Kağızman'da  yaşanan iç çatışmada imha edilen Çeşme ekibinin içinde olduğunu öğrendiğim 40 yıldan fazladır analara göz yaşı döktüren yeni bir çatışmada bir Ardahan'lının da olduğu haberini yazıp, güzel bakışlı gözlerin eşliğinde ele aldığım yazımı bitirmeye çalışıyordum, başkan Erdoğan'ın telekonferans  sistemi ile başkanlık ettiği toplantı ardından yapacağı basın açıklaması öncesi..
Ve bu yazının bir emir değil, benim ve toplumun isteği olduğunu ve bunu yapacak olan tek kişinin Başkan Erdoğan olduğunu anlatıyordum.. Ama daha bitmeyen yazımı okuttuğum dostum beni koruma  iç güdüsüyle ve başta Başkan Erdoğan olmak üzere yıllardır iktidarda kalmanın etkisi ile gün geçtikçe kendilerini devlet sanıp, kendilerine ve partilerine yöneltilen küçük ya da büyük bir eleştiriyi 'Devlete yapılmış' addederek ''Bak devletin işine çok karışıyorsun, başına iş açacaksın'' diyerek beni uyarma gereği duyuyordu..
Çünkü, ilk günden bugüne kadar inanmadığım ve gün geçtikçe Çin işkencesi değil, başta internetçiler, bilgisayarcıların içinde bulunduğu sanal ve sağlık mafyası denen Corona kıyametçilerinin adeta her gün tek tek ölü saydırıp, medya aracılığıyla Başkan Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu dünyayı ve yöneticilerini etkileyeceğinden 'Emin misin' diye soran dostumun yazımın alınıp, 'Devlete baş kaldırı' olarak algılanabileceğinden bahsediyordu..
Başkan Tayyip Erdoğan uzun süredir gidemediğim İstanbul'da kaldığı için ihtilal dedikoduları dahil bir çok mırıldamanın olduğu ileri sürülen başkent Ankara'da olmayan yine maskesiz kameraların karşısına çıkıp, başta yaşlılara olmak üzere aralarında 7 vilayetin, kuaförlerin ve AVM'lerin de bulunduğu bir çok alana getirilen yasakları yumuşatan açıklamaları dün ele aldığım, bayağı tartışmalara neden olan ''Coronayı Başkan Bitirir'' başlıklı yazımı ve 6. hissimin bir kez daha beni yanıltmadığını ve bu yumuşama neredeyse 60  günden beri devam eden sanal dünyadan çıkarıp eski özgür hayata devam etmemizi sağlar  derim..
Ve, 'Emin misin' diye sorulan soruya da evet "EMİNİM" diyorum.. 
Çünkü asıl sanal, biz değil Corona adıyla bizlere yapılan saldırıdır bu virüs denen bela..
Şimdi sıra hayatı ve piyasaları rahatlatan Başkan'ın benim gibi hem de maskesiz dışarı çıkmasında..
Çünkü borsa dahil, herkes bilim, ilim, ilaca değil Başkan'a bakıyor ve ''O ne derse odur'' anlayışına ve düşüncesine..

Süt Ailesinin Mutlu Günü

Süt Ailesinin Mutlu Günü
ARŞİV HABER 23/12/2015 TARİHLİ HABER
Ardahan Hoçvanlı İşadamlarından Yakup Süt’ün Küçük kardeşi Volkan Süt uzun süredir birlikte çıktığı Bülent Tatar'ın kızı Zeynep Tatar ile dünya evine girdi.

İstanbul’un seçkin otellerinden Marmara Etap’ta gerçekleien düğüne Ardahanlı İşadamı Yakup Süt’ün yanı sıra bir çok seçkin davetli katıldı.
Başta Hoçvanlılara olmak üzere bir çok Ardahanlılara yönelik yardımseverliğiyle tanınan yakup Süt’ün küçük kardeşi olan Volkan Süt’ün düğününe Kars, Ardahan ve Iğdırlı bir çok hemşehrimizin yanı sıra bölge vakıt ve dernek başkan ve yöneticileride katıldılar.

 

Manşet - 02 Eylül 2003 Salı

DEHAP eski İl Başkanına 'İstiklal Marşı' soruşturması

(Devamını Göster)

 

Haber - 02 Eylül 2003 Salı

Emniyetten "eve dön" çağrısı

(Devamını Göster)

 

Haber - 02 Eylül 2003 Salı

Polise "uyum" kitapciği

Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü, 2559 Sayılı Polis Vazife ve Selahiyat Kanunun, Yakalama, Gözaltına Alma ve İfade Alma Yönetmenliği, Adli ve İdari Arama Yönetmenliği, CMUK. 94, 95 96 97, 151 ve 154. Maddeleri ile AB Uyum Paketleri ile ilgili bu maddelere deki değişiklikleri içeren bir kitapçık hazırlatarak Ardahan ve İlçelerde ki emniyet bünyesinde çalışanlara dağıttı.

(Devamını Göster)

 

Manşet - 01 Eylül 2003 Pazartesi

(Devamını Göster)

 

Sağlık Meslekte Skandal!! - 01 Eylül 2003 Pazartesi

Ardahan Sağlık meslek Lisesi Müdürü almadığı malın parasını önceden mütteahit firmaya ödediği ortaya çıktı...

 

 

(Devamını Göster)

 

Tank Arızalanınca - 04 Eylül 2002 Çarşamba

30 Ağustos Zafer Bayramı dolaysıyla tören alanına gelen bir tankın arızalanması tören kıtasına zor anlar yaşattı. Tonlarca ağırlıktaki tankın arızalanıp, yürüyüş takımlarında sorun çıkarması tören alanına gelen onlarca aracın hareket etmesini engelleme tehlikesi yaşattı.

(Devamını Göster)Kaynak: Ardahanlı İşadamları Haberleri

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 19028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI