Reklam
Bugun...


HANOĞLU VE DAĞ AİLESİ YASTA!..
Ardahan eski İl Genel Meclisi Üyelerinden olan Ardahanlı İşadamı Hayrettin Hanoğlu'nun eşi Cahide Hanoğlu hayata göz yumdu. Uzun süredir rahatsız olduğu öğrenilen Cahide Hanoğlu tedavi gördüğü Ardahan Devlet Hastanesinde hayata veda ettiği öğrenildi. Ardahan Yeni Mahalle Mezarlığında toprağa verilen Hanoğlu'nu cenaze törenine birçok Ardahanlının katıldı.

HANOĞLU VE DAĞ AİLESİ YASTA!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki son dakika gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

**Dağ Ailesi de Babasını Kayıp Etti..
 
Öte yandan Ardahanlı Mali Müşavirlerden, İstanbul Esenyurt Kent Konseyi Başkanı Tuncer Dağ'ın babası Hasan Dağ geçirdiği kalp krizi sonucu hayata göz yumdu.
Yarın Göle Serinçayır (Çöllpenek) köyünde düzenlenecek olan cenaze merasimi ardından toprağa verileceği öğrenilen Hasan Dağ'a ve Cahide Hanoğlu'na Allah'tan rahmet diler, Hanoğlu ve Dağ ailesine başsağlığı dileriz.
İNCE'DEN BASINA ONE MİNUTE!..

İstanbul'un fethinin yıl dönümünde Ayasofya'ya gidip, bizzat kendisinin Fetih Süresini okuyacağını söyleyip, yazan ama yağ çektikleri Başkan Erdoğan'ın da düşünmesi gereken bir durumun yani 567 yıl önce fethedilen kentin belediyesinin de o törende olması gerekirken adı, sanı anılmayan o törene telekonferansla katılıp bir açıklama yaptığı akşamı gündeme bomba gibi düşen İnce'nin çıkışı basın özgürlüğünü bir kez daha tartışmaya açtı.

Havuz medyasının başta Yunan basınında olmak üzere bir çok ülkede gereksiz bir gerilmeye neden olan fetih suresinin okunacağı haberini yaparken o kalkan oldukları AK Parti'nin Filistin meselesine ve muhafazakâr kesim başta olmak üzere tüm 'insanım' diyenlerin duyarlı olduğu Ortadoğu, Afrika  ve dünyanın diğer kesimlerinde yaşanan insanlık dışı olayların baş sorumlularından olduğu ileri sürülen İsrail ile iktidarı boyunca hiç bir ilişkisinin kesilmediğini tam aksine gelişerek büyüdüğünü görmezden gelmesine benzer bir durumdan ibarettir..
Çünkü ,'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos Zirvesi'nde yaptığı tarihi çıkış üzerinden tam 10 yıl geçti..' şeklinde haberler yaptığı bir zaman da Global TV'de katıldığı canlı yayının kesilerek, Başkan Erdoğan'ın konuşmasının verilmesine birçok insan gibi doğal tepkisini gösteren CHP'li Muharrem İncenin, programı terk etmesini alkışlayanların yanında 'Şow yapıyor' diyerek eleştirenlerinde olduğunu görüyorum..
Ve bu hareketi 'Şow yapıyor' diyerek eleştirenlerin başında gelenlerin büyük bölümünün CHP'liler olması ise işin diğer bir boyutu, bir o kadar da düşündürücü ve bizzat yaşadığım, gördüğüm bir durumu bana hatırlattı..
Ki; O durum hala hapiste bulunan Demirtaş'ın bu tür ve bana göre doğru çıkışları karşısında dağ ve İmralı'yı gölgede bırakacak korkusu yaşayan HDP'lileri aklıma getirdi..
Ve bu durum HDP'nin kozmik odası ile CHP'nin kozmik odasının katkıları ile önce dokunulmazlığı kaldırılıp, sonra hapse attırılan Demirtaş'ın Erdoğan ve İnce vari çıkışlarına 'şow yapıyor' diyen HDP'liler ile Demirtaş'ı bana hatırlatan durumdur..
Evet, çok da adı, sanı bilinmeyen ve İnce gibi medyatik insanları çağırıp, reyting yapmak isteyen televiziyon kanallarının başında gelen Global TV'nin programına katılan Muharrem İnce "Ben bu kanalda  konuşuyorum , 35 televizyon kanalı onu veriyor zaten. Türkiye bu faşist düzenden kurtulacak" deyip terk ettiği programa dönecek olursak eğer bana göre bu şow ve programı sunan gazeteci meslektaşlarımı kınama değil, kendi istekleri ile havuzda yer almak isteyen medya patronlarına gereken tepkinin yanı sıra demokrasi ve özgür basın adına yapılması gereken bir dik duruş davranışıdır..
Tabi bu arada Erdoğan'dan daha çok Erdoğan'cı kesilip, onun bile haberi olmayan ve en önemlisi onun bile kızdığına inandığım yağcı tayfasının yaşanan olayın hemen akabinde Erdoğan'a yaranma yarışına girenleri de unutmamak gerekir..
Bunların başında boğazda kiraladığı arazisi fotoğraflandı diye bu yönde yapılan haberlerin yayınlandığı gazete, tv'lere cezaların kesilmesine, onca siteye erişim engelleri getirilen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun geldi..
İnce'nin yayını terk etmesini eleştiren Fahrettin Altun, "Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez," paylaşımını yapmasını da ne alakaysa anlamış değilim..
Çünkü 11 yıl önce aynı durumu protesto edip, 'One Minute' diyen Erdoğan'ın müdürü İnce'nin yaşadığı durumu daha iyi anlaması gerekirken ve iletişim yani medya, basının içinde bulunduğu bir durumun tartışılması gerekirken herkesin doğal hakkı olan eleştiri hakkını kullanan İnce'yi 'Kabul edilemez' diyerek eleştirmesi ne kadar mantıklı bilemem..
Ama İnce'nin bu çıkışı ardından reyting amacına ulaşan ve bana göre bundan sonra iktidarın daha da gözüne girecek olan Global TV'nin yanı sıra diğer havuz medyası ile basının durumu daha çok tartışılması gereken bir durumdur..
Çünkü bu ülkede basın, medya kuruluşları da emek veren gerçek gazetecilerin içine düştüğü bu kötü durumun oradaki gazeteci meslektaşlarıma ve bana acı verici bir durumdu..
Ve bu durumdan pay çıkaran, iktidarı ve basında yaşanan durumu eleştirip, kendilerine özgür basın deyip, İnce'nin de aralarında bulunduğu onca siyasiyi, HDP ve diğer görüşlere yer vermediklerini bildiklerimin içler acısı ve basın özgürlüğünün halini ortaya koymaktaydı..

Çünkü İnce'nin o haklı ve bir gazeteci olarak desteklediğim bu davranışı sadece havuz medyası denenlere değil tüm basına çektiği 2'nci One Minute idi.

 

ESKİ  HABERLERİMİZ İÇİN TIKlayın.. 

http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Ardahan'ı Yasa Boğan Ölümler!
arşiv haber 19/07/2017 tarihli haberler/yorum
AK Parti eski İl Genel Meclis Üyesinin hala aydınlatılmayan silahlı saldırı sonucu hayatını kayıp ettiği Ardahan'da son bir hafta içinde yaşanan olaylar ardından 5'i Ardahanlı olmak üzere toplam 9 ölüm haberi geldi.

Aynı aman da Ardahan Merkeze bağlı Kartalpınar (Fahğrel) köy muhtarı, emekli öğretmen Müdür Kılıç hayata göz yumdu.

Emekli olduktan sonra Ardahan merkezde otelcilik yapan ve muhtarlığını yaptığı köyünde toprağa verilen Kılıç'ın hayata göz yumduğu gün, Ardahan PTT çalışanlarından Erdal Akçay'ın ve İşadamı Kutluhan Akçay'ın amcası Medet Akça'da hayata göz yumdu.
Uzun süredir rahatsı olduğu öğrenilen Akçay'ın Halilefendi Mahallesinde toprağa verildiği gün Ardahan eski İl Genel Meclis Üyelerinden olan ve bir süre önce beyin kanaması geçirip, rahatsızlanan Sezai Altun'un öğretmen babası da beyin kanaması geçirip, hayata göz yumdu.
**İzmir'de de bir kara haber..
İki gün içinde 3 ölünün yasa boğduğu hafta içinde Ardahan'dan Şavşat'a giden bir otomobil'in şarampole yuvarlanması sonucu aracın içinde bulunan Artvinli 4 kişinin hayata göz yumduğu haberi ile sarsılan Ardahanlılar bu kez İzmir'de gelen bir trafik kazasıyla sarsıldılar.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Kayabeyi (Yerliçayıs) köylü 29 yaşında ki bir çocuk babası Sezgin Kaya İzmir'de geçirdiği trafik kazası sonucu hayata göz yumdu.
Ardahan Üniversitesi kurucu rektörü Porf. Dr. Ramazan Korkmaz'ın köylüsü de olan Kaya'nın İzmir'de toprağa verileceği alınan bilgiler arasında odu.
**Sahibin öldüğü gün şoförü ölmüş..
Öte yandan Ardahan'ı yasa boğan ölümlerin yaşandığı haftanın içinde Ardahan'dan Kars'a giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kayıp eden Şaban Güneşsu isimli Karlı pazarlamacının patronun öldüğünü haberini aldığı ve çok sevdiği patronunun cenazesine yetişmek için yaptığı hız sonucu kullandığı aracının devrilmesi ardından hayata göz yumduğu alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**ÖLÜME UÇTULAR!.. Hepsi Öldü..

*23/082015 Tarihli Haber

Milyonlarca söğüt kelebeği ölüme uçtu
ARDAHAN'da her yıl Ağustos ayında milyonlarca beyaz kelebek bir araya gelerek köprü ışıkları altında önce dans ettikten sonra ışıkta toplu halde ölüyor.

'Beyaz söğüt' kelebekleri diye adlandırılan kelebekler Kongre Caddesinde'nde sokak lambaların ışıklarını sardı. Milyonlarca kelebek, ışıkların çevresinde dakikalarca uçuştuktan sonra yolun üzerine düşerek ölmeye başladı. Yoldan geçen araç sürücüleri şaşkın bakışları arasında ölüme uçan kelebeklerin görüntüsünü büyük bir merakla izlediler. Bazı kişiler bunu cep telefonları ile görüntüledi. Ölen kelebeklerin adeta kar görüntüsü oluşturduğunu söyleyen vatandaşlardan Osman Yıldız, "Ağustos ayının sonlarına doğru bu doğa olayı her zaman yaşanıyor. Bunun neden olduğu hala belirlenemedi. Ölü kelebekler, yol üzerinde bembeyaz bir görüntü oluşturdu. Sanki kar yağmış gibi görünüyor" diye konuştu.

*Olağan Üstüyü Birde Şöyle Kullansak..

Olağanüstü Hali 3 Ay daha uzatan ardından bizim vekil olmazsa da bakanlar kurulunu değiştiren Başkan Erdoğan'ın elinde bulundurduğu bu gücün bir diğer bölümü de valilerde olduğunu sanırım biliyorsunuzdur..
Ve 81 Valinin içinde Ardahan Valisi gibi sınır valilerinin de bu kadar yetkinin yanında ayrıca sınır valisi yetkisine sahip olduğunu da..
İşte tam burada Cumhur'u, Cumhurbaşkanını, Başbakanı, Bakanları, başında bulunduğu kenti tam temsil yetkisi olan ve yaşanan Olağanüstü Halide elinde bulunduran yani tam donanımlı olan Ardahan Valisine bir kez daha seslenmek istiyorum..
Sayın Valim bu yetkilere dayanarak;
1- Her gün önünde geçtiğin ve bu bozuk yollardan sorumlu olan ve 25 yıldır Ardahan'da olan Kara yollarının Şefini sende değişmezsen de çoğu araç, gerecin kent dışına, Şavşat yolu üzerine taşınan ve içinde 8-10 bin çamın bulunduğu Kara yollarını al ve park olarak halka sun..
Yada üniversiteye, bir okula kampüs yapmak gerekir..
2- Geçtiğimiz gün bahçesinde ki ağaçları kesen Meteoroloji Müdürlüğünün müdürün, çalışanlarının eşlerinin kaz-tavuk beslediği devasa alanının nasıl değerlendirilebileceğine bir bakmak gerekir.
3- Yine Valilik Konutunun yanı başında bulunan ve yıllardır yıkımı beklenen onca çürük kamu binası içinde ki Polis Evi'ni artık ortadan kaldırtıp, yerine yenisinin yapılması için gerekli emirleri verilebilinir..
4- Şu an boş bekleyen eski kaymakamlık binasını kentin simgesi haline getirilecek bir mimarlık projesiyle yalnızca valilik veya belediye makamı yapılabilir mi diye bir inceletmek lazım..
5- Bir dükkanın yapılmadığı Organize Sanayisinin yolunu yol boyu ışıklandırıp, eski Hanak yolu denen yolu trafiğe açılması için neden çalışma başlatılmadığını sordurun ve Atatürk Caddesi başta olmak üzere kente canlılık getirecek bu yolun yapımı sizin döneminiz de olsun..
6- Hala üniversiteye ve belediyeye verilmeyen iki askeri kışlanın bir an önce devrinin yapılıp, çürümeye terk edilen Askeri Hastaneyi burayla ilgili proje bitene kadar sağlık ocağı yapabilir miyiz diye sağlık müdürlüğüne sormak gerekir..
7- Ardahan Kalesinin özelleştirip, halka sunulması ve en azında 50 insanın evine ekmek götürecek tesisler yapabileceğini de masaya yatırmak gerekir diye bu yönde yetkimizi tam olarak kullanabilir miyiz diye bir inceletme başlatmak gerek..
8- Kent merkezinde yaşanan trafik sorununa bir çare olacağını düşündüğüm makamınızın bulunduğu valilik binasının önünü özelleştirip, içinde yıkaması, yağlaması olan özel bir park yapmak için bakanlar kurulu kararına gerek yok sanırım..
9- Valilik binasının ortasında bulunan boşluğu en azında bir çay bahçesine çevrime imkanı da yok değil..
10- İl de kendi cep harçlıkları ile futbolu temsil eden Ardahan Amatör Liglerde Mücadele eden takımlara ve Ardahan'ın BAL'da temsil eden gençleri tam destek vermek gerekir..
Kısacası; Önümüzde ki günler içinde anlatmaya devam edeceğimiz Ardahan'da bunları bir güne yapmazsa da bir ay içinde tam donanımlı vali olarak yapabileceğimizi de düşünmek, incelemek ve hayata geçirmek gerekir diye düşünüyorum..
Yoksa başkan Erdoğan'ın hükumetin vekilin, belediye başkanının yakındığı bürokrasiyi beklersek vallahi bir şey olmaz bilesiniz..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4054 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI