Bugun...


HANCIOĞLU'NUN ADI ATSO BAŞKANLIĞINA ÖNERİLİYOR...
Pandemi manasıyla defalarca ertelenen ve adeta kaçırılan, ne zaman yapılacağı kamuoyuna duyurulmayan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına kimlerin aday olacağı tartışılan şu günlerde bazı isimlerde ATSO ve vatandaşlar tarafından önerildiği dikkat çekiyor.

HANCIOĞLU'NUN ADI ATSO BAŞKANLIĞINA ÖNERİLİYOR...

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Mevcut başkanın ulusalcı takımın önerisiyle CHP'den Milletvekili olma çalışmaları yürüttüğü dikkat çeken Ardahan Ticaret Odası Sanayi'nin yeni başkanlığına kimin getirileceğinin tartışıldığı şu günlerde bazı isimlerin öne çıktığı dikkat çeken Ardahan'da Ardahanlı iş insanı Suat Hancıoğlu'nun adının öne çıktığı dikkatlerden kaçmıyor.
Bir dönem İl Başkanlığı ve İl Genel Meclis Üyeliği yapan şu an Ardahan'da fırıncılık ve medikalcılık yapan eski kuyumcu Suat Hancıoğlu'nun adının ATSO Başkanlığı için sıkça önerildiği görülen Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinin artık ilan edilmesi beklenmektedir.
KAFTANCIOĞLU GİTTİ, KAPTAN KİM OLACAK?..

Ardahan Hanaklı gazeteci/yazar Ümit Kaftancıoğlu'nun gelini olan Ordulu CHP İstanbul il Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun hukuken il Başkanı olamayacağı şeklinde alınan karar üyeliğinin düşürülmesi ile resmen hayata geçti. 
Kaftancıoğlu'nun yıllar önce attığı twitleri dolayısıyla alınan bu karar kimilerine göre siyasi, kimilerine göre ise hukuken ilan edilmesinin ardından devam eden tartışmalar süredursun ben bu yazımda olayın başka bir yönüne bakacağım.
Yine hemşerim olan Gürsel Tekin'in ardından diğer bir CHP'li Milletvekilinin yani bir önceki eşinden boşanan CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Avukat Tuba Torun'un magazine konu olan ünlü dansıyla kendisinden kat kat küçük, CHP'li bir çalışan kadınla dünya evine girdiği şu günlerde yine CHP'li olan Bolu Belediye başkanının disipline sevk edildiği haberlerini alıyoruz.


AK Partili bakanların yanı sıra il ve ilçe Başkanlarını 657'ye tabi memur gibi atamalarla görevlendirdiği yönünde eleştiren ama kendisinin de delegenin karar vereceği kongrelere gitmeyip, parti içi demokrasiye izin vermediğini unutan aynı CHP, şimdi de İstanbul İl Başkanlığını kimin yöneteceğini tartışacak gibi.
Yani CHP'li Bolu Belediye Başkanını, karşı olduğu göçmenler ve birçok açıklamaları nedeniyle disipline sevk eden aynı CHP yine göçmenler konusunda genel başkanı ve partinin kozmik odasının açıklamalarıyla ters düşen Kaftancıoğlu'na "Haddini bil" demesi bekleniyormuşçasına parti genel merkezinin bu çıkışı ardından gelen jet mahkeme kararının saha dışına ittiği Kaftancıoğlu'nun yerine kimi atayacağı beklenmeye başlamıştır. 
Gerçi aynı CHP'nin yaşanan bu gelişme üzerine diğer il ve ilçe başkanlıkları gibi delege oyları ile değil de AK Parti gibi memur ataması şeklinde, bir ismi mi İstanbul CHP'nin başına getireceğini düşünüyorum. 
Kısacası İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ardından yaşanan parti içi gelişmeler ardından İmamoğlu susarken, Ulusalcı, Baykalcıların çok sevdiği (!) Kaftancıoğlu son olarak Maltepe mitinginde evden çıkan bir gelin gibi bizzat CHP'nin kozmik odasınca İstanbul'u kendisine kaybettirenlerin başında geldiğini saydığı iktidarında desteğiyle siyaset dışına yolcu edilmiş ve "Kaftancıoğlu gitti kaptan kim olacak? " sorusunu gündeme getirmiştir.

arşiv haber 03/07/2017 tarihli haber/yorum

AK Parti’nin Adayı Hancıoğlu mu?

Önümüzde ki aylarda yapılacak olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi hazırlıklarına devam eden ATSO’ya Ardahanlı İş adamlarından olan Suat Hancıoğlu'nunun aday gösterileceği öne sürülmekte.

Gazetemizin edindiği bilgilere göre AK Parti İl ve İlçe Teşkilatlarının bu yönde bir arayış içinde olduğu ve CHP’li Çetin Demirci’ye karşı bir aday çıkaracağın öğrenilirken bu adayın AK parti İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Ardahanlı İş adamı Suat Hancıoğlu’nun olabileceği öğrenildi.

Uzun süredir kenara çekilen ve siyaseti bıraktığını belirten Hancıoğlu’nun bu tekjlif karşısında nasıl bir karar alacağı merak edilirken, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere 15 yıldır ülke idaresinde olan ancak bir çok stk’ya hüküm edemeyen AK Partinin Ardahan’da ki ATSO’nun seçimini çok önemsediği ve yapılacak olan ATSO seçimini yönlendireceği alınan bilgiler arasında oldu.
 
**Baydar: Yakından takip ediyoruz..
 
AK parti Ardahan Milletvekilinin üç dönemdir milletvekili olmasına karşın hiç ziyaret etmediği Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasının seçim sürecini yakın takibe aldıklarını belirten AK parti Ardahan İl başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar seçim sürecinin başlamasını bekledikleri ATSO’yu yakın takibe aldıklarını belirtti.

**Sınır Ticaretinden Bahsetmedi!

*16/05/2015 Tarihli Haber

Türkiye’nin Kafkaslara açılan iki gümrük kapısına sahip olan Ardahan’da siyasiler gibi valiler de sınır ticaretinde bahsetmiyor.
Son olarak dün Ardahan’a gelen Gürcistan’ın Mtskheta- Mtianeti Valisi Nugzar Kipiani’nin Ardahan Valisi Ahmet Deniz ile yaptığı görüşmesi sırasında sınır kapılarının S harfinden bir harf bile geçmediği görüldü.

Komşu Gürcistan’dan gelen vali ile ilgili Ardahan Valiliğinin hazırladığı basın açıklamasın da dikkat çeken bu ayrıntının nedeninin, her iki valinin suçu değil, bölge siyasilerin sınır ticareti konusunda atamadıkları adımların etkili olduğu düşünüldü.
İşte o ziyaretle ilgili basın açıklaması..

**GÜRCİSTAN’IN MTSKHETA BÖLGE VALİSİ NUGZAR KİPİANİ ARDAHAN’I ZİYARET ETTİ..

Gürcistan’ın Mtskheta- Mtianeti Valisi Nugzar Kipiani, Vali Ahmet Deniz’in daveti üzerine beraberinde ki heyet ile birlikte Ardahan’a geldi.
Vali Ahmet Deniz tarafından karşılanan Kipiani ve beraberinde ki heyet, ilk olarak Valilik Makamına geçti. Tercüman eşliğinde yapılan ikili görüşmeler sonucunda Vali Ahmet Deniz ve Mtskheta Valisi Nugzar Kipiani ortak basın açıklamasında bulundu.
Yapılan ikili görüşmeler ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Gürcistan Hükümeti ile Türk ve Gürcü halkları arasında ki dostane ilişkilerin ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi yönünde ortak temenniler konuşuldu. Görüşmelerde ayrıca, iki ülke ve ilin mülki idare amirleri ile halkın arasında çok boyutlu işbirliği projelerinin hayata geçirilmesi yönünde fikir alışverişinde bulunuldu.
Yapılan görüşmeler neticesinde; İleriki dönemlerde karşılıklı resmi ziyaretler gerçekleştirmek ve çalışma gurupları tesis etmek suretiyle tecrübe paylaşımında bulunmak. Ekonomik, sosyal ve insani bağların temelini oluşturan kültürel ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla fikir teaisi yapmak ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmek. Ardahan ve Mtskheta-Mtianeti Bölgesinde faaliyet gösteren Türk ve Gürcü iş dünyası temsilcileri arasında ki işbirliği potansiyelinin geliştirilmesine katkı sağlamak ve bu yönde ortak projeler hazırlamak. Tarım, hayvancılık, çiftçilik, meyvecilik, bağcılık, tavukçuluk, gıda ve işletme üretimi, turizm, dağcılık ve doğal kaynakların kullanılması gibi alanlarda gelişme kaydedilmesine destek vermek konularında ortak kararlar verildi.
Vali Deniz eşliğinde Kipiani ve beraberinde ki heyet daha sonra Yalnızçam Kayak Merkezi’nde yapılan turistik konaklama oteline gitti. Otelde ki incelemelerin ardından heyet, tarihi kongre binasını gezdi. Heyet son olarak Serhat kalkınma Ajansı’nın (SERKA), hazırladığı toplantıya katıldı. Valilik’te yapılan toplantıda SERKA’nın bölgede kalkınmaya yönelik yaptığı çalışmalar ve bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan olumlu gelişmeler anlatıldı.
Gün boyu devam eden temasların ardından Vali Ahmet Deniz tarafından Ardahan Üniversitesi Yenisey Konuk Evi’nde Vali Nugzar Kipiani ve beraberinde ki heyet onuruna yemek verildi. Yemeğe Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hanefi Palabıyık, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci katıldı.

Müzesi olmayan kentte tarih fışkırıyor!
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Bu yaşa gelene kadar hep dinlemiş, duymuş ve hikayeler edilerek bugüne kadar gelmiş ‘Gömü’ masalları bir yenisi daha yaşanacakken teknoloji miretti cep telefonları yüzünden bir hikaye daha başlamadan sona erdi.. 

Halbuki geçtiğimiz referandum öncesi ağbunların içinde, al acele hak sahiplerine teslim edildiği ileri sürülen Yeni Mahalle de ki TOKİ’lerin kazısı sırasında da bir küp değil, bir helikopter hazine bulunduğu ve kaşla ile göz arasında ortadan kayıp edildiği hikayesinin bir yenisini daha yaşayacaktık..
Ancak bir günde hemde tarihçi, insan kemiği incelemesi yapan bilim adamları olmadan Rus Subayına ait olduğu hemen açıklanan lahit hikaye olamadı...
Neyse burayı geçip, ölünün reklamı da güzel diyerek asıl konumuza, Müze yapılın diye yıllarca mücadele ettiğimiz binanın nasıl olup ta valinin, belediye başkanının dinlenme konağı olduğuna gelmek isterim..
Çünkü Müzesi olmayan kent Ardahan’ın altında tarih fışkırırken, başta bakan olsun dediğimiz Atalay ve diğerleri niye bir müze yaptırmazlar?

**Esenyurt’ta ki Sahte Rantçı AKP’liler..

Ardahan’da olduğu gibi başta bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul’un Esenyurt ilçesinin de içinde bulunduğu bir çok yerde referandumu kayıp eden AKP’nin bunun nedenini araştırdığı görüyor ve izliyoruz.
16 Nisan Referandumunun sonuçlarını değerlendiren ve kayıp edilen yerde ki nedenleri araştıran AKP ve Başkan Erdoğan’ın önünde ki sonuçlara bakarken bizim gördüğümüzü görüp, görmediklerini, de merak etmiyor değilim. Çünkü bizim önümüzde ki raporda bu kaybın başlıca neden ve sebebinin sahte ve rantçı AKP’lilerin AKP’ye oy kayıp ettirdikleri gerçeği var.
Yani başta çok kültürlü stk’lar olmak üzere sözüm ona kanaat önderi geçinen rantçıların AKP iktidarı sayesinde rantlarına rant kazanırken AKP’ye büyük kapılar verdiğini belirtmekte fayda var..
Çünkü bunların çoğunun mutfaktan gelen AKP’li olmadıkları gibi eskiden sözde solcu, Ecevitçi, Demirelci ülkücü ve en önemli rantçı olduklarını biliyoruz..

**Müdürsüz Bayram..

Vekilin vekili ile idare edilmeye alıştırılan Ardahan’da 23 Nisan etkinliklerine katılan öğrenciler ile ilgili haberi hazırlarken önüme bir rapor düşüyordu.
O Raporda Ardahan’da ki gibi ülkede ki diğer öğrencilerin aileleri gibi mutsuz olduğunu belirtiyordu.
Yani OECD'nin uluslararası öğrenci değerlendirme programı, PISA, "Öğrenci ferahı" araştırmasının sonuçlarını yayınladı. 72 ülkeden 540 bin öğrencinin katıldığı çalışmaya göre, en mutsuz öğrenciler Türkiye'de.
OECD ülkeleri içinde öğrencileri en mutsuz ülke Türkiye olduğu belirtiliyordu.
Halbuki bir bayram hediye edilen öğrencileri olan ülke de çocukların çok mutlu olduğunu, hatta yılda bir Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Vali, Kaymakam ve Belediye Başkanı oluveriyordurlar.
Ama kendilerine yakın sanal gazeteciler ile Ardahan'ı kalkındırdıklarını belirtip, her gün üfleyen siyasileri de takip ederken hala İl Milli Eğitim Müdür olmadığını hatırladım..

 Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI