Reklam
Bugun...


HanaklıI Kick Bokscular Fındıkları Kırdılar!
KUTLUYORUZ.. Hanak Belediyesi Gençlik Spor Kulübüne bağlı Gençlik Spor Kulübü, sporcuları Türkiye'nin Fındık Başkenti Giresun'da düzenlenen İller Arası Kick Boks Bölge Şampiyonasın da bir 1 ncilik olmak üzere büyük başarı elde ettiler.

HanaklıI Kick Bokscular Fındıkları Kırdılar!

Hanak Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başarısını Artırıyor..

ARDAHAN'a bağlı Hanak İlçesi CHP'li Belediyenin kurduğu Gençlik Spor Kulubü, kulüp hocası Aytekin DEMİRCİ ile beraber, Giresun'da düzenlenen İller arası Kick Boks Bölge Şampiyonasın daa 6 sporcusu ile Ardahan'ın gururu oldular.
Hanaklı Sporcular : Mazlum Firari AKTÜRK 86 kg. 1 ncilik ödülü  alırken Yusuf Taşdemir 2 ncilik ödülü , Öykü Bircan Turan 2. lik ödülü, İrem IŞIK 2. lik ödülü, Metehan DEMİRCİ 3.lük ödülü, Kazımcan POLAT 3. lük ödülü aldılar.
Sporcularımızın ilk maçları olmasına rağmen büyük bir başarı elde ettikleri dikkatlerden kaçmadı.

*Bir Ödül de Başkan'dan..

Ardahan'ın adını birincilik ve diğer dallarda başarıyla yazdıran sporcularımıza Giresun Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU da misfeirperverlik yaptı.

Hanak Belediyesi Spor Kulübü başarılı sporcularına maddi, manevi ve araç desteği sunan, sporcuların konaklamasına yardımcı olan Giresun Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin GÖRGÜLÜOĞLU'na, organizasyona katkı ve destek sunanalara teşekkür edildi.

Hanak İlçe Spor Müdürü Gökmen ASLANKILIÇ'a ve organizasyonda yardımlarını eksik etmeyen Fazıl Karaman hocaya, başarılılı öğrencilerin Antronürü Aytekin DEMİRCİ'ye  desteklerden dolayıda teşekkür edildi. 

Atalay'ın Ardahan Turu Bitti..

Atalay'ın Ardahan Turu Bitti..
Arşiv Haber 21/1272016 Tarihli Haber
**Sen önce milletin telefonuna cevap ver!
Ağır kış şartlarının etkisini sürdürmeye devam ettiği Ardahan'da yaşanan sorunları yerinde görmek için Ankara'dan Ardahan'a giden Ardahan Milletvekili Prof. Dr Orhan Atalay, geldiği Ardahan'da bütün ilçeleri ziyaret ettikten sonra ilçesi Göle Balçeşme Orta okulunun açışına katıldı.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay Çıldır ilçesini ziyaret etti.
    AK Parti İstanbul Beylikdüzü Gençlik Kolları ile birlikte Çıldır´ı ziyaret eden Atalay´a, Çıldır Belediye başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural ve AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Ethem Özcan refakat etti. 
   Beraberindeki ekiple birlikte Çıldır´a gelen vekil Atalay ilk önce Çıldır Belediyesini ziyaret ederek, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Çıldır İlçe Başkanı Ahmet Rıfat Vural ve İl Genel Meclis Üyesi Ethem Özcan ile birlikte Çıldır Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çıldır İmam Hatip Lisesine geçerek incelemelerde bulundu. Burada öğretmenler ve öğrencilerle sohbet eden Atalay, Çıldır İmam Hatip Lisesi Pansiyonunun yarı yıl tatilinin ardından hizmete açılacağının müjdesini verdi. Daha sonra beraberindeki Beylikdüzü Gençlik Kolları ile birlikte üzeri buzla kaplı Çıldır Gölüne geçen vekil Atalay, buzla kaplı göl üzerinde gezdi. Özellikle AK Parti Beylikdüzü Gençlik Kolları mensuplarının buzla kaplı göl üzerinde yapmış oldukları gezintide yaşamış oldukları heyecan yüzlerine yansıdı. İlk defa böyle bir heyecan yaşadıklarını belirten gençler, çıkmadan önce tereddüt edip korktuklarını, fakat ilk ayak bastıktan sonra buzla kaplı su üzerinde yapmış oldukları böylesi değişik ve sıradışı bir heyecanın korkularını bastırdığını, aksine hoşlarına da gittiğini dile getirdiler. 
    Çıldır´da yapmış oldukları ziyareti Mozeret Tünelinde yapmış oldukları incelemelerin ardından tamamlayan vekil Atalay ve beraberindeki ekip daha sonra ilçeden ayrıldılar.

Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, " Sivas'dan Öte Hayvan Geçişleri." İlgili yaptığı açıklama sonrası geldiği Ardahan'da ziyaretlerde bulundu. Bu günde Hanak ilçemizi ziyaret etti.

Ardahan Danışma Meclisi toplantısına katılarak terörü ve teröre destek verenleri lanetleyerek yaptığı konuşmada ''Mazlum koca bir coğrafyayı BÜYÜK EMANET olarak yüklenmiş olmanın idrakinde bir ülke olarak birlikte yazdığımız tarih elbette ki okunacaktır.'' dediği konuşması sonrası yetkililerle bölgenin sorunlarını dinlenleyerek çözüm arandı.

Daha sonra Hanak İlçemizi ziyaret ederek parti yetkilileri ve ve vatandaşlarla bir araya gelerek ilçenin sorunların dinledi.

Haber / Şanlıbey Alabay

**Atalay: 5 Yıldır Yapamadım, Ama Bu Yıl Yapacağım..

*16/03/2015 tARİHLİ HABERLER..

5 Yıldır Milletvekili olmasına karşı tahminen 6. kez bir araya geldiği basınla bir araya gelen Orhan Atalay yapamadığı hizmetler dolaysıyla kendisini değil, basını suçladı..

Erzurum Atatürk Üniversitesinde normal bir öğretim üyesiyken birileri tarafından getirilip, AK Partiden Milletvekili adayı olarak gösterilen ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi rüzgarını arkasına alarak milletvekili olan Prof. Dr. Orhan Atalay 5 yıl içinde 6. kez bir araya geldiği basın mensuplarına sitemlerde bulundu.

Hükumetin onca parasal desteğine rağmen Göle, Çıldır, Hanak, Damal, Posof yollarının neden bir türlü bölünüp, yapılmadığından bahsetmeyen, kendi ilçesinde kurulan petrol arama istasyonunu olduğu gibi Çıldır'da yapımı devam eden Kars-Tiflis-Bakü Demir yolunu bir güne bir gün niye ziyaret edip, çalışmaları niye yakından takip etmediğinden bahsetmeyen, Ardahan'a havaalanı gereksiz diyen, Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısına Sınır Ticaret Merkezinin hala niye kurulmadığını, Çıldır Aktaş Gümrük Kapısın da niye bir fotosunu olmadığı açıklayamayan Atalay bunlara rağmen basının çalışmalarını gözardı ettiğinden yakındı.

**Partisini  biri kayıp edecek hale sokarken, iki milletvekillini istedi..

AK Parti Ardahan İl Başkanlığında bir araya geldiği basın mensuplarıyla bir kahvaltılı toplantı düzenleyen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay seçildiğinden bu yana kaç cep telefonunu değiştirdiği ve niye kendisini arayan vatandaşlara, 'Ya kazı çalındığı için, yada kızı kaçtığı için arıyordur' diyerek vatandaşa cevap vermediği konusunda hiç söz açmazken Ardahan'a hizmet gelebilemsi için bir milletvekilinin yetmediğini bunun için önümüzde ki seçimde iki milletvekilinin aynı partiden olması gerektiğini söyledi.

**EN BÜYÜK HİZMET ÖLÜLERE..

Evrak takip etmekten iş yapamadığını belirten Atalay, Ardahan'a en büyük hizmetlerinden birinin de ölülere oluğunu ve kendisi döneminde Ardahan'a otopsi geldiğini artık başka yere götürülüp, otopsi yapılmalarına gerek kalmadığını söyledi.

**5 YILDIR HİZMET GİTMEYEN KUZEY İLÇELERİ KAMERAYLA TAKİP EDİLECEK..

Milletvekili yapyığı süre içinde hizmet olamadıklarıyla dert yanan Arahan'ın kuzey ilçeleri olarak bilinen Çıldır, Posof'un yanı sıra kendi ilçesi Göle'nin kurulacak olan kamera sistemi ile 24 sat gözetleneceğini de belirten Atalay, Ardahan Organize Sanayinin yolunun olmadığı için hizmet veremediğini belirtirken bu yolu yaptıracak olanın kendisi yani iktidar milletvekili olduğunu da unutmuş gibiydi.

**Önerge verip, öğretmenlere yüksek maaş verilmesini isteyeceğine DOçentlerin maaşına göz koydu..

Göle Orman İşletmesi kapatılırken sesi çıkmayan, TİGEM ile ilgili hiç bir çalışması olmayan, Hanak, Damal başta olmak üzere Ardahan merkez de bir eseri olmamasıyla eleştirilen ve ÖSS Sınavları başta olmak üzere bir çok sınavda 81 vilayet içinde sonlarda olan Ardahan'a ki eğitimin kalkınması için gözle görülür bir çalışması görülmeyen TMBB'si Milli Eğitim Komisyonu Üyesi AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay eğitimde ki sorunun altında yatanın öğretmenlerin doçentler kadar maaş almamasına bağlaması dikkat çekerken, kendisinin bu yönde ne gibi bir çalışma yaptığı, hangi önergeyi, teklifi verildiği konusunda bir açıklama yapmaması da dikkatlerden kaçmadı.

**Bir basın mensubu olarak kendisine sesleniyoruz..

**AÇIKLA, 'HANGİ BASIN MENSUBU SENDEN MENFAATLENMEK İSTEDİ DE 

VERMEDİN DİYE SENİ KARALADI?' AÇIKLAMASAN NAMERTSİN..

Basından dertli olduğunu da dile getiren AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Orhan Atalay,  'bazı yerel gazetelerin yapılanları görmemezlikten gelip, olumsuzlukları ise abarttıklarını vurgulayarak, “Menfaat beklentisi içinde olan bazı gazeteciler, kişisel çıkarlarının olmaması durumunda hemen karalama kampanyasına başlıyor.' açıklamasına tepki gösteren Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz Atalay'ın bu suçlamasının yapamadığı hizmetlerini gölgelemekten öte bir şey olmadığını, aksine çıkıp, 'Falan basın mensubu beni aradı, oğlumu işe koy, kızımı işe al, yada para ver' dedi. Yapmadım, vermedim ondan dolayı beni karalıyorlar. Hizmetlerimi yazmıyorlar' desin. Diyemezse, Açıklamasa namerttir.' dedi.

Mutfak çalışmazsa Şef servis yapabilir mi?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Ülkede saniye başı gündemin değiştiği şu günlerde Ardahan'da ayrı bir tartışma var..

Ki o tartışma patlayan bombalar, her gün gelen şehit haberleri yada Rusya gibi bir ülkenin Büyükelçisi'nin ülkenin başkentinin ortasında, hemde bir polis tarafından vurularak öldürülmesi yada kardan kapalı yollar veya bit salgının yaşandığı Ardahan'da ki okullar değil daha önemli bir konu..
Çünkü Ardahan'ın da içinde bulunduğu bölgede diğer kentler sevki yapılacak olan hayvanları şap hastalığı dolaysıyla önlerine konulan 'Kan Tahlili' engeli, devam eden göçten daha önemli bir konu yaşanır Ardahan'da.
O da mevcut iktidarın getirip, genel sekreter yaptığı Hakkı Özgür'ü istifaya zorlanarak, görev de aldırma çabası ve yerine 4 genel sekreteri eksilten, onların başarısız olması için elinden geleni adına koymayan ve en önemlisi proje hazırlanmasında Ardahan'ı 81 İl içinde sonuncu yapan Antalya'lı birini yerine getirmek..
Evet onca polisin, askerin, vatandaşın hayatını kayıp ettiği, ekonomide olduğu gibi sosyal olaylarda bıçak sırtında olan ülkenin Ardahan'ın da gündem yolu buzlanan Posof Türkgözü (Badele) Gümrük Kapısı yada Sınır Ticaret Merkezi yapılacağı söylenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısın da yaşanan sorunlar değil, Genel Sekreteri nasıl yolcu eder, KÖY/DES'i batıranları nasıl onun yerine getiririz gündemidir..
Savunmada 'Mutfaktaydı, şimdi şef olursa daha iyi bir sunum yapar' savunması..
Ya kardeşim bu kentin kara yollarının yıllardır bir kilo metre yapılamadığı, hükümetin en büyük hayali ve projelerinden olan KÖY/DES'in sadece Ardahan'da başarısız olmasının ve en az proje hazırlayan vilayet unvanını alması o mutfakta dediklerinizin yüzünden değil mi?
Her gelen valiyi, vekili, genel sekreteri, başkanı başarısız yapan, onların yapmak istediklerini bir adım öne taşımayan bu mutfaktakiler değil mi?
Bilmem ama eğer değişecekse mevcut mutfakla bir değişimim şart olduğunu ben değil, onu bunu dinleyip, sonrada 'iş yaptıramıyoruz kardeşim' diyerek pişman olan ama zaman kaybına uğrayan vekil Atalay daha iyi biliyor...
Bu nedenle bana sorulacaksa ve başta valimiz, vekilimiz beni dinleyecekse bu yapılmak istenen değişimden önce şöyle gidip, bir mutfağa göz atmaları gerekir..
Çünkü mutfak çalışmazsa şefin iyi bir servis yapamayacağı ortada olan Ardahan'ın onca sorununun bugüne kadar çözülemediğini görmekle mümkün..
Ve Ardahan'da ki asıl sorun, 'mutfaktan geliyor' denilenlerin sahada ki şefleri yani vekili, valiyi, genel sekreteri, belediye ve il başkanını zorda bırakanlar olduğunu da göz ardı etmemek gerekir..
Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 12976 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI