Reklam
Bugun...


Halkın Vekili Olmaya Devam
7 Haziran'da seçimleri kayıp eden CHP Ardahan eski Milletvekil Ensar Öğüt bölgede çalışmalarına deam ediyor..

Halkın Vekili Olmaya Devam

7 Haziran genel seçimlerinde milletvekilliği ünvanını kayıp eden CHP Ardahan eski milletvekili Ensar Öğüt mevcut iki milletvekilinin ortada gözükmediği şu günlerde Ardahan’ın sorunlarını gündeme taşımaya devam ediyor.
CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Ardahan eski Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan'ın merkeze bağlı Bağdaşen (Kizodamal) Köyü'ndeki köprünün yıkılmak üzere olduğunu ifade ederek, faciaya yol açmaması için yetkilileri göreve çağırdı.
TBMM'de 22, 23 ve 24'üncü dönemde milletvekillliği yapan Öğüt, Bağdeşen köyünde taziye ziyaretine gittiğinde köprünün yıkılma durumuna geldiğini gördüğünü, buna rağmen hiçbir önlemin alınmadığını söyledi. Öğüt, şöyle dedi:
"Köyün içindeki köprü çürümüş ve demirleri ortaya çıkmış. Bir darbede ve özellikle gece görmeden bir araç geçtiğinde facia yaşanır. Yetkilileri acilen göreve çağırıyorum. Aksi durumda, bunun sorumluluğunu üstlenmiş olacaklardır."

Dondurulmuş ithal et ihalesine ateş püskürdü
ENSAR ÖĞÜT: İTHAL ET KÖYLÜYÜ BİTİR, 
GÖÇÜ HIZLANDIRIR

CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi ve 22.23.24. Dönem Ardahan Milletvekili ve hayvancılık konusunda uzmanlığı ile tanınan Ensar Öğüt, 3 bin 200 ton dondurulmuş sığır karkas eti alımı için ihale yapılmasına ateş püskürerek, "amaç birilerine kazanç sağlamak, halka sağlıksız et yedirmek ve Anadolu köylüsünü bitirmektir"dedi.     


FİRMALAR KAZANIP ÜLKE KAYBEDECEK
Köylü ve yerli hayvan üreticilerinin tüm isyan ve ısrarlarına rağmen, Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürlüğü (ESK) Avrupa menşeli 3 bin 200 ton dondurulmuş sığır karkas eti alımı ihalesini gerçekleştirdiğini, biri yabancı 6 firmanın katıldığı ihalenin sonucu daha sonra kamuoyuna duyurulacağını ifade eden Ensar Öğüt, bakanlığı ve ESK'yı protesto ettiklerini söyledi.
DONDURULMUŞ ET SAĞLIKLI DEĞİLDİR
İthal et, yerli üretimi bitireceğini, tarım ve hayvancılıkla uğraşan Anadolu köylüsünü şehirlere göçe teşvik edeceğini ve işsizliği artıracağını ifade ederek "Buna karşılık halkımız ne ucuz et yiyebilecek ne de sağlıklı et. Çünkü, dondurulmuş etin bozulmaya en elverişli ettir. Üstelik ithal et meralarda yetişen hayvanlardan elde edilmemektedir"dedi.
İSLAMİ AÇIDAN DA SAKINCALIDIR
Ensar Öğüt konuşmasını şöyle sürdürdü: "İslami açıdan da sakıncalıdır. Çünkü domuz yağı ile karıştırılmış küsbe ile beslenmektedir. İslami kurallara göre kesim yapılıp yapılmadığı da belirsizdir. Para kazanma uğruna, ucuz et yedireceğiz propagandası ile ülkenin tarım ve hayvancılığını bitirme noktasına götürüp halkın sağlığı ile oynuyorlar"dedi. 
ÇÖZÜM MERA HAYVANCILIĞINA DESTEK VE TEŞVİKTİR
Vatandaşa ucuz et yedirmenin mera hayvancılığını teşvik etmek ve desteklemekten geçtiğini, çünkü anadolunun yüzde 34'ün bir nimet olarak mera olduğunu, mera hayvancılığının maliyetinin ithal hayvanlardan daha az maliye yetiştirildiğini vurgulayan Ensar Öğüt, "Ucuz et, daha az maliyetle ve üstelik sağlıklı koşullarda yetişen  mera hayvancılığının geliştirilmesi ile mümkündür. İthal et ile birileri zengin olur ama vatandaş ucuz et yiyemez" diye konuştu. 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2370 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI