Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Halkın Valisi Kirve Oldu
Ardahan Valiliğinden Haberler..

Halkın Valisi Kirve Oldu

Beş ay fönce Ardahan Valiliğne atandığından bugüne halkla iç içe olan, halk çadırı kurdurup, halkin ayağına giden Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, Çıldır Kaymakamlığı’nın düzenlediği toplu sünnet törenine katıldı.
Vali Bilmez ile birlikte İlçe Kaymakamı Bedirhan İmamoğlu, İlçe Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, daire amirleri ve ailelerin katıldığı törende 20 çocuk sünnet oldu.
Vali Mehmet Emin Bilmez, sünnet olan çocukları ve ailelerini tebrik ederek, çocuklar hediyeler verdi.

Vali Mehmet Emin Bilmez, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının müdürleri ile toplantıda bir araya geldi.
Valilik toplantı salonunda bir araya geldiği kurum müdürlerine yönelik konuşan Vali Bilmez, kurumlar arası diyalogun ve koordinasyonun sağlanması noktasında kurum müdürlerinin özverili bir çalışma sergilemelerini istedi.
Kamu kurum ve kuruluşlarının asıl amacının vatandaşa en iyi şekilde hizmet etmek olduğunu aktaran Vali Bilmez, bu hizmetlerin ulaştırılması noktasında bütün kurumların üzerine düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

Ardahan’da Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Mehmet Emin Bilmez, Ticaret İl Müdürü Gönül Cengiz ve oda başkanlarını kabul etti.

Valilik Makamında ki kabulün ardından Vali Bilmez, Ticaret İl Müdürü Gönül Cengiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Kemal Altun ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı  İskender Yılan ile birlikte yılın girişimcisi  seçilen esnafı ziyaret etti. Yılın esnafı ile sohbet ederek, tebrik eden Vali Bilmez, plaketle ödüllendirdi.

Vali Bilmez daha sonra, Küçük Sanayi Sitesi’nde ki esnafı ziyaret ederek, Ahilik Haftasını kutladı. Vali Bilmez, sohbet ettiği esnaftan yaptıkları iş kolları hakkında bilgi aldı.
2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Vali Mehmet Emin Bilmez Başkanlığında “Üniversite Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon” toplantısı yapıldı.
 
Belediye Başkanı Faruk Köksoy, ARÜ Rektörü Mehmet Biber, Vali Yardımcısı Abdurrezzak Canpolat, Jandarma Komutanı Garip Gümüş, Emniyet Müdürü Ayhan Taş, KYK ve ilgili kurum yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, üniversitenin açılmasıyla birlikte gerek üniversite, gerekse öğrencilerin güvenliği konusunda alınacak olan güvenlik tedbirleri ele alındı.
 
Toplantıda konuşan Vali Bilmez,  öğrencilerin huzur ve güvenliğini sağlamakta kararlı olduklarını belirterek şunları söyledi:
 
“Ardahan’da üniversite kültürü yeni gelişen ve git gide büyüyen bir kültür. Dolayısıyla biz burada güvenlik konusunda asla müsamaha göstermemeliyiz. Üniversite, Emniyet, Belediye arasında iyi bir diyalog ortamı kurarak, kampüste, yurtta, dolmuşta veya çarşı da öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak durumundayız. İlimiz gayet huzurlu bir il ve çok büyük sorunlar bulunmamaktadır. Biz de bu huzurun tesisi noktasında görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğiz. KYK yurtlarında ve üniversite de öğrencilerimizin sıkıntısı olabilir. Bu sıkıntılar bize ulaştırılırsa çözümü daha hızlı olacaktır. İlgili birimlerimiz buna özen göstersin. Özelikle yurt müdürleri ile aramızda sağlam iletişim kanalı olmalı. Biz, öğrencilerimizin huzur ve güvenliğini sağlayarak iyi bir eğitim alması noktasında hep birlikte elimizden gelen ne varsa ortaya koymaya kararlıyız ve gerekli tedbirleri bu yönde alacağız.”
 
 
Vali Mehmet Emin Bilmez, il merkezine bağlı 8 köyü ziyaret etti.

Ziyaretleri kapsamında, beraberinde ki kurum amirleri ile birlikte Açıkyazı, Kıraç, Kazlıköy, Çetinsu, Derindere, Sarıyamaç, Yokuşdibi ve Çataldere köylerine giden Vali Bilmez, köylerde incelemelerde bulundu.

Köy camisi ve okullarda muhtar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali Bilmez, vatandaşlarla samimi sohbette bulunu, köylerin sorunlarını dinledi ve notlar aldı.

Vali Bilmez, not aldığı sorun ve taleplerin hızlı bir şekilde değerlendirilmesi yönünde ilgili kurum müdürlerine talimatlar verdi.

Öğretmeni Cebiroğlu'mu Öldürdü?!..​

*04/04/2015 Tarihli Haber

Bir dönem Ardahan Valiliğini de yapan şimdiki Yalova alisi Selim Cebiroğlu'nun bir öğretmenin ölümüne neden olduğu ileri sürüldü..

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu istifa etmedi, 'üzgünüm' dedi

Bir dönem de Ardahan Valiliğini yapan şimdi ki Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, öğretmen Halil Serkan Öz'ün hayatını kaybetmesi sonrası gelen istifa çağrılarına yanıt vermeyerek "üzgünüm" dedi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun geçtiğimiz hafta incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde, dersanede kıyafetlerini beğenmediği için azarlayarak sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz, dün akşam düzenlenen "Öğretmene Saygı Yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Vali Selim Cebiroğlu, "Yalova olarak, eğitim camiamızın üyesi, değerli personelimiz, Fen Lisesi öğretmeni Halil Serkan Öz’ün vefatının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, bütün eğitim çalışanlarına başsağlığı dilerim" dedi.

 

**AK Partinin Yerel Başarısızlığının Nedenleri?..

Aynı zamanda AK Parti Genel Başkanlığı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 seçimleri öncesi toparlamaya çalıştığı teşkilatlarının başarısızlığının en önemli nedenlerinden birinin de metal yorgunluğu yaşadığını öne sürdüğü AKP teşkilatlarının Ardahan'da olduğu gibi yerelde ki stk'lar üzerinde etkili olamaması neden olarak gösterilmekte.

Erdoğan'ın liderlik temposuyla alınan oyları toplumun lehine değil, kendi özel işlerinde kullanmaktan öteye gidememekle suçlanan teşkilatların başında gelen İl ve İlçe Örgütlerinin çoğu kendi çel çocuklarını İş-Kur aracılığı ile işe koydurma, gelen kredi ve teşvikleri alma telaşı yaşarken asıl önemli konuyu yani partili olmayan kurum amirlerini hala üst düzey görevlerde durduğunu anlayamaması olduğuna dikkat çekilirken bu durumun iktidarın yaptığı çalışmaları gölgelediği de ileri sürülmekte.

**Ulusal da iktidar, yerelde muhalefet..

Partiye yakın olmayan isimlerin resmi kurumlarda hala önemli görevlerde olduğu görülen birçok kentte ki durumun bir örneğini de Ardahan'da yaşandığına dikkat çekilirken bu durumun ulusalda iktidar olan partiyi yerelde muhalefetten daha güçsüz hale soktuğuna dikkat çekilmekte.

Ardahan'da ki resmi kurumlarda olduğu gibi stk'arın da başta CHP'li olmak üzere diğer partilerin militan boyutunda ki yöneticilerin elinde olduğuna dikkat çekilen Ardahan'da bu durum milletvekili, belediye başkanlarının çalışmalarının önünü kestiği de belirtilmekte.

**Bir Milletvekili, 4 Belediyeye karşın,

1 Milletvekili 2 Belediye Başkanı,

ve Onca Oda, Dernek, Stk Muhalefet..

15 yıldır İktidar da olmasına karşın başta kentin önemli stk'ların başında gelen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasını olduğu gibi Ardahan'da ki Ziraat Odalarını, Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği ve bu birliğe bağlı Ardahan ve Göle Esnaf Sanatkârlar Odası, Ardahan Otomobilciler ve Şoförler Odası, Küçük Sanayi Sitesi gibi birçok kooperatif başkanlığı, Kızılay'ın Ardahan ve İlçe Şubeleri, Spor Kulüpleri gibi dernek, Kent Konseyi, Federasyonların karşıt görüşlü kişilerin elinde olduğu bir gerçek olurken bunların yanı sıra CHP'li bir milletvekili ve iki belediyenin de birçok kurum amiri gibi ulusalda iktidar olan AK Partiyi Ardahan yerelinde zayıf bırakan en önemli konuların başında gelmekte.

**İktidara Şirin Görünüp, Yerlerini Korudular..

Birçok yöneticisinin partili olmadığı, olanların ise akraba ve dostlarının diğer partilerde aktif olduğu görülen AK Parti Ardahan il ve İlçe Teşkilatlarına şirin görünüp, yıllardır devletin makamlarını ellerinden tutan idareciler gibi kente ki stk, dernek ve diğer önemli sivil toplum örgütlerini ellerinden tutanların en büyük silahı her gelen iktidara olduğu gibi AK Partiye de şirin görünmeleri olduğu belirtirken, bu durumun AK Parti’nin tüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da 15 yıldır iktidarda bulunmasına karşın yaptıkları hizmetler ya tam olarak kamuoyuna yansımıyor, yada yapılacaklar bu gizli eller tarafından sekteye uğratılıp geciktiriliyor..

**Peki bunun önüne nasıl geçilir..

İktidarın nimetlerinin yoğunluğu adeta gözlerini körleştirdiği siyasilerin göremediği bu durumun nasıl olup aşılacağı bilinmezken, bunu aşmak için başta AK Parti Ardahan Milletvekili olmak üzere şu an bir birlerine çelme atma yarışı içinde olan partinin üst düzey kurmaylarını bir araya gelip, durum değerlendirmesi yapmalıdır.

Ve başta parti içinde ki hayırsız, iş bilmez ama yanlış fikirleriyle partiyi yanıltan sözde danışmanları da partiden uzaklaştırıp,  önümüzde ki aydan itibaren seçimleri olacak olan AK Parti’nin İl ve İlçe Teşkilatlarını yeniden yapılandırırken yine AK Parti gibi kongreye gidecek olan ve iktidara yakın olmayan ama iktidarın yalakalığını yaparak halkı olduğu gibi iktidarı da kandıran idareci, stk ve diğer önemli köşe başlarını da gözaltına almalı ve buraların nasıl olup partinin hizmetlerinin önünde ki engeller olarak kenara atılacağını hesaba katmalıdır.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2875 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI