Reklam
Bugun...


HALK CADDEYE ÇIKTI, CHP TIRSTI!..
Yaşanan ekonomik sıkıntıları dile getirmek için başta Ankara'da olmak üzere ülkenin birçok yerinde caddelere çıkan ve tencere, tavalı şeklinde çeşitli eylemler yapan vatandaşların hükümete yönelik tepkisi ile paniklenen CHP ve CHP'liler bunun bir oyun olduğunu belirtip, bu yönde çeşitli paylaşım ve çağrılar yapması üzerine vatandaşların kısa sürede cadde ve sokaklarda çekildiği görüldü.

HALK CADDEYE ÇIKTI, CHP TIRSTI!..

Gazeteciler Fakir Yılmaz, Özlem Şeyma Yılmaz Her Pazar TEMPO TV'de 
SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp, TEMPO TV'de Sundukları 'Gazetecilerle Gündem' Alı Program Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
CHP'nin bu çıkışına diğer muhalefet partilerinin de uyması üzerine mum gibi yanıp, sönen eylemlerin CHP'nin yanı sıra muhalefet partilerin 'Bu bir oyundur, olağanüstü hâl edilmek için bunları karanlık ellere yaptırılıyor' diyerek korkup, destek vermemesi üzerine büyümeden durulduğu ileri sürüldü.
İstanbul ve Ankara'da tencere tavalı dolar eylemi
Dolarda yaşanan yükseliş, Ankara ve İstanbul'da protesto edildi. Eline tencere ve tava alan grupların eylemine polis müdahalede bulundu.
Döviz kurunda son dönemde meydana gelen yükselişin etkisiyle, özellikle gıda ve akaryakıtta fiyat artışları yaşandı.
Dolarda yaşanan artış, Ankara ve İstanbul'da sokağa yansıdı.
TENCERE TAVALI 'DOLAR' PROTESTOSU
Doların yükselmesini protesto eden gruplar, ellerinde tencere ve tavayla sokağa indi. Bazı şahıslar da ellerindeki tencere ve tavalarla evlerinin balkonundan eyleme destek verdi.
Muhalif kesimden yapılan çağrılarla sokağa inen vatandaşlar, iktidarı suçlayarak 'erken seçim' sloganları attı.
POLİS MÜDAHALE ETTİ
Protestoculara, çok sayıda polis müdahale etti.
GÜRCÜBEYLİLER BİR ÇATIDA BULUŞTULAR!
arşiv haber 21/11/2021 tarihli haber/yorum/reklamlar
Ardahan Tepesu Köyü Derneği Sabah Kahvaltısında bir araya geldi Ardahan merkeze bağlı olan ve derneklerini kuran Ardahan Tepesu (Gürcübey) Köyü Derneği Başkanı Halil Aktaş ve derneğin yönetim kurulu üyeleri Bülent Karadağ, aynı zamanda Avcılar Belediye Meclis Üyesi olan Yavuz Demirci, Mali Müşavir Aykut Atak, Ensar Kaya, Enser Yeşliyurt, Kurban Akdemir ile köylüleriyle birlikte İstanbul Esenyurt'ta düzenledikleri sabah kahvaltısında bir araya getirdi.


Yoğun katılım olduğu kahvaltılı programa aynı köylü olan Ardahan eski Milletvekili seçilen Dr. Taşkın Aktaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Program sonrası konuşmasını yapan Dernek Başkanı Halil Aktaş şu ifadelere yer verdi: 
'Derneğimizin kuruluşu esnasında gelinen süreç, yapabileceklerimiz ve yapmak istediklerimizle ilgili bilgilendirme yapmak istiyorum.
Beni ziyaret edip, 'köyünüzün derneğini niye kurmuyorsunuz?' diyen ARDAFED eski başkanı, komşu köylümüz Gazeteci Fakir Yılmaz'ın bu fikrini olumlu karşılayıp, 2020 yılının 12. ayında köy derneğimizin kurulması için mini bir toplantı yaptık. Aynı zamanda Avcılar da Ardahan dernek başkanı olan köylümüz Bülent Karadağ ile birlikte, 12. ayın sonuna kadar haftada siz köylülerimle bir araya gelerek, nasıl bir dernek kurmak istiyoruz tabela derneği mi yoksa etkili bir dernek mi olacağız, bunların istişaresini yaptık ve derneğimiz kurduk, yerimizi tuttuk' dedi.
Ardahan Tepesu Köyü Dernek Başkanı Aktaş sözlerine şöyle devam etti.
'Bu aşamaları geçtikten sonra, ivedilikle yönetim oluşturarak ve de gönül verecek köylülerimize ulaşabildiğimiz ölçüde ulaşarak yol haritamızı belirledik.  Öncelikle birçok köylümün yaşadığı Esenyurt'a yakın olanlarla yola çıkmaya karar verdik. Dernek kuruluş çalışmalarında çabuk kararlar almak, resmi başvurular yapmak gerçekleşebilmesi için sürekli ıslak imza alma gerekliliği olacağından, yakın olan köylülerimizin de desteğiyle ilk yönetimi oluşturarak 16 Mart 2021 tarihinde köy derneğimizi resmen kurduk.'


Yasa gereği öncelikle genel kurul yapılması gerekli olduğundan, 6 ay süre içinde genel kurul yaparak, mevcut yönetim. Asil ve yedek üyeleri belirledik, 3 yıllık yönetimi oluşturduk ve resmiyetimizi onaylatarak faaliyetlerimize başladık. Ve yarın köylümüzün birinin ya başkanı ya da yönetiminde olması amacıyla ARDAFED'e de üye olduk.

Yeni yönetim olarak ilk toplantımızı yaparak, aldığımız kararlar doğrultusunda amacımız; köyümüzde her aileden temsilen 1 veya 2 kişiye kahvaltı vererek, gelinen süreci anlatmak, derneğin birlikteliğini ve dayanışmanın önemini anlatmaya çalışmaktır.
Bunun yanında yine amacımız, sizlerden gelecek tüm dilek, temenni ve Önerileri bir araya getirdikten sonra en uygun olan kararları alıp uygulamaya koymaktır, Dernek yönetimi olarak her türlü eleştiri ve önerileri dikkate almaya açık olacağız. Birlikte kararlar alarak ve aldığımız kararları sizlere sunarak. Derneğimizin faaliyetlerini devam ettireceğiz, Yardımlaşma ve dayanışma örneğini hep beraber yasamaya ve yaşatmaya çalışacağız.
Derneklerin asli amacı bir arada olmak ve dayanışma ruhunu yaşatmaktır, Bunun için köylülerimizin önemli ve özel günlerinde, sevinçli ve üzüntü anlarında onların yanında olacak, duygularına ortak olmak için gerekli desteği sunmaya çalışacağız
Köy derneğimizde kararlar alırken, aldığımız kararların bir gelenek haline gelmesi ve her yönetimin aynı hizmetleri devam ettirmesi en büyük gayemiz olacaktır.

Tüm bunları yapabilmek için takdir edersiniz ki, bir bütçe oluşturacağız planımız, her üyenin aylık 10 TL, yıllık 120 TL olarak makbuz karşılığında aidatlarını peşin ödemeleri yoluyla oluşturulması yoluyladır, Bütçedeki bu paralar, yine dernek hesabında muhafaza edilecek gider olarak dernek kirası, stopaj, aidat vs. gibi giderlerden sonra kalan meblağ hesapta tutulacaktır, Bunun yanında ihtiyaç olması durumunda, yalnızca köylülerimizin ortak ihtiyaç ve giderlerinde kullanılacaktır.
Sizlere hazırlanarak verilen bilgilendirme tablosunda, gelir giderler şeffaf bir şekilde belirtilerek yine sizlerle paylaşılacaktır.
Derneğimiz son derece şeffaf, ortak akıl ve dayanışma yoluyla hareket etme temel prensip edinmiştir. Yine temel amacımız, tabela derneği olmamak, su aktif ve gündemi takip eden bir dernek olmaktır.
Dernek olarak, her zaman köylülerimizin yanında olacağız, köylülerimizin her türlü sorunlarında dernek başkanı ve başkan yardımcılarımıza 24 Saat ulaşabilmelerini sağlayacağız.


Hedefimiz bunu, 'ben' olarak değil, 'biz' olarak, hep birlikte yapmak olacaktır, ihtiyacımız olan tek şey; yanımızda olmanızdır. Biz bunu bilerek ve bunu düşünerek hu yola bir adım attık. Sizlerin de desteğiyle başarılı olacağız.
Gürcübey Köyü'ne yakışan, her derneğe örnek olacak çalışmalarımızla, resmi açılışını yaptığımız derneğimizi, birlik ve beraberlik çıtasını en üste taşıyarak örnek bir dernek yapmaya çalışacağız.
Kahvaltımızı yaptıktan sonra dernek yönetim ofisimize geçerek yerimizi göreceğiz. Ve tüm faaliyetlerimizi şimdilik buradan yöneteceğiz. 3 yılın sonunda; Başarılı, çalışkan, özverili ve "Ben bu derneği daha da ileriye götüreceğim" diye arkadaşlara görevi teslim ettiğimizde, gönül rahatlığı ile bizler de köşemize çekileceğiz ve sonsuz desteğimizi vermeye devam edeceğiz dedi.

Vekil Aktaş Dernekçiliğin önemine değindi..
Ardahan eski Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş'ta toplantıda söz alarak kısa bir konuşma yaparak, dernekçiliğin önemine değindi. 
Aktaş, 'Birlik beraberlik dernekçilik açısından çok önemlidir, Dernekçilik, derneğin ismini almış olduğu köy, kasaba veya şehrin gelenek göreneklerini, örf adetlerini yaşamak, yaşatmak ve genç nesillere aktarmaktır. İhtiyaçlı insanlara yardımcı olmak anlayışıdır.” ifadesini kullandı.

İMAMI OLMAYAN ARDAHAN'A DOKTOR MÜFTÜ..
Birçok camisinde imam açığının olduğu belirtilen Ardahan'a yeni müftü atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Ardahan Müftüsünün atamasının da aralarında olduğu birtakım atamalar ve görevden almalar yapıldı. Son çıkan kararnameye göre bir süre önce görevden alınan Ardahanlının PTT Başmüdürlüğünü yaptığı Sivas Müftülüğüne Ardahan Müftüsü Remzi Pehlivan ve Ardahan Müftülüğüne Hayri Erenay atandı.
ARDAHAN MÜFTÜSÜ GELDİĞİ YERE GERİ GİTTİ!
İstanbul Başakşehir İlçe Müftüsü olarak görev yaparken 25.06.2018 tarihli ve 2018/309 sayılı Kararname ile İL Müftülü görevine yükselen Ardahan İl Müftüsü 2018 yılında atandığı Sivas İl Müftülüğüne yeniden  atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Yeni Ardahan İl Müftüsü Hayri Erenay Kimdir?

1966 yılında Mersin İli Erdemli İlçesi Çiftepınar Köyünde dünyaya geldi.

İlkokulu Köyünde bitirdikten sonra 1984 yılında Mersin İmam-Hatip Lisesini tamamlayarak aynı yıl Marmara İlahiyat Fakültesine kazanıp kaydını yaptırdı. İlahiyat Fakültesinde eğitimi devam ederken Fatih Çollak hocadan tashihi huruf ve kıraat dersleri aldı. Aynı zamanda İbrahim Cücük, Mehmed Erdoğan ve Nusrettin Bolelli hocalardan da Arapça , tefsir ve hadis alanlarında medrese usulünde özel dersler aldı.

1989 yılında İlahiyat Fakültesinden mezun olduktan sonra Mersin İli Erdemli İlçesi Tozlu Köyünde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 1991 yılında Diyarbakır/Silvan ilçesinde kısa dönem olarak vatani görevini ifa etti. Üç yıl, imam hatiplik yaptıktan sonra girdiği müftülük sınavını derece ile kazanarak 1992 yılının temmuz ayında Sivas İli Doğanşar İlçesinde Müftü olarak ataması yapıldı. Ardından1995-1997 yılları arasında Tokat İli Sulusaray İlçesinde Müftü olarak görev yaptı.

1997-2000 yılları arasında ise Karaman İli Ermenek İlçesinde Müftü olarak memuriyet görevine devam etti.

2000-2005 yılları arasında Mersin İli Mut ilçesinde Müftü olarak görev yaptı. 2005 yılının başından 2006 yılı ekim ayına kadar Kırşehir il müftülüğü şube müdürü görevinde bulunduktan sonra 2006 yılında atandığı Erdemli vaizliğinde 2010 yılı sonuna kadar çalıştı.

01.10.2010 tarihinde Niğde İli Çamardı İlçesine naklen Müftü olarak atanarak 2014 yılı mayıs ayına kadar buradaki görevini devam ettirdi. 07.05.2014 tarihinde atandığı Mersin İli Tarsus İlçe Müftülüğü görevini 2019 yılı başına kadar sürdürdükten sonra 22.03.2019 tarihinde Mersin/ Erdemli İlçe Müftüsü olarak naklen ataması yapıldı. 20 Kasım 2021 tarihinde Ardahan İl Müftüsü olarak atandı.

1998 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tefsir Ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlayarak “Bilim Uzmanı” ünvanını aldı. Cumhuriyet Üniversitesi Tefsir Ana Bilim dalında doktorasını ise 25.07.2018 tarihinde tamamlayıp “Doktor” ünvanını aldı.

İyi derecede Arapça, orta derecede İngilizce ve Fransızca bilen Erenay, evli ve üç çocuk babasıdır..

Üç Beş Kişi Camii!Üç Beş Kişi Camii!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakan iken bir cuma günü ziyaret edip, mevcut Merkez Camisinde namaz kıldıktan sonra Ardahan'da düzenlenen mitinge katılmak için camiden ayrılırken bahçesinin darlığını görüp, yeni bir caminin yapılması emrini vermesi sonrası kurulan dernek aracılığı ile yapılan ve 10 bin kişinin sığacağı söylenen camiye üç, beş kişiden başka kimsenin gitmemesi dikkatlerden kaçmıyor.
Yeni yapılan ve 10 bin kişinin sığabileceği söylenen caminin organize sanayi ve üniversite, kampüsü gibi kent merkezinden uzak alakasız bir yerde yapılmasının ve devam eden göç dolaysıyla kent merkezi 18 bine kadar düşen Ardahan merkezde, yeni 6 caminin daha yapılmasının, bu dev caminin bu durumuna neden olduğu ileri sürülürken, aynı caminin Karadeniz sahil yolu boyunca deniz manzaralı onca cami gibi, Kura Nehrinin en güzel manzara alanında olmasının da 3-5 kişinin ancak gidip, namaz kıldığı bir cami olmasına neden olduğu ve caminin adının “37% kişi camii” olduğu belirtilmekte. Fotolar: Ayhan Gökçe/Ardahan
Ardahan’ı kim yönetiyor?

İki Milletvekili, 8 Belediye Başkanı, 14'ü İl Genel, 11'i Belediye Meclis Üyesi, birçok Sivil Toplum Örgütü, yerel gazeteleri ve onca köy muhtarının bulunduğu Ardahan'ı kimin yönettiğini sormak acaba doğru bir sorumudur?

Bilmiyorum ama ben sorup, sizden cevap vermenizi bekleyeceğim..
Çünkü Valisinin, Rektörü'nün, Kaymakamlarının, yüzün üzerinde büyük, küçük yöneticisinin bulunduğu bir kenti kimlerin yönettiğini merak ettiren şeyin ne olduğunu düşündüğünüzde, birlerinin bu şehri gizliden yönettiğini ve bunların bir kaç kişinin akıl danışmanlığı ile bu kenti tek başlarına yönettiğini göreceksiniz.
Çünkü iktidarı, muhalefeti, siyasisi, gazetecisi olmasına karşın bu kentte yaşanan sorunlardan ziyade iktidar vekilinin yakınlarının başta olmak birilerinin işi yürüsün, bir diğerlerinin dedikleri olsun gibi bir yönetim anlayışı var.
Örnek mi en son olarak Ardahan Üniversitesi'nin düzenlediği ve tez bile bitiremeyen bir kaç prof olamamışların aldıkları bir kaç maaş, ödenek, yolluk karşılığında verdikleri sözde Ermeni belgeleri tarihi dersler, TOBB'lu toplantılar gibi kıytırıktan öteye gitmeyen, hayvancılık başta olmak üzere bu kentin sorunlarına çözüm aranmayan sempozyumu örnek gösterebiliriz.
Biri demiryolu olmak üzere 3 Gümrük Kapısı olmasına karşın sınır ticaretinin sıfır denecek derecede yapıldığı, hayvancılığın ithal et ve samana mahkum olduğu, işsizliğin yeşil kartlarla kapatıldığı, yoksulluğun yanmayan sydv kömürü ile ısındırılmaya çalışıldığı, göçün hızlı devam ettiği bir Ardahan'da gümrük kapıları için bir çalıştay yapmayanlar bu kente alakasız işlerle yön veriyorlar.


Yerel İrade Platformunda, stk'lardan, başından, muhtarda haberdar olmayan, kendisinin nerde olduğunu anlamayan hep ildışında olan yerel yöneticilerin o oturdukları ön koltuklarda onurlandırıldıklarını sanarlarken, aslında ipin ucunun kendilerinde olmadığını anlamadıklarını da söyleyebileceğimiz bu kentte birileri de kentin, yani vilayet olmanın gücünü kırmanın peşinde olduklarını söyleyebiliriz.
Örnek mi?
Bugünler de ağızlarında kürdan ile Ardahan'ı değil, kendilerini çokta tanımayan vali ve basınla ile poz verip, kendilerini tanıtırlarken beleşten aldıkları 350 bin TL.'den 'masraf ettik' deyip işi bir kaç kaşar ve Damal bebeğiyle kapatmak için Ardahan'a gelen İstanbul’da ki KAI diaspora çetesi..
Burada ki ince hesabın Ardahan'ın değil, bir iki kişinin siyasi hesapları için olduğunu anlamayan kentin siyasilerin ellerinde ki ipi başkalarına kaptırmış olduklarını da anlamazlar..
'Bunların dışında başka örnek var mı?' diye soranınız Ardahan adına ilk kez yapılan etkinliğin bir anda unutturulması ve adının adeta çöp edilmesi..
İşte size birileri bu kentle ilgili kararlar alınırken bu kentliye, bu kenti yönetiyorum diyenlere hiç bir şey denildi mi, fikir alındı mı? 
Tabiki hayır..
Kısacası; Ardahan'da işlerin adeta Allahlılığına yürüdüğünü söyleyebiliriz.
Tabi bu yürüyüşte birileri malı götürür, bir diğerleri siyasi hesaplarının bürokrasi üzerinde tutmasını sağlar..
Ve bizde hep merak eder, sorarız, 'Bu kenti kim yönetiyor?' diye..
Vallahi bana sorarsanız bu kenti Ardahanlının yönetmediği kesin de gerisini siz merak edin, cevabını da siz çantacılara bulun derim..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

 

ariv haber 17/08/2017 tarihli haber&yorumlar/rerklamlar

İmdat Tatar: Her zaman Ardahanlının yanındayım..
Bugün 3 sezondur Bölgesel Amatör Ligde Ardahan'ı temsil eden Serhat Ardahan Spor'un kuruluş yıllarından en büyük destekçisi olan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, 'Her zaman yanında olduğum Ardahan'a, Serhat'a bugün olsun yine destek çıkarım.' dedi.
GOLD Gümrükleme adlı firmanın kurucularından olan Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar kendisini ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu yöneticilerinden Başkan Fakir Yılmaz, Başkan Yardımcıları Name Yılmaz Fidan ve Selvi zengin'e yaptığı açıklamada bir Ardahanlı olarak kendisine düşen her görevi karınca kararınca yerine getirdiğini, imkan oldukça da getirmeye devam edeceğini belirtti.
Bir dönem yönetim kadrosunda yer aldığı ARDAFED'in ve diğer Ardahan stk'larının toplumsal birliktelik için ortaya koydukları çabalarına gerek bizzat kendisi gerekse Tatar ailesi fertleri olarak destek vermeye çalıştıklarını belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar bu çerçevede kendisinin bir dönem ARDAFED'de, bugün Ardahan Kültür Evi'nde, kardeşinin ise KAISİAD'da olduğuna işaret etti.
Maddi, manevi olarak hemşehrilerinin yanında olma hazzını yaşadıklarını da belirten Tatar ARDAFED Heyeti aracılığıyla son günlerde yerel basının gündeminde düşmeyen bir konuya da dikkat çekti.
 
**Ardahan'ın Gelişimine Yerelden İzin Verilmeli..
 
Biz iş adamlarının başta İstanbul'da olmak üzere Ardahan dışında ki çabalarını en iyi bilen yerel gazetelerin ve yerel idarecilerin Ardahan'ın kalkınmasına katkı sunmak isteyen iş adamlarına sahip çıkması gerekir. Ve bu yönde adım atanlara yol atan haberler yapmalıdır. Bunun en son örneği Ardahan'da konut yapmak için kolları sıvayan benimde arkadaşlarım olan bir grup iş adamının kendileri ile alakalı olmayan iddia ve suçlamalara maruz kaldığını üzülerek görmekteyiz. Ama ben beni ziyaret eden ve kendisi de gazeteci olan Fakir Yılmaz aracılığıyla yerel basına tek şunu derim. Bir taşın üzerine taş koyanın yanında olun, karşısında değil' dedi.

İMDAT TATAR: BÖLGE TURİZMİ UNUTULMAMALI..

*02/08/2017 Tarihli Haber

Serhat Spor'un kurucu ve en büyük destekçilerinden olan Ardahanlı iş adamlarından GOLD Gümrükleme Ortaklarından İmdat Tatar gerekli ilgi ve alakanın gösterilmesi halinde bölgenin kalkınmasında büyük etken olacak olan yayla ve tarihi turizminin unutulmamasını istedi.

Son olarak çoğu profesör ve üst düzey insanların olduğu 50 kişilik bir grupla Ardahan, Kars ve Şavşat'a düzenledikleri gezi turunda yaşadığı izlenimlerini gazetemize anlatan Tatar bölge insanı olarak birlikte geldiğim onca yabancının bölgeyi sevmeleri ve bir daha gelmeleri için elinde geleni yaptığını belirten GOLD Gümrükle Firmasının Ortağı, Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar başta ANİ, Ardahan Kalesi olmak üzere bölgenin tarihi ve kültürel simgelerinin yeterli şekilde bakımlı olmadıkları gibi bu eserlerin bulunduğu yerleşim yerlerini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere hitap edecek olan turistik tesislere sahip olamayışı üzücü bir durumdur.
Ardahanlı İş adamı, Ardahan Kültür Evi Yöneticisi İmdat Tatar, başta İl Turizm ve Kültür Müdürlükleri olmak üzere konuya ilgili yetkili kişi ve kurumların bölgenin tanıtımına katkı sunacak çalışmalara imza atmasını ve turizm sektörüne hitap eden iş adamlarını cezp edecek yollar açmalıdır' dediği açıklamasında Ardahan ve Çıldır Şeytan Kalesi, Kars ANİ, Ardahan gibi muhteşem yaylalara sahip Şavşat'ın yanı sıra Posof, Göle gibi önemli değerlere sahip Ardahan'ın da Damal Bebeği ile, Atatürk Silueti, Yeşilim Yalanızçam Ormanlarına sahip Ardahan ve Göle'nin yeşilliğine yeterli turist gelmiyorsa burada bir eksiklik var demektir. Oda yeterli tanıtım ve bakımın olmayışıdır. Bunun içinde görev kime düşüyorsa herkesin bu yönde de elini taşın altına sokması gerekir diyerek bölge ekonomisine büyük katkı sunacak olan turizmin göz ardı edilmemesini istedi.

**İmdat Tatar Ardahan Sevdalılarına Çağrıda Bulundu..

HAYDİ GELİN HEP BİRLİKTE

ARDAHAN’A SAHİP ÇIKALIM!

*20/08/2017 Tarihli Haber

Geçtiğimiz yıl son anda 3. Lige çıkmayan Serhat  Ardahan Spor’a tüm Ardahanlıların sahip çıkması gerektiğine işaret eden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar’da Ardahan sevdalısı görünüp, elini taşın altına sokmayanları göreve çağırdı.

Ardahan’ın 3. Ligde temsil edilmemesinin Ardahanlı gençlere sahip çıkmamak olduğunu belirten TATKAR GÜMRÜKLEME Firmasının ortaklarından Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar liglere az bir zaman kalmasına karşın Serhat Ardahan Spor’un hala takımı kuramadığını belirterek başta İstanbul’da olmak üzere batı kentlerinde oturup, Ardahan gecelerinde, toplantılarında, gazetelerinde iş adamı olarak kendilerini lanse edenlerin artık gerçek anlamda Ardahanlı olup, Ardahanlı gençlere sahip çıkmasının zamanı olduğu ne zaman anlayacaklar? İşte hepimize, kendisne iş adamı dedirtenler Serhat Ardahan Spor.. Haydi gelin hep birlikte Ardahan’a, Ardahanlılara sahip çıkalım. Bu fırsatı kaçırmayalım. Geçtiğimiz yıl kaçırılan fırsatı bir kez daha zorlayalım’ dedi.

**Tüm İşadamı Arkadaşlarımıza Çağrımdır..

Ardahan’ın gelişimi, göçün durmasının diğer bir yolunun orada ki gençlere sahip çıkmak olduğunu, bunun içinde spor’un güzel bir zemin olduğunu belirten Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar ben burada tüm hemşehri iş adamlarına açık bir çağrıda bulunuyorum. Gelin Ardahanlı olduğumuzu, Ardahan’n sorunu bizim sorunumuz olduğunu, ülkemizin bu zor günler geçirdiği bir zaman da ortaya koyalım. Koyalım ki gençlerimiz yeşil sahalarda kalsın, Ardahan’a futbol aracılığıyla yeni bir gelir kapısı açılsın.’ diyerek tüm Ardahanlı iş adamlarını Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkmaya davet etti.

**KENAN YILDIZ HAZIRIM..

Öte yandan Serhat Ardahan Spor’un 3. Lige taşınması konusunda kendisine görev verilmesi halinde tüm Ardahanlılar ile birlikte bu görevi üstlenmeye hazır olduğunu belirten Ardahanlı İş Adamı Kenan Yıldız’da kuruluşunda büyük emeği olan Serhat Ardahan Spor’un hak ettiği yere gelmesi için göree hazır olduğunu açıkladı.             

Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Kürdistan mı, Özerklik mi?
Başkan Erdoğan'ın ülke içinde olduğu gibi dünya siyasetinden iyi bir satranç ustası olduğunu artık kabul etmek gerekir..
Çünkü ülke içinde ki seçmeni 15 yıldır ikna edip, iktidar da kalmayı başaran Başkan Erdoğan dünya siyasetinde de kazançlı çıkan adımlar atmakla usta bir siyasetçi..
Bunun en son örneği dünyanın jandarması olan Amerika'ya rağmen Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almaya çalışmasını gösterebiliriz.
Gerçi ben şahsen bu anlaşmanın yani Rusya ile olan S-400 füze savunma sistemi anlaşmasının Irak ve Suriye'de ki Kürtlere verilen desteğin geri çekilmesi karşısında iptal edilebileceğini düşünenlerden olsam da Erdoğan'ın kendisinin iktidarını yıllardır ayakta tutan satranç denklemini oynamaya devam ettiğini görmek mümkün..
Her ne kadar ABD'nin dünden itibaren Rusya'ya ekonomik ambargo koyup, Türkiye'nin de içinde bulunduğu NATO ve Avrupa ülkelerinin Rusya ile ticaret yapmasını engellemeye çalışmasının ne gibi sonuç doğuracağını da merak etsem de asıl filmin Kürtlerin başında döndüğünü de kabul etmek gerekir..
Çünkü aynı ABD Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi almaya çalışan Türkiye'ye inat Kürtleri silahlandırdığı da tartışılan siyasi konuların başında gelmekte..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısının yardımcısı olan Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın yanı sıra CHP Ardahan Milletvekilinin Barzani’nin Kürdistan çıkışı ile ilgili olumlu bakış olarak sayılabilinecek açıklamalarından da anlaşılan Başkan Erdoğan Irak'ta kurulacağı öne sürülen Kürdistan senaryosu içinde yeni bir hamle yapmak üzere..
Oda iktidara yakın birçok iş adamının iş ortağı ortak olduğu ileri sürülen Barzani'nin Kürdistan ülkesi için yapmaya hazırlandığı referandum da Türkiye’nin de dinlenilmesi gerektiğini yaptığı hamlelerle anlatmaya çalışan Başkan Erdoğan’ın burada ki hesabı İran üzerinden o bölgedeki Kürtlerin ülke projesini engellemektir.
Yani direk milyonlarca Kürtün yaşadığı Türkiye üzerindeyse yine PKK’nın bir kolu olan PEJAK’ın tetikte olduğu İran üzerinde bu referandumun önüne geçmeyi planladığı ve bölgede Kürdistan adlı bir ülkeden çok Irak’ın merkezi hükümetinde bağımlı Özerk Bir Kürdistan’a razı olduğunu da görmekteyiz.
Ama asıl sorunun ‘belini kırdık’ denen PKK’nın bir kolu olan ve ülkeden çekilen PKK’lıların katılımıyla, ABD’nin yerden uçak vuran füzelerinde olduğu silahları ile her gün biraz daha güçlenen YPG olduğunu bilen, gören Başkan Erdoğan ülkede kursa PKK’nin üzerinde çokta etkisi olmayan Barzani’den çok ABD’nin önüne ‘Bak sen öyle yaparsan bende Rusya, Çin ile temasa geçer böyle yaparım’ demeye çalışmakta.
Başkanın bu yönde ki hamlelerinin bugüne kadar Türkiye hakkında ne olumlu nede ciddi bir açıklama yapmayan ve Başkan Erdoğan gibi her an ne yapacağı çokta bilinmeyen Tump’un karşı hamlesine bölgede ki küçük Amerika denen İsrail’den de tam destek geldiğini de görmekteyiz.
Peki, Kürdistan diye bir ülke kurulur mu?
Bence insan hakları, demokrasi, bölgede akan kırmızı kan, bağımsızlık ikinci planda..
Her şey Ortadoğu'da çıkan siyah petrol, para ve silah pazarına ve karına bağlı.
Haydi hamle sırası kim de ise oynasın..

ariv haber 19/18/17/03/2007 tarihli haber&yorumlar/rerklamlar

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ, BAKIN BAKALIM HER TARAFA BEĞENECEKMİSİNİZ SİTEMİZİ. YORUM YAPMAYI UNUTMAYIN.
BİZE HOŞ GELDİNİZ..HABERLER BİZDEN REKLAMLAR SİZDEN!..

 

 

Gazeteci kar, tipi demeksizin haberde... 
Sitemiz Yazarlarının Gündemle ilgili yorumlarını 
sitemizin solunda bulunan EN YENİ MAKALE köşesinde okuyabilirsiniz.
RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ Yöre türküleriyle dopdolu RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ?!.

19/18/17/03/2007 Günlerinin Haberleri için DEVAMI tıklayın
Geçmiş günlerin haberleri için DEVAMLARI tıklayın..

 

 

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ, BAKIN BAKALIM HER TARAFA BEĞENECEKMİSİNİZ SİTEMİZİ. YORUM YAPMAYI UNUTMAYIN.
BİZE HOŞ GELDİNİZ..HABERLER BİZDEN REKLAMLAR SİZDEN!..

 

 

Aktaş gölü bayrağımız oldu.. 
Sitemiz Yazarlarının Gündemle ilgili yorumlarını 
sitemizin solunda bulunan EN YENİ MAKALE köşesinde okuyabilirsiniz.
RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ Yöre türküleriyle dopdolu RADYOMUZU DİNLİYORMUSUNUZ?!.

Yollar açılmaya çalışılıyor, tipi yeniden kapatıyor..

 

Her taraf kar altında..ğ Mart ayının sonlarına gelinmesine karşın tipi şekilde devam eden kar dolaysıyla kapanan birçok Ardahan, Kars ve Iğdır köy yollarının yeniden açılması için büyük mücadele veren İl Özel İdare ekipleri gün boyu verdikleri mücadeleye rağmen kapalı bulunan yolların çok az bir bölümünü açabildiler. Özelikle yüksek yerlerde devam eden tipinin açılan köy yollarını kısa sürede kapattığı alınan diğer haberler arasında olurken, yol açma çalışmalarında önceliğin yaşlı ve doğum üzeri olan hasta bulunan köylere tanındığı bildirildi.
Haber ekleme saati: 22.00-19/03/2007
Haber: www.kuzeyanadolugaztesi.com-Foto: Şahin
Kars'te fısıltı gazetesi'nin manşeti;
GÖLELİ İMAMIN YAPTIKLARI!

Kars'ta yaşanan bir olay, bu ilde bulunan gerçek gazeteler ve gazeteciler tarafından dikkatlerden kaçarken, kentin fısıltı gazetesinin manşetinden düşmüyor.
Her geçen gün Kars'ın gündemine iyiden iyiye yereleşen olayın kahramanı ise Ardahan'ın Göle ilçesi, Dölekçayır (Kelpor) köylü bir imamın olması dikkatlerden kaçmıyor. Karslı gazetecilerin, 'kaçırdık' dedikleri haberin yapılmamasına kızan Karslılar, Ardahanlı gazetecileri arayarak, konuyu iletirlerken Göleli İmam'ın neden ve kimin evinde, ne yaparken dövüldüğünün araştırılıp, yazılmasını mutlaka istediklerini belirtiyorlar. G.A. isimli İmanın karakollukta olduğunu söyleyen Karslılar, Ardahanlı İmamın hayatının her an tehlikede olabileceğine de işaret ederlerken, konunun gizlenmekle kapanamayacağı gibi iki ili karşı karşıya getirebilecek tatsız olaylara neden olmadan Kars müftülüğünün İmamı başka yere atanması için bir an önce harekete geçmesinide önemle işaret etmeleri gözlerden kaçmadı. Kars'ın fısıltı gazetelerinin manşetinde düşmeyen bu olayı hemen araştıran sitemiz yöneticileri, Kars'ın fısıltı gazetelerinin gündeminde düşmeyen olayın doğruluk derecesine ulaşırken, Karslıların dikkat çektikleri olayın ciddiyetliğini de gördü. Umarız bu olay daha çok büyümeden ve de iki ili karşı karşıya getirecek bir olaya dönüşmeden gündemden düşer ve gerekli yetkililer olaya el atıp, Göleli imamı acil olarak bir başka yerde görevlendiriler.
Haber ekleme saati: 21.36-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
BELEDİYELERİN YAPAMADIĞINI OZAN SAVCI YAPTI!
Belediye'nin mezbahanesi ruhsatsız olunca, 
Savcı Belediyeye ve Kasaplara ceza kesti ..

Göle Mezbahanesi ve Savcı Ozan Kaya Göle’de göreve başladığı günden bu yana toplum yararına yaptığı yaralı çalışmalarla gündemde düşmeyen Savcı Ozan Kaya bir ilke daha atarak, halkın sağlığıyla oynayan belediyeye cezai işlem uyguladı..
Ardahan'da olduğu gibi ilçelerinde de yaşanan sağlıksız et kesimine ve de satımına belediyeler el atmayınca savcılar devreye girdi.
Bu yönde vatandaşlardan sıkça gelen şikâyetlerin devam ettiği süreçte Ardahan'a bağlı Göle Cumhuriyet savcısı vatandaşlardan gelen şikayetleri de dikket alarak Göle belediyesine ve bir kasaba para cezası kesti.
Alınan bilgilere göre, Göle ilçesinde faaliyet gösteren kasaplar, Göle Belediyesine ait ruhsatsız mezbahadan hayvan kesimi yaptıkları için Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2007/1 savcılık kararıyla,  "Ticari Amaçla Mahsus Yerleri Dışında Hayvan Kesmek ve Kesilen Etleri Satmak" suçunu işledikleri gerekçesiyle kasap başı toplam 984.00. YTL para cezası verildi. Göle Belediyesine de ruhsatsız mezbaha işlettiği için toplam 10. 000 YTL para cezası verildi. 
Bu ilginç karar ve de cezaya şaşıran ve Belediyenin ihmalkârlığından dolayı kendilerinin haksız yere cezalandırıldığını dile getiren Göleli Kasaplar ise, "Belediye bizlere veteriner hekim kontrolünde hayvanlarımızı kestirip, para kazanıyordu. Mademki Belediyeye ait mezbahanın ruhsatsız olduğu bilindiği halde neden böyle bir yanlışa gidildiğini bir türlü anlayamıyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
Etler, halen at arabalarıyla, paslı araçlarla taşınır ve de satılır Ardahan <br />
			ve ilçelerinde.. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Göle Belediye Başkanı Sabri Muratoğlu, "Göle ilçemizde zor şartlar altında faaliyet gösteren 6 tane et kasabın ve belediyemizin cezalandırılması, tamamen Cumhuriyet Savcısı Ozan Kaya'nın ön yargılı davrandığının birer işaretidir. Biz zaten mevcut olan mezbaha binamızın 3. sınıf olduğunu bildiğimiz için, yenileme ve modernizasyon çalışmaları başlattık, araç ve gereçlerimiz yazışmalardan dolayı geciktiği için yetiştiremedik" diyerek bir taraftan kendisini savunurken, diğer taratanda yapılan uygulamanın yanlış olduğuna değindi. 
Haber ekleme saati: 13.56-19/03/2007
Haber/Fotolar: Özkan Karakakaya/Tuğba Yılmaz/Göle
YAZIYORSAM SEBEBİ VAR/İş yapmak budur ..

Fakir Yılmaz Ardahan Valisinin belediyelere yönelik ültümatonunun ardından Göle Cumhuriyet savcısından gelen cezai uygulama, Ardahan ve ilçelerin de ki belediyeleri ve de yöneticilerinin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor sanırım.. 
İktidarları gibi ‘80 yılda yapılmayanları yapıyoruz’ diyenlerin sözüm ona yaptıkları kanalizasyonları gibi mezbahanelerinin durumuda içler acısı halde olduğunun belgelenmesi vede cezalandırılması bu tür savunma ve de sığınmaları çürütüyor sanırım.
Belediye Başkanların artık, ‘Ya biz bu işleri yapmak için seçilmiştik, halk bizden hizmet bekliyor. Çeşitli manalar öne sürüp yan gelip, yatmak için bizi seçmediler’ demelerinin zamanı gelmiştir sanırım.
Şehirleri çöp merkezi haline gelmiş belediye başkanlarının şöyle bir silkelenip, ‘Ya Allah’ demelerinin zamanı gelip geçmiştir.
İllah ki, Gazeteci, Vali, Savcı’nın uyarılarını beklemeden halka hizmet etmelidirler. Halkın kendilerinden istedikleri belediye hizmetlerini vermelidirler. Belediyecilik yapmalıdırlar. Bilmiyorlarsa valinin ültümatonunda geçen maddeleri sıralayan belediyeler kanununu bulup okumalıdırlar. İşte o zaman ‘iş yapmak budur’ deriz kendilerine..
fakiryilmaz323@hotmail.com-0.535.418 32 58
Türkiye'nin Profesyoneli Engin oldu

Engin Atalay ATV'de Cumartesi akşamları yayınlanan Profesyonel yarışmasının finali bu hafta yapıldı.
Yarışma'nın favorilerinden Kdz. Ereğlili Engin Atalay finalde birinci olarak 50 bin YTL ödül ve bir albüm yapma hakkına sahip oldu.
Engin Atalay, Gazeteci Fakir Yılmaz'ı arayarak kendisine www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com adlı haber sitesinde yer vererek yaptığımız destek için teşekkür etti.
Daha önce Kars festivalinde konser verdiğini, bundan sonra da davet edilmesi halinde severek gelebileceğini belirten Engin Atalay, "Bu yarışma süresince bana destek veren tüm gönül dostlarına şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Çayırlı köyünden olan Engin Atalay aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyeliği de yapıyor.
Haber ekleme saati: 13.51-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahanlı çiftçiler Isparta’da eğitiliyor

Süleyman Demirel Üniversitesi, OR-KOOP (Orman Köylülerini Kalkındırma Kooperatifi Birliği) ve KÖY-KOOP (Köy Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatif Birlikleri Merkez Birliği) işbirliği ile düzenlenen ‘Süt Üretimi ve Değerlendirilmesinde Hijyenin Geliştirilmesi’ eğitimine katılan çiftçilere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
SDÜ Çiftçi Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Ardahan’dan gelen 41 çiftçinin katıldığı eğitim yapılan sertifika töreni ile sona erdi.
Sertifika törenine katılan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Atilla Aşkın, Çiftçi Eğitim Programı çerçevesinde ilk defa OR-KOOP ile çalıştıklarını belirterek, “Burada verilen eğitimlerin en iyi şekilde değerlendirilmesini diliyorum. Çünkü teknolojiyi tarımda kullanmak başarı getirir. ” dedi.
Proje koordinatörü Ziraat Mühendisi Arif Coşkun ise Ardahan’dan gelen çiftçilerin bu eğitim kapsamında yeni tarım tekniklerini öğrendiklerini dile getirdi. Coşkun, “Verilen bir haftalık eğitim sürecinde çiftçilerimiz, daha ileri düzeyde tarım teknikleri ile tanışmıştır.Bu teknikler onların kalkınmalarına destek olacaktır. Eğitim programına katkıda bulunanlara ve çiftçilerimize teşekkür ederim.” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından çiftçiler sertifikalarını; Dekan Atilla Aşkın, Burdur Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Seval Sevgi Kırdar ve Arif Coşkun’un elinden aldılar.
Haber ekleme saati: 13.47-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Bursa’da yaşayan Ardahanlılar kurtuluş yıldönümünü kutladılar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 86. yıl dönümü sebebiyle Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen 2. Kültür ve Sanat Şenliği’nde Ardahanlıların coşkusuna ortak oldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen gecede yaptığı konuşmada, Ardahanlılara ‘Şeyh Şamil’in torunları’ olarak seslendi. Kurtuluş yıllarında Ardahanlıların soykırım acılarıyla, bu kutsal toprakları korumak için canlarını hiçe saydığını anlatan Başkan Şahin, bugün salonda toplananların da onların torunları olduğunu söyledi. Bursa’nın en önemli zenginliklerinden birinin demografik yapısı olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Bursa, gerek Anadolu, gerek Balkanlar gerekse diğer kentlerden gelenlerin kaynaştığı bir şehirdir. Ardahan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun Bursa’daki kutlandığı bu etkinlikte de kültürlerin birlikteliği net bir şekilde göze çarpıyor” dedi.
Şahin, daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ve CHP İl Başkanı Abdullah Özer ile birlikte Ardahan’ın yöresel sanatçılarının konserlerini ve halk dansları ekiplerinin gösterilerini izledi. Kafkas gösterisi sırasında oyuncunun hediye ettiği Türk Bayrağı’nı öperek alnına koyan Başkan Şahin’in “Bu bayrak inmeyecek, bu ezan susmayacak” şeklindeki sözleri salonu dolduranlar tarafından ayakta alkışlandı.
Bu arada Ardahan Dernekler Birliği’ne yardım amacıyla Ardahan’ın fotoğrafının yer aldığı tabloyu açık artırımla 2 bin 500 YTL’ye Kurtuluş Akdeniz isimli Bursa’da yaşayan Ardahanlı işadamı aldı. Gecenin sürprizi olarak sahne alan Bursalı illüzyonist Abdullah Karapınar, yaptığı gösterilerle geceye katılanları şaşırttı. İllüzyonist Karapınar, Başkan Şahin ve diğer konuklara sigarayı avucunda kaybetme numarası yaptı.
Ardahanlıların düşman işgalinden kurtuluşlarını kutladıkları gece türkücü Sebahat Akkiraz’ın, söylediği hareketli şarkılarla son buldu.
Haber ekleme saati: 13.44-19/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahanlı iş adamı Cavit Çetin,
“Gençlerimiz geleceğimizdir, onlara sahip çıkalım” dedi.

Ardahanlı İşadamı Cavit Çetin İlimizin geri kalmışlığını ber taraf etmek için geleceğimiz olan gençlerimize sahip çıkılması gerektiğine değinen Ardahanlı iş adamı Cavit Çetin, “Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulması, ilimizde yaşayan lise mezunu gençlere, işgücü piyasasının ve tarımsal faaliyetlerin acilen ihtiyaç duyduğu, eğitilmiş modern tarım tekniklerini bilen, mevzuat ve uygulamaları konusunda Ulusal ve AB düzeyinde çalışma proğramı yapacaklarına” değinerek AB hibe programları ve gençlerimiz üzerine ele aldığı yazı dizisini siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 
AB HİBE PROGRAMLARI VE GENÇLERİMİZ
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba sevgili hemşerililerim. Geçen hafta yazmış olduğum makaleye gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Artık biliyorum ki halkımız yeniliklere açık ve güncel gelişmeleri yakından takip eden bir yapıya sahiptir. Tek eksiği kendisine yön gösterecek vizyon sahibi aydınlık beyinlere ihtiyacı olduğu. Geleneksel politika yapan veya zamanın çoğunu iş yerine eski lafları tekrar tekrar üretenlere prim vermediği ve yenilikçi yapısıyla gelişmeleri takip eden ve yön gösteren kişilere sahip çıktığını görmek beni ayrıca memnun etti. Geçen hafta genel hatları ve makro amaçları ile ortaya koyduğum AB Hibe kredilerine bu hafta daha somut ve bir örneklem projesi üzerinden adım atmayı düşünüyorum. Bilindiği gibi gençlerimiz ilimizden her geçen gün azalmakta, kimisi çalışmaya, kimisi okumaya il dışına çıkıp bir daha dönmemektedirler. Doğdukları yerde değilde doyduklarını sandıkları yerleri tercih etmek zorunda kalıyorlar. Oysaki ilimizde bu gençlerimizi kazandıracak çalışmalar yapsak ve gençlerimiz ata yurdundan hiç gitmeseler. 
Bu yönde düşündüğüm ilk adım, meslek edindirme kursları düzenlemek gençlerimize modern tarım yöntemlerini öğretmek aynı zamanda kendi işlerinde kullanabilecek düzeyde teknolojiyi kullanma yetisi vermek. Bu kapsamda AB Hibe kredileri devreye girerek bize, donanım (bilgisayar, yazıcı, faks, ofis mobilyaları, telefon vb.) ve yazılım desteği ile araştırma-geliştirme için fon ayırmaktadır. Çok iyi bir organizasyon çalışması ile hazırlayacağımız meslek edindirme programı ile oluşturulan proje ayaklarını Türkiye İşçi Kurumu'na sunarak Destek Projesi Yeni Fırsatlar Hibe Planı "Aktif İşgücü Programları Projesi" kapsamında kurulacak olan (Belediye veya Valilikçe) Mesleki Eğitim Merkezinde belirlenecek olan bir meslek grubu adına  eğitim verilmesini sağlayacağız. Avrupa Birliği tarafından finanse edilecek proje İŞKUR yetkililerinin kontrol ve koordinasyonunda yöre halkına yeni iş fırsatları oluşturmak maksadıyla profesyonel teknik (akademik) ve idari (proje yönetimi) ekiplerce icra edilecektir. Özellikle, lise ve yüksek okul mezunu istihdam dışı gençlerimizin istihdamına yönelik mesleki eğitimle toplumsal ve ekonomik verimliliği arttırarak, bir yandan yerel üretiminin arttırılmasına katkıda bulunulurken diğer yandan da gelecek dönem için daha güçlü bir toplumsal yapının ön koşulu yaratılması genel amacımız olmalıdır. 
Gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulması bu proje ile sağlanacaktır. Belediye sınırları ve kentimiz dahilinde yaşayan yararlanıcılar ile çalışacak modern tarım tekniklerinin uygulandığı ve anlatıldığı merkezin kurulması artık çok kolay. Modern tarım teknikleri ile ilgili kurum ve kuruluşların ara-kademe eleman ihtiyacının karşılanması için, daha güçlü bir tarımsal üretim potansiyeline ulaşılabilmesi için; doğrudan üretim mesleki eğitimi, birbirini izleyen iki aşamada 2 (iki) ay süreli olacaktır. Yararlanıcıların grupları için faydalı olacak istihdam olanaklarının araştırılarak bunların gerçekleşmesine yönelik kaynaklar sağlanacaktır. Yerel düzeyde hedef gruplar için faydalı olabilecek çeşitli bilgileri içeren bir veritabanı oluşturulacaktır.
Söz konusu çalışmalar neticesinde hedeflerimiz ise;
Kentimizde yaşayan lise mezunu gençlere, işgücü piyasasının ve tarımsal faaliyetlerin acilen ihtiyaç duyduğu, eğitilmiş modern tarım tekniklerini bilen, mevzuat ve uygulamaları konusunda eğitim vererek toplumsal kalkınma ve sektörel verimliliğin arttırılması. İşgücü piyasasında kolaylıkla istihdam imkanı bulabilecek bir meslek kazandırılması yolu ile, Eğitim merkezine odaklanmış sürdürülebilir bir yerel ortamın oluşturulması.Ulusal düzeyde ve AB düzeyinde yaygın olarak kullanılabilecek başarılı deneyimlerin/yöntemlerin paylaşımı için aktif bir ağın yaratılması. Yararlanıcıların ve ailelerinin yerel işgücü piyasasında aranan niteliklere sahip olabilmeleri için becerilerinin arttırılması.Dezavantajlı gruplar ile yerel yetkililer arasında etkin bir uyum ve işbirliğini sağlayacak fırsatlar yaratılması.Yeni bilgi teknolojileri ve hizmetlerinin kullanımı sayesinde Yararlanıcıların kendi gelirlerini ve bunun yanı sıra yerel düzeyde sosyal çevrelerinin gelirlerini arttırmalarını sağlayacak bir modelin yaratılması ve uygulanması başlıca hedeflerimizdir. Söz konusu programdan mezun olan gençlerimiz ilimizin gelişiminde ve modern tarımın yaygınlaşmasında motor güç olacaklar. Kentimizin gelişimi için kurulacak İl Kalkınma Konseyinin aktif güçleri olup ileride eğitmen olarak köylümüze birer rehber olacaklar. Gençlerimiz geleceğimizdir. Onlara yapılacak her yatırım geleceğimize atılmış verimli tohumlardır. Atalarından gördükleri saygıyı bilim ile birleştirip geleceğe güvenle bakan kendine güvenen yurtsever gençler bizim tek rehberimiz olacaktır. Ben gençlerimiz için elimden geleni yapacağım ilk önce meslek edindirme ve kişisel gelişim kurslarını yaygınlaştırıp modern tarım tekniklerinin ve pazarlama yöntemlerinin öğretildiği sertifika programları ile gençlerimizi bilinçlendirmek ilk gayemdir. Bu gençlerimiz köylerimizde açacak birer umut güneşi olacaklardır. Onlara her türlü desteği sunacağım. Özellikle hükümetimizin bu yönde sergilediği destek programlarını ilimize gelmesinde ön ayak olacağım. Avrupa Birliği Hibe programlarının çoğunun ilimiz dahilinde gerçekleşmesini sağlayarak gençlerimizi ve halkımızın ufkunu geliştirip, değişim programları ile yurt dışı gezilere orada kısa süreli eğitim görmelerini sağlayacağım. Bunlar benim gençlerimizin kişisel gelişimi ve meslek edinimleri için düşündüğüm yapılması olası modern çözümlerdir. Gençlerimiz GELECEĞİMİZİDİR, UNUTMAYALIM..
Haber ekleme saati: 13.40-19/03/2007
Haber/Foto: Özkan Karakaya
IĞDIR'DA KIŞ BEYAZLIĞI

Kar Iğdır'ı beyaza sürüdü Kışın artık bittiğine inanan ve sobaları kaldırmaya başlayan Iğdırlılar bu sabah beyaz örtüyle uyananınca şaşkına döndü. Birkaç gündür meteorolojinin uyarılarına rağmen iyice bahar havasına giren vatandaşlar; karı görünce nevruz karı yağdı demekten kendilerini alamadılar. Iğdır’da yaşayan 50 yaşındaki Berkan Bayat: “ Bu yaşıma geldim, Iğdır’a daha nevruza iki üç gün kala böyle kar yağdığını görmedim.” Diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Her yıl bu mevsimde Iğdır’a gelen leylekler de şaşırdı. Ağaçların dallarına konan leylekler göç ettiklerine pişman gibi, dallarda büzüşerek kara kara düşünüyorlar. Öte yandan Tuzluca ilçesine bağlı bir çok köy yolunun ise kapandığı bildirildi.  
Haber ekleme saati: 13.30-19/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
IĞDIR'DA NEVRUZ ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Başkan çocuklarla yumurta tokuşturdu.. Iğdır'da Temsaş markette düzenlenen yumurta tokuşturma programında belediye başkanı Nurettin Aras vatandaşlarla yumurta tokuşturdu Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras , yaptığı açıklamada, Nevruz'un Türk kültürüne ait olduğunu belirterek "Bu günler takip edilecek günlerdir. Dostluğun kardeşliğin, mutluluğun simgesi olan Nevruz'u büyük bir coşkuyla ilimizde kutlamaktayız" dedi. Aras, Nevruz'un Türk geleneği olarak günümüze kadar sadece Iğdır'da kesintiye uğramadan geldiğini belirterek şöyle konuştu: "Biz gençliğimizde iplikleri, pamuk ve bezleri bir araya getirerek telle sıkıştırır ve üstüne gazyağı dökerdik. Ateşler, havaya atar, bugünkü havai fişek gösterisi yerine kullanırdık. Nevruz'da nişanlı kızlara hediye, 'honça' dediğimiz bir tepsi içinde "yeddi levin", bayramlık elbise gönderilir. Bu bizim geleneğimizdir. Nevruz, bu yıllarda biraz kesintiye uğramış olsa da biz geleneğimizi devam ettireceğiz.’dedi " Başkan Aras daha sonra kazandığı yumurtaları yol çalışması yapan işçilere ve çocuklara  ikram etti.
Haber ekleme saati: 13.28-19/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
Yanlızçamlılar bir araya geliyorlar

Merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan İli Yalnızçam Hasköy Kalkındırma ve Kültür Derneği, 14.04.2007 Cumartesi günü 18-23 saatleri arasında Sarıgazi Yıldızlar Düğün Salonunda üyeler arasında birlik beraberliği sağlamak amacıyla yemekli eğlenceli toplantı yapacaklar. Geceye  Özkan ARAS- Aşık Zeynel ÇINAR Yöremiz Halk Oyunları ve Sürpriz Sanatçıların katılacağı bildirildi.
Ardahan İli Yalnızçam Hasköy Kalkındırma ve Kültür Derneği, Başkanı Hafiz ÖZTÜRK geceye tüm hemşerilerini davet ederken, dernek yöneticileri Erol Yılmaz, Bekir Öztürk, Yaşar Alkan, Şinası Şenel, Bayram Gültekin ve Özer Alptekin hemşerilerini en iyi şekilde karşılayacaklarını belirttiler.
haber ekleme saati 13.20-19/03/2007
Haber: Namık Avcı/İstanbul
Kayıp yeğeni için TBMM'sine gitti, ölüsünü buldu!


Ardahan'ın Göle ilçesinde yaşayan çiftçi Şah İsmail Bingöl, yeğeni Yasin Bingöl'ün ortadan kaybolması üzerine Meclis'e giderek CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ten yardım istedi. 
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ü ziyaret eden Bingöl, yeğenini alacak tahsilâtı için Sivas Şarkışla'ya gönderdiğini ancak bir daha haber alamadıklarını söyledi. Şah İsmail Bingöl, yeğeninin ve kendi yaşamından endişe ettiğini söyleyerek Öğüt'ten yardım istedi.
Hemen devreye giren Ensar Öğüt, ilgili makamları arayarak kayıpla ilgili bilgi istedi. Ancak tam bu sırada 57 yaşındaki Şah İsmail Bingöl, fenalaşarak Öğüt'ün kollarına yığıldı. Kalp masajına başlayan vekil oda komşusu CHP Denizli Milletvekili Doktor Mehmet Neşşar'a seslendi. Masaja bu kez Neşşar devam etti. Bingöl'ün kalbi yeniden atmaya başladı. Hastaneye kaldırılan Bingöl ameliyata alındı.
Aranırken, ölü olarak bulundu.. **YEĞENİN CESEDİ BULUNDU

Talihsiz adamın yaşadıkları bununla da kalmadı. Aranan yeğen Yasin Bingöl'ün cesedi bulundu. Ensar Öğüt'ün yine devreye girmesiyle zanlı yakalandı. Borçlu Hasan K. Yeğen Bingöl'ün sırtından vurularak öldürmüş olduğu ortaya çıkmasını sağlamaya çalışmıştı. Yeğen Bingöl'ün cenazesine Öğüt ve Neşşar da katıldı.
Ensar Öğüt, yaşadığı ilginç olayı anlatırken "Bir yandan Şah İsmail'i kurtardığımız için çok seviniyorum. Ama diğer yandan Yasin'i kaybettiğimiz için çok üzgünüm. İki duyguyu aynı anda yaşadım." diye konuştu.
Mehmet Neşşar da, "Hastanın yanına gittiğimde ölmüştü. Ancak masajla hayata döndü. Kurtardığım için çok mutluyum" diye konuştu.
Haber ekleme saati: 23.58-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com 
Emniyet müdürü makam aracıyla trafik kazası geçirdi

Müdürün lüks arabası şimdi hurda!.. Ardahan İl Emniyet Müdürü makam aracıyla gittiği Posof İlçesi dönüşünde trafik kazası geçirdi.
Alınan bilgilere göre geçtiğimiz pazar günü Posof’a gittiği öne sürülen Emniyet müdürü dönüşte makam aracının yoldan çıkması sonucu trafik kazası geçirdi.
İl Emniyet Müdürünün kullandığı sivil resmi makam araçta büyük maddi hasar meydana gelirken müdür ile sürücünün kazada yara almadan kurtuldukları öğrenildi.
Haber ekleme saati: 22.55-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Ardahan’da yoğun tipi var

kar köy evlerini alt etti Son iki gündür etkili olan tipi dolaysıyla birçok köy yolunun kapandığı Ardahan’da şu an olağanüstü bir tipi var.
Çatıların kopmak üzere olduğu kent merkezinde tipiden göz gözü görmezken, zaten kapalı birçok köyü yolunun iyiden iyiye kapanmak üzere olduğu bildiriliyor.
Yarın hafta başı olması dolaysıyla köylüleri bekleyen esnafın yine sesiz bir gün geçirmesi beklenen Ardahan’da İl Özel İdare ekipleri de yoğun bir mesai ortaya koydukları gözlenmektedir.

**Ardahan'da 37 köy yolu kapalı

Ardahan ve ilçelerinde bayram günü yoğun tipi ve rüzgardan kapanan yaklaşık 37 köy yolu açılmayı bekliyor.
Mühendis Taner Gültekin, Ardahan merkezde Bağdeşen ve Dağevi köylerinin dün akşam itibari ile yoğun tipi ve rüzgarın etkisi ile kapandığını ve yol açma çalışmalarının başlatıldığını söyledi.
Gültekin, Hanak'ta 18, Posof'ta 9, Damal'da 7 ve Göle'de 1 köy yolunun yaklaşık 2 gündür kapalı olduğunu belirterek, yol açma çalışmalarının hızlı bir şekilde başlatılacağını belirtti.
Ardahan Karayolları 26. Şube Şefliği'nden yapılan açıklamada ise karayollarında herhangi bir sorun olmadığı ve yolların açık olduğu dile getirildi.
Haber ekleme saati: 22.54-18/03/2007
Haber: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com Foto: Ercan Yentek
9 köyden geldiler, sıcak bir okul buldular ..

Kurtkale Okulu kalorifere kavuştu Ardahan’ın sınır köylerinden olan Kurtakale İlköğretim Okulu kalorifere kavuştu.
Çıldır Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ile Kurtkale Muhtarı Yaşar Bingöl’ün girişimleri ve de özel ilgisi sonucu kurulan kalorifer tesisatı, Çıldır merkeze 36 k. uzaklıkta ki okulda eğitim gören 180 öğrenci şimdi sıcak okullarında eğitim görmenin huzuru içindeler.
Kurtkale köyü öğrencilerinin yanı sıra, Dirsekkaya (Zerebük), Akkiraz (Kertene), Övündü (Başlop), Akdarı (Camorda), Kenardere (Ampur), Akçil (Colit), Sabaholdu (Godas), Baltalı (Tatalet) ve Horozöttü (Okşet) köylerinin öğrencilerinin taşımalı eğitimle eğitim gördüğü Kurtkale İlköğretim Okulu’nun onarılan kalorifer tesisatı sonucu 6’sı bayan olan 12 öğretmenin de öğrencileriyle birlikte sıcak bir okula kavuşmanın sevincini yaşıyorlar.

***Kaloriferi görünce yurtta istediler!

30 bin Ytl.’ye mal olan Kurtkale İlköğretim Okulunun kalorifer tesisatıyla okul ile birlikte yine okula ait olan lojman ve ek sınıflarda ısıtılmaya başlandı.
Kaymakam ve Muhtara’a teşekkürlerini belirten okulun öğrenci velileri, yıllardır tezekle ısınmaya çalışan çocuklarının artık rahat ve sıcak bir okulda eğitim görmelerine sevindiklerini belirtirlerken, taşımalı eğitimle zorlukla okuyan öğrencilerinin kalacağı bir yurt istemeden de edemediler. Kurtkale İlköğretim Okulunda okuyan öğrencilerin Velileri bunun sağlanması halinde gelecekleri olan çocuklarının yatılı olarak okuyabilecekleri okullarında daha sağlıklı bir eğitim alacaklarını ve yapılan masraflarında yüzde 50 azalacağına da dikkat çektiler.
Haber ekleme saati: 22.19-18/03/2007
Haber/Fotolar: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
Çanakkale’nin ruhu Ardahan’daydı..

Şehitler Ardahan'da da anıldılar.. Çanakkale Zaferi'nin 92. Yıl Dönümü tüm yurtta olduğu gibi Ardahan’da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Yıldönümü dolaysıyla başta kamu binaları olmak üzere kentin birçok yerine bayraklar ve Atatürk posterlerin asıldığı Ardahanda ki resmi kutlamalar, Atatürk büstüne konulan çelenklerle başladı.
Ardahan Valisi, Belediye Başkanı ve diğer kurum amirleri ile sivil toplum kuruşlarının hazır bulunduğu kutlamalar bayrağımızın göndere çekilmesi ardından Halilefendi mezarlığında ki şehitlik ziyaret edilerek, dualar okundu.
Haber ekleme saati: 11.58-18/03/2007
Haber: Fakir Yilmaz Foto: Deniz Başlı
Düğünümüzü dostlarımızla birlikte yaptık ..

Onlar erdi muradına, biz çıkalım..... Aynı zaman’da Gazeteci Fakir Yilmaz’ın kardeşi de olan Son Vilayet Gazetesi Yazıişleri Müdürümüz Nihat (Deniz) Yilmaz ile Tuğba Gurbet Balcı’nın hayatlarını birleştirme kararı, bugün yapılan muhteşem düğünümüzle gerçekleşti.
Dün Şükran Restoran’da iki ailenin fertlerinin katılımıyla gerçekleşen Kına gecesiyle başlayan ve bugün birçok dost, akraba ve de okurlarımızın katılımıyla yapılan düğünle son bulan Nihat/Tuğba’nın hayata birlikte devam kararı katılımcıların bolca eğlenmesiyle son buldu.
Ardahan Valisi Murat Yıldırım’ın, Halk Bank ve İş Bankası Şubelerinin çiçek gönderdiği düğünümüze, okurlarımızdan birçok telgraf mesajı geldi.
Olağanüstü uzunlukta bir konvoyla baba evinde alınan gelinimiz, damatla birlikte düğün salonuna getirilirken, düğün konvoyumuzla kornalar eşliğinde kent merkezinde 4 kez tur atıldı.
Hanak Belediye Başkanı, Ortakent Belediye Başkanı, Aşıkşenlik Belediye Başkanı’nın bizzat katıldığı düğünümüze, AK Parti ve CHP İl Başkanları, Beledeyiye Meclis Üyeleri, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Ardahan Ziraat Odası Başkanı, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı, Göle Ziraat Odası Başkanı’na katıldılar.
Gazeteci meslektaşlarımız gibi Ardahan’ın ileri gelen birçok bürokrat ve esnafının bizzat katıldığı düğünümüze, Ardahanlı Avukatlar, birçok Ardahan ve Göle köy muhtarları da bizzat gelerek, mutluluğumuza mutluluk katmıştırlar.
Ardahan Belediye Başkanı, Göle Belediye Başkanı gibi bu mutlu günümüze, işleri ve de imkânları dolaysıyla katılamayanların yakınları aracılığıyla hediye gönderirlerken, birçok dost ve yakınımızda bizi bizzat telefonla arayarak, mesaj çekerek kutlamışlardır.
Köyümüz olan Küçük Sütlüce’de ki köylü komşularımız gibi çevre komşu köylermizden bulunan dostlarımızın hemen hepsinin katıldığı düğünümüze, Hanak, Damal, Posof Göle ve Çıldır’dan gelen birçok yakınımız ve de dostumuz bu mutlu günümüze renk kattılar.
Büyük Ardahan Oteli’nde gerçekleşen düğünümüz, gerek yılın ilk düğünü olması, gerekse de olağanüstü yoğunluğuyla güne damgasını vururken, Yılmaz ve Balcı ailelerinin dostlukları da bir kez daha ayrılmayacak şekilde perçinlendi.
Haber ekleme saati: 23/52-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
GÖRME ENGELLİ ÇOCUKLARI ZİYARET.

Görme engellileri sevindirdiler.. İlimiz Valisi Saim Saffet Karahisarlı İlimiz Yenimahalle köyünde bulunan Salas ailesinin üç görme özürlü çocuğunu İstanbul'da bulunan Sabancı Görme Özürlüler Okuluna yerleştirilmelerini sağlamıştı. İlimiz Valisi Sn.Saim Saffet Karahisarlı'nın eşi Fatma Karahisarlı, İstanbul'a gittiğinde bu öğrencileri ziyaret etmeyi ihmal etmeyerek, her seferinde onların ziyaretine giderek, okula uyumları hakkında bilgiler almaktadır. Aynı aileden olan Özlem (14), Haydar (12) ve Mehmet (8) kardeşler durumlarından çok memnun olduklarını ifade ettiler. Ailelerini çok özlediklerini, ancak bu okul sayesinde geleceklerinin garanti altına alındığını söyleyen çocuklar okula uyum sağlamakta fazla zorlanmadıklarını da söylediler. Iğdır Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer ile birlikte Sabancı Görme Özürlüleri Okuluna giden Fatma Karahisarlı onlarla hatıra fotoğrafıda çektirdi.
Haber ekleme saati: 22.26-17/03/2007
Haber/Foto: Suat Deniz/Iğdır
Sokak köpekleri geri toplanıyor!

Şimdi geri toplanıyorlar... Kış aylarında Ardahan’da başta öğrenicilerin korkulun rüyası olan sokak köpekleri ilkbahar ayları gelince hayvan sürülerine bekçilik yapmaları için toplanıyor. Kış aylarında bakımları zor olduğu için köylerden şehir merkezlerine getirilip bırakılan köpekler şehirde guruplar halinde gezerek tehlike saçıyorlar. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte hayvanlarını otlaklara çıkarmak isteyen köylüler hayvanlarını yırtıcı hayvanlardan korumak için sokaklara bıraktıkları köpekleri toplayarak köylere götürüyorlar.  
Haber ekleme saati: 21.41-17/03/2007
Haber/Foto: Bülent Kılıç/Ardahan
Sevilmiş, sevilmeyince bölge müdürlüğü devreye girdi..

Soy ismi sevilmiş, kendisi sevilmemiş... Son günlerde gündemde düşmeyen Ziraat Bankası ile Köylüleri arasında yaşanan soruna çözüm bulmak için önümüzdeki günler içinde geniş çaplı bir toplantı yapılacağı bildirildi.
Özelikle Göle Ziraat Bankası Müdürü iken Ardahan Ziraat Bankası Şube Müdürlüğüne atanan Bahadır Sevilmiş döneminde yaşananların basın aracılığıyla gündemin birinci tartışma konusu olduğu Ardahan'da devreye giren Ziraat Odası'da soruna çözüm bulamayınca Ziraat Bankası Bölge Başkanı olaya el atıp, Ardahan ve Göle Ziraat Odaları ile yaşanan tartışmaları masaya yatırma kararı aldı.
Önümüzdeki Perşembe günü, Ardahan İl kültür Müdürlüğü Toplantı Salonunda saat 13.00'da yapılacağı öğrenilen toplantıya, köy muhtarları, il genel meclis üyeleri, çiftçiler ve basından temsilcilerin katılması bekleniyor.
Ardahan ziraat Odası Başkanlığı ile birlikte ortaklaşa toplantıya ev sahipliği yapacak olan Ardahan ziraat Bankası yetkileri böylece köylü ve vatandaşla karşı karşıya gelerek yaşanan soruna çare arayacağı alınan diğer bilgiler arasında.  
Haber ekleme saati: 21.28-17/03/2007
Haber/Foto: www.arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com
SAĞLIK OCAĞI DEĞİL,  SANKİ 5 YILDIZLI OTEL!

Devasa yatırım boş bekliyor... 6 yıl önce temeli atılan ve finansörlüğünü dünya bankasının yaptığı 4 katlı devasa Ardahan İl sağlık Müdürlüğü Eğitim Tipi Sağlık Ocağı, doktor, hemşire, ebe ve elamansızlık dolaysıyla hizmet veremiz durumda, boş yatıyor.
Aynı zaman Ardahan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan 3 Nolu Sağlık Ocağının da içinde bulunduğu binanın en güzel hizmet veren tarafı yemekhanesi ile yatakhanesi olduğu gözleniyor.
DSP/MHP/ANAP iktidarı döneminde temeli atılan kısa sürede bitirilmesine karşın bir yılda boş kalan Ardahan Sağlık Müdürlüğü Eğitim Tipi Sağlık Ocağı'na bugüne kadar resmiyette bir doktor atanmış, ancak bu doktorda şu an İl Sağlık Müdür Yardımcısı görevini yürüttüğü için ocak doktorsuz.
Tam kadrolu çalışması halinde en az 5 doktor, 10 hemşire 5 ebe ve 15'e yakın çalışını olması gereken trilyonluk dev binada şu an sadece, bu binaya geçici olarak taşınan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bulunan Aile Sağlık Planlama Merkezi hizmet veriyor.
36 yataklı, lüks yemekhaneli olan Sağlık ocağının en iyi hizmet veren bölümleri ise de yemekhane ile yatakhanesi olması dikkat çekiyor. Yatakhanesinin her gece ful çektiği, yemekhanesinin de tam faal çalıştığı ocak bu hizmeti de vatandaşa değil, müdürlüğün çalışanlarına ve de misafirlerine olduğu görülmektedir.
Haber ekleme saati: 21.25-17/03/2007
Haber/Foto: Fakir Yılmaz/Ardahan

 
 Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI