Reklam
Bugun...


Hafiftaş'ın Cenazesine Başkan Erdoğan'da Katılabilir..
Ardahanlı Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuray Hafiftaş (52) hayata göz yumdu.

 Hafiftaş'ın Cenazesine Başkan Erdoğan'da Katılabilir..

Alınan bilgilere göre uzun süredir kolon hastası olan ve İstanbul Pendk'te özel bir hastanede tedavi gören Ardahan Çıldır ilçesine bağlı Beyrahatun köylü sanatçımız Nuray Hafiftaş'ın sabah saatlerinde ağırlaşıp, yoğun bakıma alındığı ve burada da hayata göz yumduğu öğrenildi.

**Cumhurbaşkanıda Cenazeye Katılabilir..
Sanatçı Burhan Yıldırm'ın öz yeğeni de olan Ardahanlı sanatçı Nuray Hafiftaş'ın yarın İstanbul Mecidiyeköy Teşvikiye Camisinde kılınacak olan ikindi namazı ardından zincirlikuyu da toprağa verileceği öğrenildi.
Hafiftaş'ın ölümü ardından aileyi arayıp, başsağlığı dilediği ve cenazesinin devlet töreni ile kaldırılması için talimat verdiği öğrenilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da cenaze törenine katılabileceği beklenmekte.
Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan hemşehrimiz Nuray Hafiftaş'ın rahatsızlığı boyunca hastane masraflarını da üstlenmişti.
**Hafitaş Kimdir?
8 Ağustos 1964 yılında Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Beyrahatun doğdu. ilkokulu İstanbul Taksim'de okudu. İTÜ Devlet Konservatuarı'nı bitirdikten sonra İstanbul Belediye Konservatuarı İcra Heyetinde 4 yıl kadrolu devlet sanatçısı olarak çalıştı.Aynı yıllarda İstanbul Radyosu'nda da sözleşmeli sanatçı olarak 4 yıl çalıştı.
Şimdiye kadar birçok albüm çıkaran sanatçımızın 100'ü aşkın söz ve bestesi kendisine ait olan eserleri vardır.
Türk Halk Müziği'nin çağdaş, otantizm'e asla ihanet etmeyen ama teknoloji'ye açık bir neferi oldu. Zaman oldu kendi kulvarında birlikte yarıştıkları meslektaşlarının albümlerinde vokal yapacak kadar alçak gönüllü ve özverili oldu.
Nuray Hafiftaş'ın Türk Halk Müziği klasik sanatçıları literatürüne girmesine neden olan özellikleri kuşkusuz sadece bunlar değil. "Eyvah Gönül" de ürettikleri eserlerden biri.
 
**ARDAFED Başsağlığı Diledi..
Hayata göz yummadan önce kendisinin tedavi gördüğü hastanede ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Hafiftaş'ın ölmü ardından bir başsağlığı metni yayınladı.
'Sanatçımız, hemşehrimize rahmet kederli ailesi ve bütün sevenlerine sabır ve metanet diliyoruz.' diye bir mesaj yayınlayan ARDAFED yönetim olarak Nuray Hafiftaş'ın cenaze törenine katılacağı da öğrenildi.
ARDAFED
Nuri Vatan Yurt Yapmak İstedi, Rektör 'İstemem, Gerek Yok' dedi..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Başta, 23 Şubat'ta İstanbul'a Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 97 nci Yıl Dönümü dolaysıyla kurtuluş gecesi düzenlemeye hazırlanan ARDAFED olmak üzere batıda ki dernek ve stk'ların Ardahan'a yönelik çabaların başında gelenin batıda ki Ardahanlı iş adamlarının yüzlerini Ardahan'a döndürmeye çalıştıklarını inkar edebilir misiniz?..
Tabi ki hayır..
Çünkü adının önünde Ardahan olan tüm federasyon ve derneklerin çabalarının Ardahan olduğunu kimse inkar etmesin.
İşte tam da burada sormak lazım o Ardahan'da bulunanların, başta ARDAFED'in olmak üzere batıda ki adı Ardahan olan federasyon ve derneklerin samimi çabalarını ne kadar anlıyorlar?..
Bilmem ama samimi çabalar ortaya koyanların önüne, korsan ve paralel federasyon ve dernekler kurma, algılama, ağırlama, gaz verme derdinde olanların dertleir Ardahan olan samimi dernek ve federasyonların çokta anlamadıkları gibi onların ikna ettiği iş adamlarının Ardahan'a yönelik yatırımlarının önünde set oldukları da bir gerçektir.
Çünkü federasyon ve derneklerin zar, zor ikna edip, yüzlerini Ardahan'a çevirdikleri bir çok iş adamının Ardahan yerelinde gerekli ilgi, alakayı görmediklerini de bilen bir federasyon başkanı, bir gazeteciyim.
Çünkü onların derdi Ardahan değil, kendi koltukları ve o koltukları koruma derdidir.
Ve batıda ki federasyon ve derneklerin yanı sıra yüzlerini Ardahan'a çeviren iş adamları, hatta siyasilerin bugün, yarın gelip o koltuklara oturacakları korkusudur..
İşte bunun en son örneği geçtiğimiz gün ziyaret edip, 23 Şubat Gecemize davet ettiğim Ardahanlı İş adamı, Vatan Bilgisayarın Sahibi Nuri Vatandır..
Kendisini ziyaret edip, yeniden Ardahan'ı anlattığım 80'ı geçen Nuri Vatan'ın, 'Fakirciğim güzel anlatıyorsun da, geçtiğmiz günlerde görüştüğüm rektörünüze, bir kız yurdu yapmak istediğimi belirttim. Oda bana yurda gerek yok. Biz yurtlarda kalacak öğrenci bulamıyoruz' dediğini diyordu..
Yani daha önce Ardahan'a bir okul yapan ve bu okulu yaparken de Göle'ye Sağlık Meslek Lisesi yaptıran Göleli İşadamı Nurettin Yılmaz gibi anasından emdiği sütün burnunda geldiği Nuri Vatan Ardahan'a bir Kız Yurdu yapmak istemiş, Rektör gerek yok demiş..
Evet bunu ben değil, Vatan Bilgisayarın sahibi Nuri Vatan bana değil herkese anlatıyor..
Olur mu böyle bir şey diyenlerin Ardahan çarşıya inmeyen, inse de kimsenin rektör diye tanıyıp, selam vermeyeceğini bildiğim rektörümüz görürlerse bir sorsunlar..
'-Sayın rektör sen kız yurdu yapmak isteyen iş adamına yurda gerek yok mu dedin?' diye bir sorsunlar..
Bakalım Nuri Vatan'ı mı, benimi yalanlayacak yoksa 'Evet Nuri vatan bir yurt yaptırmak istedi, ben gerek yok dedim, bir hata ettim af edin' mi diyecek..
Bilmem ama bildiğim tek şey var ki oda üniversiteye yeni öğrenci getirmeye çalışmaktansa, siyasilerin ardından koşturanlarla bu memleketin kalkınacağına, yeni yurtların yapılacağına, öğrenci sayısının artacağına artık bende inanmamaya başladım gibi..
Çünkü her gün biraz daha boşalan Ardahan'ı umutlandıracak, anlatacak, yatırım yapılmasını sağlayacak ne bir istek var nede bunları isteyen.
Sorunun asıl önemlisi de bu ve Ardahan'ın bu yönü de tartışılmalı, masaya yatırılmalı..
 
 

GAZETECİ BAŞKANA BİR ÖDÜL'DE SANATÇILARDAN..

ASAD'dan üzel Bir Gece..

*27/01/2016 Tarihli Haber

27 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatının yanı sıra sivil toplum örgütlerinin örgütlenmesinde her zaman yer alan ve örgütlü bir toplumdan yana olan ARDA/FED Genel Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz'a bir ödülde ARSAD'dan..

Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığının yanı sıra merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve 50'ye yakın derneğin çatısı altında bir araya geldiği, İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığını yapan Gazeteci Fakir Yılmaz'a katkılarından dolayı plaket veren Ardahan ve Yöresi Sanatçılar Derneği düzenlediği gecede sanatçıların yanı sıra gazeteciler ile buluştu.
Başkanlığını Ardahanlı Ses Sanatçılarından olan Mehmet Yılmaz'ın yaptığı, 'Ardahan ve Yöresi Sanatçılar Derneği' ilk etkinliğini yaparak derneğin amaçlarını kamuoyuna ve basına anlattı.
İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan bir restoran da düzenlenen geceyi oluşturdukları ARSAD Türkü Korusu ile renklendiren ARSAD bir çok sanatçıyı da derneğe üye yaptı.
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmazın örgütlenmesin de teşvikçi rol oynadığı ARSAD'ı gecesinde Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Juri Özel Ödülü, Metin Göktepe Ödülü gibi bir çok önemli ödüle sahip olan Gazeteci ve Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz'a da bir teşekkür plaketi verildi.
Ödülünü, kendisi gibi Gazeteci ve Gazetecilerin oluşturduğu örgüt olan İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği İYGAD'ın Başkanı olan Mehmet Mert'in elinde alan ARDA/FED'in Başkanı Fakir Yılmaz ARSAD Yönetimine teşekkür ederken örgütlemenin önemine dikkat çekti.
 
**ARDAHANLILAR ÖRGÜTLENMELİDİR..
 
Meslektaşı Mehmet Mert'in elinde ödülünü alan ARDA/FED Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz ödülünü almadan önce yaptığı konuşmada, gerek bir gazeteci olarak, gerek iste İstanbul'da bulunan ve Ardahanlıların en büyük stk'sı olan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı olarak dünyaya yön veren sivil toplum örgütlenmesine büyük önem verdiğini ve bu düşünceye sahip olan bir kişi olarak Ardahanlıları başta İstanbul'a olmak üzere her yerde örgütlenip, güçlü stk'ların çatısı altında bir araya gelmesi için elinde geleni yaptığını, bu düşüncesini Ardahan'da kurduğu Gazeteciler Cemiyeti, İstanbul'da ki Ardahan ve Yöresi Sanatçılar Derneği, İstanbul 3. Bölge Ardahanlılar Derneği, Küçük Sütlüce Köyü Derneği gibi stk'larla ortaya koyduğunu belirtti.
ARDA/FED yöneticisi ardından Genel Başkanı olduktan sonra bir çok Ardahan Derneğini İstanbul'da ki Ardahanlıların bir araya geldiği en büyük çatı olan ARDA/FED'e kattığını belirten ARDA/FED Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz bugün ilk etkinliğini yapan ARSAD'a başarılar diledi.
 
**100 Kişiye Yakın Misafir Katıldı..
 
Amaçlarının yöre sanatçılrını güçlü bir stk çatısı altında toplamk olduğunu ve bölgede yapılan etkinlikler katkı sunmak olduğunu belirten ARSAD'ın kurucu Başkanı Mehmet Yılmaz ve ARSAD Yönetimi Murat Zorba, Burhan Yıldırım, Yahya Bilican, By. Yusufi, Özcan Burcalı, Özgen Akçı, Murat Yılmaz organizesini üstelendiği geceye Ses Sanatçıları; Selma Gökdemir, Birkan Kusay, Enver Şen, Ercan Akçelik, Erkan Ergezer, Rahmi Akkuş, Tahir Taşdemir, Serfet Seçkinkul, Mine Kuş, Selahatin Arslan, Şamil Sural, Uğur Güven, Pınar Can, Özer Urun, Gökhan Demir, Dengebej Toso, Ulaş Akkgün, Hüseyin Şenoğlu, Volkan Aras, Şentürk Ekici, Cevdet Yılmaz, İsmail Acı, Murat Gökdemir, Himmet Taşdemir, Erol Gürbulak, Kıyas Yılmaz, Zeki Moğolkanlı, Mustafa Aladağ, Turgut Arpaçay, Naim Çelik, Erhan Çelik, Hıdır Şalluk, Pınar Çola, Ahmet Hanovan, Nesrin Güneş katılıp ARSAD'a üye oldular.
Gazeteciler; Mehmet Mert, Surat İncedere, Hakan Hazar, Mihrican Deniz, Mustafa Küpeli, Murat Abdullahoğlu, Selahattin Çimşit, Hanifi Çelik, Zafer Kara, Telat Çabuk, Çetin Yılmaz, Hasan Tik, Nihat Tanrıkulu, Gürbüz Küpeli, Erkan Sarıkaya, Nürettin Yolcu, Sabahattin Acar, Nurbay Durbey, Nurhayat Varol'un katıldığı gecede ARSAD'ın kuruluşunda katkılar geçen Tuncer Dağ e Gürsel İlgüz'de birer plaket verilirken, geceye Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı, Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay'ın yanı sıra Burhan Süt'te katıldılar.Kaynak: ARDAHAN DERNEKLERİNDEN HABERLER

Editör: ARDAHAN DERNEKLERİ

Bu haber 3759 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI