Reklam
Bugun...


Gürbüz Gökbulut: Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz..
Bölgede bulunan ormanların kesimini önlemek için verilen mücadelenin daha etkili olması için başta yerel yöneticiler ve stk'ların yanı sıra yerel basının önemine dikkat çeken Ardahan/Göle Köprülü (Goreveng) Derneği eski başkanlarından Gürbüz Gökbulut Ardahanlıların tümünün Göle, Yalanızçam, Hanak, Posof ve Köprülü demeden çevreye sahip çıkması gerektiğine dikkat çekti.

Gürbüz Gökbulut: Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz..

İŞADAMI MAHİR AKTAŞ YAŞAM TV'YE KONUK OLACAK..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Haberlerimizi ArdahanTV'dem görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Gerek başkanlığı süresince gerekse bölge insanı olarak kısacası yeşil bir dünya, doğası bozulmayan bir bölge için herkesin geleceğimiz olan doğaya sahip çıkması gerektiğini belirten Gökbulut ''her yıl olduğu gibi bu yılda''yenileme, genişletme ve gençleştirme' adı altında acımasızca kesilip, yok edilen ormanlarımızın uğradığı katliama dur demeye çalışan herkese destek verilmesinin şart olduğunu bunu yapacakların başında gelenler ise bölgedeki toplum önderleri olan yerel yöneticiler, basın ve stk'lardır' dedi.

*Ünlü Markanın Türkiye CEO'su..

Dünyaca tanınmış marka  giyim mağazalar zincirinin İstanbul CEO'su olan Ardahanlı Gürbüz Gökbulut bugün pandemi belası başta olmak üzere insan ve dünya üzerinde yaşanan birçok olumsuzluğun başlıca sorununun çevreye duyarsız bir toplum, rant uğruna dünyanın doğasıyla oynayan aç gözlülerin olduğunu belirttiği açıklamasını ''Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz'' diyerek bitirdi.

YILMAZ, İNCE, AKŞENER OLMADI DEMİRTAŞ!
Fransa'nın uçak satmak için, Amerika'nın kısıtlamaları kaldırıp, Libya'nın içinde bulunduğu kanlı Arap Baharlı bölgede bulunan Libya için yeni bir üs kurmak adına ısıttığı Akdeniz ve Ege'de yaşanan sıcak gelişmelerin savaştan çok aslında ekonomik çatışma olduğunu anlamayan kamuoyunun görmediği diğer bir hesapta her an ilan edilecek denen bir erken seçim ya da 2023 seçimi öncesi iç siyasi hesaplardır...
Bir taraftan dikkatleri dışarı çeken diğer taraftan iç siyaseti organize etmeye çalışan iktidarın, iktidarının devamı için yaptığı ince hesaplar olarakta bakılması gerektiğine inandığım Karadeniz, Akdeniz ve Ege Denizi, gelişmelere takılıp, ekonomik sıkıntıları, pandemiyi ve diğer gerçek sorunların üzerine çektiği perdenin altında her geçen gün güçlenen karşısındaki muhalefeti de dağıtma hesapları içinde..
Bu hesapların içinde olan iktidarın konsolosluktan, büyükelçiliğe buradan da milletvekilliğine yetmez CHP Genel Başkan Yardımcılığına kadar yükselip bir anda yani durup dururken  Ezan'ın Türkçe okunması gibi alakasız açıklamalarda bulunarak, kendisini partiden kovduran ve mecliste Ardahan'ın adını unutturan Öztürk Yılmaz'ın kurduğu partisine bel bağlanmayacağını anlayıp, yeni stratejilerin peşine düşmüş durumda..
Bunun en bariz örneği Yılmaz'a gaz veren havuz medyasının İnce'yi de ince ince işleyip, CHP'yi parçalama hesapları yaparken asıl önemli sorunun HDP olduğunu da unutmuyor..
Çünkü gerek kendisini iktidara taşıyan gerekse şu an buzlukta olduğu söylenen barış sürecinde kendisini iki dönem iktidar da tutan seçmenin yoğun olduğu ve hangi tarafa ağırlığını koyuyorsa ülke siyasetine yön veren HDP'nin 'Hain' yaftaları ile, eş genel başkanlarını, milletvekillerini, partililerini, taraftarlarını içeri atmakla erimediği gibi her geçen gün daha da güçlenip, 'Yıllardır yaptığınız her şeye rağmen ben buradayım' dediğini iktidarda görmüyor değil..
Bu nedenle çoğu asker kökenli olan ulusalcı takımın önce Feyzioğlu aracılığı ile denediği ama Feyzioğlu'nun bu yemi yutmayıp, 'şimdilik' TOBB Başkanı gibi iktidardan yana görünüp kenarda durması ardından Öztürk Yılmaz'a kurdurulan partinin AK Parti'den ayrılıp, hızla örgütlenen Davutoğlu kadar ilgi görmediği ve Babacan'ın da katıldığı tarafta açılan deliği ve bu deliği %11'i geçen bir oya sahip milliyetçi seçmenin desteklediği Akşener'in bizzat Bahçeli tarafından geri MHP'ye davet edilmesinin kapatamadığını gören iktidar ve borazanı havuz bu kez de Muharrem İnce üzerinden CHP'nin parçalanıp, parçalanmayacağı hesaplarını yapmaya başladı.
Ve '' en azında kullanırım, moral bozarım'' dediği İnce'yi önce ince ince sonrada tüm gücüyle destekleyip, hatta konuşmalarını canlı vermeye başladı. Ama 'Biz İnce'yi kullanalım' diyenler İnce'nin kendilerini kullanıp, CHP içinde güçlenmekten öte bir işe yapmadığını da kısa sürede anlayan aynı tayfa bu kez hala neden hapiste olduğu anlaşılmayan ve dünya, AHİM'in bile serbest bırakılmasını istediği Selahattin Demirtaş'a yönelip, İnce'ye yaptıkları ''parti kuracak'' dedikodusunu yaymaya başladılar.
Ve asıl hedefin HDP olduğunu çaktırmadan bir taraftan terörist diğer taraftan ''acaba'' diyerek, sayın demeden ''eski eş başkanı Demirtaş parti kuracak'' diyerek gündeme taşımaya başladılar..
Tabi bunlar yapılırken önce Vatan-Millet-Sakarya edebiyatı eşliğinde önce Karadeniz'de sonrasında Akdeniz ve Ege'de çaldıkları mehter marşları ile dikkatleri dışarı çekip, eriyen dolarları, bozulan ekonomiyi ve her geçen gün büyüyen işsizliği unutturmaya çalışıyorlar.
Ama dün neden tutuklu olduğunu iktidarın bile cevaplayamadığı Demirtaş'ı ziyaret edenler buradan dönüşlerinde bu ince hesaplar içide olanlarının umudunu kursaklarında bıraktı. Çünkü Demirtaş ne Yılmaz'dı nede İnce'ydi.. Ve milyonların ne derse o dediği HDP'liydi ve kendisi hakkında öne sürülen ''parti kuracak'' dedikodularını elinin tersi ile geri itip, '' parti kur, serbest kal'' diyerek kendisine üstü kapalı mesajlar gönderenlere' 'beni burada ne kadar tutarsanız tutun siz değil HDP büyüyor'' demişti...
Neyse biz yine Akdeniz'e, Ege'ye dönelim.. 
Çünkü hesap tutmadı. Haydi yeni senaryo hazırlıklarına..
HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

Şimdi de Göle-Şenkaya 

Ormanları Yanıyor!!.
arşiv haber 06/09/2017 tarihli haber
Ardahan'da yaşanan orman yangınları bitmek bilmiyor. Son bir haftada ard arda çıkan orman yangınlarının bir yenisi de Göle-Şenkaya yaylarının yanı başında bulunan ormanlarda çıktı.
Göle-Şenkaya yaylarının yanı başında bulunan ormanlarda çıktı.
Alınan bilgilere göre gece saatlerin çıktığı yeni orman yangını dolaysıyla Göle-Erzurum yolununun dumanlar altında kaldığı öğrenilirken, gece karanlığı ve bölgenin hasasasiyeti dolaysıyla şu ana kadar müdahale yapılmadığı alınan bilgiler arasında oldu.

**Yalanızçam Ormanları Çayır Cayır Yanıyor!..

*04/09/2017 Tarihli Haber

Geçtiğimiz gün Ölçek yakınlarında çıkan ve iki gün süren orman yangını ardından Ardahan'da yeni bir orman yangını daha çıktı.

Ardahan Merkeze Bağlı Bağdeşen köyü ormanlarında yangın çıktı.

Edinilen bilgilere göre Bağdeşen Köyü Yazılı Taş ve Kömür Kuyuları mevkiinde saat 12.00 sularında bilinmeyen bir nedenle başlayan orman yangını devam ediyor. Yaklaşık 4 saattir söndürülemeyen orman yangınına itfaiye ekipleri müdahalede bulunurken, köyün gençlerinin de yangını söndürmek için seferber olduğu öğrenildi.

Yangını Gelmeyen Helikopter Değil, Gönüllüler Söndürdü..
Ardahan'da ormanlık alanda çıkan yangını Ardahan'da giden bir grup gönüllünün de bulunduğu insanların yardımıyla saatler sonra söndürebildi.
**Çağrılan Helikopter Gelmedi..
 
Ardahan Merkeze bağlı Ölçek köyü Komlar mevkindeki ormanlık alanda dün sabah saatlerinde yangın çıktı.
Yangına Ardahan Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler, orman işçileri, itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Yangının yaklaşık 10 dekarlık bir alan üzerinde etkili olduğunu belirten yetkililer, kontrol altına almak için çevre illerden ve helikopter talep etmelerine karşın İl dışında kimsenin gelmediği belirtilirken, AKUT'un Ardahan Temsilcilerinden Osman Yıldız ve Arkadaşlarının da katıldığı bir grup insanın yardımı ile yangın saatler sonra ancak söndürebildi.

**Ardahan'da Çıkan Orman Yangını Büyüyor!

*03/09/2017 Tarihli Haber

Sıcakların kendisini iyiden iyiye his ettirdiği Ardahan'da çıkan orman yangını gittikçe büyüyor.

Alınan bilgilere göre dün çıkan ve hala devam eden Ardahan merkeze bağlı Ölçek ve Altaş (Ur) köylerinin yakınlarında çıkan orman yangını büyüyerek devam ediyor.

**İtfaiyeler yetmiyor, Helikopter istendi..
Geçtiğimiz günlerde Göle'nin Köprülü (Gorveng) Beldesi ve Serinçayır (Çölpenek) köyü yaylasında çıkan anız yangınının dünde devam ettiği Ardahan'da beklenmedik anda çıkan yeni yangının Ardahan'ın meşhur sarı çamlarını yaktığı dikkat çekerken bu haberin yapıldığı saate kadar hala ciddi bir müdahalenin yapılmadığı da alınan bilgiler arasında oldu.

**Ardahan Sınır da Yangın..

*21//08/2017 Tarihli Haber

Gürcistan'daki Orman Yangınının Kara bulutları Ardahan Posof'u Sardı Gürcistan'daki orman yangınının kara bulutları Posof'u sardı.

Ardahan'a sınır olan Gürcistan'ın Borjomikentinde başlayan büyük çaplı orman yangınının dumanları Ardahan'ın Posof İlçesinde gökyüzünü sardı.

Gürcistan'ın Borjomi kentinde başlayan büyük çaplı orman yangınının dumanları Ardahan'ın Posof İlçesinde gökyüzünü sardı.

Gürcistan - Türkiye sınırına yakın bir bölgede gece saatlerinde başlayan orman yangını sürüyor. Yangına müdahale için Türkiye ve Azerbaycan'dan da yardım taleplerinde bulunuldu. Rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangın dolayısıyla Ardahan'ın Posof İlçesinde dumanlar gökyüzünü sardı. Posof semaları karabulutlarla kaplandı.

**Çıkan yangın 4 kişilik aileyi evsiz bıraktı!

*09/03/2017 Tarihli Haber

Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesi Posof'ta çıkan yangında bir ev kullanılmaz oldu.

Alınan bilgilere göre elektrik kontağında çıkan yangın sonucu Özcan Ateş'e ait olan evin içinde ki eşyalarla birlikte yandığı ve 4 kişilik ailenin kış günü dışarıda kaldıkları öğrenildi.
 
**Yardım Bekliyor...
 
Kışın ortasında yanan evlerinin eşyaları ile birlikte kullanılmaz hale geldiğini belirten Ateş ailesi Posof Kaymakamlığından, Ardahan Valiliğinden ve Posof Derneklerinden yardım beklediklerini belirttiler.

**Ardahan ve Posof Jandarma da Yangın!

Ardahan ve Posof'ta çıkan yangınlar heyecana neden oldu..

**14/11/2015 Tarihili Haber

Ardahan'ın Posof ilçesi Jandarma Bölük Komutanlığına ait lojmanların çatı katında yangın çıktı.

Posof İlçe Jandarma Komutanlığına ait lojmanların çatı katında bugün belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Etkili olan fırtına yüzünden kısa sürede büyüyün yangına askerler ve Posof Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Yangında lojmanın çatı kısmı tamamen yandı. Yangının yan taraftaki hizmet binası ile dairelere sıçraması önlendi. Yangının çıkış nedeniyle ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor. 

**BOŞ EVDE YANGIN..

Öte yandan Ardahan merkez de bulunan ve yıllardır kimsenin yaşamadığı evde çıkan yangına Ardahan Belediyesi İtfaiyesi ekipleri müdahale ederken, çevre sakinleri, yangının kimler tarafından çıkarıldığı veya yangının nasıl çıktığı konusunda ilginç açıklamalarda bulundular.Metruk binanın kullanılmadığını aktaran mahalle sakinleri, bu yangını in mi cin mi çıkardı bilemiyoruz ama küçük yaştaki çocukların oyun oynamak için evin içine girdiklerini, yıkılma tehlikesi olan binanın yetkililerce müdahalede bulunmasını istediler.

**Kadınlar Ne Diyorlar?..

  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

16 Nisan’da başına gideceğimiz Anayasa Referandumu sandığında ne çıkacağı konusunda tartışmaların aralıksız devam ettiği şu günlerde 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladığımız kadınların ne diyeceği de merak edilen diğer bir konu..
Seçmen olarak 15 yıldır iktidar da bulunan AK Parti’nin yanında durdukları artık saklanılmayan kadınların büyük bölümünün bu referandumda da atacakları oylar 16 Nisan’da çıkacak sonucun rengini de belirleyecek gibi..
AKP’nin Kadınlar ile daha yakın bir temas içinde olduğunu gören ve  bu yönde çalışmalarını arttıran CHP’nin, HDP’nin kadın seçmeninin de bir hayli yoğunlaştığı şu günlerde kadın oyunun önemi her gelen seçimde daha da önemli daha da etkili olmakta..
Benim yaptığım araştırmada, görüştüğüm kadınlarla 16 Nisan’da sandık başına giden erkeklerin çoğunun ‘Hayır’ cı özellikle de ev hanımları başta olmak üzere kadınların ‘Evet’ ten yana olduklarını görmekteyim..
Anayasa değişikliğinin en çok kimi yani kadını mı, erkeği mi etkileyeceği çokta anlatılamayan şu günlerde başta ev hanımları olmak üzere kadınların çoğunluğunun ‘Evet’ çi olduğunu belirtmek sanırım bir yönlendirme olmaz..
Çünkü görünen köyün kılavuz istemediği bir süreci yaşadığımız bir ortamda başta sanalda olmak üzere evlerde , iş yerlerinde ki kadınların AKP’den ziyade Erdoğan hayranı olduklarında diğer bir gerçek olarak karşımızda durmakta..
Bilemiyorum ama erkeklerin çoğunluğunun ‘Hayır’ kadınların çoğunluğunun ‘Evet’ çi oldukları görünen şu günlerde başta Ardahan’da olmak üzere ülke genelinde ‘Hayır’ ların bir adım önde olduğu da diğer görünen durum..
Erdoğan’ın Almanya çıkışı ile yurt dışında ki oylar ile bu açığı kapatmak istediği de diğer bir durum olarak karşımızda olduğu şu günlerde hemen hemen tüm televizyonları, gazeteleri elinde tutan AKP’den çok CHP’nin çalıştığı da diğer bir gerçek..

Mihriban Hanım..
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com

Azerbaycan'da 26 Eylül 2016'da yapılan referandumla anayasada bazı değişiklikler yapılan kardeş ülke Azerbaycan’da yapılan bir atama tamda referanduma giden diğer kardeş ülke yani Türkiye’de cuk diye gündeme oturdu.
Çünkü Nisan ayında referanduma gidecek olan Türkiye’de tek adam döneminin yaşanacağı tartışmaları sürerken Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva'yı cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı görevine getirmişti.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Aliyev'in, Mihriban Aliyeva'yı anayasanın ilgili maddeleri gereği "cumhurbaşkanı birinci yardımcısı" görevine atadığı bildirildi.
Seçmenlerin yüzde 86,6'sının "evet" oyu kullandığı referandumla, "cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı" ve "cumhurbaşkanı yardımcıları" makamlarının oluşturulmasını karar verilmişti.
Azerbaycan’da yaşanan bu duruma baktığımız da Nisan ayında yapılacak olan Anayasa Referandumun da ‘Evet’ çıkması halinde nelerin yaşanabileceğini de ortaya koyduğunu belirten kesimi haklı çıkmakta.
Çünkü adam babasından sonra kendisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıyla yetinmiyor güzel eşinide kendisine vekil olarak atıyor.. 
Yarın bu durumun ülkemizde de yaşanmayacağına kim garanti verebilir ki?
Gerçi yarını beklemeye gerek var mı bilinmez ama 96 yıldır siyasete, kamuda ki memurluğun babadan oğula, kıza kaldığı bir ülkede yaşadığımızı da ununtmadan Azerbaycan’da yaşanan bu duruma çokta kızamıyoruz..
Çünkü kan kardeşliği olan iki ülkenin siyaseti ve kamu yönetiminin çokta farklı olmasını beklemekte doğru değil..
Sonuçta Osmanlı torunlarıyız..
Kaynak: Posof Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 12540 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI