Reklam
Bugun...


Göle'ye Kadın Hafızlar, Hanak'a Kur'an, Posof'a Camii..
Ardahan'ın Göle, Hanak ve Posof ilçelerin de çeşitlik etkinlikler yapan İl ve İlçe Müftülükleri bir yanda yeni yapılan camilere destek arıyor, diğer yandan yeni hafızlar ve Kur'an okuyanları kadrosuna kattı.

Göle'ye Kadın Hafızlar, Hanak'a Kur'an, Posof'a Camii..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günü saat:17.15-19.15'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Göle Müftülüğü kız kuran kursundan mezun olan 24 kız hafızlık icazet töreni ardından hafızlık belgelerini alırlarken,  Hanak'ta ise  'Kur’an okunmayan ev kalmasın' kampanyası başlatılarak, Kur'an ı kerim kitabı dağıtımı yapıldı.
Göle Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürünün de katıldığı tören de hafızlık belgelerini alan Göleli kızlara belgelerini teslim eden Ardahan İl Müftüsü aynı zamanda Hanak'ta Kur'an dağıtımı yaptıklarını, Posof'a ise yeni bir cami temeli attıklarını söyledi.
 
Hanak İlçe Müftüsü Eyüp Kalkan Kur'an dağıtımı öncesi şu açıklamayı yaptı.
 "Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda bazı evlerde Kur’an’ı Kerim olmadığını belirledik. Bizler de Kur’an ayı olan Ramazan'da insanımızı Kur’an ile buluşturmak istedik. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Basılı Yayınlar Daire Başkanlığımız İlçe Müftülüğümüze mealli Kur’an’ı Kerim gönderdi. Bizler de gönderilen bu mealli Kur’an’ı Kerimleri köylerimize dağıtarak, bütün evlerimizi Kur’an-ı Kerimle buluşturduk. 

Kur’an’ı Kerim dağıtımıyla beraber vatandaşlarımıza Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından yayımlanan dergilerin tanıtımını gerçekleştirdik. Başkanlığımız tarafından yayına çıkarılan çeşitli dergilerle yetişkinlerimizi, gençlerimizi ve çocuklarımızı buluşturarak onlara ulaşmaya çalışıyoruz.” dedi.

Posof’ta Site Cami inşaatının temeli dualarla atıldı.

Posof İlçe Müftülüğü, koronavirüs tedbirlerine riayet ederek temel atma töreni düzenledi. Törene, Kaymakam Murat METE, Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR, İlçe Müftüsü Osman GÜL ve TDV temsilcileri katıldı.

Koronavirüs salgın hastalığı dolayısıyla az sayıda katılımcıyla gerçekleşen tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 Kaymakam METE; “Projenin serhat ilçemizin güzelliğine yakışan bir mabet olması ve halkımızın kaynaşacağı bir cami olması temennisinde bulunarak hayırlı olsun dileklerini iletti.”

Belediye Başkanı ULGAR; “Yapımına başlanan Site Camisi, şirin Posof’umuza hayırlı olsun. En kısa sürede hizmete açılabilmesi için belediye olarak ve hayırsever vatandaşlarımızla her türlü desteği sağlayacağız.” dedi.

Konuşmaların akabinde İlçe Müftüsü GÜL dua yaptı ve tekbirler eşliğinde kurban kesildi.

Biz, 128 Milyarı bulamazken,
El, 135 Milyarı yakaladı!..
 
Yazıma başlamadan önce hep önemini anlattığım Ardahan demeden geçemeyeceğim.
Çünkü kurtuluş savaşında ve daha öncesinde bu ülkenin geçmişinde, geleceğinde hep adı olan, ama biz Ardahanlıların anlamadığı Ardahan adının Amerika'nın peşinde olup, Avusturya'da yakalattığı Kars Digorlu Sezgin Baran Korkmaz'ın olayında da öne çıkan ilk isim…
Çünkü bu ismi ilk olarak Yahudi ve Ermeni kadınların da aralarında olduğu, Türkiye Yardım Severler Derneği ekibi içinde annesiyle birlikte bulunan isim, ilk olarak Ardahan'da benim imzamla gündeme gelmişti.
Yani ülkeyi ilgilendiren birçok olayda adı önde olan ama biz Ardahanlıların çokta bu yönünü görüp, düşünmediği ve en önemlisi son olarak görüştüğüm bir iş adamının da kabul edip, gelecek 20 yılda onun adının olacağını belirttiği Ardahan'ın adı, kısa adı SBK olan Kars Digorlu Sezgin Baran Korkmaz'ın başını çektiği olayda da en önde olduğunu, daha önceki bir yazımda gündeme taşımış ve birilerinin Baran’dan kaymaklandıkları olacak ki “hemşerimizdir” deyip, “2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ!” başlıklı yazımı kaldırmamı istemişlerdi.
 Ve bu isimle ilgili daha önce ele aldığım iki yazımın linkini de açamadığımı görüyordum.
Çünkü, “Sezgin Baran Korkmaz Fakir Yılmaz” diye Google’a yazıp aradığım yazılarımın ikisi olan “Fakir Yılmaz - Sezgin Baran Korkmaz Kimdir? - Ardahan ...” adlı link ile “Fakir Yılmaz - 2. UZAN OLAYI SEZGİN BARAN KORKMAZ ...” Google’da oluduğunu görüp ama tıkladığımda açılmadığını görüyordum.
Bu durum daha önce günlük yazılarımın yayınladığı İstanbul gazetelerinde olan bir gazetede ki köşemde aynı konulu yazımında tıklandığından da yaşanıyordu.
Yani sanki birileri SBK'nın, birileri ile olan fotoğraflarına getirdikleri yasaklar gibi sadece bu yazılara, yani 2015 yılında ele aldığım, 2020 yılına yenilediğim ve 2021'de SBK'ya son nokta konulduğunda ele aldığım yazılarıma (bilinmeyen bir el) tarafından adeta yasak getirmiş ve nasıl yapmışlarsa siteme ve paylaşımlarıma müdahale edip, yazılarımın okunmaması için internette açılmamasını sağlamıştılar.
Ve Kars Digorlu Baran'dan sonra, Ardahanlı olan ve sanal para 2 Milyon dolarla Baran gibi yurt dışına kaçan ve sağ mı, ölü mü diye haber alınamayan Ardahanlı kriptocu Faruk Fatih Özer'de ülkenin en son gündemi olan vurgun, talanda öne çıkan isimler olması dikkat çekiyor.
Kısacası ilk milletvekilinin mecliste vurulduğu, cumhuriyet kelimesinin ilk olarak geçtiği, Kafkasya Cumhuriyetinin kurulduğu, ilk milli bayrağın çekildiği, 40 yıl rus esaretinde kalan, senato başkan vekili olan, yeniden vilayet olduktan sonra çantacıların vekil ve belediye başkanı olduğu Ardahan’da ne yaşanıyorsa, Türkiye’de aynısı yaşanıyor.

Ve 128 milyar doları bulamayanlar, 135 milyar doları götürenin nasıl yakalatıldığını anladıkları gün Ardahan’da, Türkiye’de rahatlar diye bilsinler…

 

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

arşiv haber 19/02/2018 tarihli haber
Türkiye Ordusu ile
Suriye Ordusu Karşı karşıya Gelebilir!..
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Esed'in ordusunun Afrin kent merkezine girmesi ve buradaki PYD ve YPG unsurlarının kentten ayrılarak, kentin kontrolünü bunlara bırakmasını öngören plan üzerinde çalışıldığını bildiklerini ifade ederek, "Böyle olması durumunda, Türkiye artık Afrin'de Esad ve ordusu ile karşılaşacaktır." dedi.

Yılmaz, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin dış politikası konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Öztürk Yılmaz, ABD ile ilişkilerin son dönemde sürdürülemez bir noktaya gerilediğini, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın ziyaretinden sonra bu gerilemenin ne kadar aşağı ineceğini hep birlikte göreceklerini iddia etti.
ABD'nin son dönemde Suriye'de PKK, PYD ve YPG alanı ile ilgili tasarruflarının Türkiye'yi rahatsız ettiğini vurgulayan Yılmaz, bunun ileride Suriye'nin bölünmesine giden süreci tetiklediğini söyledi.
Öztürk Yılmaz, "Tillerson ziyaretinden önce şöyle bir hava vardı: Sayın Erdoğan ve Hükümetin yetkilileri, AKP'nin il ve ilçe kongrelerinde yüksek perdeden ABD'yi PKK ve YPG'ye silah yardımı yapmakla itham etti, Osmanlı tokadından bahsedildi. Sonra, Tillerson görüşmesinin ya ilişkilerin düzeltilmesi ya da kopmasına yol açacak şekilde sonuç doğuracağını belirttiler. Ancak ilişkiler ne kopuyor ne de düzeliyor." ifadesini kullandı.
ABD'nin, Türkiye'nin Afrin operasyonuna açık destek vermediğini, çekimser olduğunu, hatta operasyonla ilgili kaygılarını dile getirmek suretiyle çok fazla operasyona angaje olmak istemediğini dile getiren Yılmaz, Menbiç'teki PKK varlığının sonlandırılması konusunda Hükümetin talep ettiği şekilde bir uzlaşmaya da yanaşmadığını bildirdi.
"Güven bunalımı aşılmadı"
Yılmaz, Türkiye ve ABD arasındaki güven bunalımının aşılmadığını ve kolay aşılacak gibi de görünmediğini ifade etti.
CHP'li Yılmaz, ABD'nin, Suriye'de, Fırat'ın doğusundaki PKK yapılanmasını devlete doğru sürüklediğini gördüklerini belirtti.
ABD'nin Menbiç'te farklı oyunları olduğunu ifade eden Yılmaz, "Menbiç'i, aşağısındaki Tap Dağlarını, havaalanı, Deyrizor'u, ileride Fırat'ın doğusunda bir yapılanmaya meşruiyet kazandırmak ve pazarlık unsuru olarak ellerinde tutuyorlar. Yani bu alanları verip Fırat'ın doğusundaki yapıyı, federal Suriye'nin parçası olarak inşa etmek istiyorlar." diye konuştu.
**Öztürk Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Nasıl, Menbiç'te PKK'lılar sıkıştığında ABD, Rusya'yı devreye soktu ve Suriye ordusunu Menbiç'te PKK'nın arasına soktuysa, benzer şeyi PKK, YPG Afrin'de sıkıştığı zaman Esad'ın ordusunu bir şekilde sokup o bölgeye Esad'ın bayrağını dikmek suretiyle, burayı himaye edebilecek bir noktaya götürebileceğini söylemiştim.
Bir taraftan Menbiç'ten ve Fırat'ın doğusundan PKK, YPG ve PYD unsurlarının, Esad'ın alanından geçip Afrin'e gittiğini biliyoruz, diğer taraftan da Esad'ın ordusunun Afrin kent merkezine girmesini ve buradaki PYD ve YPG unsurlarının kentten ayrılmasını ve kentin kontrolünü bunlara bırakmasını öngören bir plan üzerinde çalışıldığını biliyoruz. Böyle olması durumunda Türkiye artık Afrin'de şeklen de olsa Esad ve ordusu ile karşılaşacaktır."
Bir soru üzerine Yılmaz, "PKK'nın PYD'leşmesinden ziyade, şunu bilmemiz lazım. PYD ve YPG'nin, aynı Irak'ta olduğu gibi peşmergeleşmesinden söz edebiliriz." dedi.
"İttifak liderlerin ittifakıdır, halkın ittifakı başka olacaktır"
Öztürk Yılmaz, bir televizyon programında sarf ettiği " Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ittifak çalışmalarında liderleri boyalı laflarla satın alabileceğini ama onların tabanını asla alamayacağı" yönündeki sözlerinin ardından, Erdoğan'ın, kendisi ile ilgili çok ağır itham, iftira ve hakarete varan sözler söylediğini öne sürerek, şöyle konuştu:
"Bunları kınıyorum. FETÖ'yü devlete yerleştirenlerle ittifak kurmayı içine sindirenler, PKK ile Oslo'da görüşme yapanı içine sindirenler, milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla ittifak kurmayı içine sindirenler, Kobani'de sıkışan PKK'ya yardım etmeyi içine sindirenler ve onlarla ittifak kuranlar, bize zerre kadar laf söyleme hakkına sahip değildir. Kötü söz sahibine aittir. Bizim ne olduğumuz, kim olduğumuz çok açık bellidir. Türk milletinin iradesini bir şekilde ipotek altına almak için ittifak yapanlar, şunu görecektir; o ittifak liderlerin ittifakıdır, halkın ittifakı başka olacaktır."
CHP'li Yılmaz, "MHP İstanbul Milletvekili Celan Adan'ın kendisini istifaya davet etmesinin" anımsatılması üzerine, "Şimdi mi edeyim, genel merkeze gidince mi edeyim." ifadelerini kullandı.
*Rakamlarla Türk ve Suriye ordusu karşılaştırması
İngiliz haber ajansı Reuters Türk ve Suriye ordusunun askeri gücünü karşılaştırdı.
Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesi, Akçakale'de 5 sivilin hayatını kaybettiği saldırı ve Moskova'dan kalkan Suriye yolcu uçağının
Ankara'ya indirilmesi iki ülke arasındaki savaş senaryolarının üst perdeden
dillendirilmesine neden oldu.
 
TÜRKİYE - SURİYE SAVAŞI OLASILIĞI
Türkiye, F-4 jetinin düşürülmesinden sonra Suriye'ye karşı askeri
angajman kurallarını değiştirdiğini ve olası tehdit algılamaları karşısında
gereken adımın anında atılacağını duyurmuştu. Zira Akçakale'deki saldırıya
anında top atışlarıyla karşılık verilmesi bunun göstergesiydi.
 
RAKAMLARLA İKİ ORDU
Tam da böylesine gergin bir atmosferde ve olası savaş
senaryolarının konuşulduğu dönemde İngiliz haber ajansı dikkat çekici bir
karşılaştırma yaptı.
Reuters Türk ordusu ve Suriye ordusunun askeri gücünü karşılaştırdı.
İşte rakamlarla Türk ve Suriye ordusu karşılaştırması

**ATSO'ya 4. Aday Öztürk mü?

*17/01/2017 Tarihli Haber

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Ardahan ve Göle Esnaf ve Sanatkarla Odası seçimleri ardından yeniden gündeme gelen Ardahan Ticaret  ve Sanayi Odası seçimleri öncesi yeni bir isimin daha nabız ölçtüğü görüldü.

Mevcut Başkan Çetin Demirci'nin yanı sıra Sevim Köseliören ve Firet Timür'un aday olduğu Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi Ardahanlı iş adamlarından Alper Tolga Öztürk'ün de her an adaylığını açıklayacağı ileri sürülmektedir.

**En Çok İşçi Çalıştıran Firmanın Başında Bir İsim..

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir törenle İstihdam Seferberliğinde firma başına istihdamı en fazla arttıran iller içerisinde Türkiye genelinde birinci sırada yer alan Ardahan’da, programa destek veren işletme temsilcileri arasında ilk sırada ve Ardahanlı tek firma olarak yer alan Sarı Beko adlı inşaat firmasının sabibi olan Alper Tolga Öztürk Ardahan Valisinin elinde ödülünü almıştı.

**Morkoç Bugün Mazbatasını Aldı..
Müteahhit, Çevre Mühendisi Alper Tolga Öztürk'ün de ATSO'ya başkan adayı olmak için çalışmalar başlattığı öğrenilen Ardahan ATSO seçimleri öncesi yapılması beklenen Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçiminde de mevcut başkan Yılmaz Özer ile birlikte 4 adayın yarıştığı Ardahan'da Esnaf ve Sanatkarlar Odasının yeni yönetimi de bugün görevine başlıyor.
Yapılan itirazın ret edildiği öğrenilen ESOB Ardahan'ın yeni başkanı Mustafa Morkoç bugün Esfender Yılan'dan görevi teslim alacağı öğrenildi.

ESOB Seçimlerinin İptali İstendi..

*17/01/2018 Tarihli Haber

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan Ardahan ve Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının seçimlerinin iptali istendi.

Ardahan'da Mustafa Morkoç'un, Göle'de Yılmaz Kaya'nın kazandığı ESOB seçimlerinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle yapılan itirazlarda her iki seçimin iptali istendi.
Seçim Kurulu Hakiminin incelemeye aldığı iptal istemlerini yapan Esfender Yılan ile Yaşar Daşdemir'in bu çıkışları kamuoyunun tepkisini alırken, Seçim Kurulunun nasıl bir karar vereceği merakla beklenmeye başladı.

**ANALİG Takımının Büyük Başarısı..
Ordu ilinde yapılan ANALİG Voleybol maçları sonucu Göle 30 Eylül Ortaokulu kız takımı ilimizi temsilen katılmış ve zorlu gruptan çıkarak 16 mart da Tokat'da başlayacak olan çeyrek final gruplarına katılmaya hak kazandı.

**Haberimiz ses getirdi

Dün gazetemizde dile getirdiğimiz “Bir yanda iskele bir yanda tenekeler” başlıklı haberimiz ses getirdi.

Gazetemizde yayınlamış olduğumuz haberde, Ardahan Kütüphanesi önünde duran inşaat iskelesinin kaldırımı kapatması nedeniyle iskelenin bulunduğu alandan kaldırılması istenmişti.

Çağrıyı dikkate alan yetkililer iskeleyi bulunduğu yerden kaldırarak kaldırımı kullanılabilir hale getirdi.

**Dev tesis açılıyor!

Üç Bakan ve Milletvekili Atalay dev tesisi açacak

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Yalnızçam Kayak tesislerinin açılışının 3 Şubat’ta gerçekleşeceğini açıkladı.

ARSLAN, ÖZLÜ VE BAK ARDAHAN’DA OLACAK

Milletvekili Orhan Atalay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak olmak üzere 3 Bakanın Ardahan’a geleceğini söyledi.

TÜRKİYE’NİN EN MODERN VE EN UZUN TELESİYEJ HATTI

Milletvekili Atalay: "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Ardahan Yalnızçam’da Kış Turizmi Altyapısını Geliştirme Projesi’ kapsamında Yalnızçam Kış Turizmi Merkezi’nde inşası tamamlanmış olan Türkiye’nin en modern ve en uzun telesiyej hattının açılış törenine katılımınız bizleri onurlandıracaktır. Dev açılışa; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak olmak üzere üç bakanımız Ardahan’a gelip açılışımıza katılacaktır. Ardahan Yalnızçam Kayak Merkezi açılışı için 3 Şubat 2017 Cumartesi günü gerçekleşecektir” dedi.

**Türkiye 'Kudüs'ü İslam dünyasının gündeminde tutacak

İSİPAB Türk Grubu Başkanı Atalay, "Kudüs asla ve kat'a İsrail'in başkenti olamaz. Türkiye olarak bu konuyu tüm uluslararası platformlarda diri tutmaya devam edeceğiz. İSİPAB konferansında Kudüs'ün ana gündem maddesi olması için çalışacağız." dedi.

İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Türkiye'nin, İSİPAB Konferansının ana gündem maddesinin Kudüs olması için komitelerde karar alınmasını sağlayacaklarını belirtti.

Atalay, yaptığı açıklamada, İSİPAB Konferansının İran'ın başkenti Tahran'da 13 Ocak'ta başladığını ve 18 Ocak'ta sona ereceğini, Türk heyetinin de konferansa katıldığını ifade etti.

Konferans sonucu alınan kararların, parlamentolara tavsiye niteliği taşıdığını aktaran Atalay, Türkiye'nin konferansta, her yıl Kıbrıs, 12 Adalar, Kırım Türkleri, İslam ülkelerinin sorunlarını gündeme getirdiğini bildirdi.

Konferansta bu yıl Arakan'daki Müslümanların durumu, Yemen ve Suriye konularının masada olacağını dile getiren Atalay, Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde inşa edilmeye çalışılan PYD tehlikesine de dikkat çekeceklerini belirtti.

Türkiye'nin geçen yıl konferansta FETÖ'nün faaliyetleri üzerinde durduğunu ve sorunu İslam ülkelerinin gündemine taşıdığına değinen Atalay, Müslüman ülkeleri FETÖ'nün yıkıcı terör faaliyetlerine karşı uyardıklarını söyledi.

Atalay, 57 Müslüman ülkenin FETÖ'yü terör listesine aldığını ancak Türkiye'deki gibi etkin bir mücadeleyi hiçbir ülkenin yapmadığını ifade etti.

Özellikle Orta Asya ve Afrika ülkelerinde sürecin yavaş işlediğine dikkati çeken Atalay, FETÖ'nün asıl yüzü ve yıkıcı faaliyetleri konusunda Müslüman ülkelere uyarılarını sürdüreceklerini dile getirdi.

ABD Başkanı Donald Trump'un, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından İSİPAB Filistin Komitesinin geçen ay Kudüs gündemli olağanüstü toplantı gerçekleştirdiğini anımsatan Atalay, dünya parlamentolarına resmi heyet ve mektuplar göndererek, çözülene kadar sorunun dünya gündeminde kalması için çalışılması kararı aldıklarını vurguladı.

Atalay, kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, İSİPAB toplantısında da Kudüs oturumunun yapılmasının planlandığını ifade etti.

Atalay, şunları kaydetti:

"Kudüs sadece Müslümanların değil tüm dinlerin ortak sorunudur. Kudüs'e böyle bakmak lazım. Tabii Kudüs ile bizim tarihi, kültürel, dini bağlarımız var. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir ve Kudüs asla ve kat'a İsrail'in başkenti olamaz. Türkiye olarak bu konuyu tüm uluslararası platformlarda diri tutmaya devam edeceğiz. İSİPAB konferansında Kudüs konusunun ana gündem maddesi olması için çalışacağız. Komitelerde, karar alınmasını sağlayarak, Genel Kurulun en önemli gündem maddesi olmasını sağlayacağız."

**Vali Bilmez, İHH'nın yardım faaliyetlerine katıldı

Ardahan Valisi Mehmet Emin Bilmez, ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyecek yardımında bulunan İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) yardım faaliyetine katıldı.

İnönü Mahallesi'nde ki Site Cami'de yaklaşık 150 aileye İHH tarafından gıda ve kışlık giyecek yardımında bulunuldu. İHH'nın yardım dağıtımına Vali Bilmez'de eşlik ederek, yapılan yardımla ilgili yetkililerden bilgi aldı. Vali Bilmez, yardımda bulunulan vatandaşlarla da görüşerek, sorun ve taleplerini dinledi.

**Posof'ta Okullar Tatil Edildi..
Tipi ve dondurucu soğukların etkisini yoğun şekilde devam ettiği Ardahan'ın Gürcistan'a komşu ilçesinde okullar bir gün tatil edildi.
36 Köyünün tümünün yollarının kapalı olduğu öğrenildiği Posof'ta olduğu gibi Ardahan genelinde etkili olan kış soğuk havaların etkisiyle devam ediyor.

**İşçi alana plaket verilecek..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine en çok işçi çalıştıranlara plaket verilecek.

Ardahan valiliği, Ardahan ticaret ve sanayi odasının ortaklaşa düzenledikleri toplantıda il genelinde en çok işçi istihdamı sağlayan kurum ve kuruluşlara plaket verileceği öğrenildi.

Bilindiği gibi Türkiye’de işsizliğin önüne geçmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrı üzerine başlatılan “Sende Bir İşçi Çalıştır” kampanyasında Ardahan Doğu Anadolu bölgesinde en çok işçi işe alarak iş istihdamı sağlayan il olmuş ve cumhurbaşkanı tarafından plaketle ödüllendirilmişti.

**Bülent Ulutaş’ın yeğeni trafik kazası kurbanı!

Geçtiğimiz seçimlerde MHP’ den milletvekili adayı olan Bülent Ulutaş’ın yeğeni Mehmet Azgur (45) trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Sivas’ ta yaşanan trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ulutaş’ın yeğeni Sivas Geverek’ te toprağa verildi.

Başsağlığı için 0505 623 3165 Bülent Ulutaş

**Foto Yıldız kalp ameliyatı geçirdi..

Ardahan esnaflarından fotoğrafçı Gülpaşa (Foto Yıldız) Yıldız kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat oldu.

Alınan bilgilere göre Antalya’da ameliyat olan Yıldız’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

**ARDAFED Halk Toplantısı Yapacak..

Güçlü bir Ardahan lobisi parolasıyla yol almaya devam eden ve başta Ardahan olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir’ de bu yönde çeşitli toplantılar düzenleyen Ardahan dernekler Federasyonu bu kez Ardahan’ da kahvehanede halkla toplantı yapacak.

Yılın ilk toplantısını Ardahanlı AHİ ve kanaat önderleriyle Ardahan’da yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Pazar günü saat 10:00 ile 13:00 arasında da şehir kulübünde bir grup Ardahanlıyla bir araya gelerek güçlü bir lobi konusunda Ardahanlılarla fikir alışverişinde bulunacağı öğrenildi.

Serhat’a sahip çıkmalıyız…
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Bir kentin gelişiminde büyük rolleri olan olmazsa olmazlar arasında ilk sırada olanları sıralayacak olursak eğer o kentin belediyeleri, STK’ ları, basını ve sportif kurumlardır.
Barosu olmayan bir kentin ‘ilk gelir kaynağımız hayvancılıktır’ deyip istenilen şekilde işlemeyen, işletilemeyen ziraat odaları oldukça, siftah yapmadan işyeri kapatan esnafı temsilen kurulan kurumlar olan ama istenen performansı ortaya koyamadıklarıyla eleştirilen Ardahan Ticaret, Sanayi, Esnaf oda ve başkanlıkları gibi oldukça bu şehrin yani Serhat Şehir denen bu kentin gelişimi ne kadar beklenir?
Bunların yanı sıra belediyeciliğin çöp toplamaktan öte başka işe yaramadığını sanan bir anlayışın hükmettiği bu kentin ve ilçelerinin göç ve diğer sorunlarını nasıl olup çözüm bulacağı da sorgulanan sorunların başında gelmektedir.
Kaldı ki çöpü bile doğru düzgün toplamayan bir anlayışın Serhat denen bu sınır kentin sporuna kendi cep harçlıklarıyla katkı sunan gençlere, geleceğe sahip çıkabileceğini de düşünmek gerekmez mi?.
Evet, serhat denen bu şehrin adını taşıyan Serhat Spor’ unda durumu yukarı da anlattığımız gibidir.
Barosunu kurumayan avukatların, bağlı bulundukları kurumların temsilciklerini bir iki kişinin sırtında götürmeye çalışan aydınların serhat denen bu kentin serhat sporuna sahip çıkması ne kadar beklenir ki?
Ve en önemlisi serhat ismini taşıyıp, Serhat’ la birlikte hareket etmeyen bir kulüp anlayışını bu kente olduğu gibi kendisine nasıl bir hayrı olur? 
Bilemiyorum ama yine de umudumu kaybetmek istemiyorum.
Çünkü valisiyle, belediye başkanlarıyla, ticaret odasıyla, esnaf teşkilatıyla, basınıyla ve bu serhat kentinin ileri gelenleriyle herkesin Serhat’a yani Serhat Ardahan Spor’a son bir kez de olsa sahip çıkmalı diyorum..
Çünkü bu serhat kentin 3. Lig de temsili için üçüncü şansı olan bu şansı kaçırmak demek dördüncü şansının bir daha gelmeyeceğinin işaretidir.
Evet, ‘bu serhat benimdir diyenlerin Perşembe günü yapılacak olan Serhat Ardahan Spor’a sahip çıkma toplantısı ve yemeğine katılması, katkı sunması adı Serhat olan Ardahan şehrine, Serhat Ardahan Spor’a, geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmak demek olduğunu bilmeliyiz ve kıt kanatta olsa ‘buda bende’ demeliyiz.
Demeliyiz ki; Mevcut Serhat Ardahan Spor kadrosunun toplumla, tabanla birleşip bu kenti bir TIK üste taşımasını sağlamalıyız.
 
 Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 9488 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI