Reklam
Bugun...


GÖLELİ İSTANBUL'DA İNTİHAR ETTİ!
NİŞANLISIYLA TARTIŞTI, HAYATINA SON VERDİ!.. Göle ilçesine bağlı Çullu Köyü nüfusuna kayıtlı olan Tayland İngör (28), İstanbul’da intihar etti.

GÖLELİ İSTANBUL'DA İNTİHAR ETTİ!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Alınan bilgilere göre, İstanbul Maltepe’de oturan Taylan İngör, düğün hazırlıkları yaptığı nişanlısıyla tartıştı. Tartışmanın ardından evden ayrılan İngör, boynuna geçirdiği iple intihar ederek yaşamına son verdi.  Komşuların ihbarı ve akrabaları tarafından evde ölü bulunan İngör’ün cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp’a kaldırılırken, cenazsei Düzce’nin Akçakoca ilçesinde toprağa verilecek. Aynı zamanda Göleli iş insanları Yakup ve Bülent Toprak’ın yeğeni olan Taylan İngör’ün intiharı, başta sevenleri olmak üzere akrabaları tarafından derin üzüntü ile karşılandı. 

u.

KAN AĞLIYOR MEMLEKET, KAR YAĞIYOR İSTANBUL'A!..

Genelde doğuda görülen manzaralar tam da kuraklık olacak denildiği bir zamanda, İstanbul'un 7 tepesinde de görülmeye başlandı. 

Bir haftadır süren ve birçok şedin verildiği, bir o kadarının yaralı olduğu, sivil denilip, aralarında asker ve polislerin olduğu da ortaya çıkan, bir çok insanın bir mağarada başlarından vurularak öldürüldüğü Gara operasyonunun bile dayanamayıp, nedense belki de dost, müttefik denen ABD'nin silahları(!) yüzünden mi, yoksa Kürtlerin de güvenmediği ve barış sürecinden sonra Türklerce kedi denen Barzani'nin yine trafoya girdiğinden mi bilmem ama kandile kadar süreceği söylenen, ama bir haftada sonlandırıldığını “son dakika”başlıklı haberlerle öğreniyoruz..
Ve beyazın, yani bir taraftan kan, diğer taraftan kar esaretinin pandemiden sonra esir aldığı gündemin tartışıldığı bir sırada İstanbul'a kar yağıyor.
İkinci boğazının açılması için hazırlandığı ileri sürülen projenin yani Feto, Karadeniz gazı gibi unutulan Kanal İstanbul projesi ile boynuna yeni bir gerdanlık takılacağı söylenen, bir sevgili kadar sevdiğim İstanbul'un beyaz gelinlik giymesi de sevgililer günü hediyesi oldu eski bir başkanını aynı gün toprağa veren İstanbullulara. 


Hala inanmadığım ve gün geçtikçe yani salonları dopdolu olan kongrelerle haklılığımı ortaya çıkaran saçma pandemi yasaklarının devam ettiği bir süreçte, milyonluk kenti beyaza bürüyüp, tipi eşliğinde memleketim Ardahan'a doğru giden kar, zaten tıkalı olan, Ardahan gibi göç veren İstanbul'un trafiğini üzse de, kurak gidecek diye korkulan doğayı, boşalan barajları, sevindirmesi de hoş oldu. Gerçi bu ikinci ve iki, üç gün daha sürecek denen kar yağışı, "İmamoğlu geldi su sorunu yaşanacak" diye sevinenleri de boş çıkardı. Ya neyse, şimdi konumuz bu değil diyerek burayı geçelim..
Kısacası; Artık adlarını unuttuğumuz ama 40 yıldan fazladır, 'Bu kez bitti, bitirildi' operasyonlardan olan son operasyon yine ülkemi üzerken, yağan karlarda bir o kadar üşüttü..
Ve İstanbul'dan yola çıkan karları bekleyen memleketim Ardahan'ı ve beni yürekten bir kez daha derinden üzen, ana yüreklerini dağlayan Gara operasyonu gözyaşları arasında, başta İstanbul'u olmak üzere, tüm yurdu üşüten ama yeni temiz beyaz bir sayfa olmasını umduğum ülkeyi kuşatan karların, ülkeme, milletime hayır ve bereket getirmesini umut ediyor, kara kış günü, karanlıkta başlatılan operasyonda memleket sevdasıyla, hem de kendilerini bekleyen sevgililer gününde hayata göz yumanlara ve dönemi boyunca bir hayli rahatlayan İstanbul'un başında olan eski Başkanı Artvinli hemşerim Kadir Topbaş'a Allah'tan rahmet diliyorum..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Beylik tabancasıyla intihar etti..
ARŞİV HABER 20/06/2015 TARİHİ HABER
Edinilen bilgilere göre evli ve iki çocuk babası olan polis memuru Ecevit 29 yaşında evinde kafasına sıktığı bir mermi ile intihara kalkıştı. Polis memurunun evde intihar etmesi sonucu eşinin balkondan insanlardan yardım istemesi ile olay yerine çağrılan 112 Acil servis personelinin ilk müdahalesi ile Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve durumunun kritik olduğu öğrenildi.

**KURUMLARI ELEKTRİK ÇARPTI..

KÖYLERDE ELEKTRİK KESİNTİSİ VAR!

Ardahan Genclik Spor İl Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvasında turnuvaya katılan 34 kurum takımı arasında Aras EDAŞ Ardahan İl Koordinatörlüğü geleneği bozmayarak geçen yıl ki gibi yine şampiyon oldu.

Şampiyonluk kupasını Ardahan vali yardımcısından alan Aras EDAŞ Ardahan il koordinatörü Meryem AKPINAR, kurumlar arası bu tür organizasyonların önemine vurgu yaptı. İçinde yarış olan müsabakaların tüm katılımcılar için önemli olduğuna değinen AKPINAR, kendi kurumlarının; spor, sanat, kurumsal sosyal sorumluluk ve benzeri tüm müsabakaları yakinen takip ederek, hem kendi çalışanlarının rekabet mekanizmasını geliştirdiklerini, hem de kendi kurumlarının diğer kurumlarla olan ikili ilişkilerini pozitif yönde etkilediğini söyledi. Meryem AKPINAR takımlara ve Aras EDAŞ oyuncularına emeklerinden dolayı teşekkür ederek kupayı kaldırdı.                   

**KÖYLERDE ELEKTRİK KESİNTİS YAŞANACAK..

Öte yandan  İl Koordinatörlük sorumluluk alanında bulunan Ardahan İli Merkez köylerinde devam eden elektrik şebekesi AG-OG (Alçak Gerilim -Orta Gerilim ) şebeke bakım onarım ve yenileme çalışmaları nedeni ile Çalışma süresince 25.06.2015-28.06.2015 tarihlerinde 08:00 / 17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacağı duyuruldu.
 KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER 1- Dağevi 2- Çimenkaya 3- Ardıçdere 4- Uzunova 5- Çeğilli

                        

**FAHRİ MİLLETVEKİLİMİZ DE VAR..

Müftünün Oğlu da Milletvekili Oldu..

Her geçen gün batı illerinde siyasette etkili olmaya başlayan Ardahanlılar İstanbul, Ankara, Bursa'dan sonra Kütahya'da da siyasetin doruk noktasına ulaşmaya başlarlarken, Ardahan'da memurluk yapanları çocukları da Ardahanlı siyasilerden aşağıya kalmıyorlar.
Bir çok Ardahanlı siyasetçinin çeşitli partiler de etkin yerlerde görev aldığı batı illerinden olan 1980 yıllarında Kütahya AK Parti İl Başkanı da 7 Haziran'da yapılan genel seçimlerde TBMM'sine giren milletvekililerinden oldu.

**Çıldır'a geleceğim..

Ardahan'ın Çıldır İlçesinde İlçe Müftülüğü yapan bir babanın oğlu olan A. İsak Gazel AK Parti'de 3. sırada girdiği yarışı kazanarak, AK Parti Kütahya Milletvekili olmayı başardı.
Uzun süre AK Parti Kütahya İl Başkanı Avukat İshak Gazel'ın İl Başkanlığını yaptığı partisinin Kütahya İl Başkanlığı İnternet sitesinde doğduğu toprakları unutmamış, Çıldır doğumlu olduğunu kayıtlara geçmiş vefalı bir Kütahyalı bir hemşehrimiz olarak daha önce Ardahan kamuouona duyurulan isimlerdendi.

Gazetemizi arayarak milletvekili yarışını kazandığını belirten Gazel meclis işlemleri ardından Ardahan'a oradanda Çıldır'a geleceğini de belirtti.
İşte; Av. İshak Gazel'in öz geçmişi..
06.08.1980 TARİHİNDE ÇILDIR/ARDAHAN’DA DOĞDU. BABASININ MEMURİYETİ NEDENİYLE İLKOKULA TEFENNİ/BURDUR’DA BAŞLAYIP DAZKIRI/AFYONKARAHİSAR’DA BİTİRDİ. ORTA VE LİSE EĞİTİMİNİ KÜTAHYA İMAM –HATİP LİSESİNDE TAMAMLADI. 1997 YILINDA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNE GİREN İSHAK GAZEL, 2001 YILINDA MEZUN OLMUŞTUR. 2004 YILININ OCAK AYINDAN İTİBAREN SERBEST AVUKAT OLARAK ÇALIŞMAKTADIR. LİSE YILLARINDAN BERİ SİYASETE İLGİ DUYAN GAZEL, MİLLİ GENÇLİK VAKFI’NIN LİSE VE ÜNİVERSİTE BİRİMLERİNDE FAALİYET GÖSTERMİŞ, MİLLİ GENÇLİK VAKFI İSTANBUL ÜNİV. HUKUK FAKÜLTESİ BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNMUŞTUR. TÜKETİCİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANLIĞI, ENSAR VAKFI KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANLIĞI GİBİ GÖREVLERİ DERUHTE EDEN GAZEL, 2006-2009 YILLARI ARASINDA AK PARTİ KÜTAHYA İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI, 2009-2012 YILLARI ARASINDA AK PARTİ KÜTAHYA MERKEZ İLÇE BAŞKAN YARDIMCILIĞI, 2012-2013 YILLARI ARASINDA DA AK PARTİ KÜTAHYA İL BAŞKAN YARDIMCILIKLARINDA BULUNMUŞTUR. AK PARTİ KÜTAHYA İL BAŞKANLIĞI YAPAN İSAK GAZEL YENİ DÖNEM MİLLETEKİLİLERİNDEN..

**VALİ LİSTEYE GİREMEMİŞTİ..

Çıldır doğumlu Fahri hemşehrimiz, yeni milletvekili İsak Gazel'in milletekili olduğu Kütahya'da yine AK Parti'den milletvekili aday adayı olan ama aday olamayan Ardahan eski Valilerinden Mustafa Tekmen'de Haziran seçimlerinde yarışan isimler arasında yer almıştı.

**ARDAHAN'DA 6 KİŞİ İNTİHAR ETTİ!..

Türkiye İstatistik Kurumu Kars Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ölümle sonuçlanan intihar sayısı revize edilen 2013 yılı verilerine göre 3 bin 252 iken 2014 yılında 3 bin 65 oldu.

Türkiye'de ölümle sonuçlanan intihar sayısı 2014 yılında bir önceki yıla oranla düştü.

İntihar edenlerin yüzde 74,3'ünü erkekler, yüzde 25,7'sini kadınlar oluşturuyor.

2014 yılında, ölümle sonuçlanan intihar sayısı Ağrı'da 18, Kars'ta 14, Iğdır'da 5 veArdahan'da 6 oldu.

**ÇOBANLAR AYIYA, AYI ÇOBAN'A SALDIRDI!..

Ayı Öldürmek Suç, Suçlular Bulundu mu?Ardahan'ın merkez köylerinden olan H. Hasköy-K. Sütülce meraların da çobanlar tarafından görülen Ayı çobanlar ve köylüler tarafından saldırıyıya uğratınca, Ayıda kaçarken önünüe çıkan bir çobanı'ı yaraladı.

Alınan bilgilere göre dün meydana gelen olayda Çoban'ı yaralayan Ayının B. Sütlüce köylülerünce silahla vurularak öldürüldüğü öğrenildi.

 Prof. Dr. Ramazan KORKMAZ CNN TÜRK ekranlarında

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz 22 Haziran 2015 Pazartesi günü saat 16.00’dan itibaren yayınlanan "Eğitim ve Başarı" adlı programa konuk olarak katılacaktır.
KANAL : CNN TÜRK
PROGRAM : EĞİTİM VE BAŞARI
TARİH : 22 Haziran 2015 Pazartesi
SAAT : 16.00
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 13209 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI