Reklam
Bugun...


GÖLE'DE BAŞKAN KARPUZ KESTİ.. POSOF'TA BAŞKAN VE DERNEK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.. AK PARTİLİLER GORVENGTEYDİLER..
Ardahan'ın Belediyelerinden Haberler..Göle, Posof ve Goreveng'ten Haberler..

GÖLE'DE BAŞKAN KARPUZ KESTİ.. POSOF'TA BAŞKAN VE DERNEK ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU.. AK PARTİLİLER GORVENGTEYDİLER..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cuma Günü Saat: 20.00-22.00'de 'de TEMPO TV'de 

Her Cuma günü saat:20.00-22.00'de ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

BAŞKAN GÜLTEKİN, PAZAR DA HALKA KARPUZ KESTİ..
Uzun süre Covid-19 kapsamında kapalı olan Halk Pazarlarına halkın ilgisi oldukça fazlaydı.
Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Zabıta ekibiyle denetlediği halk pazarında karpuz keserek halka dağıttı. Başkan Gültekin'nin bu davranışı halk tarafından "Halkın içinde Halkçı başkan." yorumlarını beraberinde getirdi.
Pazarı denetleyen Gültekin ve Zabıta ekibi maskesi olmayanları uyarak kurallar konusunda bilgi sundular.
ESNAF VE HALK ZİYARETİ...
Başkan Gültekin, pazar denetimi sonrası İl Genel Meclis üyesi İsmail Oğuzorhan ile esnaf ve halkla çay içerek sohbet etti.
KAPALI HALK PAZARININ DUVARLARI YÜKSELİYOR.
Halkın ve pazar esnafının yer düzeni ve daha sağlıklı bir ortamda alış veriş yapma isteği ile yapımı süren Kapalı Halk Pazar yerinde çalışmaları denetleyen Gültekin çalışanlardan bilgi aldı.
Bölgede sokaklardaki çöp dökülen yerleri de denetleyen Başkan Gültekin Temizlik ekiplerini bölgeye yönlendirerek temizlik yaptırdı.
Başkan Gültekin ve Oğuzorhan, mahallede yasayan yaşlı anne ile sohbet edip halını hatırı sordular.
PLASTİK BACALAR YERİNE HAZIR BETON BACALAR..
Yağmur suları, atık su ve kanalizasyon geçitleri için kullanılan plastik koriyer bacalar yerine yeni hazır beton bacaların ilk etabının ilçeye gelmesini de yerinde gören başkan Gültekin, yeni bacalar konusunda bilgi sundu.
Haber/Foto: Şanlibey Alabay/Göle
POSOF'TA KAHVALTILI TOPLANTI..
İstanbul Posof'ular Derneği yönetim kurulu üyeleri Ardahan'ın Gürcistan'a sınır ilçesi Posof'u ziyaret ettiler.
AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar'dan Posof'ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi Posof Derneği yöneticileri Başkan Ulgar'a çalışmalarından dolayı birde plaket verdiler.
Posof'a yönelik düzenlenen programda derneğin eğitim süreci boyunca destek olduğu ve dernekte burs alan öğrencilerle kahvaltılı buluşma sağlandı.
AK PARTİLİLER GORVENGTEYDİLER..
AK Parti Göle İlçe Teşkilatı ve Göle İl Genel Meclis Üyeleri, Göle İlçe Kadın Kolları Ardahan'ın Tek Beldesi olan Köprülü (Goeveng) bölgesinde bulunan Canibeg Mesire Alanını ziyaret etiller.
AK Partili Köprülü Belde Başkanı Yücel Akkoç'u ziyaret eden AK Partililer başkanın çalışmaları hakkında bilgi alıp, çağ yedikten sonra Göle'ye döndüler.
AVRAT OTU..

İç dünyam dediğim ama bazen sağa sola çekilen cumartesi yazılarıma ara vermeye çalıştığım, o yazılara konu olan içinde bulunduğum atmosferi aşmak için ani bir karar ile çıktığım kilometrelerce yollarda kendimle baş başa kalıp, kendi dünyamı dinlemeye çalışırken zehirlendiğimden de şüphe etmiyor değilim..

'Yeni bir şeyler görmek için bakış açınızı değiştirin' diyen psikologlara ihtiyaç duyduğumuz anların yaşandığı o anlarda 'cinayetin dili yok ama konuşacak..' sözünü de bana hatırlatan o yollarda önüme çıkan engellerden  biri olan kamyonun altına girmeme de neden olduğunu düşündüğüm bu zehirlenmenin nedenini düşünürken ve parmaklarımla seviştiğim bilgisayara sarıldığım anda aynı konuları ısıtıp, ısıtıp aynı kişilerin görüntüleri ile sürekli veren televizyonlardaki haber kanallarından vaz geçip, izlemek istediğim diğer kanallardan birinde Av Mevsimi adlı filme rastlıyorum..

Ve tamda cumartesi yazılarından kaçıp,kendi haberlerimle sevişirken bir taraftan da dinleyip, izlediğim Av Mevsimi filminde rol alan sanatçının da rol gereği ama bir çoğumuzun yaşadığı o duygularla  mücadele ederken, arkadaşı ile  ettiği sohbet esnasında söylediği bir söze aklım takılıyor..
Rol gereği psikolog  olan sanatçının içinde olduğu duyguları dinlerken '' Kardeşim senin durumun vahim. Bana soracak olursan sen Avrat otunu bilir misin, işte sen onun zehirlenmesini yaşıyorsun.. Güzelavrat otu nedir bilir misin Hasan'ım? Bir bitkidir. Arsenikle karıştırılıp suya atılınca kokusu olmayan bir zehir haline dönüşür. Bak adı ne kadar manidar, güzel-avrat otu. İşte kadınlar budur. Güzeldirler ama zehirleyerek öldürürler.'' diyordu..
Merak edip, adını yazıp baktığım ve nedir diye okuduğum 'Güzel Avrat Otu' adlı bitkinin mükemmel bir bitki olduğunu öğrendim ve birçok faydası olmasına rağmen insanlar tarafından çok fazla kullanılmayan bu otun üzerinde meyvelerde vardır. Küçük küçük kiraza benzer meyvelerin rengi siyahtır. Bu nedenle görünüşüyle ilgi çeken bir ottur. İlk zamanlar üzerinde mor renklerde çiçekler açan güzel avrat otu, zaman geçtikçe çiçeklerini meyveye dönüştürerek farklı bir görünüm alır.
Bu ot insanlarda zehirli etkiler göstermeye başladığında ilk olarak kişilerde baş ağrısı uyku hali meydana gelir. İlerleyen zamanlarda ise yavaş yavaş susuzluk hissi ile birlikte sayıklama gibi durumlar ortaya çıkar. Eğer sizlerde de bu gibi belirtiler meydana gelir ise doktora baş vurun' diyordu..
Bu nedenle;
Benim de içinde olduğum toplumun büyük kesiminin 'iç dünya, özel hayat' hatta '' mahalle baskısı'' denen o içine girip, çıkamadığımız iç dünyamızdaki patlamaya hazır volkandan daha çok yanmamak  ve yanardağ misali patlamaktansa  direnip içinde olduğumuz psikolojiyi aşmak için değil doktora, yani psikoloğa gitmeyi en yakın arkadaşımızla paylaşamadığımız bir dünyada Nazım Hikmet'in  şiirlerine konu olanların da birer zehir olduğunu düşünmüyor değilim..
Evet, hızla değişen gündemin gölgesinde kalan ve bir çok kişinin hastanelik olmasına vesile olan ve adına 'Ispanak Zehirlenmesi' denen Zehirli Avrat Otunun faydaları yanında zararlarının nerede hangi aşamada insanı zehirlediğini de düşünürken buna neden olan avrat yani kadınların da birer zehir damlası olduğunu da Nazım'ın şiirlerine bir kez daha göz atıp, anlıyor gibiydim..

 Adına gül denen ama solarken kendisi değil, o güle bakanın solduğunu da düşünmüyor değildim meşk belasına düşen ve o etkiyle dağları delmek için kaldırdığı çekicin başına düşüp öldüğü söylenen Ferhatların, padişahların da hatta Özal'ı, hatta Ecevit'in de aralarında olduğu onca insanı yavaş yavaş öldüren zehirlerin ve zehirleyenleri düşünürken..

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Arşiv Haber: 14/03/2017 tarihli haberler/yorumlar

GÖLELİ ALTIN KIZLAR YARI FİNALDE..!
Okul Sporları Voleybol Genç Kızlar (B) Grup'na katılan Göle Nurettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genç kızlar voleybol takımı Kars'ta 12 İl takımının katıldığı gurup maçında Namağlup olarak Kars İlinde gurup biricisi olarak Tokat İlinde yapılacak olan Yari Final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Göle'nın Altın Kızları Beden Eğitimi öğretmenleri Ferdi ALTUN ve Dilan ÖNGEL yönetiminde Göle Nurettin YILMAZ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genç kızlar voleybol takımı 7-10 Nisan 2017 tarihleri arasında Tokat İlinde yapılacak olan Yari Final müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.

İl Spor Müdürlüğü adına yapılan açıklamada; ''2016-2017 Sezonu Okul Sporları Voleybol Genç Kızlar (B) Grup Müsabakaları, 12 İlin katılımıyla Kars İlinde oynatılarak sonuçlandırılmıştır.
Kars İlinde gerçekleştirilen Grup Müsabakalarına İlimizi temsilen, Beden Eğitimi öğretmenleri Ferdi ALTUN ve Dilan ÖNGEL idareciliğinde Göle Nurettin YILMAZ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi genç kızlar voleybol takımı katılım sağlamıştır. 9-12 Mart 2017 tarihleri arasında yapılan müsabakalarda, rakiplerini eleyen genç kızlar voleybol takımımız namağlup şekilde grup müsabakalarından çıkarak, 7-10 Nisan 2017 tarihleri arasında Tokat İlinde yapılacak olan Yari Final müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

**BU ÇOCUKLARDAN HABERDAR MISINIZ?

Ardahanlı Sporcuların Başarısı..

*21/08/2015 Tarihli Haber

Yok imkanlara karşı geçen yıl 3. Lig'i kıl payı kaçıran Serhat Ardahan Spor'un futbol da ortaya koyduğu başarının yanında diğer spor dalarında da önemli başarılara imza atan Ardahanlı Sporcular kendilerine sahip çıkacak, ellerinde tutacakları arıyorlar.

Ardahanlı İsmail Milli Takımda..

CMAS tarafından düzenlenecek olan 2.Sualtı Hokeyi Küçükler U19 ve U23 Dünya şampiyonasına katılacak olan Sualtı Hokeyi Milli Takımına Kocaelini temsilen aşağıdaki sporcular katılacaktır
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunun 2015 yılı planlı faaliyet programında yer alan ve  CMAS ( Dünya Sualtı Sporları Federasyonu ) tarafından  İspanya'da düzenlenecek olan 2.Sualtı Hokeyi Küçükler U19 ve U23 Dünya şampiyonasına katılacak olan Sualtı Hokeyi Milli Takımına Kocaelini temsilen aşağıdaki sporcular katılacaktır.
Bu Sporcular Arasında Bulunan İsmail Sarıkaya Kocaelini Heyecanlandırdığı gini Ardahan ı da Heyecanlandırdı Ardahan İli Çıldır İlçesi Kaşlıkayaköylü Olan İsmail Sarıkaya Kocaeli İlini Temsilen DünyaŞampıyonluğu yarışlarına katılması Tüm Kocaelini Heyacanlandırdığı gibi Ardahanlı ları da Heyecanlandırmaktadır. Ardahan İlimizden Sualtı Hokeyi Milli Sporcusu olarak bu Şampıyonaya katılan Sporcumuz İsmail Sarıkaya ya Başarılar Diliyoruz. 
 
 SPORCULAR
1: Begüm Arıkan (Denizyıldızları Spor) 
2: İlayda Andaç (Denizyıldızları Spor)
3: Coşkun Yağız Aydın (Denizyıldızları Spor)  
4: Hakan Kutlu (Denizyıldızları Spor)
5: İsmail Sarıkaya (Denizyıldızları Spor) 
6: Ahmer Efecan Ay (Körfez Yarımca Spor) 
7: Sina Demirtaş (Körfez Yarımca Spor)
8: Deniz Akbıyık (İzmit 50.Yıl İlköğretim)
9: Elif Başlı (İzmit 50.Yıl İlköğretim)                  
10: Selin Arslan (İzmit 50.Yıl İlköğretim) 

**Göle li Gülcan PALAVAN

Dağ Koşusunda Dünya 3.cüsü Oldu..

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Sporcusu Bahar Atalay, Bulgaristan´ın Smolen şehrinde yapılan WMRA Dünya Dağ Koşusu Kupası´nda 3600 metre yıldız kızlar kategorisinde 18dk.50sn.lik derece ile Türk Milli Takımı forması ile dünya şampiyonu oldu.
Her fırsatta spora olan yatırımları ile gençlere spor yapma imkanını artıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu yatırımlarının meyvelerini yeni şampiyonlar çıkararak alıyor. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Atletizm Sporcusu Bahar Atalay, Bulgaristan´ın Smolen şehrinde yapılan WMRA Dünya Dağ Koşusu Kupası´nda 14 ülkeden 60 sporcunun katıldığı 3600 metre yıldız kızlar kategorisinde 18dk.50sn.lik derece yaparak Türk Milli Takımı forması ile dünya şampiyonu oldu. Bahar´ın birinci olarak çıktığı kürsüde ikinci ve üçüncülük de yine Türk milli sporcularının oldu.
Yarışmada Gülsün Tunç 19.27 ile ikinci, Göleli Gülcan Palavan 19.34 derece ile üçüncü olurken Özlem Özdemir 5., Elif Aslan 12. ve Eylem Gür de 22. oldu.
Yıldız Kız Milli Takımı toplam 6 puanla Dünya Kupasında şampiyon olurken, Çek takımı 31 puanla ikinci, Romanya 43 puanla üçüncü oldu.

**Ben Nasrettin Hoca, Siz Sahte Ardahan Sevdalıları..

Gazetecilik hayatım boyunca ağzımızda, yazılarımda, haberlerimde adını düşürmediği Ardahan'ın var olan sorunlarının çözümü yada en aza indirilmesi için ortaya koyduğum çabayı başında bulunduğum ARDA/FED Başkanlığım süresinde de karınca kararınca yapmaya çalıştığım şu sıralarda yaşadıklarımın arka perdesini de anlatmak istemekteyim
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı olduktan sonra Ardahanlının güçlü bir lobi oluşumu içinde bir araya gelerek güçlenmesi için ortaya koyduğum çabayı ve en önemlisi gazetecilikten kalma kuyruk acılarını saklamak için ellerinden geleni artlarına koymayan sahte Ardahan sevdalıları ile mücadelem yaptığım çalışmaların on katı desem inanın..
Çünkü bu sahte Ardahan sevdalılarının benim bir gözümün olmaması için iki gözlerini kayıp etmeye razı olduklarını ben ve bizi takip eden gerçek Ardahan sevdalısı Ardahanlılar iyi bilmekteler..
Ve yazımı uzatmadan bir meseleyi anlatıp, gerek gazetecilikte, gerekse federasyon başkanı olmamdan bu yana her çalışmamı içlerine sindiremeyen ama çamur atmak içinde çakallaşan, çelme atan, paçama yapışan sahte Ardahan sevdalılarının başlarına kapak yaptığım durumu anlatan Nasrettin Hoca'nın hikayesine anlatayayım, 'Kızım sana diyorum, gelinim sen duy' yani daha önceki onca etkinliğim de ki gibi Ardahan'a baro istemek için gittiğim Türkiye Barolar Birliğinin Başkanını ziyaretimin arka perdesini anlatanı anlayın dercesine..

**Hoca ile Timur’un Hikayesi

Bir gün komşular gelirler “Aman hocam, ocağına düştük çare sende, bize rehber ol yardım et! Timur yine sebze bahçelerimize bir dişi fil salmış bütün meyvelerimiz ve avar zavarımız mahvoluyor. Bizi bu dertten sen kurtarırsın. Haydi hep beraber gidelim bu fili bu bahçelerimizden çıkartalım” derler. Hoca da “Hadi peşime düşün de bir çaresine bakalım gerçi ben yakın bir zaman önce dersimi aldım ama sizin zarar çekmenize gönlüm razı olmaz” der. Ve hep beraber Timur’un makamına gitmek için yola düşerler. Tam makama girecekleri sırada hoca arkasına döner bir bakar ki kimse kalmamış. Arkasındaki halkın hepsi dağılmış geriye de dönemez Timur “Ne o hoca yine niçin geldin?” der? Hoca da “Ulu hakan, Akşehirlilerin size bir dileğini iletmeye geldim, efendim sizin bir dişi filiniz varmış. Bahçelerde yayılırmış bu tek olunca avara zarar yapıyormuş. Onun için ‘Hakanımız bir de erkek fil getirsin ikisi beraber hem otlasın, hem de çoğalsın’ dediler. O da “Hay hay hoca” der. Ertesi gün bir fil daha gelir. Bahçelere salınıverir bunu gören Akşehirliler aman hocam ne oldu biz bir filden bıkmışken, fil iki oldu, ne yaptın sen?” demezler mi… Hoca da “Komşular benimle Timur’a gelseydiniz, dişi fili kaldırtacaktık gelmeyince fili çiftleştirdik, ikinci fili ben istedim ‘akıllı deliye söyletir lafı’ derler. Ben o kadar deli miyim yalnız başıma ne yapılırsa onu yaptım kusura bakmayın” der. Ve adamları dertleriyle baş başa bırakır ve başından savar.
Not: Bu hikayeyi okuyanlar, 'Aha başardık Fakir'i yıldırdık, yorduk, federasyonu bırakıyor' diye sevinmesinler sakın..
Çünkü ben siz sahte Ardahanluların gerçek yüzünü ortaya koymak için hala buradayım..
Kaynak: ardahan haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 4480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI