Reklam
Bugun...


Gökte Yağmur, Kar, Yerde Gol Yağdı!
Yağmurlu bir gün yaşayan İstanbul'da faaliyet gösteren Ardahan Dernekler Federasyonun turnuvasına katılan derneklerin futbol takımları 54 olü filelerle buluştururken, Ardahan'ın Bölgesel Amatör Liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor Kendirli Belediye por'u evinde 1-0 yenerek BAL liginde ki 3 sıra yerini korumayı başardı.

Gökte Yağmur, Kar, Yerde Gol Yağdı!

 

ARDAFED ve Serhat Ardahan Spor'un sahalarda olduğu aynı gün rakipleriyle karşılaşan Ardahan 1. Amatör Futbol Liginde ki takımlar da toplamda 16 gol ile 14. Haftayı sonlandırdılar.
Bu haftaki rakibi Göle Belediye Spor'a 3-1 yenilmesine karşın Ardahan Spor 31 puan ile Ardahan 1. Amatör Futbol Ligi birinciliğini sürdürmeye devam ederken 14. Haftanın diğer maçları şu sonuçlarla sona erdi.
Karlıyazıspor 3-2 Göle Yağmuroğluspor
Arıspor 1-2 Senemoğluspor
Göle Belediyespor 3-1 Ardahanspor
Bağdaşenspor 2-1 Hoçvanspor
Ancak birlikte bir şeyler yapabiliriz?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
'Ardahan'a Havaalanı gerekli mi, gereksiz mi?' diye tartışırken havaalanı ve diğer istemlerin ve o çok istenen birlikteliğin 'Güçlü Bir Lobi' oluşumundan geçtiğini anlatan Ardahan Dernekler Federasyonu, bunun en güzel yolunun başta İstanbul'da olmak üzere göçün, güç olduğu batı kentlerinde olacağını anlatmaya devam ediyor.
Ve Ardahan adını gölgelemeye çalışan, çekemeyen paralel federasyon, dernek, kendi başına derneklerle değil, tüm engellemelere, çekememezliklere, hainlik ve bölücülüklere rağmen bu yolda yol almaya devam eden ARDAFED son olarak İstanbul'da kayıp olmaya başlayan Ardahan Gençliğini bir araya getiren önemli bir çalışmaya imza atıyor.
Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirilen Ardahan Dernekler Federasyonu Futbol Turnuvası ile bir araya gelen Ardahanlı gençlerin, 50 kuruş verip, kendilerine bir çok isim verdirip, vitrinlerde düşmeyen bugüne kadar bir şeyi yapmayı beceremeyip, yapılanı da gölgelemeye uğraşan Ardahanlılardan daha samimi 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' istediklerini de görüyoruz.
Çünkü ülkede ki gençlik gibi Ardahanlı gençlerinde önünde gölge olanlar yüzünden bugüne kadar bir araya gelmeyen Ardahan Gençliği ARDAFED'in organize ettiği futbol turnuvasına gelirken, tüm Ardahanlıları da yeşil sahaya taşımayı söz de Ardahanlıyım deyip, özde ortalıkta görünmeyen şu anki vitrindekilerden daha güzel başarıyorlar.
Evet birlikte bir çok şeyin yapılacağı ortada olan bu metropol de ve diğer kentlerde ki Ardahanlılara örnek olmaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu buradan, bir kez daha diyor ki 'Gelin Birlikte Bir Şeyler Yapalım', 'Gelin Birimizin Paçasına Yapışıp, Geri Çekmeye Çalışmaktansa El Ele Verelim', 'Gelin Kadınlarımızla, Gençlerimizle, İş Adamlarımızla Birlikte Bir Şeyler Yapalım', 'Gelin Siyasilerimizle Bir Arada, Hep Birlikte Ardahan Diyelim' diyor..
Bunu da ortaya koyduğu ve her etkinliği ile yeniden heyecanlanan Ardahanlılarla birlikte diyor..
 

Ardahan 1.Amatör Futbol Ligi 13.Hafta Sonuçları

*14/03/2015 Tarihli haber

Cumartesi Günü Oynanan Maçlar Şöyle

13.Hafta'da sona erdi. 3 müsabakanın oynandığı haftada süpriz yaşanmadı.Buna göre sonuçlar şu şekilde oldu;

Bağdeşen SPOR 2-1 Anadoluspor
Ardahanspor 3-0* Gölegücüspor 
Ardahan Arı Spor 3-0 Senemoğluspor Kulübü
Göle Belediyesi 2-4 Kalespor
Kaynak: Kdag

Editör: Baran Yılmaz (Artı Futbol)

Bu haber 7475 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI