Reklam
Bugun...


GÖĞE ÇIKMAYA HAZIRLANAN ARDAHANLILARDAN VE ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER!
EMNİYET MÜDÜRÜ DEĞİŞTİ.. SAFFET KAYA TUTUKLANABİLİR!, HIRSIZLAR ÇALDI, JANDARMA BULDU!, GAZİLER UNUTULMADI, BAŞKANSIZ HOÇVAN SPOR ALTIN BULDU!.. ATLAR YİNE DE KOŞTU!.. Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına devam eden ve yarın, Üniversite öğrencilerine Burs sağlamak amacıyla Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen gecede İstanbul'un tepesine, Avrupa'nın ek yüksek gökdeleninin 55. katına çıkacak olan Ardahanlılardan ve Ardahan'dan en son haberleri her zaman bu sitede okunabilir..

GÖĞE ÇIKMAYA HAZIRLANAN ARDAHANLILARDAN VE ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER!

ARDAHANLILAR GÖĞE ÇIKARACAK!

ARDAFED EĞİTİME DESTEK GECESİ YARIN GÖKDELEN'DE, SAAT 19.00'DA BAŞLIYOR..

SİZDE BİLET ALIP, KATILACAKMISINIZ?!.. GECEYE KATILMAK İÇİN ARDAFED HESAP NOSU KANALIYLA 1 BİLET ALMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.. ARDAFED HESAP NO; Vakıf Bank Şişli Şubesi
TR950001500158007297404844

Daha önceki Ardahan Günlerinde 25 öğrenciye burs sağlayan Ardahan Dernekler Federasyonu, hazırlıkları süren ve 1-7 Ekim Günlerinde yeni bir Ardahan'ı Tanıtma Günleri öncesi yeniden Ardahanlı Üniversite öğrencilerine Burs katkısı sağlamak için başlattığı ARDAHANLILAR ZİRVEDE adlı gecesi yarın saat 19.00'da Avrupa'nın en yüksek gökdeleni Sapphire Gökdelenin en üst katında bulunan terasta gerçekleşecek.

Ardahan çıkarması ardından İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ve yönetimini ziyaret ederek gecelerine davet eden ARDAFED Yönetimi tüm duyarlı Ardahanlıları bu önemli etkinliklerine davet etmekteler.

Başkanlığını Gazeteci Fakir Yılmaz'ın yaptığı ARDAFED Yönetimi ve ARDAFED Kadın Komisyonun birlikte organize ettiği ARDAHANLILAR ZİRVEDE adlı geceye, Ardahanlı Fox TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Sabah Gazetesi İstihbarat Şefi Erhan Öztürk, İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ARDAFED İşadamları Konseyi Başkanı Ali Rıza Nasıroğlu, Hürryet Gazetesi Haber Yazıişleri Müdürü Ateş Yalazan, gibi Ardahanlı bir çok ünlü ve tanınmış sima, işadamı, gazetecinin yanı sıra siyasiler ve eğitim sevdalısı yabancıların katılması bekleniyor.

*SAFFET KAYA TUTUKLANABİLİR Mİ?!..

Jandatma Komutanlığı tarafından Ardahan'ın Göle ilçesi merkezli başlatılan 'Küpe Operasyonu' na adı karışan ve geçtiğimiz 12 Eylül günü savcılığa ifade veren Ardaha eski Milletvekili Saffet Kaya'nın her an tutuklanabileceği ileri sürülmekte.

Yapılan operasyon ardından bir çok kişinin tutuklanması ve mal varlıklarına el konulmasına neden olan ve Ardahan İl Jandarma Komutanlığının başlattığı, Ardahan merkez, Göle ile diğer bir çok kente yayılan Küpe Operasyonun 3. dalgasında da bir çok kişi tutuklanmış ve mal varlılarına el konulmuştu.

Bilindiği gibi Jandarma Komutanlığı tarafından Ardahan'ın Göle ilçesi merkezli başlatılan 'Küpe Operasyonu' na adı karışan ve geçtiğimiz 12 Eylül günü savcılığa ifade veren Ardaha eski Milletvekili Saffet Kaya'nın her an tutuklanabileceği ileri sürülürken Kaya'da karşı açıklama tekzip yoluyla geldi.

Kaya Ben Suçsuzum Tekzibi..

Adının karıştığı olayla ilgisinin görgü tanıklığı dışında olmadığını belirten Saffet Kaya ifadeye çağrıldığını ortaya çıkaran basın kuruluşuna 'Ben suçsuzum' başlıklı bir tekzip gönderdiğide öğrenildi. Kaya'nın tekzibi şöyle

Odatv.com isimli haber sitenizde 16/09/2019 tarihinde yayınlanan ‘’Reisçiler Babacan Ekibini Bu Dosyayla Vurdu’’ başlıklı haber içeriği kamuoyunu yanıltmaya yönelik, kötü niyetli ve gerçek dışı bilgilere dayalıdır.

Sayın Ali Babacan’ın parti kurma çalışmalarına destek verdiğim, Ardahan’da yeni parti çalışmalarını sürdürdüğüm ve bu sebeple Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma dosyasının ortaya çıktığı iddiaları son derece yersiz ve yakışıksız iddialardır.

Yeni Parti çalışmalarına bir dahilimin olması söz konusu olmayıp, şahsım da kamuoyundan takip etmekteyim. Bu hususta Ardahan İlinde bir çalışma yaptığım iddiası gerçek dışıdır.

Ayrıca haricen edindiğim bilgiler Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2019/73 Sr. Sayılı soruşturma dosyasının 2018 yılında başlatıldığı ve dosyada gizlilik kararı bulunduğu, şahsımın tanık sıfatı ile görgü ve bilgime başvurulması amaçlı davet edilmeme ilişkin çağrı kağıdının tarafıma tebliğ edilmeden gazeteniz eline geçmesinin manidar olduğu, bu hususta soruşturmanın gizliliği kurallarını ihlal eden ve dosyada taraf sıfatım bulunmamasına rağmen zan altında kalmama yol açacak şekilde çağrı kağıdımın internet ortamında yayınlanmasına katkı sunan ilgililer hakkında yasal yollara tevessül edeceğim bilinmelidir.

Yine 2016 yılında başlatılan Genç Çiftçi projesi ile hiçbir ilgisi olmamasına rağmen sanki bu proje kapsamında ve yasadışı bir menfaat temin etmişim gibi algı oluşmasına yol açacak şekilde 2006 yılından 2012 yılına kadar geçen süreçte karşılıklı alacak, verecek ve borç açıklamasına havi bir kısım para transferlerinin bu proje ile ve doğal olarak soruşturma ile ilişkilendirilmesini akıl ve mantıkla izah etmeye olanak yoktur.

Üç dönem milletvekilliği yapmış, tanınan ve sevilen bir kişi, siyasetçi olarak hem seçim bölgemden ve hem de Türkiye genelinde her bölgeden vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği bir kimseyim. İnsanların zor zamanlarında siyasetçilerden yardım talebinde bulunmaları gayet olağan olup, benimde yasal sınırlar dahilinde insanlara yardımcı olmamdan daha doğal bir durum düşünülemez. Şahsımın suçu örtmeye ve soruşturma makamlarını etkilemeye yönelik bir girişimimin olmadığı ve olamayacağı ortada iken, yayınlanan belgelerde de bu durumun aksine bir fiile rastlanmadığına göre kötü niyetli haber ve yorumları kınıyor ve iş bu tekzip metninin haber sitenizde yayımlanmasını rica ediyorum.
Kamuoyuna saygı ile sunarım.

SAFFET KAYA 20.-21. ve 23’cü Dönem ARDAHAN MİLLETVEKİLİ
21.Dönem TBMM Başkanlık Divanı İdare Amiri.

*HIRSIZLAR ÇALDI, JANDARMA YAKALADI!

Ardahan'ın Göle ilçesinde çalınan 8 büyükbaş hayvandan 7'si, jandarma ekiplerince Kars'ta bulunarak sahiplerine teslim edildi. Göle ilçesi Senemoğlu köyünde besicilik yapan Faik ve İsmail Yeni, merada otlayan 8 büyükbaş hayvanlarının çalınması üzerine durumu jandarmaya bildirdi.

Harekete geçen jandarma ekipleri, çalınan hayvanların Kars'ın Susuz ilçesine götürüldüğünü tespit etti. Bunun üzerine Susuz'a operasyon düzenleyen ekipler, çalınan 8 büyükbaş hayvandan 7'sini bir kamyonette buldu.

Bulunan hayvanlar Ardahan'a getirilerek sahiplerine teslim edildi. Olaya ilişkin 1 kişi gözaltına alındı. Çalınan diğer büyükbaş hayvanın ise bulunmasına çalışıldığı öğrenildi.

*Emniyet Müdürü Değişti.. 

Taş Karaman'a, Polis Başmüfettişi Ünsal Hayal Ardahan'a

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, aralarında Ardahan İl Emniuet Müdürnün de bulunduğu Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, boş olan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, Ardahan'ın da içinde olduğu  49 ilin Emniyet Müdürü de değişti.Bu illerden 14'ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi'ne göre;

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Resul Holoğlu Personel Daire Başkanı Ahmet Şengün ve Kayseri Emniyet Müdürü İbrahim Kulular emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na atanırken, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevini vekaleten yürüten 1. Hukuk Müşaviri Selami Hüner de bu göreve asaleten getirildi. Hüner’den boşalan 1. Hukuk Müşavirliği’ne ise Polis Başmüfettişi Ziyaettin Kaygusuz atandı.

*Van Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici Aydın'a
*Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar Balıkesir'e,
*Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan Bursa'ya,
*Ağrı İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız Denizli'ye,
*Konya Emniyet Müdürü Şükrü Yaman Diyarbakır'a,
*Balıkesir Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek Gaziantep'e,
*Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz Hatay'a,
*Hatay Emniyet Müdürü Kamil Karabörk Kayseri'ye,
*Şanlıurfa Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu Kocaeli'ne,
*Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın Konya'ya,
*Sinop Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren Malatya'ya,
*Şırnak Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy Manisa'ya,
*Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya Mardin'e,
*Hakkari Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu Muğla'ya,
*Tunceli Emniyet Müdürü Doğu Ateş Ordu'ya,
*Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal Samsun'a,
*Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Selçuk Doğuş Şanlıurfa'ya,
*Ordu Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan Tekirdağ'a,
*Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper Trabzon'a,
*Aksaray Emniyet Müdürü Ali Karabağ Van'a,
*Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder Adıyaman'a,
*Polis Başmüfettişi Nihat Özen Ağrı'ya,
*Çorum Emniyet Müdürü Murat Kolcu Aksaray'a,
*Polis Başmüfettişi Ünsal Hayal Ardahan'a,
*Polis Başmüfettişi Sinan Ergen Artvin'e,
*Polis Başmüfettişi Çetin Bozkuş Bartın'a,
*Polis Başmüfettişi Köroğlu Kıraç Batman'a,
*Polis Başmüfettişi Necmettin Koç Kütahya'ya,
*Polis Başmüfettişi Ali Canbolat Bingöl'e,
*Kars Emniyet Müdürü Ümit Bitirik Burdur'a,
*Gaziantep Emniyet Müdürü Faruk Karaduman Çanakkale'ye,
*Kırşehir Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) Müdürü Mehmet Gülser Çorum'a,
*Batman Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan Düzce'ye,
*Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel Elazığ'a,
*Polis Başmüfettişi Atanur Aydın Hakkari'ye,
*Bingöl Emniyet Müdürü Metin Akay Isparta'ya,
*Ardahan Emniyet Müdürü Ayhan Taş Karaman'a,
*Polis Başmüfettişi Yavuz Sağdıç Kars'a,
*Kocaeli Emniyet Müdürü Necati Denizci Kastamonu'ya,
*Kilis Emniyet Müdürü Günter Şenses Kırıkkale'ye,
*Yozgat Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu Kırklareli'ne,
*İkmal ve Bakım Dairesi Başkan Yardımcısı Murat Türesin Kırşehir'e,
*Karabük POMEM Müdürü Mahmut Karabulut Kilis'e,
*Polis Başmüfettişi Cahit Şahin Sinop'a,
*Polis Başmüfettişi Mustafa Emre Başbuğ Şırnak'a,
*Polis Başmüfettişi Yılmaz Delen Tunceli'ye,
*Polis Başmüfettişi Mesut Gezer Uşak'a,
*Polis Başmüfettişi Murat Esertürk Yozgat'a,
*Polis Başmüfettişi Ayhan Bodur Bayburt'a atandı.

Ardahan'da 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.

Valilik önündeki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan Ardahan'daki törenler, öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti. Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, gazilerin Türk milleti nezdinde önemli yeri olduğunu ifade ederek, "Bizler şehitlerimiz ve gazilerimizle gurur duyuyoruz. Onlarla övüneceğiz, övünmeye devam edeceğiz" dedi.

Ardahan Gaziler Derneği Başkanı Yener Göydemir de Türk milletinin canı pahasına da olsa aziz vatanı korumasını bildiğini söyledi.

Göydemir, "Ülkemizin toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, sivil ve tüm Malul Gazilerin Şeref Günüdür, Vatan savunmasında Şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmış askerdir. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerimizdir. 19 Eylül, Bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür, bu anlamlı gün Gaziler Günü olarak kutlanıyor, bu da devletimizin ve milletimizin gazilere verdiği önemin bir ifadesidir" dedi.

-Bu Milleti Anadolu'dan koparmak asla söz konusu olamaz. Buna kimsenin de gücü yetmez

Konuşmasına devam eden Göydemir, "Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde, yarında vatanımıza bayrağımıza göz diken içeride ve dışarıda hainler olacaktır. Biz bunu biliyoruz! Ama bu hainler, 15 Temmuz'da olduğu gibi vatan ve bayrağı uğruna yeniden yetmişe gözünü kırpmadan, canını ortaya koyan asil bir millet olduğunu bilsinler. Biz gaziler olarak dün cephede düşmana karşı korkusuzca nasıl savaştıysak bu günde, yarında aynı şekilde hiç tereddüt etmeden savaşacağımızı bilmelerini isterim. Bu milleti Anadolu'dan koparmak asla söz konusu olamaz. Buna kimsenin de gücü yetmez." diye konuştu.

Törene, Vali Mustafa Masatlı'nın yanı sıra Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ve gaziler katıldı.

Katılımcılar, daha sonra İl Özel İdaresi binasındaki Ardahan Gaziler Derneği'ni ziyaret etti.

**İLÇELERDE DE UNUTULMADILAR..

Tüm yurt genelinde olduğu gibi Ardahan ve İlçelerinde de kutlanan Gaziler Günü Ardahan'ın Çıldır ilçesinde Hükümet Konağı önünde törenle kutlandı.

Törene Çıldır Kaymakamı Alper Taş, Çıldır Belediye Başkanı K.Yakup Azizoğlu, İlçe Tabur Komutanı Ercan Özcan, daire amirleri ve kurum müdürleri ile Gaziler katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İlçe Tabur Komutanlığında görevli komutan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Töreni sonunda İlçe Kaymakamı makamında tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Taş "Gazilerimiz, bu vatanın bütünlüğünün, ülkemizin bağımsızlığının teminatı olan kahramanlardır. Tarih boyunca kurduğumuz medeniyetlerin mimarı olmuş kişiliklerin gazi ünvanı taşıdığını hepimiz bilmekteyiz. Bu millet, savaş meydanlarında üstün kahramanlık ortaya koyan büyüklerine gazi ünvanını tevdi etmiştir. Gazilerimize hürmet ve saygı göstermek herkesin borcu ve aldığı emanetin gereğidir. Ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Yüce Mevla'dan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükranlarımı arz ediyor, sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum" dedi.

*HOÇVAN SPOR ALTIN BULDU!..

Ardahan'ın BAL liginde temsil eden ve ilk maçında Kars Spor'a 1-0 yenilerek Türkiye Kupasına erken veda eden Hoçvanspor'un maddi sorunlarını aşması için başlatılan kampanyaya Ardahanlı iş adamlarından da destek gelmeye devam ediyor.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı'nın fiki babası olduğu kampanyaya en son katılan 2 iş adamı toplam 15 altını, bu hafta ilk BAL ligi maçına çıkacak olan Hoçvanspor'a bağışladılar.

Ardahanlı İşadamı Attilah Çeliktürk'un 12, Ardahanlı İşadamı Gürsoy Karataş'ın 3 Çeyrek Altın ile destek verdiği Hoçvan Spor'un hala başkansız olması bu takımın daha önceki BAL temsilcisi takımlar gibi sahipsiz olduğunu ortaya koymaya devam etmeside dikkat çekmekeye devam ediyor. 

**ATLAR ARDAHAN'DA KOŞTU..

Ardahan'da 7. Rahvan At Yarışları ve 5. Doğu Anadolu Şampiyonası yapıldı.

Rahvan at kültürünü geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla AK Partili Ardahan eski Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından gündeme getirilen ve Köksoy'un başkanlığı boyunca belediye tarafından desteklenen Rahvan At Yarışları CHP'li belediyenin destek vermemesine karşın yine de yapıldı.

Ardahan Valiliği ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca düzenlenen organizasyon, Ardahan-Artvin yolu üzerindeki Ardahan Rahvan At Yarış Sahası'nda gerçekleştirildi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, burada yaptığı konuşmada, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, rahvan at yarışları kültürünü geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Türk kültüründe önemli bir yeri olan at yarışlarına bugün ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Masatlı, şunları dile getirdi:

"Dört kıtada at koşturmuş bir milletin evlatlarıyız. At kültürü bizim için kutsal olması dolayısıyla bu etkinliği önemsiyoruz. At bizim kültürün bir parçası olduğu için teknoloji ne kadar gelişse de insanımız bundan kopamıyor. Burada bunu ilk kez izlemekten dolayı da ayrıca heyecanlıyım."

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Ardahan Temsilcisi Murat Arabul ise etkinliğe katkı sunan ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, "Bu sadece bir rahvan müsabakası değil, aynı zamanda ata kültürümüze sahip çıkmaktır. Atalarımız, bu millet Viyana kapılarına atlarıyla dayandı. Ecdadımız nice zaferleri at üstünde kazandı. Bize düşen bu ve benzeri etkinliklerle bu kültürü yaşatmaktır." ifadelerini kullandı.

Yeni kurulan Ardahan Barosunun ilk kongresine katılmak için Ardahan'a gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da katıldığı ve belediyenin destek vermemesine karşın yüzlerce atseverin heyecanla izlediği yarışlara katılan biniciler, belirlenen kurallar çerçevesinde dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

Üçlü tay, dörtlü tay, küçük orta, büyük orta, başaltı ve baş kategorilerinde yapılan yarışmayı, çok sayıda vatandaş izledi.

Şampiyonada üçlü tay kategorisinde atıyla ipi göğüsleyen isim Şahin Hacı olurken, dörtlü tay kategorisinde Çetin Bakan birinciliği elde etti.

Küçük orta kategorisinde Tayfun Karataş, büyük orta kategorisinde ise Yener Koçulu birinciliğe ulaştı. Başaltında Seyfettin Enes birinci olurken, baş kategorisinde ise Ali Çalık birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Bel Altı Mı Merak Eden Kuyrukçular!

34 yılın içinde olan gazetecilik hayatım boyunca bel altı vuruşlar denilen alçaklığı hiç yapmadım, yazmadım. 
Ancak bu süreçte birçok kişinin olmayan kuyruklarına da basmadım değil. Bu basış öyle bir acı vermiş ki kuyruklarına bastıklarım 34 yıldır bu acıyı bir türlü unutamıyorlar...
Gerçi benden önce babamında bana bıraktığı miras olan haksızlığa, hukuksuzluğa göz yummayıp, benim kuyruklarına bastıklarımın babalarının, büyüklerinin kuyruklarını da acıtmasınında önüme getirdiği nedenlerden dolayı dün babamın bugün de benim, kuyruk acısı verdiklerim miyavlamaya devam ediyorlar. 
Son olarak, gazetecilik görevimin yanı sıra STK denen iki sivil toplum örgütünün başında olmamın yarattığı ağırlık altında kalan bu kuyruk acısı çekenler, dedikodu yuvası haline dönüşmüş olan sanal ortam vasıtası ile namuslu bir iş olan gazeteciliğe soyunmuş sözüm ona beni belimden aşağıya vurmaya çalıştıklarını gözlemliyor, izliyor ve duyuyorum. 
Gazetecilikte olduğu gibi sivil toplum örgütcülüğü görevimde ortaya koyduğumuz performans karşınında şok olan bu kişiler, toplumun büyük kesiminin baskısı altında kalmasının da verdiği agrasiflikle alçaklaşıp, çukurlara girdiklerini saklama ve gizleme adına bana hemde bel altından vurmaya kalkıştıklarını, bunuda dedikodu yuvası haline dönüşen sanal ortamda yaptıklarını izlemekte, duymakta ve görmekteyim. 
Gerek özel hayatım, gerek gazetecilik mesleğim, gerekse bu çukurcuların her yaptığımız ve toplum tarafından taktir toplayan çalışmalarımızı görmek istemediği STK görevi esnasında yaşadığım yoğunluk da bu çukurculara cevap verecek zaman bırakmıyor bana. 
Ancak daha önce ki bi yazımda ‘sabır’ diyerek şimdilik izlemekle ve not etmekle yetiniyorum!..
Önümüzde ki ve derdimiz olan Ardahan adını yeniden İstanbul’a yazdırma çalışmamız olan yeni bir Ardahan Günlerini ve bu günler öncesi Ardahanlı üniversite öğrencilerine burs katkısı sağlamak amacı ile düzenleyeceğimiz gecemizi atlatır atlatmaz bu lağımın bile kabul etmediği çukurculara gerekli cevabı ve yeni bir kuyruk acısını vereceğimi taahhüt ederim. 
Bu taahhüdümüde, başta İstanbul olmak üzere birçok kentte hatta Ardahan da, Ardahan adını kendilerine sermaye edenlere 5. Ardahan günleriyle ve samimi Ardahanlıları bugüne kadar yaptığımız gibi zirveye yani Ardahan rakımına uygun İstanbulun tepesine çıkarmakla yerine getireceğimiz gibi başta gazeteci kılıklı sanal dedikoducular kendini önce İstanbul sonra Kartal Ardahan adıyla yutturan alçağa ve son çırpınışlarını yapana vereceğim cevaplarla yerine getireceğim.
Hemde bu kez daha ağır bir kuyruk acısıyla..
Ha bu arada unutmadan bel altımı merak eden bunların, asıl saman altından su yürütenler olduğunu da tüm toplum biliyor...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI