Reklam
Bugun...


Gazetelerimiz Daha Özgür Yayınlanmaya Devam Edecek
YEREL DE; Kuzey Doğu Anadolu, Son Vilayet, Çıldır Gazetesi, Göle Gözlem, Hanak/Damal Gazetesi yayınlanmaya devam edecek! SANAL DA; www.kuzeyanadolugazetesi.com www.golegozlem.com www.cildirgazetesi.net www.hocvanhaber.com adlı sitelerimiz haber vermeye devam edecek!

Gazetelerimiz Daha Özgür Yayınlanmaya Devam Edecek

Ardahan’ın ilk ofset gazetesini, ilk günlük gazetelerini çıkaran, bir çok ilçe gazeteleri yayınlayan yayın ekibimiz tarafından hazırlanan gazetelerimiz ve internet sitelerimiz bugünden itibaren daha özgür, daha etkili haberler yayınlamaya devam edecek.
Yerel gazetelerin resmi ilanları birlikte yayınlanması için bir araya gelip, iki şirket ve iki gazete adı altında bir araya gelmesine katkı sunmak için resmi ilan hakkını ortağı olduğu 23 Şubat adlı yerel gazeteye devir eden gazetelerimiz bundan daha bağımsız olarak yayınlanacak.
‘Ardahan’ın Mahalli Basın Lideri’ logusyla yayınına devam edecek olan yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi’nin çatısı altında yayın hayatlarına devam etme kararı alan Son Vilayet, Göle Gözlem, Çıldır, ve Hanak/Damal Gazetelerimizi yerel de Ardahan ve ilçelerinde yayınlanıp, dağıtılmaya devam ederken bu gazetelerimiz tarafından hazırlanıp, basılan haberlerimiz de www.kuzeyanadolugazetesi.com, www.cildirgazetesi.net, www.golegozlem.com ve www.hocvanhaber.com adlı sitelerimiz aracılığı ile de tüm dünyaya duyrulmaya devam edecek.
İki şirket altında bir araya gelen ve resmi ilanları yayınlayacak yerel gazetelerin birleşimine kabir araya gelmelerini ve yerel gazetelerimiz gibi şirketleşmeyi özendirmek için alınan karara saygılı kalarak, Ardahan genelinde yaşananları daha özgürce yayınlamaya devam edecek olan gazetelerimiz ve internet haber sitelerimiz Ardahanlıları da yakından takip etmeye devam edecek. Tüm Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur..
                                                                      Ardahan Haber Ekibi
**Özgürce yazmak..

Ulusal gazetelerin ve televizyonların bile özgürce yazmak ve yayınlamak istediği ancak gerek hükumet, gerekse mahalle baskısı sonucu onca haberi yazamadığı bir ülke de yazılması gerekeni bedelini ödeyerek, çekinmeden yazan, yazdığının altına cesurca imzasını koyan ve yazdıktan sonra ‘ele oldu, bele oldu’ demeden, haberi yada yorumu kaldırmadan, silmeden haberlerinin arkasında duran bir ekibin başında olan bir gazeteci olarak bu gazetemizde, bu köşemizde yazmaya devam edeceğim..
Günlük bir gazete almadan gazete ve gazetecileri ‘Satılık Basın’ suçlamasıyla suçlayan bir topluma rağmen 30 yıla aşkındır kesintisiz gazete çıkaran, yazan bir gazeteci olarak yazmaya, yazdıklarımız yayınlamaya devam edeceğimiz bir süreçte birleşime, bir olmaya ve birlikte diri olmaya da istenen katkıyı sunmaya devam edeceğim..
Benim olsun, tek olsun, bir gözüm olsun onun olmasın diyenlere inan hepimizin olsun, birlikte olsun anlayışıyla bugüne kadar bir çok insanı gazeteci yapan, gazete çıkarmasına destek olan biri olarak bugün yaşanan birlikteliğe de evet diyerek destek olmanın hazzıyla ‘Haydi Hayırlısı’ deyip, yazmaya, gazete çıkarmaya devam ederken, bugüne kadar, bundan sonra da daha özgürce yazacağımız dan kimsenin şüphesi ve korkusu olmasın sakın..
**Gazetecilere Akredite Uygulaması!

CEMİYET BAŞKANINA AKREDİTE!

*05/05/2015 Tarihli Haber

Ardahan'a gelen Başbakan'ı izlemek için miting alanına girmek isteyen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz'a ve Ardahan'da günlük olarak yayınlanan Kuzey Doğu Anadolu, Son Vilayet isimli gazetelerin sahibi Selmi Yılmaz'a  Akradite uygulaması yapıldı.

**BAŞBAKANLIK İZİN VERMEDİ!
 
Alınan bilgilere göre seçim çalışmaları için Ardahan'a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun miting yapacağı alana girmek isteyen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz ve aynı zaman da Yılmaz'ın eşi olan Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi ve Son Vilayet Gazetesi Sahibi Selmi Yılmaz'a Akredite uygulandığı ve başbakanı izleme izni çıkmadığı ortaya çıktı.
Konu hakkında Ardahan Valiliği ile görüşen Gazeteci Fakir Yılmaz Başbakanlığın kendilerine Akredite uyguladığını ve başbakanı izleme izni verilmediğini Ardahan Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün açıklamasıyla öğrendi.
 
**Bize Gururdur..
 
Miting alanı kapısında geri dönmek zorunda kalan gazeteciler Başbakanlığın kendilerine ve çalışanlarına karşı uyguladığı bu uygulamanın, 'Türkiye de basın özgürlüğü var' diyenleri yalanladığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirtirken, yaşanan bu durum karşısında bir açıklama yapan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz iktidarın kendilerine muhalefet edenlere bakışını ortaya koyan bu uygulaması karşısında gurur duyduğunu, çünkü bu uygulamanın kendilerini doğru yolda, iktidar yalakası değil, halkın yanında olduğunu ortaya koymuştur.'dedi.
Yılmaz; 'Başbakanın ve hükumetinin basına karşı bu uygulamasını kınamıyor, aksine gurur duyurum. Çünkü devletin tüm imkanlarını elinde tutan iktidara karşı dik duranların da olduğunu gördük. Biz halkımızn yanında, onlardan aldığımız akredite ile gazeteciliğe devam edip, doğruları yazmaya devam edeceğiz.' dedi.Kaynak: ardahan haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 4059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI