Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Gazetecinin eşini süren Erzurumlu Rektör Oltu'ya Fakülte Açacak!..
Göreve geldiği günden beri Ardahan ve Ardahanlılarla istenen diyaloğu kuramadığı ve yönetim anlayışı dolaysıyla bu yıl başında bulunduğu üniversitesine yeni öğrencilerin bile başvurmadığı ileri sürülen Ardahan'ın Erzurumlu Rektörü Damal ve Hanak dururken kendi memleketi Oltu'ya bir fakülte açma hesapları yaptığı ve bu yönde ki yazışmaların sonuçlandırmaya çalıştırdığı iddia edildi.

Gazetecinin eşini süren Erzurumlu Rektör Oltu'ya Fakülte Açacak!..

**Rektör Gazeteciye Kızdı, Eşini Sürdü!

Yayın grubumuzun da ortağı olduğu 23 Şubat Gazetesinin Yayın Müdürü Bülent Kılıç'ın Ardahan Üniversitesinde çalışan eşini gazetede çıkan haberler dolaysıyla başka bir göreve sürüldüğü iddia edildi.

Gazeteci Fakir Yılmaz'ında yazılarının yayınlandığı 23 Şubat Gazetesinde ARÜ hakkında çıkan haberler kızan Rektör Biber'in bu tavrı Ardahan kamuoyu tarafından tepkiler neden olurken, başında bulunduğu gazetede çıkan haberler dolaysıyla hamile eşi başka bir göreve sürülen Gazeteci Bülent Kılıç gelişmeler hakkında bir yazı kaleme aldı.

Ardahan Gazeteciler Cemiyetinin de konu hakkında önümüzde ki günlerde bir basın açıklaması yapacağı öğrenilirken 23 Şubat Gazeteinde çıkan haberler dolaysıya eşi başka bir göreve sürülen Bülent Kılıç'ın ele aldığı yazı şöyle;
**Gazete ve bürokrat..
Bülent Kılıç
 
Uzan zaman oldu gazetelerde köşe yazısı yazmayalı.
En son 2011 yılında secim öncesi CHP hakkında yaptıığım eleştiriler sonucu ailemden aldığım tepkilerin ardından uzun bir ara verdi.
20 yılı aşkın bir zamandan beri içinde olduğun bu meslekte yer yer çok aktif olurken yer yer uzak durup sadece seyircilik yaptı.
Ama son birkaç günde olaylara tekrar müdahil olmak zorunda kadım. Geçen birkaç sayımızı okumuşsunuzdur. Ardahan’ın geleceği olan Ardahan üniversitesi hakkında biri iki habere gazetemiz yönetimi olarak Kasım amcamız hariç yazıp gündeme getirdik.
Geçmişte de bunu benzer yaptığım haberler neticesinde birçok problem yaşamışlığımız bilinmektedir. Öyle ki bir dönem Ardahan Emniyet Müdürü olan Mehmet Gürtekin’le yaşanan sorunlar neticesinde neredeyse Ardahan’da polis korumasıyla gezer hale gelmiştik. Ama şu anda yaşadığım sorunun ardından Gürtekin’i anmadan geçemeyeceğim. O dönemlerde bizlere çok kızgın olmasına rağmen bizle yaptığı mücadeleyi her zaman devletin adamlığının vermiş olduğu kalite erdemlik standartlarında yaparak sadece şahsımız ve gazetelerimizle uğraştı. Sonuç olarak Gürtekin o yıllarda yaptığı bir hatadan dolayı gazetelerde yazılan haberlerin ardından açığa alandı ve yargılandı.
Ardahan geçen yıllarda biz yine işimizi iyi kötü yapmaya devem ettik bu işi yaparken de kimsenin adamı yada yalakası olmadık, el ayak öpüp cemaatlere örgütlere üye olup bağış yapıp bir yere gelmeye hiçbir zaman çalışmadık.
Ardahan sokaklarına çıktığımda başım dik göğsüm kabarık bir şekilde rahatlıkla dolaşmaktayım.
Neyse konuyu fazla dağıtmadan nerden çıkıt bu yazı diyenler için saadete geleyim.
Gazetemizde çıkan ve büyük beğeni yorumu alan “Gaggoşlar gidiyor Dadaşlar Geliyor ve kartal yuvası Erzurum evine çevrildi masraf 600 bin TL” haberlerinin ardından başta bu günlerde Kürdistan yönetimine verdiği referandum desteğiyle gündemden düşmeyen milletvekili Orhan Atalay ve Rektör Mehmet Biber çok rahatsız olmuş. Öyle ki gazetenin eski sahibini arayarak vekil serzenişte bulunmuş. Sonrasını biliyorsunuz Kasım amcamızın kendi tarzında yaptığı yorumu okumuşsunuzdur.
Haberin ardından karşı tarafın illaki bu haberle ilgili olarak devlet adamlığına yakışır bir şekilde açıklama tekzip etme mahkemeye verme gibi haklarının olduğunu bildiğim gibi ne açıklama yapacaklarını merakla beklediğim şu günlerde çalan telefon olayın seyrini değiştirdi.
Arayan Üniversitede 6 yıldır çalışan benim 3 yıllık eşimdi. Beni amirim çağırdı deyince olayın sonucunun ne olacağını az çok tahmin ettim. Bunu anlamak için okuyup profesör olmaya gerek bile yok.
Eşimin yerini değiştirilmiş ve zor bir göreve verilimiş. Olayı duyunca bir anda çok gururlandım. Çünkü yaptığım haberin ne kadar doğru olduğu ve vermiş olduğum tranva ile yapılan bir hamle olarak değerlendirdim. Yapılan olay sadece kendi fikirim bağladığı için bana göre tamamen bel altı ve tehlikeli bir vuruş malum bel altı vuruşlarda dikkatli olunmazsa vuranın elinde yanlış sonuçlar kalır. Tabi bu benim şahsi fikrim karşı tarafa sorarsak amir odur kurum inisiyatifi neyse yasal çerçevede istedikleri yapmakta yetkilidirler. Bu durumu çok büyütmeyeceğim gibi kamuoyunun vicdanına havale edip geçiyorum.
Sonuç itibariyle rektöre kimse konutu kreş yap diye yalvarmadı. Kendi inisiyatifiydi. Her ziyaretine gelene, vekillere, AA ve İHA muhabirlerine bile bura çok lüks burada oturmam burayı kreş yapmacam diyen kendisiydi. Konut yapıp oturacağım dese de kimseyi çok ilgilendirmezdi. Devletin verdiği haktı kullanırdı. Ama önce kreş yapacağım deyip sonrada karar değiştirip asansörlü savuna ve özel tasarım mutfak dolaplı bir şey yapmaya kalkışırsanız o zaman bu Mozambik Cumhuriyeti’nde bile haber kaynağı olur.
Yazımı tamamlamak isterken bir anda Kurucu Rektör Ramazan Korkmaz aklıma geldi. Arü’nün şu an ki yeri için adama yapılmayan eleştiri edilmeyen siyasi engel kalmamıştı. Hiç kimsenin adamı olmadan abi, amca, şahım demeden Siyasileri karşısına alarak bin bir zorluğa eleştiriye linç girişime göğüs gerip devlet adamlığının verdiği terbiye adamlık ve üslup ile ARÜ’yü bu günkü haline getirdi. Korkmaz’ın neler çektiğini şimdi dahi iyi anlıyorum.

**DSP Ardahan İl Başkanından Rektöre Soru Önergesi!

*09/08/2017 Tarihli Haber

Sorunlara duyarlılığı ile tanının Demokratik Sol Parti Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç'tan Ardahan Üniversitesi Rektörüne sorular geldi.

Göreve gelir gelmez Ardahan Merkez de bulunan İlahiyat Fakültesini Göle'ye taşıyan ve göreve geldiği günden beri başında bulunduğu üniversite gibi Ardahanlılar ile temas kuramayan ARÜ'nün yeni rektörünün kayıt işlemlerinin devam ettiği şu günlerde üniversiteyi yeterince tanıtmadığını öne süren DSP Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç'un rektöre yönelik hazırladığı soru önergesini basın aracılığı ile sordu.
İşte DSP İl Başkanı Mustafa Morkoç'un daha yeni olan makam evini baştan aşağıya üniversitenin bütçesinden onarttığı ileri sürülen ARÜ Rektörü Bilmez' soruları..
 
Sayın REKTÖR'e sormak istiyorum..
Aldığım bilgilere göre 180 kişilik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini sadece 2 kişi tercih etmiş doğru mudur?
1- ARÛ yeterince tanıtıldığını düşünüyor musunuz?
2- Bu yıl üniversite tanıtımı için ne kadar bütçe ayırdınız?
3- ARÛ tercih edilmemesinin sebebi?
4- 180 kişide 2 kişinin terci edilmesi doğru ise İSTİFA ermeyi düşünüyor musunuz?

**Buda Rektörlük Sarayı!

*07/11/2015 Tarihli Haber

Cumhurbaşkanı için yapılan sarayın tartışılmaya devam ettiği şu günlerde Ardahan Üniversitesinin Ardahan-Kars Yolu üzerinde bulunan Ardahan Üniversitesi Kampüsünde yeni bir bina yükseliyor.

Ardahan Üniversitesi Rektörlük binasını görenler ‘Buda Rektörlük Sarayı’ diyerek yeni yapılan binanın muhteşemliği karşısında 
şok oluyorlar.
Bugüne kadar gelen bütçelerin büyük bölümünün binalara harcandığı Ardahan Üniversitesinin Ardahanlı Rektörü kendisinin oturduğu birde villa yaptırmıştı.
Kadrosuyla birlikte 6 bin insanın bulunduğu kampüs alanında öğrenci yurtları bitmezken, art arda biten şaşatalı binalar dikkat çekerken, rektörlük bunların ihtiyaç olduğunu ileri sürüyorlar.

**ARDAHAN’DA PTT, 175. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI..

Ardahan’da PTT’nin kuruluşunun 175. yıldönümü, törenle kutlandı.
Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ardahan PTT Başmüdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Törende ilk olarak PTT Ardahan Başmüdürü Yılmaz Demir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törenden sonra konuşan Yılmaz, teşkilatın 175. kuruluş yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın büyük onurunu yaşadıklarını söyledi.
Yılmaz konuşmasında, “Şeffaf, esnek ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı içinde günümüz dünyasının çağdaş posta idareleri arasında yerini alma gayesi ve yetkin personel ile etkin hizmet sunma yolunda ilerleyen, hizmette sınır tanımayan bir anlayış ve şuur ile bir asrı aşkındır Aziz Milletimize hizmet sunmaya devam etmekte olmanın gururunu taşımaktadır. 175 yıllık köklü geçmişiyle, İstiklal Savaşı’mızın kazanılmasında önemli bir role sahip olan ve başarılarıyla kurumsal güvenirliğini ispatlamış Posta ve Telgraf Teşkilatımız halkımızın sürekli yükselen ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek amacıyla, klasik posta hizmetlerinin yanı sıra lojistik ve bankacılık sektöründe de önemli bir yere sahiptir.’’
Yılmaz, yapılan hizmetlerdeki amacın, posta, banka ve lojistik alanlarında yararlı ve kaliteli hizmetleri sunmak olduğunu kaydetti.

**3 ilçede mobese sistemleri kuruldu..

Ardahan Valiliği tarafından halkın huzur ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması amacıyla Göle, Çıldır ve Posof ilçelerinde MOBESE ve Plaka tanıma sistemleri kuruldu.

Ardahan Valiliği tarafından halkın huzur ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması amacıyla Göle, Çıldır ve Posof ilçelerinde MOBESE ve Plaka tanıma sistemleri kuruldu.
Yaklaşık dört ay süren çalışmalarının ardından 1.150.000.00 TL maliyetle kurulan MOBESE ve Plaka tanıma sistemlerinin faaliyete başladığını açıklayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz, hayata geçen bu sistem sayesinde vatandaşların can ve mal güvenliklerinin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.

**Ardahan Suları..

Posof ve Çıldır’dan sonra Hanak’ta da yapılmaya devam eden HES Barajlarına bir yenisi daha ekleniyor..
Koyunpınar (Saskara) köylülerini ayaklandıran bu yeni barajın yanı başında hem de bir Hanaklı iş adamı tarafından yapılan diğer HES Barajı gibi Posof ve Çıldır’da yapılan ve Kura Nehrini de alt üst edecek olan Beşikkaya HES Barajı için hiç bir tepki olmazken, Ardahan doğasını fotoğraflayıp sanal ortamda paylaşanların nerede olduğunu merak etmiyor değilim.
Çünkü karların eridiği şu günlerde adeta sanal denizlerin oluştuğu Ardahan’da ki suların HES’ler aracılığıyla gemlenmek ve çalınmak istendiğini onca fotoğrafı çekenlerin anlamadığını anlıyoruz.
Ardahan’ın sularının, doğasının Ardahanlılardan çalındığını görmeyenlerin yarın adına Ardahan denizi dediklerini göremeyeceklerini şimdiden söylemek ve HES’lere karşı çıkmak gerekir derim..

**Çırtık Evi..

Resmi adı İstanbullular Ardahan Derneği olan, Kod adı ise Ardahan Kültür Evi olan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Evi’nin Ardahanlıların değil, AKP’li Necmi Kadıoğlu destekli küçük bir grubun olduğu yönünde ki iddialar gün geçtikçe gerçeklik kazanması üzücü bir durum..
Bir iki kişinin belediyede ihale kapmak, diğer bir kaç kişinin bir kaç siyasetçiye yaranmak, bir diğerlerinin ben olmasam tufan hesapları yapmak için yarıştığı görülen kültür evinin yerel ağızla cırtık atanlar evi olması binlerce Ardahanlının yaşadığı Esenyurt’ta ki Ardahanlıları da derinden üzüp, etkilediğini görmek ve bunun önüne geçmek gerekir diye düşünüyorum...
Bunun da yolu şu an başkan olan ve bize göre Ardahan toplumunda hala bir değeri olan mevcut başkanın bir an önce kongreye gidip, yönetiminde değişikliğe gitmelidir..

**Kemikler İncelensin..

Vali: Hasan Özdemir..
Olay: Halilefendi’de bulunan ve Ermenilerin katlettiği ileri sürülen Türklere ait denilen mezarlıkta dışarı taşan insan kemikleri..
Tarih: 24 Nisan..
Hep aynı iddialar ve saklamalar, alakasız insanların tarihçilerin, bilim adamlarının yerine konuşması..
Biz gazetecilerinde koşa koşa gittiği Halilefendi Mahallesinde ki toplu mezar denilen alanda Gazeteci bir fotoğraf çekiyor..
O zamanın merkez cami imamı, bugünkü Kızılay Ardahan Şube Başkanı Ahmet Ballı’nın elinde bir insan kafatası karesi..
Ve haberin başlığı;
**YA ERMENİ KEMİĞİ OLDUĞU ANLAŞILIRSA!
Evet, Gazetecinin o gün yani 100 yıldır tartışılan Ermeni ve Türk iddialarıyla ilgili yaptığı haberde aynen şöyle sesleniyordu..
Bırakın, kafatasçı tarihçileri, lobileri bilim gelişmiş tıp çözer bu işi.. Kemiklerin DNA’sı incelensin kimin kimi kırdığı ortaya çıksın.. 
Bu haberi okuyan Vali Özdemir kazıyı durdurmuş, adeta, 'karıştırmayın, haberde dediği gibi bir DNA testi yapılmaya kalkışılsa ne olacağı belli olmaz' demişti..
Yanlış mı? 
Haydi o zaman DNA testine..

**Yazılmayanlar..

Başta internet üzerin de olmak üzere yerelde gazetecilik yapan onca yayın organı olan Ardahan’da yaşanan sorunların yeterince gündeme gelip, gelmediğine baktığımız da kiminin kaz geceleri, seçim günlerin de gündeme gelen derneklerde çıkmadığı, kiminin ise resmi kurum sitelerinde çalıp, al/yapıştırla sözüm ona gazetecilik yaptığını görüyoruz.
Kimini ise beş on gazete basarak resmi ilan alma dışında gazetecilik yapmadığı bir Ardahan’da en acı diğer önemli bir konu ise olağanüstü bozuk yollarda evlerine gelip gidenlerin bir bu bozuk yolları ve onca sorunu haber olarak görmediğine şahit olmaktayız..
Ardahan’da yaşananları yazmayıp gazetecilik yapanların da ayrı bir sorun olduğu Ardahan’da bu duruma memnun olanlar ise siyasetçiler ve kurum amirleridir..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 6636 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI