Reklam
Bugun...


Gazetecilerle Gündem Hız Kesmeden Devam Ediyor!
Bu haftada İş insanı Volkan Coşkun ile Sanatçı Cansu Yolcu ağırlayacak olan baba/kız gazeteciler geçen hafta da Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı ve İş Adamı Temel Altıntaş'ı konuk ettiler.

Gazetecilerle Gündem Hız Kesmeden Devam Ediyor!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.15'de de TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günü saat:17.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
Gazetecilerin bu haftaki gündem programının sponsoru Kapaklı Işıkları Gayrimenkul muhteşem bir kampanya ile muhteşem bir yerde siz değerli yatırımcılara çağrıda bulunacak
Gazeteci Fakir Yılmaz ve Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz’ın birlikte hazırlayıp, sundukları Gazetecilerle Gündem programı, TEMPO TV'de her cumartesi günleri saat 17.15’te yayın programına devam ediyor.
Bu haftada İş insanı Volkan Işık ile Sanatçı Cansu Yolcu ağırlayacak olan baba/kız gazeteciler geçen hafta da Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı ve İş Adamı Temel Altıntaş'ı konuk ettiler.
Gündemden, ekonomiden, devlet-mafya ilişkilerinden İstanbul, Ardahan ve Türkiye’nin geleceğinden sohbet eden konuklar Türkiye adına iyi dileklerde bulundular..
Konuk Gelecek Partisi İl Başkanı Şahin, Türkiye’nin gündemi, partisinin hedefleri, oluşumları, İstanbul, Kanal İstanbul Projesi ve ekonomiyi sorulan sorularla değerlendirdi.

Gelecek Partisinin çalışmalarının hızla sürdüğünü anlatan Şahin, devletin korku toplumu oluşturduğunu ve halkı susturduğunu ekledi. Gelecek Partisi olarak gelecek ilk seçimde halkın buna dur diyeceğini ve geleceğini, Gelecek Partisiyle değiştireceğini söyledi.
Aynı zamanda avukat olan Şahin, hukuk ve adaletin olduğu bir sistemde devlet- mafya diye bir ilişkilendirmeden bahsedilemeyeceğini, ülkede de böyle yaralayıcı ve geriye götüren sorunların yaşanmayacağından bahsetti...
Beylikdüzü Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Altıntaş, dernekçilikten, devletin derneklere bakışından, iş adamı rolüyle ekonomiden ve İstanbul’dan bahsetti.
İş hayatından bahseden Altıntaş, Koronanın ekonomiye büyük bir darbe vurduğunu, birkaç sektör dışında, diğer iş alanlarının çok kötü etkilendiğini söyledi.
Devlet yardımlarından bahseden İş adamı, “Devlet esnafa ve sektörlere yardımda bulundu, fakat keşke bulunmasaydı. Çünkü hem bu yardımlar yeterli değildi, boş yere hazineden büyük bir para çıkışı oldu. Esnafa sunulan para az ama toplamdaki para çok fazlaydı.” dedi.
Dernekçilik üzerine sorulan sorularda ise derneklerin sadece seçim zamanlarında hatırlandığını, normal süreçte yardımlarda bulunulmadığını ve kendi hallerine bırakıldığını söyleyen Altıntaş, derneklerin maddi sıkıntılarından da söz etti.
BEYAZLANAN ARDAHAN'DAN 2 KARA HABER!..
KÖYLERE BİLGİLİ HİZMET GİDECEK!..
Afganlar yakalandı!
Ardahan merkeze bağlı Büyüksütlüceli iş insanı, tüccar Osman Aydın ve Damal İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi (Damal Yukarı Gündeş Köyü ) eski Muhtar Musa Atam hayata göz yumdular. Öte yandan gelen baharla birlikte yağan yağmurla ve eriyen karlarla birlikte iyiden iyiye yeşeren Ardahan doğası bir anda bastılar dolu ile beyaza döndü.
KÖYLERE BİLGİLİ HİZMET GİDECEK!..
 
Ardahan 2021-2022 Köylere Hizmet Götürme Birliği Yıllık olağan Seçimleri Köy Muhtarları ve İl Genel Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Yapılan son üç seçimde muhalefete rağmen %90 gibi yüksek bir oyla seçilen Ardahan AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Levent Bilgili seçildi . 
Seçim ardından bir açıklama yapan Bilgili şöyle dedi. 'Sayın Cumhurbaşkanımızın şehirlerde ne varsa köylerimizde de o olacak söylemiyle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimiz için Sayın Cumhurbaşkanımıza, vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerin her zaman karşılık bulduğunu bugün bir kez daha gördük. Bugünden itibaren köylere karşı sorumluluğumuzun daha da arttığının farkındayız. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm köylerimizin eşit şekilde hizmet alması için elimden gelen gayreti gösterip pandemi süreci boyunca yapamadıklarımızı tespit edip, Muhtarlarımızla birlikte çalışmalarımız devam edecektir.' dedi.
AFGANLILAR ARDAHAN'DA..
Ardahan'da, yurda yasa dışı yollardan giren 9 düzensiz göçmen yakalandı. Bir kişi tutuklandı. Ardahan-Ardanuç kara yolunda düzensiz göçmenler olduğunu fark eden vatandaşlar, durumu jandarmaya bildirdi. Bölgeye giden ekipler, Afganistanlı 9 düzensiz göçmeni yakalayarak, İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim etti. Bu kişilerin kaçak olarak yurda getirilmesine ilişkin yakalanan bir organizatör ise göçmen kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla tutuklandı.
Hamas İsrail'e Neden Roket Attı?!.

Yazıma başlamadan önce, bazı ülkelerin sınırlarını koruma bahanesiyle diğer ülkeler, halklar arasında yaşanan kanlı çatışmaları izlemekten ve sözde kınamalardan  öteye bir şey yapmadığı bu sürecin yaşandığı bir dünyanın döndüğünü hatırlatmakta fayda var.
Ve aynı ülkelerin bu kanlı çaıtşmaları bitireceğine, tam tersi, alttan alta destek verip, çatışan ülkelere, halklara silah satmanın derdinde olduğu da göz ardı edilmemeli derken,
 “Coroana, Covit-19, pandemi var” denip, sosyal hayatın içeri kapatıldığı bir süreçte, yine Ortadoğu da olmak üzere, yeni çatışmaların, kan ve göz yaşlarının olduğu haberlerini hem de canlı yayınlar eşliğinde almaya başlıyoruz.
Bunun nedenine baktığımızda dünyaca tanınan İsrail'in   önce, yani 1967 Arap- İsrail Savaşı’nda Kudüs kentinin bir kısmını bunda iki yıl önce ele geçirmesinin yıldönümünü kutlarken, İsrail polisi Kudüs’teki Mescid-i Aksa önünde çıkan çatışmalarda taş atan Filistinli protestoculara karşı ses bombası ve plastik mermi kullanması üzerine, resmi ordumu, teröristmi hala doğru dürüst ad verilemeyen Hamas'ın elinde Atom bombası dahil, bir çok teknolojik silaha sahip İsrail'e evde yaptıkları ve havai fişeklerden biraz etkili olan roketler fırlatması ile bölgede yeni çatışmaların ve kanlı göz yaşlarının aktığını görüyoruz.


Ve ilk gün yaşanan şiddet olayları ve İsrail'in saldırısında iki Filistinli'nin hayatını kaybettiği, en az 350 Filistinli’nin yaralandığı, 228’inin hastaneye kaldırıldığı ağır yaralı bazı Filistinliler’in hayati tehlikesi sürerken, 21 polis memurunun da yaralandığı haberleri ardından İsrail'in karşı saldırılarını arttırarak, Gazze kara hareketine kadar işi ilerletip, terörist dediği Hamas'ı yerinde imha etme kararı ile yol çıktığını öğreniyoruz.
Tabi bu arada ülkemizin İran sınırında da çatışmalar olduğu ve bir polisin hayatını kaybettiği, ama yıllardır süren iç/dış operasyonlar da birçok PKK'lının imha edildiğini de haber veriyor aynı ajanslar.
Ama ülkemizin iç huzurunu, sınırlarını koruma adına verdiği mücadelenin aynısını yaptığını iddia eden İsrail kınanırken, hem işgalci hem de kahrolsun diye beddua edilirken, başta havuz medyası olmak üzere, ülkenin basın ve medyasının canlı olarak verdiği çatışmaların neden çıktığını ve Hamas'ın neden durup, dururken yenemeyeceği ve tam aksine elinde kalan bir parça toprağı da kaybedeceğini bildiği halde, İsrail'e niye havai fişeklerden biraz daha sert roketleri attığını sormaz, sorgulamaz...
Sormaz, yapmaz, yazmaz çünkü Filistin halkını düşünen olmadığı gibi, bu olaylar ardından pandemi yasağı dinlemeden Ayasofya'nın önünde toplananlardan yani burada kendilerine yansıyacak olan oyları devşirme derdinde olanlara yaranma hesapları içinde olanlar, yaranma adına Ayasofya'da minbere yine kılıçla çıkıp, hutbede İsrail'in Gazze'ye saldırılarına, "Filistin ve Mescid-i Aksa tamamen özgür oluncaya kadar her bayram hüzünle geçecektir,” sözlü tepkilerini manşet yapmakla yetinirler.

 

.

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haberler 25/09/2017 tarihli haber/yorum

Barzani Ertelemedi, Demirci Erteledi!..
arşiv haber/yorum 25/09/2017 tarihli haber/yorum
Demirci Köseliören’den Korktu Seçimi Erteletti!.. Irak Kürt Bölgesi tüm baskılara karşın ertelemediği referandumu yapmaya başladığı saatlerde Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini ertelediğini açıkladı. Bir Ekim’de yapılacak olan Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 6 ay ertelendi. Alınan bilgilere göre Sevim Köseliören’ine ekibiyle birlikte rakibi olduğu Çetin Demirci seçimlere bir hafta kala 1 Ekim’de yapılacak olan ATSO’nun seçimini iptal edildiğini duyurdu.

'Seçimi Kaçırsalar da Kaçamayacaklar' diyen Köseliören Adaylığım ve Çalışmam Devam Edecek..

6 ay iptal edildiği duyurulan ATSO Seçimleri öncesi öncesi kurduğu ekiple ATSO’nun Başkanlığına aday olmaya devam edeceğini Ardahanlı İşkadını Sevim Köseliören’in ekibi Ardahan esnafından tam not aldı.
6 Ay ertelendiği iler sürülen ATSO'nun seçimlerini kaçıranların değişimden kaçamayacaklarını belirten Köseliören 'Seçimi kaçırsalarda gerçeklerden ve değişimden kaçamayacaklar' diyen Sevim Köseliören, Taner Altıparmak, Kenan Yıldız, Musa Bozkurt, Talip Karadağ, Onur Balcı, Güven Öktem, Melih Aktürk, Metin Aras, Mustafa Aydın, Celil Toprak, Aytaç Ulutaş, Öner Geler, Vedat Özgür Ertan Karakoç, Mustafa Acar, İbrahim Kılavuz gibi isimlerden oluşan ekibiyle ATSO’nun başkan adayı olduğunu devam ettiğini söyledi.
Köseliören, Ardahan ve İlçelerini çalışmalarına devam ettiklerini belirtirken 400’ün üzerinde delegenin oy kullanması beklenen seçi kadrosunun kazanacağını belirtti

**Köseliören: İyi Bir Kadro Kurduk..

20/09/2017 Tarihli Haber

1 Ekim'de yapılacak olan Ardahan  Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu açıklayan Ardahanlı İş Kadını Sevim Köseliören Ardahan ve Ardahan esnafını en iyi şekilde temsil etmek için iyi bir kadro kurduklarını belirtti.

Önümüzde ki ayın başında yapılacak olan ATSO seçimi öncesi Ardahan'ın ekonomik bel kemiği olan esnaflardan oluşan bir kadro kurduklarını ve bu kadro ile esnaftan ve kamuoyundan destek beklediklerini belirten ATSO Başkan Adayı Sevim Köseliören 1 Ekim'de yapılacak olan ATSO seçiminde delegenin ve Ardahanlıların yeni bir kadroya onay vereceklerine inandığını belirtti.

Çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini ve çok iyi bildikleri sorunların çözümü için ATSO'ya aday olduklarını belirten Sevim Köseliören gazetemize yaptığı açıklamada 'eğer onay alıp, seçilirsem Ardahan'ı en iyi şekilde temsil etmek için mücadeleme devam edeceğim' dedi.
**Ekim Ayı STK'lar İçin Seçim Ayı..
Ardahan'da ki STK'ları seçim heyecanı sardı.
Başta ATSO olmak üzere Ardahan'da ki ESOB, AŞOB adlı stk'lar Ekim ayında kongrelerini yapıp başkanlarını seçecekler. Delegelerin bir kısmı eski yönetimi bir kısmı da yeni adayları destekledikleri görülüyor.
1 Ekim Pazar günü itibari ile başlayacak olan STK seçimleri Ardahan'da tek gündem maddesi olurken; adaylar tek tek sahaya çıkmaya başladılar.
1 Ekim Pazar günü ATSO seçimiyle start alacak STK seçimlerinde, eskiler rağbet görmediği görülürken; yeni adaylara da esnaf, sık eleyip ince dokuduğu görülüyor.
STK’larda Tek Bayan Aday
STK seçimlerinde tek bayan aday olan Sevim Köseliören, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) başkanlığına adaylığını açıkladıktan sonra tüm gözler ona dönerken; Ardahan il genelinde her kesimden oy alan ve kazanması büyük ihtimal gözüyle bakılan aday.
Muhalefet Elini Taşın Altına Koyuyor...
Demokratik Sol Parti Ardahan il Başkanı Mustafa Morkoç, önümüzdeki aylarda yapılacak Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı için aday olduğu öğrenildi.
Partisinin Ülke genelinde fazla bir fonksiyonu olmamasına rağmen, Ardahan’da en güçlü muhalefeti yapan il başkanı Morkoç, ESOB başkanlığı için, güçlü bir kadro oluşturduğu görüldü.
Ardahanlı esnaflar, “Başkan Mustafa Morkoç ESOB başkanlığına seçilirse Ardahan’da muhalefet yapacak kimse kalmayacak. Ama esnafın derdini bildiğinden dolayı Ardahan’la beraber esnafta kalkınma hamlesine girer” demeleri dikkat çekti.
Şoför Koltuğuna Kim Oturacak?
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı içinde adaylar tek tek kendilerini tanıtmaya başlarken; adaylardan Ufuk Gedikoğlu şoförlerle bir araya gelip, desteklerini istedi.
Ardahan Kongre Caddesinde bulunan Bağdeşen Köyü Gençlik ve Spor Kulübü Derneği lokalinde destekçileriyle gövde gösterisi yapan Gedikoğlu, " Bu odanın başkanlığına yeni bir isim gelsin. Belki daha faydalı olacaktır. Şuan 4 aday arkadaşımız Başkanlık için yarışacak. Hak eden kazansın. " dedi.

AKP'ye Oy Veren Demirci İstifaya Davet Edildi!

Bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamıyor..

*23/03/2015 Tarihli Haber

Ardahan'ın Sivil Toplum Kuruluşları, Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci'ye ateş püskürüyor!

Yoksuluğun diz boyu olduğu, esnafının siftah yapamayıp, vergisini ödemekten zorlandığı şu günlerde zenginlerden aşağı kalmayıp sık sık yurt dışı gezilerine çıkan Ardahan’ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına STK’lardan tepki geldi.
Önümüzde ki günlerde İspanya'ya ya turistik bir geziye çıkacak olan Çetin Demirci’nin bulunduğu makamın ağılığını taşıyamadığından yakınan Ardahan’da ki STK’lar Demirci’yi istifaya davet ettiler.

Ardahan AK Parti İl teşkilatının Halk Eğitim Merkezinde “Kimi Milletvekili olarak görmek istiyorsunuz? ” Sivil Toplum Kuruşları (STK ) görüş oylamasına, bir gün önce toplanıp katılmama kararı alan ATSO, AŞOB, ESOB, ESOBB ve Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu sonrasında seçim günü ATSO Başkanı Çetin Demirci’nin bu karara uymayıp oy kullanması diğer STK’lar arasında tepkilere neden oldu.

Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği toplantı salonunda Basın toplantısı düzenleyen STK’lar ATSO Başkanı Çetin Demirci’yi topa tuttu. Basın toplantısına ESOBB ve AŞOB Başkanı Yılmaz Özer, ESOB Başkanı İsmail Kâhya, Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Burak Taştan, Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, ESOBB Başkan yardımcısı İskender Yılan katıldı.

Çetin Demirci’nin kendisinin STK’ları toplayıp ‘ ‘Gitmeyelim ‘ teklifini getirmesine rağmen, toplantıya katılıp oy kullanmasını şiddetle kınayan STK’lar Demirci’nin bu davranışıyla bulunduğu makamın ağırlığını taşıyamadığını dile getirdiler.

YILMAZ: ATSO BİZİ EKTİ

Toplantıda konuşan, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Yılmaz Özer, “Çetin Demirci’nin teklifiyle bütün STK’lar AK Parti’nin “Kimi milletvekili olarak görmek istiyorsunuz? ” STK Görüş Oylamasına katılıp katılmama kararı almak için bir araya geldik. Sağlıklı bilgi almak için AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci’yi de davet ettik.

Demirci kendisinin durumdan tam olarak haberdar olmadığını, son anda Genel Merkez tarafından böyle talimatın geldiğini söyleyerek, burada sandıklarda kullanılan oyların Genel Merkez tarafından değerlendirileceğini, yani sandıkların burada açılmayacağını bize iletti.

Daha sağlıklı bilgi almak için Genel Merkezi de yanımızda aradı. Sandıkların buradan açılmayacağını öğrendikten sonra STK temsilcileri olarak seçimi boykot kararı aldık. ATSO Başkanı Çetin Demirci de aldığımız bu kararın altına imzasını attı. STK’lar olarak ortak aldığımız karar gereği seçime gitmeme sonucuna vardık. Ancak seçim günü Çetin Demirci ve yönetimi AK Parti’nin gerçekleştirdiği bu seçime katılım sağladığını öğrendik.

STK’lar olarak aldığımız karara maalesef Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı riayet etmedi. Kendisi bizi toplayarak, ‘gitmeyelim’ dedi. Ancak seçim günü kendisi oylamaya giderek oy kullandı. Bu durumu kınamak için STK’lar olarak bir araya geldik. Çetin Demirci resmen bizi ekti. Biz STK’lar olarak seçime katılmamıza rağmen kendisi seçim salonuna giderek bizi sattı” dedi. 

TAŞTAN: DEMİRCİ, BULUNDUĞU MAKAMIN AĞIRLIĞINI TAŞIYAMAMIŞTIR

Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Burak Taştan ise, Demirci’nin bulunduğu makamın ağırlığı taşıyamadığını söyledi. ATSO başkanı Demirci’nin bulunduğu makamın altında ezildiğini, makamın ağırlığını taşıyamadığını belirten Taştan, “ Demirci bu davranışıyla toplum nezdinde ayağa düşmüştür.

Burada mesele AK Parti meselesi değildir. Biz sandıkların burada açılmamasına tepki gösterip seçime katılmadık. Bu CHP’de MHP’de HDP’de olsa aynı kararı alırdık. Yani burada biz STK’ların aldığı kararın AK Parti’yle alakası yok. Biz uygulamaya karşı çıktık ” diye konuştu.

KAHYA: ÇETO BAŞKAN İSTİFA ETMELİDİR!

“STK’ları toplayan kendisi, oraya giden kendisi “diyen, Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Kâhya ise, “Çetin Demirci’nin bu davranışıyla birliği bozduğuna dikkat çekerek, kendisi hepimize büyük ayıp etmiştir.  Alınan gereği yerine getirilmeli, Başkan Demirci, oy kullandığına dair resimler var. Bu resimler olmazssa biz inanmazdık ancak büyük hata yaptığını anlamalı ve gereğini yapmalıdır. madem karara uymayacaksa niye bizi bu yanlışlarına alet ediyor. İstifa etmesi en doğru ve isabetli bir karar olacaktır ” ifadelerini kullandı.

EVLİYAOĞLU: DEMİRCİ BÜYÜK HATA YAPTI

ATSO Başkanı Çetin Demirci’nin yaptığı davranışla kendilerini son derece üzdüğünü açıklayan Ardahan Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu, “Çetin Başkan bize karşı büyük bir hata yaptı. Bizi derinden üzdü. Yapmaması gerekeni yaparak bizleri yaraladı. Biz 5 sivil toplum kuruluşu olarak aldığımız ortak karara uyduk. Ancak ATSO Başkanı ve yönetimi buna uymadı. Biz sandıkların burada açılmayıp, sonucunu öğrenemeyeceğimiz bir seçime katılmak istemedik. Ama Demirci, bizi yarı yolda bıraktı ve büyük bir yanlışa imza attı” açıklamasında bulundu. 

ARDAFED Ne Diyor?..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Ardahan'ın kendi başına bir vilayet olduğunu, kendi adını taşıyan federasyon ve dernekleri olduğunu ve bunlarla birlikte yurt genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşumu için mücadele verdiğini, bunu gerçekleştimek için Ardahan ve Ardahanlıların o çok istenen birlikteliği sağlaması için KAI, KAISİAD denen oluşumları ret ettiğini belirten Ardahan Dernekler Federasyonun siyasetten ne dediği, nerede olduğunu merak edenler var.
Bunların başında gelen Rodi Baz abimiz geçende beni aramış başta 25 Eylül'de yapılacağı ileri sürülen Kuzey Irak'ta referandum olmak üzere ARDAFED'in ülke ve dünya gündemi ile ilgili ne düşündüğünü soruyordu.
Öncelikle ARDAFED'in birinci hedefinin Rodi Baz'ın da dokunmak istemediği İstanbul'da ki Ardahan Diaspoarasının kendi ellerinin altında tutup, izole ettiği ve kendilerinden başkalarının Ardahan dernekçiliğini yapamayacağını düşünenlerle mücadele ettiğini ve başta resmi olarak olmayan ama birilerinin keyfi doğrultusunda inadına ayakta tutulmak istenen tabela, çanta ve facebook anlayışı ile yapılan dernekçiliğin eyleme dökülmesi için çaba içinde olduğunu kendisine anlattım..
Ve yaklaşan 2019 seçimleri öncesi sosyal hayatta, ticarette ve siyasette güçlü bir Ardahan oluşumu için mücadele verirken dernekçilikte olduğu gibi siyasette de geniş bir diaspora oluşturanlarla adeta başa baş, dişe diş mücadeleye hazırlandığını anlattım.
Tabi bunları yaparken başta Kuzey Irak'ta ki referandum konusu olmak üzere başarıda 81 Vilayet içinde en sonlarda olan Ardahan'da ki eğitiminde içide olduğu eğitim sistemi dahil dünyada ve ülke yaşanan olaylara karşı duyarsız kalmadığında belirttim..
Başta benim günlük yazılarımda ele aldığım gündemi yakından takip eden bir kadroya sahip olan ARDAFED'in yaşanan gelişmelere karşı duyarsız kaldığı yönünde ki eleştirilere katılmadığı gibi güçlü bir Ardahan Birlikteliği için barışın, kardeşliğin, dostluğun pekiştiği, komşuları ile barışık güçlü bir Türkiye için elinde geleni ortaya koymaya hazır olduğunu anlattım..
Ve bunları daha cesurca yapmak, güçlü bir lobi çatısı altında toplanmak için başta kendisine üye olan dernek başka federasyona üye olamaz deyip, derneklerin ARDAFED'e de üye olmasını engeleyen HOÇFED olmak üzere ARDAFED'e inat kurulup, kuruldukarı ile kalan diğer federasyon, derneklerin ARDAFED'in bu çabalarına ayak diretip, adeta bir birileirni yok etmeye çalıştığını anlatırken, Rodi abi ve bu yaşananları uzaktan seyre dalanların da ARDAFED'in bu samimi çalışmalarıan katkı sunmasını istediim..
Çünkü başta Kuzey Irak'ta ki referandum olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü olmaksızın 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonuna başlayan, İl Tarım Müdürü başta olmak üzere bir çok müdürlüğü vekilin vekili ile idare edilen ve en önemlisi başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde KAI ve KAISİAD denen Ardahanlılarla alakalı olmayan kurumlarla mücadele etmek sadece şu an mevcut ARDAFED'in yönetiminin işi olmadığı, 'Ben Ardahanlıyım' diyen herkesin görevi olduğunu dile getirerek, Rodi abi ve diğer toplum liderlerinden katkı sunmalarını beklediğimiz anlattım..
Ve bu hafta sonu Ardahan adını taşıyan derneklere başkanlık edenlerle bir araya gelmeyi ve son günlerde yaşanan gelişmelerin de içinde olduğu geniş çaplı bir toplantı ve bu toplantının ardından kamuoyuna bir açıklama yapmayı hedefleyen ARDAFED'in benim babamın değil, tüm Ardahan'ın olduğunun altını bir kez daha çizdim..
Bu anlattıklarım yeterli gelmez ise lütfen ARDFED'in intenetteki sayfasına bakıp, ARDAFED'in neler yaptığını, ne dediğine bakın derim..

**Erdoğan Barzani'ye Kızmıyor, Küsüyor..

22 Eylül'de yapacağını ileri sürdüğü referandumla 'Kürdistan Kurulsun mu?' diye soracak olan Barzani'nin bu referandumu yapamayacağına inananlardan biri olarak dikkat ettiğim diğer önemli bir nokta da Trump dahil neredeyse kızmadığı kimsenin kalmadığı Başkan Erdoğan'ın fatkedilmeyen tavrıdır..
Bu da milliyetçi tayfası başta olmak üzere herkesin şu günlerde bir hayli yüklendiği Barzani'ye Erdoğan kızmıyor ama küsüyor gibi bir tavrın içinde olmasıdır..
İran üzerinde ki ambargoyu delen ve Cari Milli Açığı bir hayli kapatan (!) Rıza Saraf ve 15 Temmuz'dan sonra el konulan Cemaat'in yeşil dolarların tükenmek üzere olduğu ve yeşil dolarların geldiği tek kapının Barzani Kürdistanın yönetimi olduğu şu günlerde Irak'tan ayrı bir ülkenin temelini atmaya hazırlandığı ileri sürülen Barzani'ye çokta kızmayan ama küsen Erdoğan'da biliyor ki; Birilerinin burada ki asıl hedefinin önce 15 yıldır AKP iktidarını ayakta tutan dolarların önünü kesmektir..
Ama asıl ve en önemli hedefin bölgede ki Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek, Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına iyice çekmek, hatta parçalamaktır..
Bu nedenle benim bu gelişmeler arasında gördüğüm diğer önemli bir konu da Erdoğan'ın, ABD koruması da bir hayli sağlam olan Barzani üzerinden bölgede ki Barzani'nin kontrolünde ki Kürtlerle kavga etmektense zaten yıllardır var olan beraberliğe devam ettirmektir..
Ve bunun içinde yarısı Kürt olan Ardahan'ın CHP'li Milletvekili Öztürk Yılmaz gibi tez canlı davranmayıp, kırıp, dökmeden bu saate kadar dostu olan Barzani'ye nazikçe masajlarını verip, Barzani ile ortak olan bir çok diğer lider gibi ertelenmesini istediği referandum için çokta kızmadığını ama küstüğünü ima ediyor..
Ve bu işte yine karlı çıkacak olan Erdoğan'ın olduğunu da şimdiden söyleyeyim..
Nasıl mı?
Barzani son anda referandumdan vazgeçip, ertelerse sen gör o zaman Erdoğan'ın dünya lideri (!) olduğunu..
Çünkü gelişmeleri ve ertelenmesi muhtemel referandumu 8 sütun manşetlerle kamuoyuna pompalayacak olan Sarraf'ın, Feto'nun artıklarından kalan dolarcıklardan oluşturulan havuz medyasının manşetlerini görür gibiyim..
Ve bu manşetlerden etkilenip 2019 seçimlerinden %51'i %52 yapan benim milliyetçi seçmenimi..

 
 Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 9084 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI