Reklam
Bugun...


Gazeteciler Cemiyetinden Acı Üzerinde Şov Yapanlara Kınama!..
Çıldırlı Balıkçılar 'Vira bismillah' dedi.. Geçtiğimiz aylarda Ardahan'ın Damal ilçesinde meydana gelen ve tüm Ardahan'ı derinden üzen olayı suiistimal edip, bölge halklarını karşı karşıya getirmek isteyenlere tepki koyan Ardahan Gazeteciler Cemiyeti yapılanın acı üzerinde şov yapmaktan öte bir şey olmadığı belirtilerek, bu şovu yapanlar kınandı.

Gazeteciler Cemiyetinden Acı Üzerinde Şov Yapanlara Kınama!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanı olduğu Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Ardahan'ın Damal ilçesinde meydana gelen ve bir ferdini kaybeden ailenin acılarını paylaştıklarını, sabır dilediklerini ancak olayın yaşandığı günden bugüne kadar bazı karanlık güçlerin ve olayı fırsat bilip, üzerinde siyasi şov yapmak isteyenleri yakından takip ettiklerini bu nedenle başta sağ duyulu Damal halkı olmak üzere herkesin sağduyulu olması ve olayın Adaletin vereceği karara bırakılması gerektiği belirtildi.
Damal'a gelerek köy, köy gezenlerin kabuk tutmaya başlayan yarayı deşmekten ve kini, nefreti tetiklemekten öte bir şey olmadığına dikkat çeken Ardahan Gazeteciler Cemiyeti kimsenin bu oyunlara  gelmemesine dikkat çekti..

Çıldırlı Balıkçılar 'Vira bismillah' dedi..

ARDAHAN ile Kars ili sınırlarında yer alan Çıldır Gölü'nde balık avı yasağının kalkmasıyla balıkçılar "Vira bismillah" diyerek ağlarını attı.

Van Gölünden sonra Doğu Anadolu'nun ikinci büyük tatlı su gölü olan Çıldır'da balık avı yasağı kalktı. Kış aylarında yüzeyi buzla kaplı olan gölde, Eskimolar gibi, buzun altından balık avlayan balıkçılar, sezonun başlamasıyla, sandalla açıldıkları göle ilk ağları bıraktı.

Bir gün önce attıkları ağları çeken balıkçılar, bu sene gölün sularının çekilmesi ve istilacı zebra midyenin çoğalması nedeniyle ağlara az sayıda balık takılınca umduklarını bulamadıkların belirtti.

Yöre halkı ve balıkçıların gözdesi sayılan sarı sazan balığı kilogramı 25 liradan, diğer türler ise 10 liradan satılıyor.

Çıldır Gölü'nde 42 yıldır balıkçılık yapan Atanur Dursun, tek geçim kaynağının balıkçılık olduğunu, uzun yıllardır balık avlayıp ailesini geçindirdiğini belirterek şunları söyledi: "Çıldır Gölü, bölgemiz için çok önemli bir göl. Turizm açısından, insanların geçim kaynağı bakımından önemli bir göl. Ben, çocukluğumdan beri bu işi yapıyorum. 42 yıldır balıkçılık yapıyorum. Eskiden daha iyi balık vardı, göl daha temizdi. Şimdi balık verimi düştü, balıkta azalma var. Erken kalkıyoruz, hazırlıklarımızı yapıyoruz daha sonra tekneyle göle açılıyoruz. Bir gün önce attığımız ağları çekip balık avlıyoruz. Avladığımız balıkları çarşıda pazarda satıyoruz. Sarı balığı 25 liradan, diğer türleri 10 liradan satıyoruz. Çok zor şartlar altında balık avlıyoruz. Balıktan kazandığımız paradan evimizi geçindiriyoruz. Biraz zorlanıyoruz ama inşallah ilerisi iyi olur diye ümidimiz var." dedi.

Fakir Yılmaz Çekildi, Çerkez Geldi...
arşiv haber 12/09/2021 tarihli haber/yorum
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz 6 yıldan fazladır başkanlığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığında çekildi. Yeni ekibin görev alması gerektiğini belirtip, adaylıktan çekilen Gazeteci Fakir Yılmaz'ın 6 yıldır birçok başarıya imza atığı ARDAFED bu dönemde Orhan Çerkez ve ekibine teslim edildi.

ARDAFED BAŞKAN ADAYI FAKİR YILMAZ
HEDEF TV'NİN KONUĞU.., 
arşiv haber 12/09/2021 tarihli haber
35 Yıla yaklaşan gazetecilik mesleğinin yanı sıra Ardahan Gazeteciler Cemiyeti, Ardahan Dernekler Federasyonu ve Serhat Spor Başkanlığı gibi görevler alarak , stk'larda da görev alan Gazeteci/Televizyon Programcısı Fakir Yılmaz, bugün saat: 10.00'da https://www.hedeftv.com.tr Hedef TV'nin konuğu olacak.

Ardahanlı yol çalışmasının kurbanı oldu!
Kocaeli'ne bağlı ve birçok Ardahanlının da yaşadığı Darıca İlçesinin Sokullu Caddesi üzerinde yapılan yol çalışmasında, rögar boşluğuna takılıp, kaza yapan 17 yaşındaki Ardahanlı Muhammet Talha Karabacak hayatını kaybetti.
Alınan bilgilere göre Darıca’da Sokullu Caddesi üzerinde yapılan yol çalışmasında, rögar boşluğuna takılıp, kaza yapan Ardahanlı olduğu öğrenilen 17 yaşındaki Muhammet Talha Karabacak hayatını kaybetti.

HABERİMİZ ARDINDAN BULUNDU!
30 BİN LİRAYI TÜKETİNCE.. Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşayan ve liseyi açıktan okuyan 16 yaşındaki Ardahanlı Tuana Kılıç bulundu.
Alınan bilgilere göre 1 Eylül Çarşamba günü sabah saat 10.00 sularında çıktığı evine bir daha geri dönmeyen ve bir haftadan bu yana her yerde aranan Tuana, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu Antalya’da bulundu.
Darıca İlçesinde yaşayan Ardahan merkeze bağlı Kuşuçmaz (Hoppal) köylü Kılıç ailesinin 16 yaşındaki kızları Tuana Kılıç, 1 Eylül günü sabah saatlerinde üzerine siyah diz altı kapüşonlu bir yağmurluk aldı. Ardından parmak arası terlik ve siyah çantası ile dışarı çıkmış ve bir daha dönmemişti.
Geç saatlerde kadar eve dönmeyen Tuana'nın ailesi hemen durumu polise bildirmiş, ardından basın kuruluşlarından fotoğrafı yayınlanması ardından görenlerin aileye veya emniyet güçlerine haber vermeleri istenmişti. 
Bir haftadan bu yana her yerde aranan ve geçtiğimiz günlerde haberi sitemizde yaınlanan Tuana'dan akşam saatlerinde iyi haber geldi. 
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucu Tuana'nın Antalya'da bulunduğu ve tamamlanan işlemleri sonrası ailesine teslim edileceği öğrenildi.

ARDAHANLI GENÇ KIZ 30 BİN TL. İLE
KAYIPLARA KARIŞTI!. 
arşiv haber 06/09/2021 tarihli haber/yorum
8 gün önce evden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Ardahanlı olduğu ve ailesinin Kocaeli Darıca'da oturduğu öğrenilen 16 yaşındaki Tuana Kılıç hala bulunamadı. Alınan bilgilere göre bulunması için hala aramalar sürdüğü öğrenilen Tuana'yı görenlerin en yakın polis merkezine bildirmeleri istenmekte.
GÖLELİ DAĞCI BİR REKOR DAHA KIRDI!..
Rusya ya giderek Avrupa'nın ve Kafkasların en yüksek Dağı Elbruz Dağına (5642 mt) Tırmanışı başarı ile tamamlayan Ardahan Göleli Dağcı Alpay Korkmaz zirvede yaptığı açıklamasında 'Bu tırmanışı babama adadım, mekânı cennet olsun.' dedi.
12 Türk ve Rus Dağcı ekibi tırmanışa başlayıp, 4 kişi ile Elbrus Zirvesine ulaşan Korkmaz daha öncede 5 Bin 137 mt. Yükseklikte bulunan Ağrı Dağıden sonra kendi rekorunu kırarak bu kez 5 Bin 642 mt. Zirveye çıkan Ardahan dağcı oldu.
Bundan sonraki tırmanışı Kırgızistan Peak Lenin 7 bİn 128 mt. Dağı olacağını belirten Alpay Korkmaz Ardahan Göleli.

FAKİR YILMAZ: BAŞIMIN ÜZERİNDE
TAŞIDIM, TAŞIMA DA DEVAM EDECEĞİM...
arşiv haber 02/09/2020 tarihli haberler
GAZETECİ ARDAFED'E YENİDEN ADAY...Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz başarılı bir dönem yaşattığı Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED'in başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Pazar günü TEMPO TV'de yeni konukları ile ekranlarda olacağını belirten, Dernek Başkanları ve delegelerle görüşmeye devam eden ve oluşturulacak birliktelikle yeni bir kadro ile yaptıklarına yapacaklarını eklemek istediğini belirten ARDAFED Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz birilerinin ısmarlama adaylarının hiç bir vaat ve sözlerini yapmadan, Ardahan adını gölgeleyen KAI'lerle oturdukları yerde 'beni seçin, oyları cebime koyun' diyerek aday oldukları ve seçildikleri takdirde Ardahanlılar kucaklayacaklarını okudukları şu günlerde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Yılmaz 12 Eylül'de Şişli'de bulunan Şişli Nazım Hikmet Kültür merkezinde yapılacak kongrede yeniden aday olduğunu ve başında taşıdığı Ardahanlıları  yine baş tacı edip başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde gündeme taşıyıp, güçlü bir birliktelik sağlayacaklarını belirterek yeniden aday olduğunu ve tüm Ardahanlardan destek beklediğini söyledi.

SAFFET KAYA AİLESİ DOĞARKEN 7 SÜLALE ŞANSLI AİLE !.

Ankara'da 20. ve 21. Dönem Milletvekili Mustafa Bayram'ın torunu Emin Bayram ve 'Ardahan İl OLsun' diyerek büyük mücadelenin verildiği zamanlarda ortada olmazken, Ardahan'ın bir anda vilayet olması ile sahneye çıkıp, 3 dönem Ardahan Milletvekiliğini yapan ve her seçimde bakan olacağını söyleyip, bir türlü olamayan Saffet Kaya'nın kızı Merve Kaya'nın nikah töreninde, çifte 2 milyon lira nakit paranın yanı sıra 4 kilo altın takıldı.

Sarı Öküz, Sahte Aslanlar, Asıl Çakallar!

12 Eylül Cuntasının  yıl dönümünde yapılacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu kongresinin neden bugüne getirildiğini düşünürken bugünkü yazımı hep anlatılan ama bir türlü ders alınmayan bir meseleyle gündemle de süsleyip, bir de ben anlatmak istedim.

Anlatmadan önce ARDAFED Kongresi öncesi ve sonrası yaşanacaklar sanki aşağıdakileri  anlatıyor, gösteriyor gibi görünse de Sarı öküzün Aslan'la değil, aslında çakallara karşı bir kez daha direndiğini de görmenizi istiyorum.
Ve asıl Aslanın kim olduğunu ve Öküzün en değerli yerinin ne kadar büyük olduğu ve kimi, kimleri tartacağını görmek için az bir zaman kaldı, hem de darbenin bir kez daha hatırlanacağı bir günde derim...
Çünkü bu kongre öncesi hedefin ve sıranın sadece sarı öküz de değil, asıl sıranın anlamaz öküzlere geldiğini görüyor ve başta dernek başkanları ve delegeleri olmak üzere toplum olarak gerek bu ülkede gerekse ARDAFED Kongresi öncesi yaşananları sarı öküz hikayesine benzetiyorum.
Şimdi her öküze pardon, tek tek sarı öküzü teslim edenlere yani her kes için geçerli olan meseleye gelelim...
Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. 
Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.
Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
 
"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."
 Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.
 
"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"
 Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.
 
"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"
 Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.


Evet ey Sayın Sarı, Boz öküzler ve Aslan görünümlü Çakallar!..
Eylül de gel parçasına can veren sözlerini sesli olmazsa da yazılı olarak burada sunarak diyorum ki; Yeter ki sen Eylül'de, 12'sinde yapılacak olan ARDAFED kongresine gellll..
Eylü'de gel ...Tatil geldiği zaman, Ağlarım ben inan.. Gidiyorsun işte Arkana bakmadan.. Nasıl geçer bu yaz, Ne olur bana yaz? Sen, sen, sen Sen bir ömre bedel.. Yok, yok, yok Gitme, gitme gel... Eylül'de gel Eylül'de gel Eylül'de gel.. Okul yolu sensiz, Ölüm kadar sessiz.. Geçtim o yoldan dün, İçim doldu hüzün.. Yapraklar solarken, Adını anarken.. Bekletme ne olur, Gelmek zamanı gel.. Yok, yok, yok.. Gitme, gitme gel Eylül'de gel.. Eylül'de gel, Eylül'de gel, Eylül'de gel.. Eylül'de okul yoluna Konuşmadan yürüyelim.. Gireyim koluna, Görenler dönmüş, Hem de mutlu diyecekler.. Ağaçlar sevinçten başımıza Konfet gibi yaprak dökülecekler Yaprak dökecekler Yaprak dökecekler...
Yeter ki sen gel, Eylül'de, 12'sinde ARDAFED kongresine gel..

arşiv haber 27/05/2015 tarihi haber

Kayıp Ardahan’dan Başlıyor! 

Atalay Memurlarla, Kaya Halkla..

Atalay memurlara kaldı..

Yaklaşan seçimler öncesi hangi parti, hangi adayın önde olduğu yönünde ki araştırmalarda iktidar partisinin tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da da kan kaybı yaşadığı görülüyor.

Gerek Orhan Atalay’ın 4 boyunca seçmenle beklenen diyaloğu kuramaması, gerek ise iktidar ve cumhurbaşkanın kamuoyunu olumsuz yönde ki çıkışları nedeniyle kan kaybı yaşadığı dikkat çeken iktidarın başta Göle’de olmak üzere Ardahan genelinde beklediği oyu alamayacağı, sağ oyların Saffet Kaya’ya, sol oyların ise HDP’ye kaydığı dikkat çekiyor.

**Durum 1-1 Ama Kim?

70 Binin üzerinde oyu bulunan Ardahan’da seçim yarışı adeta nefes nefese devam ediyor.
Son 10 güne giren partiler ve adaylarının olağanüstü bir tempo ile çalışmaya devam ettikleri görülen Ardahan’da yapılan araştırmalarda iktidar partisi AK Parti, muhalefet partileri CHP ve HDP’nin başa baş, dişle diş bir yarış içinde oldukları görülürken, bu üç parti ve adaylarını tek başına zorlayan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya’nın da iddiasına devam ediyor.
AK Parti, CHP, HDP ve Saffet Kaya’nın baş başa, dişe diş sürdürdüğü yarışı terk etmeyen MHP’nin de çıkışa geçtiği görülen Ardahan’da yarışın şimdilik 1-1 olduğu, ama bunların kimler olduğu daha netleşmemiş gibi görülüyor.
İktidar partisi AK Parti’nin ülke genelinde ki kan kaybının Ardahan’da da açık gözle görüldüğü şu günlerde CHP’nin merkezde bir hayli zayıf, HDP’nin ise son 10 güne girilmesine karşı Ardahan’da birinci parti olarak gösterildiği dikkat çekerken, Ardahan’da ki seçim kanısının, ‘Bir HDP, Bir de Saffet Kaya’ olması dikkat çekerken, bu kanının iki aydır aynı yerde durması Ardahan’da ki tahminleri de alt üst etmiş durumda.
Başta Göle ve Posof’un alacağı tavrın seçimlerin gidişatını etkileyecek olan birinci faktör olduğu da belirtilenlerin başında gelmekte.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3707 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI