Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Gazeteci Yeniden Yaşam TV Ekranlarında..
Başak Gazyrimenkul tarafından desteklenen ‘Hayat’a Dair’ adlı program yeniden başlıyor..

Gazeteci Yeniden Yaşam TV Ekranlarında..

Gazeteci Fakri Yılmaz’ın hazırlaryı sunduğu ve Yaşam TV’de her hafta canlı olarak yayınlanan ‘Hayat’a Dair’ adlı program yeniden başlıyor.

Ekim ayının ilk haftasında başlayacak olan programın ilk konusu Başak Gayrmenkul’un Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Anginşan olacak.

Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu ‘Hayat’a Dair’ programının Ekim ayının ilk haftasında başlayacak olan programının konukları, İş adamı, Gazeteci ve Sanatçılar olacak.

Gazetecilik mesleğinin yanı sıra Ardahan Gazeteciler Cemiyeti ve ARDA/FED gibi önemli stk’ların yöneticiliğini yapan ve iki yıla yakındır tv programları da yapan Kuzey Doğu Aanadolu Gazetesi Yazıişleri Müdürü/Gazeteci Fakir Yılmaz’ın bu hafta ki konukları Ardahanlı hemşehrimiz, İşadamı Nihat Anginşan ve sanatçılar konuk olacaklar.
Seymen TV’den sonra Yaşam TV’de her pazartesi günleri ‘Hayat’a Dair’ adlı siyaset, şiir, türkü katkılı program yapan Gazeteci bu sezonda konukları ile yine ülkede yaşanan gelişmeleri değerlendirip, yöre sanatçıları ile bölgeye has güzel bir program sunmaya hazırlandığını, her pazartesi günleri saat 17.30 ila 19.30 arasında Yaşam TV aracılığıyla yayınlanan programa herkes davet ettiğini belirtti.

Gazeteci’nin Konuğu Tuncer Dağ İdi..

*29/08/2015 Tarihli Haber

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu ‘Fakir Yılmaz İle İş Dünyası’ adlı programın bu haftaki konuğu Ardahan kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim, Mai Müşavir Tuncer Dağ'dı..

Aynı zaman da Mali Müşavir olan Tuncer Dağ usta gazeteci Fakir Yılmaz’ın konuğu olacak
Seymen TV’de her cumartesi günleri saat 20.00’da yayınlanan ve bir saat süren ‘Fakir Yılmaz İle İş Dünyası’ adlı programa katılan Ardahan/Göleli hemşehrimiz Tuncer Dağ ülke ve bölge ekonmisinin yanı sıra hakkında kitap yazdığı derneklerle ilgili de bilgiler paylaştı.
Uzun yıllar İstanbul Esenyurt’ta bulunan  Ardahan Kültür Evi başkanılığı yapan ve adı Ardahan Federasyonu başkanlığı için de geçen Tuncer Dağ’ın katıldığu programda Dağ'ın Ardahan Federasyonuna başkan adayı olup, olmayacağınada cevap aranıd.
Tuncer Dağ, stk'lrın önemli birer kurum olduğunun farkına arılması gerektiğine dikkat çekerken, bunun en açık örenği aktif olarak çalışan derneklerin bulunduğu İstanbul'un ilçelerinde siyasette de güçlü olduğuna dikkat çekti.

Ardahan Federasyonuna Başkan Adayı olduğu yönünde bir açıklamada bulunmadığını, ancak böyle bir göreve davet edilmesi halinde hazır olduğunu belirttiğini açıklayan Tuncer Dağ İstanbul başta olmak üzere diğer batı kentlerinde ki Ardahan Derneklerinin güçlü birer çatı altında bir araya gelmesi halinde bunun siyasete olduğu gibi orada ki hemşehrilerimizin ticaretine de büyük katkısı olacağına inandığınıda belirtti.

ARDAFED Ne Diyor?..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Ardahan'ın kendi başına bir vilayet olduğunu, kendi adını taşıyan federasyon ve dernekleri olduğunu ve bunlarla birlikte yurt genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşumu için mücadele verdiğini, bunu gerçekleştimek için Ardahan ve Ardahanlıların o çok istenen birlikteliği sağlaması için KAI, KAISİAD denen oluşumları ret ettiğini belirten Ardahan Dernekler Federasyonun siyasetten ne dediği, nerede olduğunu merak edenler var.
Bunların başında gelen Rodi Baz abimiz geçende beni aramış başta 25 Eylül'de yapılacağı ileri sürülen Kuzey Irak'ta referandum olmak üzere ARDAFED'in ülke ve dünya gündemi ile ilgili ne düşündüğünü soruyordu.
Öncelikle ARDAFED'in birinci hedefinin Rodi Baz'ın da dokunmak istemediği İstanbul'da ki Ardahan Diaspoarasının kendi ellerinin altında tutup, izole ettiği ve kendilerinden başkalarının Ardahan dernekçiliğini yapamayacağını düşünenlerle mücadele ettiğini ve başta resmi olarak olmayan ama birilerinin keyfi doğrultusunda inadına ayakta tutulmak istenen tabela, çanta ve facebook anlayışı ile yapılan dernekçiliğin eyleme dökülmesi için çaba içinde olduğunu kendisine anlattım..
Ve yaklaşan 2019 seçimleri öncesi sosyal hayatta, ticarette ve siyasette güçlü bir Ardahan oluşumu için mücadele verirken dernekçilikte olduğu gibi siyasette de geniş bir diaspora oluşturanlarla adeta başa baş, dişe diş mücadeleye hazırlandığını anlattım.
Tabi bunları yaparken başta Kuzey Irak'ta ki referandum konusu olmak üzere başarıda 81 Vilayet içinde en sonlarda olan Ardahan'da ki eğitiminde içide olduğu eğitim sistemi dahil dünyada ve ülke yaşanan olaylara karşı duyarsız kalmadığında belirttim..
Başta benim günlük yazılarımda ele aldığım gündemi yakından takip eden bir kadroya sahip olan ARDAFED'in yaşanan gelişmelere karşı duyarsız kaldığı yönünde ki eleştirilere katılmadığı gibi güçlü bir Ardahan Birlikteliği için barışın, kardeşliğin, dostluğun pekiştiği, komşuları ile barışık güçlü bir Türkiye için elinde geleni ortaya koymaya hazır olduğunu anlattım..
Ve bunları daha cesurca yapmak, güçlü bir lobi çatısı altında toplanmak için başta kendisine üye olan dernek başka federasyona üye olamaz deyip, derneklerin ARDAFED'e de üye olmasını engeleyen HOÇFED olmak üzere ARDAFED'e inat kurulup, kuruldukarı ile kalan diğer federasyon, derneklerin ARDAFED'in bu çabalarına ayak diretip, adeta bir birileirni yok etmeye çalıştığını anlatırken, Rodi abi ve bu yaşananları uzaktan seyre dalanların da ARDAFED'in bu samimi çalışmalarıan katkı sunmasını istediim..
Çünkü başta Kuzey Irak'ta ki referandum olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü olmaksızın 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonuna başlayan, İl Tarım Müdürü başta olmak üzere bir çok müdürlüğü vekilin vekili ile idare edilen ve en önemlisi başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde KAI ve KAISİAD denen Ardahanlılarla alakalı olmayan kurumlarla mücadele etmek sadece şu an mevcut ARDAFED'in yönetiminin işi olmadığı, 'Ben Ardahanlıyım' diyen herkesin görevi olduğunu dile getirerek, Rodi abi ve diğer toplum liderlerinden katkı sunmalarını beklediğimiz anlattım..
Ve bu hafta sonu Ardahan adını taşıyan derneklere başkanlık edenlerle bir araya gelmeyi ve son günlerde yaşanan gelişmelerin de içinde olduğu geniş çaplı bir toplantı ve bu toplantının ardından kamuoyuna bir açıklama yapmayı hedefleyen ARDAFED'in benim babamın değil, tüm Ardahan'ın olduğunun altını bir kez daha çizdim..
Bu anlattıklarım yeterli gelmez ise lütfen ARDFED'in intenetteki sayfasına bakıp, ARDAFED'in neler yaptığını, ne dediğine bakın derim..

**Erdoğan Barzani'ye Kızmıyor, Küsüyor..

22 Eylül'de yapacağını ileri sürdüğü referandumla 'Kürdistan Kurulsun mu?' diye soracak olan Barzani'nin bu referandumu yapamayacağına inananlardan biri olarak dikkat ettiğim diğer önemli bir nokta da Trump dahil neredeyse kızmadığı kimsenin kalmadığı Başkan Erdoğan'ın fatkedilmeyen tavrıdır..
Bu da milliyetçi tayfası başta olmak üzere herkesin şu günlerde bir hayli yüklendiği Barzani'ye Erdoğan kızmıyor ama küsüyor gibi bir tavrın içinde olmasıdır..
İran üzerinde ki ambargoyu delen ve Cari Milli Açığı bir hayli kapatan (!) Rıza Saraf ve 15 Temmuz'dan sonra el konulan Cemaat'in yeşil dolarların tükenmek üzere olduğu ve yeşil dolarların geldiği tek kapının Barzani Kürdistanın yönetimi olduğu şu günlerde Irak'tan ayrı bir ülkenin temelini atmaya hazırlandığı ileri sürülen Barzani'ye çokta kızmayan ama küsen Erdoğan'da biliyor ki; Birilerinin burada ki asıl hedefinin önce 15 yıldır AKP iktidarını ayakta tutan dolarların önünü kesmektir..
Ama asıl ve en önemli hedefin bölgede ki Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek, Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına iyice çekmek, hatta parçalamaktır..
Bu nedenle benim bu gelişmeler arasında gördüğüm diğer önemli bir konu da Erdoğan'ın, ABD koruması da bir hayli sağlam olan Barzani üzerinden bölgede ki Barzani'nin kontrolünde ki Kürtlerle kavga etmektense zaten yıllardır var olan beraberliğe devam ettirmektir..
Ve bunun içinde yarısı Kürt olan Ardahan'ın CHP'li Milletvekili Öztürk Yılmaz gibi tez canlı davranmayıp, kırıp, dökmeden bu saate kadar dostu olan Barzani'ye nazikçe masajlarını verip, Barzani ile ortak olan bir çok diğer lider gibi ertelenmesini istediği referandum için çokta kızmadığını ama küstüğünü ima ediyor..
Ve bu işte yine karlı çıkacak olan Erdoğan'ın olduğunu da şimdiden söyleyeyim..
Nasıl mı?
Barzani son anda referandumdan vazgeçip, ertelerse sen gör o zaman Erdoğan'ın dünya lideri (!) olduğunu..
Çünkü gelişmeleri ve ertelenmesi muhtemel referandumu 8 sütun manşetlerle kamuoyuna pompalayacak olan Sarraf'ın, Feto'nun artıklarından kalan dolarcıklardan oluşturulan havuz medyasının manşetlerini görür gibiyim..
Ve bu manşetlerden etkilenip 2019 seçimlerinden %51'i %52 yapan benim milliyetçi seçmenimi..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4564 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI