Reklam
Bugun...


Gazeteci Özlem Sordu, Prof. Şirin Cevapladı..
Ardahan/Göle/Türkeşen köylü Prof. Dr. Selçuk Şirin İstanbul'da düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluştu.

Gazeteci Özlem Sordu, Prof. Şirin Cevapladı..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günlweri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günleri saat:17.15-19.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ardahan/Göle/Türkeşen köylü Prof. Dr. Selçuk Şirin İstanbul'da düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluştu.

Aynı zamanda Ardahan Üniversitesi Vakfı Başkan Yardımcısı olan Çıldırlı Avukat Serkan Kaya'nın kurucu başkanlığını yaptığı İstanbul KAIDER'in organize ettiği imza gününde İstanbul/Pendik'te bulunan Atatürk Kültür Merkezinde okurları ile buluşan Profesör Selçuk R. Şirin'in programına katılan gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz gençlere yönelik olumlu, moral ve destek veren bakışları ile tanınan Şirin'e sorular sordu.

İstanbul'dan sonra Kars D&R mağazasında Karslı okurlarıyla da buluşacak olan Prof. Selçuk R. Şirin geçtiğimiz Cumartesi günü saat 13.00‘te Karslı çocuklar ve gençlerle D&R’da buluştu.

Eğitimci yazar Selçuk Şirin, “Selçuk Şirin Okul Öncesi Eğitim Seti”, “Yetişin Çocuklar” ve “Yetişin Gençler” kitaplarını D&R Kars Merkez mağazasında çocuklar ve gençler için imzaladı.

3 Temmuz Cumartesi günü düzenlenen etkinlik saat 13.00’te başlayarak ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşti.

Normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte imza günlerini tekrar mağazalarına taşıyan D&R, Prof. Dr. Selçuk Şirin’i çocuklar ve gençlerle buluşturuyor. Selçuk Şirin Okul Öncesi Eğitim Seti hakkında Prof. Dr. Selçuk Şirin ve Derya Şirin tarafından hazırlanan ve beş kitaptan oluşan Selçuk Şirin Okul Öncesi Eğitim Setindeki her kitap, ilköğretime hazırlık için önerilen farklı beceri alanlarını temel alıyor ve çocukların bu becerileri “yaparak öğrenme”lerini hedefleyen uygulamalar içeriyor.

3-5 yaş arası çocukların okul olgunluğunu destekleyen kitapların her birinde farklı kazanımlar hedefleniyor. Her biri farklı bilişsel ve fiziksel süreçlere dayalı aktiviteler içeren seri, küçük ve büyük kas gelişimini desteklerken, hem görsel algı hem de problem çözme becerilerini geliştirici formatta hazırlandı.

Bu sayede çocukların henüz okula başlamadan zihinsel, bilişsel ve fiziksel gelişimini desteklemeyi ve geliştirmeyi amaçlayan seride şu kitaplar bulunuyor: 1.Kitap: Oynadıklarım Oyun, Deney, Sudoku, Boyama, Mantık, Kodlama 2. Kitap: Yaptıklarım Oyun, Deney, Müzik, Boyama, Mantık, Bilim 3. Kitap: Çözdüklerim Şekiller, Renkler, Mekanlar, Zeminler, Zıtlıklar, Yönler, Ölçekler, Sayılar, Büyük, Küçük 4. Kitap: Araştırdıklarım Bilim, Deney, Tasarım, İcat Yapma, Çizim, Doğa 5. Kitap: Anladıklarım Ses Farkındalığı, Öykü, Oyun, Mantık, Değerler, Bilmece, Sesler Oyunu Yetişin Çocuklar hakkında Prof. Dr. Selçuk Şirin’in kaleme aldığı Yetişin Çocuklar, 0-18 yaş arası çocuk yetiştiren anne babalara ve eğitimcilere bilimsel bir çerçeveyle somut öneriler sunuyor.

Yetişin Çocuklar, bebeklikten ergenliğe bir çocuk yetiştirme kılavuzu… Her çocuğun mizacının farklı olduğunu, yaşanılan kültüre, sosyal çevreye, zamana göre doğruların değiştiğini vurgulayan Şirin, çocuk yetiştirirken bir reçete arayışından vazgeçmeyi öneriyor. Yetişin Gençler hakkında Prof. Dr. Selçuk Şirin’in yirmi yıllık bilimsel çalışmalarını hayatın pratiğiyle harmanlayarak kaleme aldığı Yetişin Gençler, fiziksel, zihinsel ve sosyal-duygusal bakımdan büyük değişimlerin yaşandığı bir dönem olan ergenlikte gençleri anlamak, onlara destek olmak için bir rehber.

Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da ziyaret edip, aldığı kitabını imzallarttığı Prof. Dr. Selçuk Şirin’in çok sevilen bir önceki kitabı Yetişin Çocuklar’ın devamı niteliğindeki bu kitabı da konuyla ilgili herkes için bir başucu kitabı niteliğinde.

Prof. Dr. Selçuk Şirin, Yetişin Gençler’de gençlerin ergenlik döneminin başından yetişkinliğe adım atmasına kadar geçirdikleri fiziksel, duygusal ve sosyal serüveni hem gençlerin hem de yetişkinlerin bakış açısıyla ele alıyor ve bu döneminin zorluklarını aşmak için çözüm önerileri sunuyor.

Bilimsel araştırmaların, kuramsal bilgilerin yer aldığı kitapta, Selçuk Şirin aynı zamanda kendi gençlik yıllarından kesitleri ve ebeveynlik tecrübelerini de paylaşıyor.

Baran'a Uzan, Evim'e Kastelli demiştim..

Evet, ülke içinde, yani biz gazeteciler ya da muhalefet değil, okyanus ötesinden tsunamiden önce gelen dalgalarla, yani bilinen ama gizli tutulup, zamanı geldiğinde kullanılan bilgi sızdırmalarla sarsılmaya devam eden gündemin yeni balonu evim, evim diye başlayan ve mantar gibi çoğalan, benim “PANDEMİ YENİ MAFYA VE KASTELLİ Mİ?”başlığı ile bir yıl öncesi ele aldığım ve yeni kasetelliler dediğim olay, bugün havuzda olduğu söylenen ama yazmak zorunda kalan Hürriyet Gazetesinin haberi ile görüyoruz.

Toplumun büyük kesiminin her geçen gün dozunu biraz daha arttırarak alenen, açıkça tepkisini ortaya koyduğu ama hala “Ya oyumu kime vereyim?” diyerek mevcut iktidardan memnun olmadığı halde oy vereceği oluşumu arayıp, beklediği bir süreçte “sonu bilinen, yazılan, anlatılan ama anlaşılamayan” ilginçlikler yaşanmaya devam ediyor.
Ve “21 'evim” tasfiye oldu! İşte kapatılan şirketler...”başlığı ile Hürriyet Gazetesinde verilen haberi bir yıl sonra, bugün okuyunca benim 20/11/2020 tarihinde ele aldığım ''PANDEMİ YENİ MAFYA VE KASTELLİ Mİ?” yazımı hatırlayıp, Google amca aracılığı ile arşivde hemen buluyorum.
Gerçi artık dönenleri toplayıp, yeniden sattığını anlattığı sözde vakıf gecesinde onu alkışlayanlara yönelik yazdığım o yazıya benzer yine 1 yıl önce ele alıp dikkat çekmek istediğim yeni Kastelli vakalarının yaşanabileceğini anlatmaya çalışırken de, Korkmaz’ın Uzan, Evim Evimi ise anlatmaya, ima etmeye çalışmış çabalamıştım ve yazıp arşivime eklemiştim..
“Keşke haklı çıkmasaydım” dediğim onca olayın öncesinde anlattıklarımızı anlamayıp, ucuz yola başvurup ya bir kulp takıp, haydi oradan diyenler yada alçaklaşacak kadar adileşip reklam alamamıştır terörist diye yazmıştır diyenler oldukça, ne sizin, üne de benim sakallarımız bile yetmez, dün söylenip bugün yaşanan onca Uzan’lar ve Kastelliler…

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

arşiv haber 06/04/2015 tarihli haberler

Vali Deniz Durmuyor, Ardahanlıların olduğu her yere koşuyor..

Vali Ahmet Deniz, merkeze bağlı Sulakyurt köyü ilk ve ortaokulunu ziyaret etti.

Okul ve okul çevresinde incelemelerde bulunan Vali Deniz, daha sonra öğretmenlerle toplantı yaptı. Toplantının ardından dersliklere giren Vali Deniz, öğrencilerle sohbet etti, çeşitli hediyeler dağıttı. Vali Deniz, köy içerisinde karşılaştığı vatandaşlarla da görüşerek, sorun ve taleplerini dinledi.

**“KENT GÜVENLİK DANIŞMA KURULU” TOPLANTISI YAPILDI

Vali Ahmet Deniz başkanlığında, İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Merkezi tarafından “Kent güvenlik danışma kurulu” toplantısı yapıldı.

Toplantıda, karayollarında yapılması gerekli olan sinyalizasyon, trafik uyarı levhaları, yol bakım onarımı, yol işaretlemeleri, bariyer, alt geçit, yol aydınlatması, dolmuşların ve ticari taksilerin denetimi gibi çeşitli gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Deniz, “Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak bizlerin görevidir. Bu anlamda ilgili birimlerimizle birlikte, güvenlik noktasında şehrimizde eksikliği tespit edilen konularla ilgili çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yapacağız” dedi.
 

***“Ulusal Orman Haftası ve Ağaç Bayramı” 
Vali Deniz’in mesajı;

“Ekolojik dengenin sağlanmasında büyük öneme sahip olan ormanlarımız, dünyanın olduğu gibi ülkemizin de en önemli varlıklarındandır.

Yeryüzü sularının hızını keserek toprakta meydana gelen erozyonu önleyen, sel felaketlerinin önüne geçen, yer altı su kaynaklarımızı besleyen, yaban hayatına kucak açan ve doğal dengeyi sağlayan orman varlıklarımızın korunması ülkemizin geleceği açısından büyük gereklilik arz etmektedir.

Son yıllarda ülkemizde orman bilincinin yaygınlaşması ve ormanlarımızın korunması anlamında çok güzel gelişmeler yaşanmaktadır. Gelecek nesillerimize yeşil bir memleket bırakmak için bugünden orman alanları oluşturmak ve ormanlarımızı korumak hepimizin ortak görevidir.  Bu bilinçle ilimiz Ardahan’da başlattığımız, “Her köye bir orman” adlı kampanya ile var olan orman alanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak için çabalarımız devam etmektedir.

Bu duygularla, her vatandaşımızın en az bir fidanı toprakla buluşturmasını temenni ediyor, bütün vatandaşlarımızın ‘Orman Haftası ve Ağaç Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

***VALİ DENİZ, AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONUNUN DÜZENLEDİĞİ PROGRAMA KATILDI 

 


Vali Ahmet Deniz, Ardahan’da ilk kez kurulan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  (ASKS)’nun düzenlediği programa katıldı.

Ardahan’da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu kuruldu. Federasyonun kuruluşu sebebiyle Ardahan Öğretmen Evi’nde Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, Emniyet Müdürü Selami Hüner, amatör spor kulüpleri yöneticileri ve sporcuların katılımıyla yemekli program düzenlendi.

Programda konuşan Vali Deniz, “Bir yerde spor olacaksa, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun olmaması büyük eksikliktir. Ardahan’a ilk geldiğimizde bunun eksikliği konusunda spor kulüplerimizle görüşmüştük. Görüşmelerimiz neticesinde arkadaşlarımız bu işe başladı ve federasyonu kurdular. Bundan sonra spor kulüplerimizin birçok aktivitesini federasyon takip edecek. Bu bir gönül işidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Serhat Ardahanspor şampiyonluk yarışında hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta oynayacakları maçı da kazanacaklarına olan inancımız tamdır” dedi.

Belediye Başkanı Faruk Köksoy da “Federasyonun kurulması ilimiz adına önemli bir kazanımdır. Hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra Ardahan’da spor faaliyetleri artık daha profesyonel yapılacaktır. Bunda emeği geçen Sayın Valimiz Ahmet Deniz’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Serhat Ardahanspor takımımız da son maçlarında başarılı sonuçlar alarak şampiyonluk sevincini bizlere yaşatacaktır. Buna inanıyorum” diye konuştu.

Amatör Spor Kulüpleri federasyonu Başkanı Özgür Hamza Küçük ise, “Kurduğumuz federasyon ile bütün spor dallarında organizasyonlar gerçekleştirmeyi ve şehrimizde çocuklarımızın, gençlerimizin spora yönlendirilmelerini sağlayarak, Ardahan’ı sporla özdeş bir şehir haline getirmeyi amaçlamaktayız. Federasyonumuzun kurulmasında bize güç veren başta Sayın Valimiz Ahmet Deniz ve Belediye Başkanımız Faruk Köksoy olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

**POLİSLERİ KABUL ETTİ..

 

Vali Ahmet Deniz, Türk Polis Teşkilatı'nın 170'nci yıldönümü ve Polis haftası dolayısıyla, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ve emniyet mensuplarını makamında kabul etti.

Vali Deniz, “Polis teşkilatımız, milletimizin huzur ve güveni için gece gündüz demeden görev yapmaktadır. Polis teşkilatımızın varlığı, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşamasının teminatıdır. Türk polisi kurulduğu günden bu yana her zaman vatandaşının yanında olmuş ve özverili çalışmaları ile toplumun güvenini kazanmıştır. Böylesine kutsal bir görevi ifa eden polis teşkilatımızın bütün personelini yürekten kutluyor, aileleriyle, sevdikleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini diliyorum. Görevini icra ederken şehit olan polislerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ise, 170 yıl önce kurulan Polis Teşkilatı’nın, her geçen yıl kendisini geliştirdiğini ifade ederek, Polis Haftası’nda yapılacak olan etkinlikler hakkında Vali Deniz’e bilgi verdi.

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Cumartesi Günlweri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:17.15-19.15'te TEMPO TV'de 

Her Cumartesi günleri saat:17.15-19.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5082 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI