Reklam
Bugun...


GARTOL VE KERMELER KIŞA HAZIR!, DOĞALGAZ HATTI AMA KERME YAKMAYA DEVAM..
Başta bir iki Arhavili olmak üzere sayıları 10'u geçmeyen ticari ekimlerle birlikte vatandaşların kendi imkânları ile ektikleri ve bölgede Gartol olarak adlandırılan patates hasadını yapmaya başlayan Ardahanlıların gün geçtikçe soğumaya başlayan havalar öncesi ektikleri patatesleri toplamaya başladıkları görüldü.

GARTOL VE KERMELER KIŞA HAZIR!, DOĞALGAZ HATTI AMA KERME YAKMAYA DEVAM..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de sunduğu program.

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Yılda 5 milyon 200 bin tona yakın patatesin üretildiği ülke genelinde patates ekimine en uygun, en sağlıklı topraklara sahip olmasına karşın ev ihtiyaçları dışında patatesin ekilmediği Ardahan'da kışlık yemeklik için ekilen patateslerin hasadı yapılmaya başlandı.

Başta bir iki Arhavili olmak üzere sayıları 10'u geçmeyen ticari ekimlerle birlikte vatandaşların kendi imkânları ile ektikleri ve bölgede Gartol olarak adlandırılan patates hasadını yapmaya başlayan Ardahan'lıların gün geçtikçe soğumaya başlayan havalar öncesi ektikleri patatesleri toplamaya başladıkları görüldü.

**DOĞALGAZ HATTI AMA KERME YAKMAYA DEVAM..

Kurak bir yılı geride bırakan Ardahanlılar yaklaşan kış öncesi hazırlıklarına devam ettikleri şu günlerde ağır kış gecelerinde sobalarının başlıca yakacağı olan tezekleri basmalarda toplayıp, duvar ve kale surlarına benzeyen biriktirmelerle depolamaya başladı.
Bakü-Tiflis-Ceyhan ve TANAP Boru hatlarının geçmesine karşın şebeke ile Ardahan merkez ve taşıma gaz ile Göle ilçesinin küçük bir bölümünün Azerbaycan'dan gelen gazla ısınmaya çalışıldığı kent genelinde hayvanların gübresinden elde edilen tezekler (Kerme) de Gartol gibi toplanmaya ve yakılmaya başlandı.
Tezeğin yanı sıra ağaç ve kömürle ısınmaya çalışılan Ardahan'ın Posof, Damal ve Hanak'a da verileceği söylenen doğalgazın bu kış da gelmediği  görüldü.

Adalet Teyze'yi Gören Var mı?

35 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımız da yaptığımız, yazdığımız onca yorum, haberin birçoğunun toplumun can damarına basan haber ve yorumlar olduğunu övünerek değil, hak ederek söyleyebiliriz.

Bunu yaparken de ‘Falan dostumuz, filan babamız’ demeden yüreklice, çekinmeden, belden aşağı değil, üstü kapalı olarak hiç değil, olduğu gibi kamuoyunun gözü önüne serdik, seriyoruz...
Kamuoyunun gözü, kulağı, dili olarak adlandırılan, demokrasinin 4. kuvveti diye söylenen ama gazeteciliği gerektiği gibi elimizden geldiğince yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.
Ancak bunu yaparken yaptığımız haber ve yorumların birçoğuna muhatap olanların Adalet karşısına çıkacağını boşuna bekledik, bekliyoruz.
Çünkü birçok konuda olduğu gibi Adalet sistemimizin de basın gibi çok özgür ve bağımsız olmadığını unuttuk.
Hep siyasilerin gölgesinde kaldığı ileri sürülen Adaletin önüne gelen iddiaları, ihbarları, hatta şikayetleri gerektiği gibi incelemediği, inceleyemediğine şahit olduk.
Ancak, tuz koksa da, Adaletin kokmamak için hep direndiğini ve bunun için mücadele veren savcıların, hakimlerin de olduğuna şahit olmadık değil.
Ama gönül isterdi ki; Basın, medya gibi daha özgür, daha bağımsız bir Adalet sisteminin olduğu bu ülkede iktidar temsilcilerinin 'Falanlar, filanlar, hatta terörist kebapçılar dış güçlerde, Alman Vakıflarından yardım alan gazeteler, belediyeler var..' diyerek ihbar ettiği gazeteciler, belediyeler gibi Ardahan Belediyesi hakkında çıkan iddialarda hemen göz altına alınıp, incelenip, araştırılıp, Adaletin terazisine konulsun.
İşte bugünkü; ‘Ardahan Belediyesi'nin 25 Yıldan Bu Zamana Kadar 3194 Sayılı İmar Kanunu'na ve Tekniğe Aykırı Olarak Yaptığı ve Yapmaya Devam Ettiği İşler ve Olaylar’, 'Yol ortasında inşaat' başlıklı onca haberlerimiz ve buna benzer birçok haberlerimiz/yorumlarımız bunu ister, Adaleti arar gibi.

Ben görmedim, acaba gören var mı Adalet teyzeyi değil, aranan Adaleti...

ARŞİV HABER 17/08/2015 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLAR

BÖLGE DE SICAK SAATLER

Akşar-Göle karayolu Aydoğdu Mahallesi Eskiyayla mevkisinde sabah yol kesip bir yolcu otobüsünü yakan ve bir minibüs sürücüsünü öldüren PKK'llar ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı.

**AYNI GRUP..

Göle-Erzurum yolunda PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada ağır yaralanan köy korucusu, kaldırıldığı hastanede hayatını kayıp etti.

Alına bilgilere Akşar-Göle karayolu Aydoğdu Mahallesi Eskiyayla mevkisinde sabah yol kesip bir yolcu otobüsünü yakan ve bir minibüs sürücüsünü öldüren PKK'llar ile güvenlik güçleri arasında sıcak temas sağlandı.

Erzurum'un Şenkaya ilçesinde PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada, 2 köy korucusu yaralandı.

Yaralı Atak, Oltu Devlet Hastanesinde, hayati tehlikesi bulunan Aktürk ise helikopterle getirildiği Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ardından  Atatürk Üniversitesi Yakutiye Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Ancak Aktürk, buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4516 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI