Reklam
Bugun...


Galaksy İstanbul'dan Sonra Şimdi de Ege'de!
Bir çok başarılı iş insanlarımızdan olan Ardahan'lı İş adamı Esat Mesut Toptaş'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı ve kuruluşundan bugüne kadar İstanbul'un Avrupa yakasında adından söz ettiren Galaksy İnşaat şimdide Ege'ye kondu.

Galaksy İstanbul'dan Sonra Şimdi de Ege'de!

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
GALAKSY İNŞAAT DALAMAN
1992 de İstanbul'a yerleşen ve iş alanında olduğu gibi 2 üniversiteyi bitirme başarısını ortaya koyan Toptaş 2004 yılında kurduğu Galaksy İnşaat Turizm Gıda San ve Tic Ltd Şirketine otelcilik halkasını da ekledi.

İstanbul'da inşaat alanında marka işlere imza atan ve başta İstanbul Beylikdüzü ilçesinde olmak üzere birçok semtte kısa sürede adından söz ettiren  Galaksy İnşaat Turizm Gıda San ve Tic Ltd Şirketi Ege'nin incisi Muğla Dalaman'da konut yapımı ardından 2016 yılından itibaren aynı yerde Turizm sektörüne de girdi.

Muğla Dalaman'da Galaksy Otel adında Butik Otel işletmeciliği yapan Ardahanlı iş insanı Esat Mesut Toptaş aynı zamanda yine Muğla Ortaca'da  100 dönüm arazide Narenciye üretimi de yapmakta.
Uzun yıllardır inşaat sektöründe hizmet veren Galaksy İnşaat, yapmış olduğu her projesi ayrı bir hayranlık bırakmaya devam ediyor.

Esenyurt, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de birçok insanı ev sahibi yapan Galaksy İnşaat yönetim Kurulu Başkanı Esat Mesut Toptaş, Dalaman Muğla’da yeni bir projeye daha imza atıyor.

Muğla Dalaman'da "Galaksy Konakları" projesi Dalaman Havalimanına 5 km,  Fethiye'ye 40 km, Dalyan'a 20 km uzaklıkta.  Dünyaca ünlü sarıgerme, iztuzu, sarsala gibi plajlara yakın mesafede doğayla içice Havuzlu, güvenlikli sosyal tesisli butik site halinde sahiplerini bekliyor olacak.

Galaksy İnşaat’ın şimdiye kadar yapmış olduğu projeler şu şekilde..

UĞUR PARK EVLER, UĞUR PARK EVLERi-2, ONUR RESİDENCE, BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL KONAKLARI, BEYLİKDÜZÜ KORAK APATMANI, GALAKSY BEYLİKDÜZÜ EVLERİ, GALAKSY KONAKLARI CELALİYE VİLLAlARI BÜYÜKÇEKMECE olarak oluşmaktadır.

GALAKSY İNŞAAT, Başarılı projelerin ardında, mimari ve statik anlamda gelişmeleri yakından takip ederek, kaliteden ödün vermeden ve denetimli iş politikası bulunmaktadır. Galaksy inşaat tam olarak bunu gerçekleştirmeye çalışmakta, gerek İstanbul gerekse Muğla’da gayrimenkul sahibi yapmış olduğu müşterilerinin sayısını arttırarak hızla büyümeyi hedefleri arasına almış bulunmakta.

Proje hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefonlardan firma ile iletişime geçebilirsiniz.

İSTANBUL = Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bulvarı Perlavista Residence B blok kat Kat=12 No=119

Beylikdüzü: 0212 854 37 84 GSM: 0532 167 08 87

MUĞLA = Dalyan mah. Gülpınar Cad. No=9 Dalyan Ortaca Muğla

TEL: 252 284 20 38 GSM: 0 534 590 64 54

Genç yaşına rağmen başarılı projelere imza atan Ardahan'lı İş insanı Esat Mesut Toptaş inşaat sektöründen sonra turizm ve narenciye sektöründe de kısa sürede marka olmayı hedeflemekte.
BAŞKANLIK EYALET SİSTEMİ İLE DEVAM EDER!
Önce iktidarın engellerini, sonra seçildikten sonra yakalayamadığımız Esenyurt Belediye Başkanının da yakalandığı pandemiyi  bahane edip, başta yıllar sonra kendilerini oralara taşıyan ittifak ortaklarını, gönüldaşlarını hatta hemşerilerini görmezden gelip, randevular vermeyip, onlarla akıl danışmanlığı yapmayıp ve en önemlisi, 'HDP'mi benden iyi HDP'li olmaz, İYİ Partili mi benden iyisi olmaz, Muhafazakar mı benim anamda, bacımda başörtülü, babam da hacı'' diyerek ''seçildim nasılsa' şımarıklığı ile görmezden gelip, Saadetinden, HDP'sine, İyi Partisinden, sol orijinli insanları görmezden gelen ve buna tepki olarak Ardahan'da oluşturulan HDP ittifakının bozulmasına neden olan CHP'nin yerel yönetimlerinin tutum ve davranışları yani halkı kucaklayamayışlarının gölgesinde tartışılmaya devam eden başkanlık sistemi sancıları da sürüyor.
Ve bu sancılar arttıkça 2023 seçimlerine 3 yıl kala erken seçim tartışmaları da devam ediyor. Belediye seçimlerinin de içinde olmasının hesaplandığı bir erken seçimin 2022'nin sonu ya da 2023'ün ortalarında olacağı yönünde tartışmaların sürdüğü ülke siyasetinde daha yeni olan ve eyalet sistemi resmi olarak kabul görmedikçe yerine oturmasının mümkün olmadığı görülürken mevcut iktidarın elinde tutmaya çalıştığı başkanlık sisteminin devamını ve son mahalli idareler seçimlerinde ellerinden çıkan yerel yönetimleri geri alma hesapları için kıvrandığı da diğer süre gelen bir konu.
Mevcut iktidarın ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin eyalet sistemi ile ilgili açıklaması özellikle referandumun evet kanadında büyük yankı uyandırdığını da hesaba katan Başkan Erdoğan'ın bu süreçte eyalet konusunda MHP'nin geneli olmazda Bahçeli ve üst düzey ekibini ikna edip etmediğini merak ederken eyalet fikri ve sistem bakımından kritik olan MHP'nin pusulasının hangi yönü göstereceği ve en önemlisi başkanlık sistemin tam anlamıyla oturmasına katkı sunacak olan ve ''yok olmaz'' diyeceğini sanmadığım HDP ile MHP varken nasıl bir diyalog kurulacağı ve başkanlık sisteminin devam için elzem olan eyalet sistemi tartışmaları etkileyebilir.
Evet, çeşitli ülkelerde yönetimsel bir sistem olarak eyalet sistemi uygulanan bir dünya da eyaleti yürümeyecek olan başkanlık sistemi ile yeni bir seçime doğru giden iktidar ve ortağının ince eleyip, sık dokuduğu bu sistemi tabanına anlatma yollarını arayan ve meclisin açılması ile gündeme gelecek olan yeni yerel yönetim yasasıyla bu yönde hazırlık içinde olduğunu net olarak ortaya koyacak olan iktidarın bu yasa ile son seçimlerden bu yana bir çok yetkiyi ellerinden alıp, karayolları dahil diğer kurumlara devreden iktidar bu adımla da vekillerin olduğu gibi belediye başkanlarının kalan yetkilerini de ellerinden alıp, başkanlık ve eyalet sistemini istemek zorunda bırakma hesapları da yapıyor gibi..
Eyalet sistemi genellikle seçilmiş olan valilerce yönetilen ve belli bazı özerklilere sahip büyük bir yönetim birimidir. ABD, Avusturya, Almanya ve Avustralya'da belli sınırları olan büyük federal yönetim birimleri var ve bu Türkçe'de eyalet adı ile anılmaktadır. Örneğin ABD'de eyaletler özerk bir yapıya sahiptir. ABD'nin anayasal yapısına bağlı olmakla beraber kendilerine ait kanunları, başkanları (valiler) ve yönetimsel farklılıkları olmasına hazırlanan bu gidişatın şart olduğu ve mevcut başkanlık sisteminin devamı için eyalet sisteminin şart olduğunu ben değil, başkanlık sisteminin gelmesi için HDP'ile kurduğu barış süreci gibi birçok sürece yönelik cesur adımlar atan Başkan Erdoğan'ında bildiğine göre önümüzdeki günlerde olmazsa da aylarda eyalet sistemini hep birlikte yeniden tartışacağız biline..
Açıkça söylemese de iktidarının devamı için mecbur olduğu MHP'yi üzmeme adına Büyükşehirler sonrası eyalet sitemine giden diğer önemli bir adım olan  Bütünşehirler planını, Barış süreci gibi buzluğa kaldıran Başkan'ın bu yöndeki çıkışına her an hazır olalım diye düşünürken ortağı Bahçeli'nin 2017 yılında yaptığı bir açıklamada eyalet sistemi tartışmalarına ilişkin bakışının da çokta karşı bir bakış olmadığı ama zamana ihtiyaç olduğunu anlatmak istediğini de anlıyor gibiyim...
Evet AK Partili bir danışmanın eyalet sistemi için '' Eyalet sistemini getireceğiz'' başlığı ile 2017 yılında yaptığı açıklama ardından, "Öyle bir açıklamayı yapan insanlar ya Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hedefini sabote ediyorlar veya bir iç pazarlıkla görevlendirilmiş konuşmacılar bunlar. Bunları zaman gösterecek. Eyalet sistemini getireceğiz diye bir danışman cumhurbaşkanı danışmanı olarak söylüyor ve cumhurbaşkanı da buna ses çıkartmıyor kabulleniyor ise o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan üniter yapıda düşüncesi olan ülkücülerin kararı ne olabilir?" demişti.

Ve bence Bahçeli'nin o günden sonra bugüne kadar gündeme getirmediği ve reddetmeyip, rafa kaldırdığı anlaşılan 2017 yılı açıklamasında bahsettiği o zaman bugünkü zaman gibi.. Yani 2023 hedefine gitmenin zamanı ancak tam yerleşmiş, eyalet sistemi getirilmiş bir seçim sistemi ile beklenen zamandan başka zaman değil gibi..

Arşiv Haber 23/05/2015 tarihli haber

SGK ve Yanlızçam Oteli Açıldı

ARDAHAN'DA İKİ AÇILIŞ..

Ardahan'da hizmete giren iki yatırım yapılan resmi açılışlarla hizmete girdi..

**YALNIZÇAM TURİSTİK OTELİNİN AÇILIŞI YAPILDI..

Ardahan İl Özel İdaresi tarafından Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi’nde yaptırılan “Yalnızçam Oteli” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Otelin hizmete açılması nedeniyle otel bahçesinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Rektör Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Özel İdare Genel Sekreteri Hakkı Özgür, Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.


Açılış törenin de konuşan Vali Deniz, “Bakanlar Kurulu kararı ile turizm alanı ilan edilen Yalnızçam Kayak Merkezi’miz yaz ve kış turizmi açısından büyük öneme sahiptir. Bugün açılışını yapacağımız turistik konaklama otelimiz ile Ardahan’da kırsal turizmi canlandırmak arzusundayız. Burası devlet yatırımlarının yanında özel yatırımcıların gelmesiyle birlikte daha da gelişecektir. Tarım ve hayvancılığın yanında ilimiz, turizm alanında da gelişecek ve birkaç yıl sonra ilin büyümesinde turizm faaliyetleri önemli rol oynayacak” dedi.
Vali Deniz’in konuşmasının ardından Yalnızçam Oteli, açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi. Açılışın ardından Vali Deniz ve katılımcılar oteli gezdiler.

**Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın yeni binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

SGK binasının hizmete açılması nedeniyle binanın bahçesinde tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Ardahan Milletvekili, Belediye Başkanı Faruk Köksoy,  Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, Vali Yardımcıları, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Vali Deniz, “Kamu hizmetlerinde önemli olan hizmetin vatandaşa etkin bir şekilde sunulmasıdır. Türkiye’de son yıllarda çok güzel binalar, tesisler yapılıyor. Bu yapılar sayesinde vatandaşlarımıza ulaştırılan hizmetin kalitesi artıyor ve vatandaşlarımız bu kamu hizmetlerinden daha rahat bir şekilde faydalanıyor. Bugün açılışını yaptığımız SGK binamızın Ardahan için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından SGK hizmet binası, açılış kurdelesi kesilerek hizmete girdi.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 3681 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI