Reklam
Bugun...


Fakülte Değil, Turistik Tesisi Olacak!
Ardahan Belediyesinin Ardahan şehir merkezi ortasında geçen Kura nehri için geliştirilen “Kura Nehri Yaşam Projesi” ilk çalışma başlattığı Kura Nehrinin yanı başında bulunan tarihi Askeri Kışla turistik tesis olacak. Konu Hakkında bir açıklama yapan Ardahan Valisi Mustafa Masatlı İl Özel İdareye devrine karar verilen Askeri kışlanın yakından halka açılacağını belirtti. Ardahan Üniversitesine ait Güzel Sanatlar Fakültesi olacağı söylenen Azize Kışlasının turistik bir alan olacağı belirtildi.

Fakülte Değil, Turistik Tesisi Olacak!

Aziziye kışlası içerisindeki tarihi yapıların onarıularak turizime kazandırlacağını ve Ardahan Müzesinin  buraya yapılacağını belirten Ardahan Valisi Mustafa Masatlı  Ardahan Kalesi, Kura Nehri ve Aziziye kışlası alanının gerek turizm potansiyeli gerekse sosyal yaşam alanı olarak şehrin en stratejik noktası olması için şu an Başkanlığını yürttüğü SERKA ile birlikte çalışma başlatacaklarını belirtti.
Ardahan Kalesi, Kura Nehri ve Aziziye kışlası alanının gerek turizm potansiyeli gerekse sosyal yaşam alanı olarak değerlendirleceğini belirten Vali Masatlı Baltık mimari varlıklarının bulunduğu bu alan da yapılacak olan çalışmalar ile il merkezinde ilde yaşayanlara sunulan sosyal alan ve aktivite sayısını arttımak olduğunu belirtti.
HOÇ/FED Siyasete Atıldı!
Aziziye kışlası alanında kura nehrinde ıslah ve nehir kenarında yürüyüş ve bisiklet yolları, bank ve kamelyalar, iskele, kayıkhane, restoran ve diğer işletme alanları gibi alanların oluşturulmasına çalışacaklarını belirten Ardahan Valisi Mustafa MasatlıAziziye kışlası içerisinde bulunan yapıların restorasyon ve rekonstrüksiyon yapılacağını söyledi.
Vali Masatlı, Aziziye kışlası alanının çevresi ve içerisinde peyzaj düzenleme çalışmalarının yapılması için şimdilik 50.000 TL.'lik bir proje hazırlığı içinde olduklarınıda sözlerine ekledi.
HOÇ/FED Siyasete Atıldı!
HOÇ/FED Siyasete Atıldı!
Mavzer şimdi de vekil olmak istiyor..
Hoç/Fed Başkanı HDP'den Milletvekili Aday Adayı Oldu

**Eski Haber.. 10/08/2019 TARİHİ HABER

Ardahan Merkeze bağlı 21 köyün bulunduğu alanın adı olan Hoçvan bölgesinde bulunan köyleri İstanbul'da ki derneklerini bir çatı altında toplama iddiasıyla kurulan Hoçvan Federasyonun Başkanı Yakup Mavzer HDP'den Milletvekili Aday Adayı oldu.

İstanbul 1. Bölgede HDP'den Milletvekili Aday Adayı olduğu öğrenilen Hoç/Fed'in Başkanı Yakup Mavzer'in yanı sıra Göleli İsmet Koç'un da aynı bölgede HDP'den Milletvekili aday adayı olduğu alınan bilgiler arasında oldu.

**İSTİFA EDECEK Mİ?

Daha önce BDP İstanbul Esenyurt Belediyesinde Belediye Meclis Üyelği de yapan Yakup Mavzer'in siyasete atılması ardından Merkezi Esenyurt'ta bulunan Hoç/Fed'in başkanlığında istifa edip, etmeyeceği merakla bekleniyor.

Birlikte nice bayramlara..
 
Onca sorunun bir an olsun unutulduğu güzel anların birini daha yaşadığımız şu günlerde öncelikle sevgili okurlarımın, biz sizlerle buluşturan Gazete Damga, 23 Şubat Kuzey Anadolu, Son Vilayet ve diğer yerel ve ulusal gazetelerimizin ve internet haber sitelerimizin çalışanlarının ve tüm ülkemin, Müslüman aleminin Kurban Bayramını kutlar, birlikte nice güzel gün ve bayramlara derim..
Kurdistan levhasının asıldığı Irak'tan sonra Suriye'de oluşturulmak istenen ama tereddütlerinde birlikte tartışıldığı güvenlik bölgesi, ülkemin dışlandığı Akdeniz'de ki yer altı zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılması yarışı, 'leblebi, çekirdek değil' denen, ekonomiyi sıkan dolarlara mal olan bombalarla, kurşunlarla önlemeye çalıştığı iç çatışmaların devam ettiği, günlük et almamızı zorlaştıran ekonominin iyiden iyiye daraldığı bir süreçte kutladığımız bu bayramın, tüm insanlığın bayramının olmasını umut ederim.
Bayramlarda yaşanan güzelliklerin her güne yansıması için verilen mücadelenin barış ve kardeşliğin yeşerdiği ve bu yönde sonuç vermesi dileğiyle hep birlikte kutladığımız kurban bayramının küskünlükleri de son vermesini umut ederim.
Ve kimsenin kimseyi aşmadan, insanları, dostları, akrabaları görmezden gelip, 'ben tek başıma yaparım, ben olmazsam olmaz' demeden ve en önemlisi her şeyin bir yedeği yani çaresinin olduğunu unutmamasını dileyip, 'Bensiz bir şey olmaz' diyenlere bir mesaj olacağına inanarak, bayram mesajlı yazımızı güncel ve özel yazılarımıza bırakarak, birlikte nice bayramlara diyerek yeninden herkesin bayramını en içten güzel duygularımla ve kalben kutluyorum.
 
**Bensiz bir şey olamaz..
 
Çoğumuzun kilitlendiği, 'Bayramdan sonra' dediği gündeme gelince;
24 Ağustos'ta Ardahanlı bir çok holding, şirket sahibi ve yöneticisi ile bir araya gelip, ARDAFED İş Adamları Konseyi Kurulunu yeniden masaya yatırmaya hazırlandığımız şu günlerde başta kadınlar olmak üzere 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çabası içinde olanların çaba ve çalışmalarını Lobiye sanan bazılarının tüm engellemelerine karşın yolumuza devam ettiğimiz şu günlerde birilerinin de 'Bensiz bir şey olmaz' moduna girip, ARDAFED'in önünü nasıl keserim hesap ve planları içinde olduğunu da görmüyor değilim.
Rahmetli babamın hiç unutmadığım sözlerinden olan ve 'Ben olmazsam olmaz' diyenlere kapak olan 'Sen olmasan yedeğin var' sözünü bir kez daha gerçek olduğunu son çalışmalarımız da görürken bu kapağı hak edenlerin de bu dünyada her şeyin bir yedeğinin olduğunu unutmamalarını hatırlatırım.
Ve bu gerçeği ortaya koyan Ardahanlı Kadınların kısa süre içinde organize olup, 'Bizde varız' demelerinin ardından başında olduğum ARDAFED'in Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya'nın başkanlığında bir araya gelen Ardahanlılar bayramlaşıp, bundan sonraki hedeflerini ortaya koymaları bir şeyi daha gösterdi..
O da Ardahanlıların 'Güçlü Bir Lobi' ihtiyacının kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, aydınıyla, siyasetçisi ve okumuşuyla biriktelikten geçtiğidir ve 'Bensiz bir şey olmaz' diyenler karşın 'Bizle bir şeyler olur' diyenlerin haykırışıdır.
Evet, son yıllarda ortaya koyduğu performansıyla derneklerden sorumlu İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince İstanbul Metropolünde en aktif 20 federasyon arasında olan Ardahan Dernekler Federasyonu, federasyona ve Ardahan'a beklenen katkıyı sunmadan onun gölgesinde kendilerine özel çıkar ve rantlar sağlayan tiplere karşın gönüllü bir kaç değil bin, iki bin ve Ardahan kamuoyunun desteği ile yoluna devam ederken 'Bensiz bir şey olamaz' diyenler inat çalışmalarını sürdürüyor, sürdürecek.
Hele hele her şeyin bir yedeğinin olduğu şu dünyada ben, sen, biz, o bir şeyler yapmadığımız gibi yapılanlara engel olup, ARDAFED adıyla kapılar açıp, açtırıp poz versekte ve bir şey yapmasakta birileri bu işi, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' ni er geç ortaya koyup, 'Sen olmasan da biz varız' diyecek, diyor da..Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Gazeteci Fakir Yılmaz

Bu haber 4644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI