Reklam
Bugun...


Morkoç Görevi Teslim Aldı.. Yılmaz Devam Etti..
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve Esefender Yılan ile Mustafa Morkoç'un yarıştığı Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimini kazanan DSP İl Başkanı Mustafa Morkoç düzenlenen devir teslim töreni ardında rakibi, eski başkan Esfender Yılan'dan başkanlığı alarak yeni görevine başladı.

Morkoç Görevi Teslim Aldı.. Yılmaz Devam Etti..

 

**İtirazlar Kabul Görmedi..
 
Yapılan seçimler ardından seçimlere yapılan itirazların Seçim Kurulunca ret edilmesi ardından mazbatasını alan ESOB'un yeni başkanı Mustafa Morkoç ve ekibi resmen göreve başladılar.
 
**Yılmaz Devam Etti..
 
Ardahan ESOB seçiminin hemen ardından gerçekleşen Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerini eski başkan Yaşar Daşdemir'in karşısında yeniden kazanan Yılmaz Özer'de yapılan itirazın Seçim Kurulunca reddinin ardından görevine kaldığı yerden devam etti.

**Morkoç Ekibiyle Birlikte Ezip Geçti!..

*13/01/2018 Tarihli Haber

İki aylık bir seçim çalışması ardından büyük bir katılımla gerçekleşen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinin kazanan tarafı Mustafa Morkoç ve ekibi oldu.
İl Ticaret Müdürü Tülay Atak'ın gözlemci olarak katıldığı seçimde başta Ardahan Şoförler Odası Başkanı Yılmaz Özer olmak üzere İsmail Kahya, Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan gibi isimlerin desteklediği ve adeta omuz verdiği Morkoç seçimi ezici bir şekilde kazandı.

Yaklaşık 3 aydır yoğun bir şekilde süren yarış, Mustafa Morkoç ve ekibinin zaferiyle sonuçlandı. Ardahan Dursun Akçam Kültür Evi Salonunda yapılan seçimde mevcut Başkan İskender Yılan ve Mustafa Morkoç yarıştı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görülen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlık seçiminde Divan Başkanlığına Metin Lale yaptı.

583 oyun kullandığı ESOB seçiminde Mustafa Morkoç, 329 oy alırken, seçimi kayıp eden Esfender (İskender) Yılan 240 oyda kaldı.

Kongrede 15 oyda geçersiz sayıldı.

ESOBB'UN YENİ BAŞKANI MUSTAFA MORKOÇ

YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER
Deniz Özer, Gökhan Aktaş, Erdinç Balcı, Fahrettin Görmüş, Hakan Korkmaz

YEDEK ÜYELER
Turgay Derin, Candan Mostura, Nurten Koç, Yener Göydemir, Yavuz Karabağ
Erkan Tahiroğlu, Serhat Özer

DENETİM KURULU ASIL ÜYELER
Uğur Daşdemir, Faruk Uzun, Yaşar Şenel

YEDEK ÜYELER Reşit Avşar, Emrah Yıldız, Erdal Güzel

ESBENDER YILAN YÖNETİM KURULU
ASIL ÜYELER Secahattin Durmuş, Levent Bora Tekgül, Aydın Özer, Metin Aydın
İsmail Bingöl, Nurettin Çimen

YEDEK ÜYELER İlhan Şit, Murat Özer, Alev Gümüş, Neşe Hancı, Zeki Yıldırım, Özcan Demirel, Ersin Talay

DENETİM KURULU ASIL ÜYELER, Osman Yıldız, Cemalettin Yıldırım, İlhan Avcı

YEDEK ÜYELER, Barış Balcı, Engin Topçu, Fahrettin Baltacı

ESOB Göle'de de Seçime Gidiyor..

*09/01/2018 Tarihli Haber

Esfender Yılna'ın yeniden başkanlığına aday olduğu ve aynı zaman da DSP Ardahan İl Başkanı olan Mustafa Morkoç ile yarıştığı Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri için yarış devam ederken bu seçimin hemen ertesi günü Göle ESOB'ta seçime gidecek.

Yılmaz Kaya'nın yeniden aday olduğu Göle Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde eski başkan Yaşar Daşdemir'in yeniden aday olduğu öğrenildi.

**ESOBB Seçimlerinde Son Durum..
Gazeteciler Günü dolaysıyla Ardahanlı Gazeteciler ile bir araya gelen Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adayı Mustafa Morkoç ekibiyle birlikte karşısına çıktığı gazetecilere seçimi zorladıklarını belirtirken rakibi Esbender Yılan ve ekibinin seçimi kazanacak tarafın kendilerinin olacağını bir kez daha belirttiler.
Göle'de ise Yılmaz Kaya'nın yeterli performansı ortaya koyamadığını belirten Göleli bazı esnafların eski başkan Yaşar Daşdemir'i destekledikleri görülmekte.
Ardahan nasıl kalkınır?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
İktidar partisi Ardahan temsilcilerinin “Ardahan nasıl kalkınır?” başlıklı bir toplantı düzenlediğini öğreniyoruz.
20 yıla yakındır iktidar olan ve halen “Ardahan nasıl kalkınır?” sorusuna cevap arayan iktidar partisinin bu kentin geleceğine nasıl baktığı da ortadadır.
Çünkü bu kentin ve bu ülkenin kalkınmasında gelişmesinde sorumlu olan kendisinin olduğunu unutarak, halen bu kent nasıl kalkınır diye soru sormaktadır. 
Bu kentin kalkınmasının yolunun neler olduğunu tespitini 20 yıldır yapamadığı da bu soruyla ortaya çıkan iktidarın öncelikle bu soruyu soranları baştan aşağıya sorgulamalıdır. 
Çünkü 20 yıldır bu kentin nasıl kalkınacağını öğrenemeyip cevabını düzenlediği toplantılarda öğrenmek isteyenlerin beceriksizliğiyle ortaya çıkmıştır.
Halbuki bu kentin kalkınmasının önündeki en büyük engelin iktidarı temsil eden ve o iktidarın atadığı kamu görevlileri olduğuda anlaşılamamıştır.
Yani bu kentin milletvekili yerel milliyetçilik yaparak kentin kalkınması için ayrılan bütçenin yarısından çoğunu kendi ilçesine yapmasıdır bu kentin eşitçe, hakça kalkınmasını engelleyen..
Ardahan merkezde SGK binası yapacaksın küçüğünü de ilçene yapacaksınn bu kent kalkınacak nasıl diyeceksin.
Avrupa birliğinin bu kentin kalkınması için ayrıldığı EURO’ları görmezden gelip, bu kente gelen TL’leri götürüp kendi ilçene kaydıracaksın..
Bu kentin üniversitesini ikiye bölüp İlahiyatı ilçene götüreceksin.
Yetmedi özel idarenin kaynaklarını yaptırdığın villanın çeperinin taşlarının taşınmasına kullanacaksın. 
Ve bu kent nasıl kalkınır diye toplantılar düzenleyeceksin.
Olmadı...
Ve bu kentin belediyesini kurumsallaştırmak adına yaptığın çalışmalarını bir türlü üst yapıya çeviremeyeceksin.
Askeri kışlaları boşaltıp bir türlü halka açamayacaksın.
İktidarı temsil edenlerin yedi sülaleleri yetmemiş gibi kendilerini bile bankamatik memur, taşeron yapacaksın. İŞKUR’u taraflı dolduracaksın ve 'bu kent nasıl kalkınacak?' diye soracaksın..
Olmadı…
22 yıldır İl Turizm ve Kültür Müdürü atamayıp, kar turizmi başta olmak üzere bu kentin birçok değerini tanıtamayıp sonrada bu kent nasıl kalkınır diye soracaksın..
Kente gönderilen kamu görevlisinin rütbe almasını sağlayacaksın hangi hizmeti yaptın diye sormayacaksın.
Ve; 'bu kent nasıl kalkınacak?' diye soru soracaksın.
Olmadı…
Neyse uzatmayalım
Bu kentin kalkınmasını samimi anlamda soruyorsan, sorguluyorsan bu kentin kalkınmasının tek yolu ve en kolay yolu; bu kentte yaşayanlara en azında umut aşılayacak, moral verecek siyasilere, kamu idarecilerine ihtiyaç olduğunu anlamak yeter, artar bile.
Yani en az 100 kişiye iş sağlayacak cazibe merkezini kuramadığını itiraf edeceksin, 'gelin biz beceremedik, birlikte çare arayalım' diyeceksin..
Vatandaşın bu kentte kalmak isteyenlerin teşvikler, destekler başta olmak üzere yararlanmak istediği devlet ve iktidar imkanlarının önündeki engelleri en kısa sürede ve hızla kaldıracaksın.
Muhalefetiyle, basınıyla ve sivil toplum örgütleriyle el ele verip bu kentin sadece sizden değil tüm toplumdan destek istediğini hissettireceksin.
5 bine yakın öğrencisini adeta kampa kapatan kampüs anlayışını taşıyan rektörünü ve diğer idarecilerini halka dokun diyeceksin, çarşıya inin diyeceksin..
Ve bu kentin nasıl kalkındığını göreceksin...
 

HANAK'TAN SONRA GÖLE'DE HDP

 'Göle esnafının tek umudu HDP'

*12/05/2015 Tarihli Haber

Ardahan'ın Göle ilçesindeki esnaflar, yıllardır verilen sözler tutulmadığı için AKP ve CHP'nin vaatlerine oldukça tepkili. Daha önce AKP ve CHP'de siyaset yapan esnaflar, tek umutlarının HDP olduğunu belirterek, 7 Haziran seçimleri için destelerini açıkladı.

Ardahan'ın Göle ilçesindeki esnaflar, yıllardır verilen sözler tutulmadığı için AKP ve CHP'nin vaatlerine oldukça tepkili.

Daha önce AKP ve CHP'de siyaset yapan esnaflar, tek umutlarının HDP olduğunu belirterek, 7 Haziran seçimleri için destelerini açıkladı.

Ardahan'ın Göle ilçesinde AKP ve CHP'de yöneticilik yapmış esnaflar umudu; "Yeni Yaşam" sloganıyla halklarla buluşan HDP'de görüyor. AKP ve CHP'nin yıllardır esnaflara verdiği sözleri yerine getirmediğini belirten esnaflar, tek umudun HDP olduğunu söylüyor.

Göle halkının diğer partiler tarafından yıllardır sindirildiğine dikkat çeken esnaf Engin Turan, HDP'nin insan merkezli politikasıyla toplumun daha da bilinçlendiğini belirtti. Özellikle de esnafın diğer partilerdeki yanlış politikaları artık görmeye başladığını ifade eden Turan, AKP politikalarının Göle esnafını bitirme noktasına getirdiğini dile getirerek "Hükümete yakın büyük marketler açarak, yandaşlarına yardımcı oldular. Büyük mağazalar getirerek esnafı bitirdiler" dedi. Turan, esnafların bu seçimlerde emekçinin yanında olan HDP'de buluşacağını söyledi.

'HDP ile korku imparatorluğu yıkıldı'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarının insanlardaki korku imparatorluğu yıktığını ifaden eden Turan, "Özellikle şu an HDP'ye seçilen yönetici arkadaşlarımızın birçoğu esnaflardan oluşmuştur. Toplumun HDP'de buluşmasından dolayı korkuları kalmadı. Eskiden Göle'de insanlar DEHAP'a yaklaşmazdı. Ama şimdiki yöneticiler hep esnaflardan oluştu" dedi. Esnaf olarak AKP politikalarıyla, artık iş yapamaz duruma geldiklerini söyleyen Turan, "Tekelleşme zihniyeti artık her yerde. Kendilerine gemicikler alanlar, gelip bir de bizim halimizi sorsunlar" tepkisinde bulundu.

Göle ilçesine bağlı 54 köyden, 40 köyün Kürt köyü olduğuna işaret eden Turan, kimi zaman bu köylerde yaşayanların tehdit edildiğini söyledi. Toplumun yıllarca Türk veya Kürt kimliği nedeniyle ötekileştirildiğini söyleyen Turan, CHP'nin ulusal kanadının yıllarca bu ayrımı yaptığını belirtti. Bir Kürt olarak daha önce CHP'de yöneticilik, meclis üyeliği ve ilçe başkanlığı yaptığını aktaran Turan, "Ulusalcılar ekranlarda Kürtlere hakaret ederken, ben de bir ilçe başkanı olarak Kürt köylerinde CHP için oy istedim" diye konuştu. HDP'nin barajı geçerek, başarıya ulaşılacağını belirten Turan, tüm sol-sosyalist kesimin HDP çatısı altında buluşması gerektiğini söyledi.

AKP'nin eski gönüllüsü artık HDP'li

Göle esnaflarından ve AKP'nin eski gönüllülerinden olan Elvan Yılmaz ise, artık bir HDP'li olduğunu söylüyor. Yılmaz, Göle'deki esnafın HDP'ye olan ilgisinin arttığını belirterek, Kenan Evren'in baskıcı zihniyetinin AKP ile devam ettiğini söyledi. Yılmaz, "Kenan Evren de öldü ama Kenan Evren'ler bitmiyor. Yani o baskılar bir şekliyle kılık değiştirerek devam ediyor" ifadelerini kullandı. Yılmaz, yaşanan ve uygulanan tüm baskılara rağmen halkın ve esnafların AKP'nin önüne geçebilecek tek parti olarak HDP'yi gördüklerini belirtti.

'Göle'de HDP birinci olacak'

Göle'deki esnafın tek umudunun HDP olduğunu belirten Cihan Karabacak adlı esnaf da, HDP'nin Göle İlçesi'ndeki esnafta etki yarattığını söyledi. Diğer partilerde görev alan ve o partilere oy veren esnafların dahi artık HDP'de kenetlendiğini ifade eden Karabacak, "Bu da HDP'nin çizgisini, estetiğini ve durduğu yeri gösteriyor" dedi. 7 Haziran seçimlerinden sonra tüm esnafların HDP'de birleşmesi için bir engelin kalmayacağını dile getiren Karabacak, "Barajı geçtikten sonra bütün Göle esnafının HDP'ye katılacağını biliyoruz. 7 Haziran seçiminde Göle merkezde ve Göle genelinde HDP'nin birinci parti olacağına inanıyorum. Göle'de yaklaşık 15 bin seçmen var. Göle halkının yüzde 60'ının HDP'ye oy vereceğine inanıyorum. AKP'li esnaf bile AKP'li olmaktan utanıyor" ifadelerini kullandı.

 

**HDP Adayı Arzu Moco Köprülü Beldesi’nde..

 

HDP Ardahan milletvekili adayı Arzu Moco, Köprülü Beldesi'ni ziyaret etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan milletvekili adayı Arzu Moco ve HDP Göle ilçe yönetimi ile beraber Köprülü(Koreveng) Beldesini ziyaret etti.Koreveng'de esnafı ziyaret eden Arzu Moco vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.Arzu Moco daha sonra bir Aileye taziye ziyaretinde bulunduktan sonra Koreveng'den ayrıldı.Haber / Gökçan AVŞARLI
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5199 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI