Reklam
Bugun...


Eski Milletvekili İthal Samanı Yaktı!
HACİZ VE İPOTEK ADI ALTINDA TOPRAKLARIMIZ YABANCILARIN ELİNE Mİ GEÇİYOR? Başta yem sıkıntısı olmak üzere bir çok sorun yaşayan Ardahan'lı hayvan yetiştiricileri ile çiftçilerin yabancı ortaklı özel bankalar tarafından hacizli ve ipotekli olduğuna dikkat çeken Ardahan eski Millet Vekillerinden Ensar Öğüt ile bir gurup Ardahan'lı Ardahan Hayvan Pazarında ithal saman yakma eylemi gerçekleştirdiler..!

Eski Milletvekili İthal Samanı Yaktı!

Tonu 1200 TL ye satılan ithal samanı  hayvanlarına  yedirmek zorunda kalan Ardahan'lı hayvan yetiştiricisinin haciz batağı içinde kıvrandıklarını belirten  eski Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan ile birlikte geldiği Ardahan Hayvan Pazarında yaptığı açıklamada;Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan Ardahan'lı üreticilere yüksek faizle kredilerin verilmesinin ve ardından başlatılan hacizlerin, köylülerin tarım arazilerinin bankalar aracılığı ile ipotek edilmesinin şüpheli bir durum olduğuna " dikkat çekti.

Öğüt, hükümetin bu duruma dikkat etmesi ve şu an bir çok kişinin yabancı  ortaklı bankalara olan borçlarına bir çare bulunması gerektiğine dikkat çekerken Ermenistan'a komşu olan Ardahan ve diğer illerinde de yaşanan yüksek faizli krediler vasıtasıyla acaba birileri tarafından topraklarımız alınmaya mı çalışılıyor dedi..
Hükumetin devletin bu konuyu basite almaması ve gerekli önlemleri alması gerektiğine dikkat çeken Ensar Öğüt bankaların para etmeyen araziler karşılığında verile yüksek faizler arıdan hemen herkesi haciz içinde olduğu ve devletimizin sınırları oluşturan toprakların bu yollarla haciz ve ipotek edilmesi gözardı edilmemesi gerekir. Zaten son zamanlara Amerika da başta olmak üzere bir çok ülke sözde Ermeni Tasarısını kabul etmesi ve Ermenistan'a komşu olan Ardahan ve diğer illerinin topraklarının yüksek faizli krediler ile ipotek edilmesinin basit bir olay olmadığını belirtti.
Öte yandan saman yakma eyleminin yapıldığı sırada meydan da koruma görevinde olan polislerin saman yakma eylemi sırasında oralı olmayıp, arabalarında oturmaya devam etmesi dikkat çekti.

*Dün yazılanlar yarını anlatır..

Kırk yıldan fazladır devam eden ve askeri, polisiye hareketlerle önlenmeye çalışılan iç çatışmaların gün geçtikçe sınırlar ötesine çekilip, o yakada bulunan bataklığa sürüklendiğini izlediğimiz şu günlerde dün yazılan bir yazıya gözüm takıldı.

Ve hem can, hemde ekonomik olarak büyük bedellere mal olan yeni operasyonlarla devam eden doğu ve güneydoğu sancısının, buzlukta ki barış süreci gibi barışcıl adımlardan ziyade hala büyük bedellere mal olan silahlı önlemlerle önlenmeye çalışıldığını da görmekteyiz.

Dün yazılanların bugünü anlattığını bana bir kez daha hatırlatan, 'Hele sen Göle’nin neyini gördün?..'  başlıklı o yazımıtesadüfen yeniden okurken bugün yaşananların yarın hangi sonuçlarla sonuçlanacağını da ortaya koyar gibi olması ise tesadüf değil, bir gazetecinin ön görüsünün boşa olmadığını da ortaya koymaktaydı.. 

Kısacası, dün yazılan ve bugünü anlatan o yazıyı görüp, okumayanların okumasını, okuyan sizinde yazımı yeniden okuması ve yarın yaşanacakları tahmin etmenize yardımcı olacağını düşünmekteyim..

İşte dün, 2015 yılının Ağustos ayında yazdığım ve sanki bu günü anlatan o yazı;

**Hele sen Göle’nin neyini gördün?..

'Hedef Ardahan 2023' isimli panel ile start alan ve ozanlarımızın saz ve sözleri ile devam eden 14. Ardahan Bal Festivali'ne katılan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt'ün bir köyde ve Halk Eğitim Merkezi'nde ki panelde yaptıkları konuşmalarının satır aralarında anlatmak istediklerini anlamaya çalıştım..
Çünkü, iki milletvekilinin yaptıkları konuşmalar sırasında dikkat çekmek istedikleri konu, Suriye ve güney de yaşananların bu ülkenin 2023'e doğru gidişi sırasında bir hayli sancı çekeceğine işaret ediyordu her iki milletvekili de..
Ki; CHP'li Öğüt'ün MHP'li olduğunu bildiğimiz Sarzep köyünün muhtarının düzenlediği toplantıda, 'Güney sınırlarımızda yaşanabilecek bir sınır değişikliğinde komşularımızın ABD ve İsrail olacağına Kürtler olsun' daha iyi demesi dikkate alınması gereken önemli bir işaretti..
Çünkü Öğüt'ün geleceği görüp, 'MHP'li yanımda' demeden kamuoyunu Güney sınırında bir Kürt devletinin kurulabileceğinin işaretini verdiğini anlamak için emekli general olmaya gerek yok..
Öğüt'ün Sarzep'te yaptığı açıklama ardından Halk Eğitim de düzenlenen toplantıya katılan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ise partisinin yanlış dış politikasının getirdiği sancıları görmezden gelip, 'Aman ha birlik beraberliğimizi bozmayalım' demesi de Ardahan ve Türkiye'nin 2023 yılına giderken çok da rahat gitmeyeceğinin işareti olarak değerlendirilebilir..
Evet dün, 'Hedef Ardahan 2023' adlı panel ile başlayan ve büyük bir bölümü betona çevrilen ve Milli Egemenlik olan ismi Kent parkı olarak değiştirilen parkta ozanlarımızın saz ve sözleri ile devam eden Ardahan Bal Festivalinin ilk günün de Yener Yılmazoğlu isimli Çıldırlı sanatçımızın, 'Hele sen Göle'nin neyini gördün?' türküsüne benzer gelişmelere gebe bir süreçte olduğumuzu herkes, ama herkes iyi bilmelidir..

Öğüt’ten Teşekkür..

ÖĞÜT: HEDEF, 2 MİLLETVEKİLİ İLE TEMSİL EDİLMEK

*Arşi Haber 08/04/2015 Tarihli Haber

Ensar Öğüt, Genel başkan, Parti Meclisi ve Ardahan örgütüne teşekkür etti..

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partisi tarafından yeniden aday gösterilmesinin ardından, ilk açıklamasını yaptı.Öğüt, “yarış artık geride kalmıştır, il, ilçe ve aday adayları ile elele vererek 7 haziran’da CHP’yi iktidara taşıyacağız”dedi. Hedefi ise, 2 milletvekili olarak belirledi.
Ensar Öğüt, Ardahan’ın kendisi için bir sevda, Ardahanlılara ise bir sevdalı olduğunu,bölgesinin sorunlarını çözmek için uzun yılardır mücadele verdiğini, bugün bazı hizmetlerden bahsediliyorsa bunda verdiği mücadelenin büyük payı olduğunu, Ardahan’a hizmet gelmesi için bu mücadelenin daha da artarak süreceğini ifade ederek, “Sorumluluklarımız daha artmıştır. Ardahan halkının haklı davasını devam ettireceğim”dedi.


KILIÇDAROĞLU VE PARTİ MECLİSİNE TEŞEKKÜR
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisini aday göstermekle hem onurlandırdığını hem de büyük bir sorumluluk verdiğini ifade eden Ensar Öğüt, “Genel başkanıma, bana güvenen ve destek veren Parti Meclisine teşekkür ediyorum”dedi.
ADAY ADAYLARINA TEŞEKKÜR VE MESAJ
CHP Ardahan milletvekili aday adaylarının hepsinin değerli ve bu göreve layık insanlar olduğuna dikkat çeken ve her birine ayrı ayrı teşekkür eden Ensar Öğüt, İl ve ilçe örgütleri ve aday adayları ile elele vererek, 7 Haziran’da CHP’yi iktidara taşımak için 2 milletvekilinin ikisini de kazanacaklarını söyledi.
İL VE İLÇE ÖRGÜTLERİNE TEŞEKKÜR
İl ve ilçe örgütlerine ve üyelerine, gençlik kolları ve kadın üyelere verdikleri destek için teşekkür eden Ensar Öğüt, “Başarı, örgütlü mücadeleden geçer. İl ve ilçe örgütlerimizin öncülüğünde 7 Haziran için seferber olacağız. Her zaman yanında durduğumuz ve sorunlarına sahip çıktığımız Ardahan halkının bize daha çok sahip çıkacağına inanıyorum. Buradan Ardahan halkına da bugüne kadar verdiği destek için teşekkür ediyorum” dedi.
ARDAHAN HALKINA ÇAĞRI
CHP Ardahan Milletvekili ve Milletvekili Adayı Ensar Öğüt Ardahan halkına seslenerek, “bugüne kadar onlarca proje ve hizmet önerisi sundum. Ardahan’ın kalkınması için bu projelerin gerçekleşmesi gerekiyor. Bunun içinde CHP’nin iktidar yapılması şart. Ardahan halkından bu yüzden tam destek istiyorum.”diyerek, destek çağrısı yaptı.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 3462 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI