Reklam
Bugun...


‏ESKİ DOSTLAR BİRLİKTELER
Yıllar önce Anadolu Dernekler Birliği Platformu olarak faaliyette bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Dernek Başkanı Yakup Deniz'in ev sahipliği yaptığı gecede Ağrı Dernek Başkanı Zeki Altın, Erzincan Dernek Başkanı Murat Karslı, Platforma büyük katkısı olan Adnan Zamburkan ve Platform Onursal Başkan Bilal Dündar eski anıları yad ederek güzel, samimi ve dostane bir sohbet ile Ramada Otelde akşam yemeğinde beraber oldular. Sivas da bulunan İbrahim Kabasakal başkan ile de görüntülü konuşuldu.

‏ESKİ DOSTLAR BİRLİKTELER

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

ğ

www.ilkeaku.net

EY HEMŞO BAŞKANLAR!..

Yazıma başlamak üzereyken gelen bir telefonun tam da yaşananları anlatmak için düşündüğüm yazımı hissetmişçesine sitemlerle dolu bir dertleşme için olduğunu anlıyordum.
Yanımda olduğunu düşündüğüm ama birçoklarına anlatamadığım gibi onunda dediklerime gelmeye başladığını anladığım o telefon görüşmemde 18 yıldan fazladır iktidarda olan mevcutların karşısında olanların da iktidardan aşağı kalmadıklarını bir kez daha anlıyordum, geç olsa da beni anlayanların 'sen haklıymışsın' demelerinden...
Evet, birilerinin insanlara hizmet edeceklerini belirtip, destek ve oy istediği ve o oyları almak için hemşeri, siyasi görüş damarlarını okşayıp, seçildikten sonra girdikleri iktidar modunun havasıyla önce çevrelerini, sonra halkı unuttuklarını anlatan telefondaki dostumun denize düşmüş, yılana sarılmış olanların içinde olduğunu anladığını belirtse de hakkında gerçeği olmayan birçok iddia dosyası ile sıranın kendisinde olduğunu da ima ediyordu.
Ve dün beni anlamayanların gecikmeli de olsa bugün beni anladıklarını belirtirlerken 'nerede hata yaptık?' sorusunun cevabını da benden beklediklerini de anlıyordum.
Aslında o hatayı yapmadan önce benim anlattıklarımı da bilen dost bildiklerimin bugün yaşadıklarını yürekten anlayıp, üzülsem de faydasının olmadığını ve bugün yaşananların daha başlangıç olduğunu belirtip, 'nerede hata yaptık?' diyenleri cevaplamaya çalışırken asıl sorunun yaşananlara, yaşanacaklara karşı oluşturulacak olan birlikteliğin küçük menfaatlere kurban edilmeden toplumsal bir çıkışa ihtiyaç duyduğunda anlatmaya çalışıyor ve tek umudun bu 'birlikteliktir' diyordum.
Ve örnek olarak 18 yıldır Almanya'nın başında olan bir kadının vedasının yarın onlar içinde geçerli olduğunu, bugün oturdukları gidici koltuklarda kendilerini kral sanıp, diktatörlükle suçladıklarından daha dikta bir yönetim anlayışı içinde onlara da aşağıdaki haber/yorumu aktarıyorum; Belki dün beni anlamayanlara anlatmak istediğimi onlarda gecikmeden anlarlar diyerek..


Ey hemşeri başkan, her şeyi ben bilirim diyen sen..
Biliyor musun dün Almanya'da bir kadın balkonlardan, televizyonlardan veya barlardan duyulan 6 dakikalık sıcak alkışlarla veda etti. 
Bütün bir ülke, tüm dünyada insanlığı ve sivil hakları savunan bir liderlik örneğini alkışladı.
Halk onu liderlik etmek için seçti ve 18 yıl boyunca 80 milyon Alman'ı beceri, özveri ve samimiyetle yönetti.
Hiçbir zaman yanlış ifadeler vermemiş ve tanıtım için fotoğraf çektirmek istememiş. Akrabalarına ya da arkadaşlarına liderlik pozisyonu vermedi. 
Herhangi bir değişiklik olmadan ve diğer gayrimenkulleri, yatları veya lüks arabaları satın almadan her zaman aynı normal dairede yaşadı. Banka hesapları neredeyse değişmedi , haksız miktarlar biriktirmeden. Özel jetlere binmedi ve yüzlerce korumayı reddetti. Bir basın toplantısında bir muhabirin neden her zaman aynı kıyafetleri giydiği ve hizmetçileri olup olmadığı sorulduğunda, Merkel şu yanıtı verdi:
"Başka kıyafetim yok. Ben halkımın, hükümetin çalışanıyım, manken değil. Hizmetçiye ihtiyacımız yok. Kocam ve ben birbirimizi tamamlıyoruz ve 30 yıldır evimizin bakımını yapıyorum."
"Dünyanın Kadını" 6 milyon erkeğe eşdeğer olarak tanımlandı.
Politikacılar, onu örnek alıyor!
İnsanlara hizmet edin ve bizim gibi, çevredekileriniz gibi onları da kullanmayın!

ARŞİV HABER 13/12/2015 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLAR

Ardahanlı İşadamlarından Uyum ve Tek Ses Çağrısı..

ARDAHANLI İŞ ADAMLARI İSTİKRAR İÇİN;
'UYUM VE TEK SES ŞART' DEDİLER..

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve çatısı altında 47 Ardahan Derneğinin bir araya geldiği, 'İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği, 'Ardahanlı İş adamları Buluşuyor' adlı kahvaltılı toplantıda ülke ve dünyada yaşanan gelişmeler ile ilgili kamuoyuna yönelik bir basın bildirgesi yayınlandı.

ARDAHANLI İŞ ADAMLARI İSTİKRAR İÇİN;

'UYUM VE TEK SES ŞART' DEDİLER..

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve çatısı altında 47 Ardahan Derneğinin bir araya geldiği, 'İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği, 'Ardahanlı İş adamları Buluşuyor' adlı kahvaltılı toplantıda ülke ve dünyada yaşanan gelişmeler ile ilgili kamuoyuna yönelik bir basın bildirgesi yayınlandı.
ARDA/FED toplantısında bir araya gelen Ardahanlı İşadamları ülkede ki istikrar ve kardeşlik hukuku için başta siyasi partiler olmak üzere, stk, sendika, basın ve medyanın uyum içinde olmaları  şart olduğunu ve her kesimin tek ses halinde hareket etmelerini istediler.
Toplam 40 İşadamı ve Sanayicinin yanı sıra bir çok Ardahanlı gazetecinin de katıldığı, 'Ardahanlı İşadamları Buluşuyor' başlıklı toplantıya başkanlık eden  Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz, birlik, beraberlik içinde yaşanılan güzelim ülkemizin güzel geleceği için ekonominin şart olduğu bu nedenle ekonomiye yön veren iş adamlarının da yaşanan sosyal gelişmelere duyarlı olması, onların çağrılarının başta hükumet tarafından olmak üzere topluma yön veren  stk'lar, basın ve medya tarafından dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti.
İstanbul Marrıott Hotel'de düzenlenen ve daha sonra Şişli'de bulunan ARDA/FED merkezinde devam eden toplantı yaklaşık 3 saat sürdü.
Bu toplantıya benzer toplantıların rutin hale getirilip, en azında ayda bir yapılmasına karar kılınan ve ARDA/FED yöneticilerinin ev sahipliği yaptığı ilk toplantıya katılanlara Damal Bebeği, Ardahan Kaşar'ı ve Ardahan Balı'nın hediye edilmesi ardından kamuoyuna bir sonuç bildirgesi yayınladı;
İşte o bildirge;

ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU

VE İŞ ADAMLARI TOPLANTI SONUÇ BİLDİRGESİDİR..

Türkiye'nin Kuzey Anadolu Bölgesinde unutulan ve Türkiye genelinde en çok göç veren İllerinden Ardahan’ın Sanayici ve İşadamları Ardahan Dernekler Federasyonu çatısı altında toplanarak, bölgemizin kalkınması birlik ve beraberliği ile ilgili toplantının ardından almış olduğu kararla;

Ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunlara karşı siyasal ideolojik ve bireysel çıkarlar gözetilmeden ülke menfaatleri doğrultusunda ülke genelinde birlik ve beraberlik içinde olunması hususunda birlik çağrısında bulundular.

Hızla değişen dünyada kazan gibi kaynayan Ortadoğu sınırları dâhilinde ki ülkemiz üzerine oynanmak istenen oyunlar ilk etapta her ne kadar ekonomik kıskaçla kendini his ettirecek gibi görünse de aslında perde arkasında ki tüm hamleler Dünyaya açılan boğazlara da sahip olan;

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü zedeleyip birlik ve beraberliğini bozarak kardeşi kardeşe düşürüp ülkemizi iç savaşa sürükleyip zayıf düşürülerek direncinin kırmasına yönelik orta doğuda söz sahibi olma yer altı zenginliklerinden pay almaya yönelik projeleri olduğunu düşünmekteyiz.

Tamda bu noktada ülkemizin yöneticilerinden, Sayın Cumhurbaşkanımız R.Tayip Erdoğan, Sayın; Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Ana muhalefet parti liderlerinden  olan CHP Genel Başkanı Sayın; Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Başkanı Sayın; Selahattin Demirtaş, MHP Genel Başkanı Sayın; Devlet Bahçeli'nın ve de STK ların medyanın gazetelerin sendikaların iş adamlarının beklentisi kurtuluş savaşında olduğu gibi tüm iç ve dış düşmanlara karşı her şeyi bir tarafa bırakarak;

Söz konusu ülkemizin prestiji ve geleceğiyle ilgili en nemli konuda bir defa da olsa tam bir uyum içerisinde, tek ses tek yürek tek bilek olmalarını Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında yaşayan tüm vatandaşlar gibi Ardahan Kamuoyu da beklemektedir.

Ülkemizin daha rahat daha güvenli ve istikrarlı bir ülke olması vadiyle yola çıkan Tüm siyasi parti liderlerinin bu konuda tüm siyasi kaygılarını bir tarafa bırakarak Türkiye Cumhuriyeti Bayrağı altında birleşip Türkiye Cumhuriyet’i üzerine oynanmaya çalışılan Tüm kirli oyunları birlik ve beraberlik içinde bozmaları beklentimizdir.   13.12.2015

 Kamuoyuna Saygılarımızla 

ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Ardahanlı İşadamları Haberleri

Editör: Ardahanlı İşadamları Haberi

Bu haber 3203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI