Reklam
Bugun...


Eriyen Karlar Alt Yapıyı Su Yüzüne Çıkardı!
Yıllardır çözüm bulunamayan alt yapının sorun olamaya ve her yılın ilk baharından başlayıp, yıl sonuna kadar harcanan onca para ve enerjiye rağmen düzelmeyen alt yapı eriyen karların oluşturduğu sularla bir kez daha kendisini ortaya koydu.

Eriyen Karlar Alt Yapıyı Su Yüzüne Çıkardı!

Foto: Melek Yılmaz/Hoçvan
Başta Göle, Hoçvan'da olmak üzere Ardahan kent merkezi ile diğer ilçe ve köylerde bozuk yüzünü bir kez daha ortaya koyan kentin genelinde ki bozuk alt yapı dolaysıyla Göle'de evleri basan su Hoçvan Hasköy ve diğer köylerin içinde ki yolları, ara sokakları çamur deryasına çevirmiş durumda.
Göle'de Su Baskını..
Göle'de Fevzi Çakmak mahallesinde dere kenarın da bulunan evleri su bastı. Göle Belediye ekiplerince su basan evlerde su tahliyesi için çalışmaları devam ediyor.
Öte yandan alt yapısı olmayan Hoçvan Hasköy ve diğer köylerde de eriyen karlar ardından çamur deryalarının oluştuğu görülmekte.
Foro: Kurbani Demir/Göle
Bahçeli'nin Bölmeyen, Toparlayan Çıkışları..
Suriye'den önce Suriye gibi olacağı söylenen ülkemde atılan adımlarla ülkemin 'Değil Suriye olması, Suriye'de olduğu gibi bölgede söz sahibi olduğunu kanıtlaması ve yaşanacakları ötelemesinin altında ne yatıyor?' diye baktığımızda olabilecekleri gören bir anlayışın büyük bir katkısının olduğunu görmek ve kabul etmek en doğrusudur.
Çünkü, bu ülkenin başta demokrasiye olmak üzere güzel geleceğine yeterli katkı sunamazlarsa da en azından bin, bir zorluk ve sıkıntılarla gelinmiş olan bugünkü yerinden geriye gitmemesine katkı sunmakta devrimci bir hareket olduğunu da anlamak gerekir..
Ve Devlet Bahçeli'nin MHP'nin başına geldiği günden bugüne kadar bu ülkenin Suriye'den önce Suriye gibi olmamasına büyük katkısı olduğunu söylemek faşistlik ya da sola ihanet demek değil, 'Yiğidi öldürmeden hakkını ver' demektir..
Başta kuru kuruya sağcı, dinci geçinenler gibi solcu geçinip, yaşananlara devrimci gözüyle bakmayanlar gibi çoğu eski MHP'li olan ve Ecevit'le koalisyon yaptığı için ona kızarak gidip başka bir yeni partinin tabanını oluşturmalarına rağmen Bahçeli'nin ne derece stratejik adımlar atıp, hala MHP'nin başında, hem de iktidar ortağı olmasından da anlamak bugün anlatmak istediğimi anlatır gibi.
 
Evet, HDP'nin dağdan gelen rüzgarın etkisinden kendisini kurtaramayıp, anaların göz yaşlarının durması için kurulan barış masasının mevcut iktidar partisince tekmelenmesine, solun başına gelmesinden korkulan Demirtaş'ın hapse atılmasına neden olduğu süreçte ele aldığım bir yazımı aklıma getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin son çıkışı, o dönemde yazmış olduğum yazımın ne kadar haklı ve olaylara bakış açımın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bana hatırlattı.
Evet, son olarak türkülerinin, konserlerinin yasaklanmasına karşı, tepki olarak girdikleri açlık grevinde hastanelik olup, hasta yatağında ayaklarına takılan prangalarla hayata göz yuman Grup Yorumun üç devrimcisinin birinin, 'O topraklarda devrimci yetişmez..' denilen ama 'bu topraklardaysalar her yerde var olan' devrimcilerden İbrahim Gökçek'in memleketi Kayseri'de toprağa verilemeyeceğini ileri sürüp, bu yönde alçakça eylem ve açıklamalarda bulunanları görevden alan Bahçeli  ülkede o çok istenen, özlenen ve filizlenip, büyümesi için verilen mücadeleye yine önemli bir katkı sunmuş, o kadar da önemli bir mesaj vermiştir.
Çünkü, bu ülkenin başta demokrasiye olmak üzere güzel geleceğine katkı sunamasalar da en azından bin, bir zorluk ve sıkıntıyla kazanılan vatanın, demokrasinin geriye gitmemesine, kana bulaşmamasına katkı sunmaktadırlar. 
Ve son günlerde yeniden gündeme gelen ve tartışılan darbe iddialarının bir türlü dilden düşmediği ülkede birilerinin gerek mevcut iktidarı gerekse demokrasinin olmazsa olmazı olan muhalefetin yıpratılma çabalarının arttığını gördüğümüz şu günlerde oturduğu sitedeki komşularını hedef gösteren insan, kadın diyemeyeceğimiz sözde başkan yalakalarının söylemleri bu ülkede yaşanmış olan darbeler öncesi ortaya çıkıp, ortalığı karıştıranların ajan oldukları sonradan anlaşılmıştır..
Ve sevda ismine yakışmayan adıyla oturduğu sitedeki komşularını hedef gösteren adını bile vermek ona reklam olur diye düşündüğüm kadına kendi ailesi bile tepki gösterirken, Bahçel'nin de inandığı yolda hayatını kayb eden bir insanın kendi memleketinde toprağa verilmesine karşı çıktıklarını belirtip, bu yönde şow yapan sözde ülkücüleri ocaktan kovması, bu ülkenin iç barışına katkı sunmuştur.
Mevcut iktidardan da beklenen bir davranış olan ve Kayseri'de ki saçmalığa karşı kamuoyunun tepkisine verilen demokratça bir adım atan Bahçeli gibi duyarlı liderlerin bu tür çıkışları ile birilerinin bu ülkenin Suriye gibi olma özlemini bir kez daha ötelemiş ve darbecilere ön senaryolar hazırlayan faşist kafalara izin vermemiştir.
Evet, yüreklerine ateş düşürülüp, ağlatılan Annelerin, anneler gününde alınan bu iki karar, yani Bahçeli'nin ülkücü geçinenleri kovması, komşularını hedef gösteren kadına ailesinin bile tepki göstermesi bu ülkenin annelerine hem de tüm insanlarına günün en güzel hediyesi oldu..
Bu durum Bahçeli gibi liderlere sadece, 'MHP'lidir, Faşisttir' gözüyle bakıp, bu yönde sloganlar atarak, dışlamaktansa onun gibilerinin bu ülke için birer değer olduğunu anlamak gerekir..
Çünkü sahada kızıp, bağırsa da bu ülkenin barışı için dün demediğini bırakmayan mevcut hükumetle ortak olmayı göze alan, aynı hükumetle koalisyonu, barış sürecini devam ettirmeyen HDP'ye mecliste el uzatabildiğini de not edip, ona göre puan vererek, 'öldürmeden yiğide hakkını vermek gerekir' derim..
Çünkü aynı Bahçeli daha önce beyaz çoraplı, hilal bıyıklı sözde ülkücüler olanları kovması gibi Kayseri'dekilerine de fırsat vermediğini görmek yeter ve gazeteyi kolunun altına koyup, pos bıyıkla devrimci geçinenleri de unutmadan..
Öğüt Çamura Battı..Öğüt Çamura Battı..
arşiv haver 25/03/2015 tarihli haber
Vekil Çamur Meydan da Zorlandı..
Davutoğlu ve Eker'e Hayvan Pazarından Çağrı Yaptı ENSAR ÖĞÜT: "İNSANLARIN EKMEĞİNİ ELİNDEN ALMAYIN"

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt,  sadece Ardahan adına değil tüm ülke tarım ve hayvancılığı için gerek TBMM çatısı altında gerekse kamuoyunda mücadele veriyor.  Öğüt her fırsatta, tarım ve hayvancılık ile ilgili yasa teklifleri sunup öneriler getiriyor.

Geçtiğimiz günlüklerde çiftçi borçlarının beş yıl ertelenmesi ve faizlerin silinmesi ile ilgili verdiği kanun teklifinin ardından, Tarım ve hayvancılığa sahip çıkmadığı ve zarara uğrattığı için Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in görevinden düşürülmesi için partisi adına gensoru veren Ensar Öğüt, bu kez Ardahan hayvan pazarından mesajlar verdi.
HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİNİ DİNLEDİ
Ardahan'da hayvan pazarını karış karış gezen ve buradaki hayvan yetiştiricilerinin sorunlarını dinleyen Ensar Öğüt, buradan Başbakan Davutoğlu ile Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'e çağrılarda bulundu.

 

**GELİN GÖRÜN
Öncelikle Ardahan Hayvan pazarının bir an önce tamamlanması için destek isteyen Öğüt, tarıma ve hayvancılığa destek olunması içinde çağrıda bulundu. Öğüt, "gelip bu insanların nasıl yaşam mücadelesi verdiğini görün"dedi.

 

**DAVUTOĞLU VE EKER'E ÇAĞRI
Ardahan hayvan pazarında vatandaşların büyük ilgisi ile karşılanan ve kendilerine sahip çıktığı için teşekkür edilen Ensar Öğüt, "Burası Ardahan hayvan pazarı ve ben oradayım. Geçenlerde tarım ve hayvancılık Bakanımız sayın Eker'in düşürülmesi için gensoru verdim. Bana hem hükümet hem sayın bakan kızıyor. Ardahan'ı Türkiye'den saymıyorlar diyorum kızıyorlar bana. Burasını bir hayvan pazarı, içinize siniyor mu? Sayın başbakan ödenekleri çözün ve bir an evvel buranın yapılmasını sağlayın. Burada siz yada çocuklarınız yaşamak ister mi? Sayın başbakan ve Bakanlar İnsanlar işte bu koşullarda hayvancılık yapıp, alın teri ile yaşamını sürdürüyor. Siz buna bile müsaade etmiyorsunuz. ithal hayvan ve et ile bu insanları yok etmeye çalışıyorsunuz. Hayvancılığa ve tarıma gerçek anlamda destek verin.Gelin burada bir gün yaşayın bakalım..Borçların faizlerini silin dedik ona bile yanaşmadınız.. Gemilerden, lüks yatlardan almadığınız mazot ÖTV-KDV'yi bu insanlardan alıyorsunuz. Destek çağrımızı bir kez daha, hayvan üreticileri ile birlikte ve diz boyu çamurun içinden yineliyorum."diye konuştu.

 

Haber - Sunday, November 16, 2003

 

 

Tekel 75. PİYO ve Ardahan lisesi

 

Şampiyon oldular

(Devamını Göster)

 

Haber - Sunday, November 16, 2003

STM”den haber yok

oldular

 

(Devamını Göster)

 

Hafta sonu haberleri - Saturday, November 15, 2003

BOTAŞ’ın Avukatlarına da para vermediği ortaya çıktı

***

DEHAP Ardahan İl yönetimini yeniledi

***

ÖP’ye destek!

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, November 14, 2003

Polisten beklenmedik davranis?!

Huzur ortamynyn en güzel sekilde yasandigi kentler arasinda bulunan Ardahan’da, MHP Ilçe Baskaninin polis tarafindan dövülmesi ardindan dün yasanan tatsiz son olay, gündeme damgasini vurdu.

Haberin devami ve "Haber yorumu" için lütfen devam edin!..

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Ardahan’a bir 'Umut ışığı' doğdu

UMUT KOROSU KURULDU Atatürk İlköğretim Okulu’nda Müzik Öğretmenliği görevini yapan, bunun yanında da Tekel 75., Halitpaşa, İmam Hatip ve 23 Şubat İlköğretim Okullarında müzik derslerine giren Müzik Öğretmeni Özgür Türemen tarafından kurulan Umut Korosu ilk konserini Atatürk için verdi. Tekel 75 nci Pansiyonlu İlk Öğretim Okulu öğrencilerince oluşturulan ve şefliğini Müzik Öğretmeni Türemen’in yaptığı Umut Korosunun hedefi Ardahan’da bir Gençlik Korosu ve Konservatuar ekibini oluşturmak.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Kar yağışı etkili oluyor!

Vatandaş yakacak sıkıntısında

Bölge de etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Otu 100 milyara satılan Göle TİGEM aylığı 50 milyara kiraya verilecek

 

(Devamını Göster)

 

Günün Yorumu! - Thursday, November 13, 2003

Boyutunu aşan vaatler

Halis Kılıç

Yeşil Göle Gazetesi Sahibi

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Yoksular vakfına zengin üyeler!

 

(Devamını Göster)
Haber - Sunday, November 16, 2003

 

 

Tekel 75. PİYO ve Ardahan lisesi

 

Şampiyon oldular

(Devamını Göster)

 

Haber - Sunday, November 16, 2003

STM”den haber yok

oldular

 

(Devamını Göster)

 

Hafta sonu haberleri - Saturday, November 15, 2003

BOTAŞ’ın Avukatlarına da para vermediği ortaya çıktı

***

DEHAP Ardahan İl yönetimini yeniledi

***

ÖP’ye destek!

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, November 14, 2003

Polisten beklenmedik davranis?!

Huzur ortamynyn en güzel sekilde yasandigi kentler arasinda bulunan Ardahan’da, MHP Ilçe Baskaninin polis tarafindan dövülmesi ardindan dün yasanan tatsiz son olay, gündeme damgasini vurdu.

Haberin devami ve "Haber yorumu" için lütfen devam edin!..

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Ardahan’a bir 'Umut ışığı' doğdu

UMUT KOROSU KURULDU Atatürk İlköğretim Okulu’nda Müzik Öğretmenliği görevini yapan, bunun yanında da Tekel 75., Halitpaşa, İmam Hatip ve 23 Şubat İlköğretim Okullarında müzik derslerine giren Müzik Öğretmeni Özgür Türemen tarafından kurulan Umut Korosu ilk konserini Atatürk için verdi. Tekel 75 nci Pansiyonlu İlk Öğretim Okulu öğrencilerince oluşturulan ve şefliğini Müzik Öğretmeni Türemen’in yaptığı Umut Korosunun hedefi Ardahan’da bir Gençlik Korosu ve Konservatuar ekibini oluşturmak.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Kar yağışı etkili oluyor!

Vatandaş yakacak sıkıntısında

Bölge de etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Otu 100 milyara satılan Göle TİGEM aylığı 50 milyara kiraya verilecek

 

(Devamını Göster)

 

Günün Yorumu! - Thursday, November 13, 2003

Boyutunu aşan vaatler

Halis Kılıç

Yeşil Göle Gazetesi Sahibi

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Yoksular vakfına zengin üyeler!

 

(Devamını Göster)
Haber - Sunday, November 16, 2003

 

 

Tekel 75. PİYO ve Ardahan lisesi

 

Şampiyon oldular

(Devamını Göster)

 

Haber - Sunday, November 16, 2003

STM”den haber yok

oldular

 

(Devamını Göster)

 

Hafta sonu haberleri - Saturday, November 15, 2003

BOTAŞ’ın Avukatlarına da para vermediği ortaya çıktı

***

DEHAP Ardahan İl yönetimini yeniledi

***

ÖP’ye destek!

(Devamını Göster)

 

Haber - Friday, November 14, 2003

Polisten beklenmedik davranis?!

Huzur ortamynyn en güzel sekilde yasandigi kentler arasinda bulunan Ardahan’da, MHP Ilçe Baskaninin polis tarafindan dövülmesi ardindan dün yasanan tatsiz son olay, gündeme damgasini vurdu.

Haberin devami ve "Haber yorumu" için lütfen devam edin!..

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Ardahan’a bir 'Umut ışığı' doğdu

UMUT KOROSU KURULDU Atatürk İlköğretim Okulu’nda Müzik Öğretmenliği görevini yapan, bunun yanında da Tekel 75., Halitpaşa, İmam Hatip ve 23 Şubat İlköğretim Okullarında müzik derslerine giren Müzik Öğretmeni Özgür Türemen tarafından kurulan Umut Korosu ilk konserini Atatürk için verdi. Tekel 75 nci Pansiyonlu İlk Öğretim Okulu öğrencilerince oluşturulan ve şefliğini Müzik Öğretmeni Türemen’in yaptığı Umut Korosunun hedefi Ardahan’da bir Gençlik Korosu ve Konservatuar ekibini oluşturmak.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Kar yağışı etkili oluyor!

Vatandaş yakacak sıkıntısında

Bölge de etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Otu 100 milyara satılan Göle TİGEM aylığı 50 milyara kiraya verilecek

 

(Devamını Göster)

 

Günün Yorumu! - Thursday, November 13, 2003

Boyutunu aşan vaatler

Halis Kılıç

Yeşil Göle Gazetesi Sahibi

(Devamını Göster)

 

Haber - Thursday, November 13, 2003

Yoksular vakfına zengin üyeler!

 

(Devamını Göster)Kaynak: kuzeyanadolugazetesik

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 2596 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI