Reklam
Bugun...


ENERJİYİ HER YERE TAŞIYAN FİRMA ORGAZ!
Kesintisiz Inovasyon, Yüksek Teknoloji, Özverili Ar-Ge Yatırımlarımız ve Doğru Yönetim Değerlerimiz ile Dünya'nın Güvendiği Markalar Arasında, ORGAZ Dünya Standartlarını temel alarak, alanında "En İyi Olmak" hedefi ile aralıksız çalışıyor.

ENERJİYİ HER YERE TAŞIYAN FİRMA ORGAZ!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

https://www.orgaz.com.tr Ardahanlı İş insanı Tuncay Şentürk'ün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı ve her geçen gün ülke ve dünya markası olma ilkesiyle büyümeye devam eden ORGAZ başta LPG'li araç ve cihazları olmak üzere bu cihaz ve araçları destekleyen enerjiyi her yere taşımasıyla biliniyor.
Alçak ve yüksek basınç regülatörleri, valfler, ocaklar, brülörler, fenerler, tüp emniyet valfleri, ısıtıcılar, ocaklar, fırınlar, barbekü, kaynak meşale, kamp ekipmanları, hortumlar, hortum kelepçeleri gibi LPG ekipmanı ve küçük elektrikli ev aletleri üretiminde uzmanlaşmış ve ürünlerini Avrupa kalitesinde Uzak Doğu Fiyatlarında bulabileceğiniz ORGAZ LPG Ekipmanlarını ORGAZ ve GASPOWER markaları altında, Kartuş grubu ekipmanı ORCAMP ve CAMPINGMAN markası altında, Tüp  emniyet valfleri ORG markası altında, Elektrikli ev aletleri ise ORHOME ve SCHANAL markası altında tüketiciye sunuyor. Merkezi İstanbul'da bulunan ORGAZ'ın diğer bir firmasının adı da Ardahan'dan alınmış olan ARAHAN.. 


ORGAZ kalitesi, prestijli onaylarla Türk TSE belgeli, CE Belgeleri CERTY GAS, Pi tarafından TÜV SÜD tarafından onaylanmıştır. ORGAZ, Türkiye'!nin  Avrupa Özel Topluluğuna üyeliğinden dolayı müşterilere vergi avantajı sağlayan  EUR.1, A.TR EURO-MED sertifikalarının tümünü ürünleri için verebilir. ORGAZ, tedarikçilerinden biri olan SHV Enerji..
Ä°ç pazarda yaygın bir iştirak sistemine sahip olan ORGAZ bugün 74 ülkeye ihracat yapıyor ve Ä ihracatı  toplam satışları yaklaşık yüzde 70'ini oluşturmaktadır. 
ORGAZ'IN Ürünleri ağırlıklı olarak Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Rusya'ya ihraç edilmektedir.

SON LİMAN...

Hiç düşündünüz mü bilmem ama benim yıllar önce gördüğüm bir rüyanın etkisinde kalıp, dalgaların arasında kaybolacağımı hep düşündüğüm o devasa okyanusları..

Bilmem ama traktörün altına düşüp, sol ayağımı kırdığım, sıcak suyun içinde yanan sol kolum, yine solumdan yediğim kurşun sonrası aynı taraftan aldığım bıçak darbesi ve ters dönmesine karşın, çevreye yayılan onca lpg tüplerinin bir kıvılcım bile almadan, patlamadığı ve benim bir yerim kanamadan altından çıktığım kamyon kazası ardından yaşam denen okyanusta yol almaya, yüzmeye devam ediyordum.. Ve önce Kocaeli otoyolunda sonra Erzincan karayolunda pert olan araçlardan sağ çıkıp onca dert, kerameti, benlik kıyametleri aşıp hala yaşamam, belki de o gördüğüm rüyayı doğrular gibi..
Sanki öyle olduğundan gibiymiş gibi kısa süre içinde zoraki aldığım pasaportu cebime koyarken kırmızı kabına uzun uzun bakışımla yeniden hatırlıyordum o bir çoğumuzun aklına bile gelemeyen ve arada, sırada tesadüfen de olsa izlediğimiz belgesellerde gördüğümüz o içi başka ama birçok kollu Ahtapot , köpek balığının yanında bizlere benzeyen Yunuslar gibi onca canlının yaşadığı bir dünya olan okyanusları aşıp, son limana yanaşan bir gemi gibiyim sanki..
Evet, hiç düşündünüz mü bilmem ama o dev dalgalara sahip, yer sarsıntıları ardından oluşan tsunamilerle karaya doğru gelip, yer çekimi ile geri çekilen mavi sulu, tuzlu, tuzsuz ve Kur'an ı Kerimde belirtildiği gibi birbirine karışmayan okyanusları...
Kimimizin pandemi korkusuyla sosyal hayatı unutup, whatsapı dert ettiğimiz sanal ortamı düşünürken, kimimiz ise adeta gündemi değiştirip, kendisini çukurdan öte suçlamalarla tanınan iktidara söylediği 'sözde' lafı ardından 1 Milyonluk dava ile karşılaşmanın şokunu, kimi ise 'Hukuk karar verecek' derken elinin altına aldığı adaletin kalmadığı yönündeki feryatlara 'Atı alan Üsküdar'ı Geçti' diye 18 yıldır işine bakıp, bir 5 yıl daha sakin, sakin saadetleri ziyaret ediyor..
Her canlının er geç yanaşacağı ve gömülüp, batacağı limana varma heyecanının aslında yaşamın asıl kaynağı olduğunu anlamadan okyanusu dalgalandıran pervaneyi döndürmeye, dümeni kırıp, kırıp, son olduğunu bilmeden hırsla, arzuyla çevirmeye devam ederiz.
Bir düşünün onlarca küçük kayığı, delinerek su almış nice takaları, kayalara çarpmaktan darmadağın olmuş kayıkları, demir attıkça halatları parçalanmış vapurları..
Ve sizin de yaşam boyunca yaşadığınız dert, garabet, aşk, gözyaşı, mutlulukla kazanmış olduğunuz tecrübelerle dolmuş, büyümüş, yaşlanmış, yorulmuş ve adeta gemi olmuş gönlünüze o okyanusun azgın dalgalarını adeta bir tsunamiye çevirerek son liman olduğunu bilmeden yeni bir limana yanaşıyorsunuz.
Ki; O son limana yanaşırken sizi cezbeden yanıp, sönen ve baş döndüren ışığıyla, "yaklaş, yaklaş iyice yanaş yanaş"diyen deniz fenerinin ışığından çekinerek yanaşırken ve bilmediğiniz yeni limana demir atarken bundan sonra geriye kalan yaşamın mutluluğa mı yoksa sonsuzluğa mı olduğunu bilebilirmisiniz..
Sizi bilmem ama 'kara göründü' diyen tayfa gibiyim ben ve iktidarda ben, devlette ben gerisi terorist diyen birileri sanki..
.

 

https://www.parcabox.com

ALO PARÇA: 0 532 485 62 56 Firmamız, oto tamir servisinden elde ettiği deneyimlerle 2006 yılındaEsenyurtFatih Oto Sanayii’nde ilk şubesini açarak yedek parça sektörüne giriş yapmıştır. İhtiyaç duyulanRenault, Citroen, Peugeot, Fiat, Opel, Bmw, Audi, Volkswagen, Volvo, Mercedesmarka otomotiv yedek parça ürünlerini kısa zamanda müşterilerine sunarak, sektördeki yerini hızla almıştır. 256 Bit ödeme altyapısı ve %100 güvenli ve doğru parça sloganıyla müşteri odaklı hizmet veren firmalarımız, hizmetteki faydanın  her iki tarafın yararına olması gerektiğini prensip edinmiştir. Müşterisinin memnuniyetini ve yedek parça çeşitliliğini daha üst seviyeye çıkarmak için 2. Şubesini de 2016 tarihinde  açmıştır. 

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan İlke Otomotiv, sürdürülebilir ve çevreci bir anlayışla işletmelerinde otomasyon sistemini kurarak koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle e-ticaretle de müşterisine yedek parça hizmeti sunmaya başlamıştır. Binek ve hafif ticari araç gruplarındaki oto yedek parça satış hizmetini Müşterisine en uygun fiyat ve kaliteli hizmetle sunmayı ilke edinmiştir. 

İlke otomotiv, ‘Müşteri şikâyete değil teşekküre gelmelidir!’ Sloganıyla sürdürülebilir ve sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek geleceğe kendini yenileyerek giren bir işletmedir. 

Vizyonumuz: Perakende oto yedek parça sektöründe teknolojik değişimlere ayak uydurarak müşteri değeri ve tatminini sağlamaktır.

Misyonumuz: İhtiyaç duyulan yedek parçayı sürekli çeşitlendirerek müşteriye en kısa zamanda en uygun fiyatta ve en iyi hizmetle sunmaktır. 

 
Dağ Taş Atatürk!
arşiv haber 02/08/2017 tarihli haberler ve yorum
Son olarak Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Atatürk büstüne "Dinimizde putperestlik yoktur" diyerek elindeki tahra ile zarar vermeye çalışıldığı bir süreçte yeni bir Atatürk silueti fotoğraflandı.

Her yıl 5 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında Ardahan'ın Damal ilçesinde ortaya çıkan Atatürk'ün silueti, bu yıl ilk kez Kars'ın Susuz ilçesinde ortaya çıktı.

Ardahan'ın Damal İlçesinin yanı sıra Göle, Ölçek ve Yaylacık köylerinin yakınlarında bulunan dağlara da yansıyan Atatürk'ün siluetin bu kez Kars sınırlarında görünmesi dikkatlerden kaçmazken bu durumu değerlendirenler ülkenin kurucusu Atatürk'ün izinin bu ülkenin her yerinde olduğunu ve silinemeyeceğini belirtmekteler.
**Atatürk'ün Korumasına Anıt Yapılmadı..
Dağında Taşında Silueti görünen Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk'ün Çanakkale Savaşında yakın koruması olan Celal Tunuslu'ya yapılacağı söylenen anıt mezar hala yapılmadı.
**ATATÜRK'ÜN YAKIN KORUMASI ARDAHAN’LI
Çanakkale Savaşlarında bizzat cephede düşmana karşı savaşan Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın koruması Posoflu er Celal Tunus'tu. Dört yıl boyunca savaşlarda askerlik yapmış olan Celal Tunus Posof'un Ğevat köyünden (Aşık Üzeyir köyü) olup daha sonra Ardahan'a (Beberekköyü) yeni ismi Çetinsuköyü’ne göç etmişler. Ardahan nüfus kütüğünden T.C.NO:14661023148/Celal Tunus/ Baba adı : Mehmet Doğum yılı Posof 1311 olduğu kayıtlarda görülüyor. Ölüm:11.08. 1958
Ardahan Belediyesi, Er Celal Tunus un Kurtuluş Savaşında Atatürk'ün yakın korumalığını yaptığını belirlemek amacıyla yazılı girişimde bulunur. Gazeteci Fakir Yılmazın araştırması sonucu tarihi belge ortaya çıkarılır. Dört Yıl Kurtuluş Savaşında bulunmuştu.. Ardahan nüfus kütüğünden T.C.NO:14661023148/Celal/Tunuz/ Baba :Mehmet /Eş: Gülşen /Doğum _Posof 1311 / olduğu kayıtlarda görülüyor. Evli 1936 Ölüm:11.08. 1958
KÜNYE KAYIT BELGESİ
Askerlik Şubesi:Ardahan/Defterin adı:Silahaltı/Defter No:3293/Sayfa No:32/Sıra No:82/ Köyü:Beserek (Çetinsi)Lakabı, Tunazoğullarından/ Adı: Celal/Baba Adı: Mehmet/Doğum Tarihi:1311/Hane No:88/Sınıfı Piyade olup,askere duhulü 16.Temmuz .!338 5. Kafkas Fırkası !0.alay,3.Tabur,!0. Bölük !0.Alay,3.Tabur,10. Bölükten 9.5.1339 tarihinde terhis olmuştur. Posof un Hevat Köyü?nden Ardahanın Beberek Köyü 88 no. eve yerli olarak gelir. Posof Askerlik BŞ.10 Eylül 1936 gün ve568 sayılı yazısıyladır.1937 D:4 (imza) Bu künye kayıt belgesi?Silahaltı Defteri? kayıtlarına göre düzenlenmiştir.04.02.2005
Onay/M. Engin Abuk oğlu /ZD.Öğe..Binbaşı/MSB.Arşiv Müdür Vekili
Maaşı: 50 kuruş (mühür) /10.Bölük _Kanuni Evvel 1338 nısfı ahir maaşı
Ailesi Çetinsuköyü (Beberek)'de bulunan Kabri için yetkililerden ilgi bekliyor.
Çanakkale Zafer Bayramının kutlanacağı 18 Mart’ta Ardahan’da daha ismi bile anılmayan ve yerel basın tarafından ortaya çıkarılan Mustafa Kemal’in Ardahanlı yakın korumasına sahip çıkılarak okullarda öğrencilere ders olarak okutulmasını istenirken, Tunus’a da yaşadığı mezarının bulunduğu Çetinsu köyünde ise anıt mezarının yapılması için gerek Genelkurmay gerekse de Ardahan Valiliği’nin girişimlerde bulunması bekleniyor.
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
Bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen Aziz Şehitlerimizi rahmetle minnetle ve saygıyla anıyoruz
KISA BİLGİ:
Çanakkale savaşlarında bizzat düşmana karşı savaşan Mustafa Kemal Atatürk'ün yakın koruması Celal Tunus Ardahan-Çetinsuköy (Beberek)'li dir. Kabri Çetinsuköy mezarlığındadır. Bu resimde sağ tarafta Gazi Mustafa Kemal'ın arkasında duran asker Celal Tunus dur. Ankara Ulus da ve Taksim meydanında Atatürk büslerinde de yer almaktadır. Doğum: 1311 Ölüm: 11.08.1958

**ATATÜRK KIŞINDA ARDAHAN'A GELDİ!..

*29/01/2017 Tarihli Haber

Yaz aylarında Ardahan'da Damal ilçesindeki Karadağ sırtlarına yansıyan Atatürk siluetinin bir benzeri de Ölçek köyündeki bir dağda belirdi.

Ardahan'da Ölçek köyünde bir dağda beliren sureti andıran yansıma, kentteki ikinci 'Atatürk silueti' hadisesi oldu.

ŞAŞIRTAN GÖRÜNTÜ

Damal ilçesindeki Karadağ sırtlarına yansıyan ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün siluetine benzerliğiyle şaşırtan görüntü, bu kez Ölçek köyü dağlarında görüldü.


TESADÜFEN FARK EDİLDİ

Silueti fark eden Gazeteci Bülent Kılıç, "Saat 12.45 civarlarında Posof'tan Ardahan'a geçerken Çamlıçatak Ölçek Köyü mevkiinde dağda bir işaret belirdi. Daha önceden de Damal ilçesinde Atatürk'ün silueti belirdiği için dikkatimi çekti ve bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraflandırdım. Bugün hava kapalı ama birkaç gün içerisinde yapacağımız çekimlerle daha iyi sonuçlar çıkacaktır" dedi.

İşte görenleri şaşkına çeviren o siluet; 

Ardahan'ın Damal ilçesinde yaz aylarında da bu siluet beliriyor;

Fotolar: Bülent Kılıç

Yeni Vali Sınır Valisi Olmalı!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

25 Yılda 13. Valisini karşılamaya hazırlanan Ardahan'a bugün gelerek göreve başlayacak olan Ardahan'ın yeni valisi Mehmet Emin Yılmaz'a onca imkan ve kaynağı olmasına karşın her geçen gün biraz daha yoksullaşan Ardahan'ı uzun uzun anlatmaya gerek var mı bilmem ama ben kendisine bazı önerilerde bulunacağım.
Ki; Bu önerimi dikkate alıp, değerlendireceğini umduğum yeni valimizin kendisine yönelik öneri ve bilgilerimi öğrenmeden önce öncelikle yeni makamında kendisini yönlendiren, Ardahan ve Ardahanlıları iyi tanıyan yeni bir ekibi oluşturmasını öneriyorum.
Çünkü gelip, giden diğer valilerimiz, polisten yada yabancı birinden özel kalem müdürü, toplumdan, tabandan kopuk, çarşı da, köyde gezmeyen etrafındakiler dolaysıyla Ardahan'dan, tabandan kopuk bir valilik yada kendi veya eşlerinin zorlamasıyla Ardahanlılarla bir olmaya çalışması yetmemiş, kendisinden önce ki 12 valinin 8'nin merkeze çekilmesine neden olmuştur..
Ve bir önerim de vali ile görüşmek isteyenlerin bir yetmedi iki yetmedi 3 kapıyı geçmektense ilk kapıda vali ile görüşecek bir ortam sağlamalıdır.
Posof ve Çıldır Gümrük kapıları aracılığıyla Gürcistan ve Ermenistan'a komşu kenti, Türkiye'nin Kafkaslara açılan, Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol ve Doğalgaz Boru hatlarının yanında TANAP gibi Kars-Tiflis-Bakü Demiryolun geçtiği bir kente yani ithalat, ihracat yapılamayan, Kafkaslara olduğu gibi Karadeniz'e açılan kırmızı et deposu sınır kenti, Serhat Ardahan'a vali olduğunu bilmesi ve bu yönde ortaya koyacağı çalışmalar veye çabalar ile 81 validen daha etkili, yetkili vali olduğunu anlayarak hareket etmesi halinde bölgenin yanı sıra ülkenin süper valisi olabileceğini düşündüğümü belirtmekte fayda var.
Ülkenin olduğu gibi Ardahan'ın da baş belası olmaya başlayan ancak milyonlar akıtıldığını bildiğimiz Yeşilay, Emniyet ve Sağlık Müdürlüğünün bu yönde ciddi bir çalışmasının göremediğimiz, Bölgesel Amatör Liginde mücadele eden Serhat Ardahan Spor gibi diğer amatör spor dallarından kendi cep harçlıkları ile mücadele eden ve çokta sahip, çıkılıp, değerlendirilemeyen şu günlerde Bonzainin gençleri zehirlemeye başladığı görülen bir kentin valisi olan yeni valimizin İl Tarım Müdürünün de diğer onca müdürlük gibi vekaleten yürütüldüğü kurumun sorumlu olduğu hayvancılık, arıcılık gibi kentin gelirlerinin dinamiklerinin yanında başına geçtiği kentin bir sınır kenti olduğunu ve kendisinin de sınır ticaretini anlatan mevzuatını kendisine yol haritası edeceği bir sınır valisi olarak çalışması halinde göçün hızla devam ettiği Ardahan'ın da kazanan, yaşanılan bir kent olmasına katkı sunacağına inanıyorum.
Bir çok dairenin vekilin vekili ile idare edildiği Ardahan'da başta kendi yakınları, çevrelerine iktidarın nimetlerini aktaran, kendileri dışında muhalefetin de olduğunu unutan, iktidarın arkasında olduğu, İş-Kur ve diğer imkanları kendilerine, yakınlarına gelir kapısı eden siyasiler yani valilere akıl veren, onları yönlendirmeye çalışanların bunu yaparlarken valileri olduğu gibi hükumetleri, siyasileri, stk'ları korkutup, makama kapatan, tembelleştirenlerin yanı sıra kentin zencileri olarak lanse edilenlerin de dinlenilmesi onların da sık sık ziyaret edilmesi de bir valinin, bir idarecinin başarısına başarı katacağını düşünenlerdenim.
Devletin, yanı sıra hükumetinde temsilcisi olan valinin devlet ve hükumetin istemlerinin yanında halkında istemlerinin olduğunu bilmesi ve iç içe olacağı halkı arkasına alması halinde devlet ve hükumet kanadından daha güçlü olacağını unutmamasını istediğimiz yeni valimizin emrindeki çalışanlarının hazır kalıp, slayt ve mavi naylon dosyalarda sunduğu raporlara çokta inanmamasını, muhalefet ve muhalif olarak bilinenlerin de 'Dost acı söyler' misali değere almasını kendisine fayda getireceğini bilmesini de isterim.
Toplum nezlinde Ajan diye bilinen Ajans muhabirliği adı altında sözde gazetecilerin çektiği fotoğrafları anlamsızlaştırıp, ulusal ve yerelde manşet yapamadıklarını da ve 22 yıldan fazladır İl Turizm ve Kültür Müdürü olmayan, TRT'nin bile haber yaparken ya Kars'ın yada Erzurum'un ilçesi olarak haber yaptığı Ardahan'ın tanıtımına katkı sunmadığını da bilmesi gereken yeni valimizin çalışmalarını ülke gündemine aktaracak, bu kanalla hala Kars'ın gölgesinde bir ilçe olduğu sanılan kentin önemli bir sınır vilayeti olduğunu da fark edecek, ettirecektir..
30 Yıldan fazladır kara yollarının başında olan birinin bozuk yollardan sorumlu olduğunu da bilmesi gereken yeni valimizin başta sınırlara, gümrüklere giden yolların yanı sıra kent, köy ve yayla yollarının bozuk olmasının bu kentin en çok homurdandığı sorun olduğunu da bilmesi gerek..
Yok imkanlarla bir şeyler yapmaya çalışan 5 Belediye Başkanı değil, 6 Belediye Başkanı olan bu kentin tek beldesi olan ve iki yıldır Göle Kaymakamının kurumlarda olduğu gibi Vekaleten Belediye Başkanlığını yaptığı ve elinde alınan hakkını geri almasına karşın iki yıldır seçim yapılmadığı Göle Köprülü (Goreveng) gibi kent merkezinden olduğu gibi gözden ırak Çıldır Kurt Kale, Posof'un sınır kentlerinde sebzecilik, meyvecilik yapılabileceğini ancak başta kurulduğundan bu yana Havaalanı isteyen Ardahanlılar ile bir türlü iç içe olamayan, onların sorununu kendisine ders alıp, çalışmayan üniversite başta olmak üzere İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin neden bu yönde ciddi çalışmalar ortaya koymadığını da sorgulaması halinde bu kentin kalkınmasına katkı sunacağına inananlardanım..
Tırnağı kanayanın pansuman edilip, hemen komşu hastanelere sevk edildiği Ardahan'da ki sağlık camisanın vekalten idarer edilen Hastaneler Genel Sekreteri gibi 81 vilayet içinde eğitim/öğretimde sonlardan bir türlü kurtulamayan İl Milli Eğitim'inde 2016/2017 Eğitim/Öğretimi İl Müdürü olmadan geçirdiğini de bilmesi gereken yeni valimizin internet siteleri ya olmayan yada doğru dürüst güncellenmeyen diğer resmi kurumlar gibi 5 İlçe kaymakamının neden gündeme gelen çalışmalara imza atamadıklarını ve hizmet bekleyen bir ilin tüm yükünün neden sadece valiye yüklendiğini de sorgulaması gerekmektedir.
Bir şeyler yapmak istediği ve diğer vekillerden daha çok çabaladığına inandığım İktidar Milletvekilinin Ankara'da gelen hizmetleri önce kendi ilçesine aktardığı, muhalefet vekilin Ardahan'dan çok uluslararası çalıştığını da bilmesi gereken yeni valimizin taşınacağı evinin yanı başında ki Polis Evi gibi bir çok kamu binası çürük çıkmış bir kentin başına geçtiğini de bilmesi gerekirken, boşaltılmasına karşın hala belediye ve üniversiteye verilmeyen askeri kışlalar gibi onca kamu binasının da neden değerlendiremediğini de sorgulaması gerekir.
Damal Bebeği Atatürk Silueti, Çıldır Aktaş, Çıldır Gölleri, Şeytan kalesi, Yeşilim Ormanlar içinde ki Göle yaylaları, Yüksek Okul ve Doğalgaz bekleyen Tanap'ın merkezi olamaya başlayan Hanak, harika doğasıyla Türkiye'nin Davosu olarak adlandırılan Posof ve köylerinin de eşit hizmet beklediği İl Özel İdarenin en iyi şekilde çalıştırılması gerektiği bir kentin valisi olan yeni Valimiz Mehmet Emin Bilmez kentteki ve kent dışında ki federasyon, derneklerle kuracağı sıcak ilişki ile Ardahan'da olduğu gibi il dışında bulunan 600-700 bin Ardahan'lıyla da kol kola gireceğine inan bir gazeteci, iki stk başkanıyım..
Kısacası yeni valimiz Mehmet Emin Bilmez'in 2 yıl değil, 5 hatta 10 yıl valisi olduğu bir kent olmak isteyen Ardahan'ın valilerden beklentisinin bir hayli yüksek olduğunu da hatırlatır, vali başta olmak üzere bu konuda birinci sorumlu olan ancak kentin tanıtımında büyük rol oynayan yaz etkinliklerinin yani festival, şenliklerin hava durumuna göre en uygun zamanda yapılacağını bile rapor edemeyen Meteoroloji Müdürlüğü gibi adı bile unutulan, olup, olmadığı bilinmeyen Sanayi Müdürlüğü başta olmak üzere konuyla alakalı kurumların sınır ticaret merkezleri kurulması için çaba gösterdiği, gümrük kapıları harıl, harıl çalışan, sınır ticaretinin diğer kapılar kadar olmuş bir kent olması dileğiyle kendisine hoş geldin diyorum..

 

 

 • hedef kitle: hitap edilecek kişi ve toplulukları belirleme
 • tanıtım çeşidi: hangi yoldan reklam yapılacağının tespiti
 • yayın araçları: kullanılacak tanıtım organlarını belirleme
 • sonuç takibi: dönüş ve talepleri belirleme
 • analiz ve çözüm süreçleri ile takip edilen tanıtımlar başarılı bir markalaşmaya imza atmanızı sağlıyor.
 • Reklamın Önemi – Neden Reklam Vermelisiniz?

  Reklam herhangi bir ürün ve hizmetin müşterilere tanıtılması için ideal bir yöntem. Küçük ya da büyük kuruluşlar bütçelerine göre reklam çeşitlerini belirleyerek akılda kalıcı ve ikna edici tanıtımlara imza atabilirler. Eğer siz de reklam yaptırırsanız;

 • Rakiplerinizden sıyrılırsınız.
 • Marka kimliğinizi tanıtırsınız.
 • Farklı reklam yöntemlerini kullanmış olursunuz.
 • Yayılma ve genişleme hızınızı artırırsınız.
 • Güncel bilgiler verirsiniz.
 • Kampanyalarınızın satışını artırırsınız.
 • İsminizi ve logonuzu akıllara kazırsınız.
 • Güvenilirliğinizi artırırsınız.
 • Sektörünüzde tercih edilen bir marka olursunuz.
 • En Çok Tercih Edilen Reklam Verme Modelleri

  Değişen ve gelişen reklamcılık sektöründe kullanılan araçlar da her geçen gün yenilenmektedir. Klasik yöntemlerin yavaş yavaş terk edildiği tanıtım modellerinden en çok kullanılanlar:

 • Gelişen internet dünyası ile yukarıdaki klasik yöntemlerden bazıları önemini yitirse de tanıtım sektöründe her koldan saldırmak başarılı olmanın ilk anahtarıdır. Sektörünüze göre yapılan tercihler ile sağlam adımlar atabileceksiniz.

 •  

  BAŞARILI BİR REKLAM SİZLERE:

 • güç
 • prestij
 • marka değeri
 • gelir
 • güvenilirlik
 • olumlu imaj
 • farkındalık kazandırır.
 • BAŞARISIZ BİR REKLAM SİZLERE:

 • gelir
 • kalite
 • bilinirlik
 • güç
 • değer kaybettirir.
 • .

  HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

   
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 11160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI