Reklam
Bugun...


Ekonomi sıkıntıdan bunalan yoksul Ardahan’dan Atom Bombası olan Pakistan’a gıda yardımı!..
TUİK’in %80, kamuoyunun % 180 dediği enflasyonun başta gıda olmak üzere bir çok insanı ihtiyacı karşılamada zorlanan ülkenin en yoksul kentlerinden olan kuzey kenti Ardahan’dan atom bombası olan Pakistan’a gıda yardımı yapıldı.

Ekonomi sıkıntıdan bunalan yoksul Ardahan’dan Atom Bombası olan Pakistan’a gıda yardımı!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Ardahan Valiliğinin öncülüğünde yapıldığı duyrulan kampanyaya hangi Ardahanlı katkı sunduğu açıklanmazken bir tır dolusu gıdanın başta köy ve yayla yolları geçit vermeyen Ardahan’a ayrılan mali bütçeden mi karşılandı sorusuna cevap bulunamadı.
Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan ve gıda dolusu tırın nasıl, hangi kaynak yada destekle yapıldığı konusunda bir açıklama yapmayan Ardahan Valiliği geçtiğimiz günlerde yaşanan sel felaketinden etkilenen Pakistan’a Ardahan’dan insani yardım gönderildiği bildirildi.
Valilik, ‘Muson yağmurları nedeniyle selden etkilenen Pakistan için İçişleri Bakanlığımız Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Ardahan’da destek verdi.’ dedi.
Ardahan açıklamasına şöyle devam etti.
Valiliğimiz himayelerinde, AFAD İl Müdürlüğü koordinesinde, kaymakamlıklar, kamu kurum ve kuruluşları çalışanları, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever iş insanlarının ulaştırdığı toplam 1267 gıda, 482 hijyen paketi yüklü bir TIR Pakistan’a gönderildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Depolarının bulunduğu alanda toplanan yardımların yüklendiği TIR’ı uğurlama programına katılan Valimiz Hüseyin Öner, selden etkilenen Pakistan halkına Ardahan adına geçmiş olsun dileklerini ileterek, "İçişleri Bakanlığımızca başlatılan yardım kampanyamıza Ardahan’dan büyük destek geldi. Yardım tırımız bugün yola çıkıyor. Önce Van’a, ardından trenlerle Pakistan'a ulaşacak. Kampanyamıza destek veren kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, Ardahanlı hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum" dedi.    www.kuzeyanadolugazetesi.com

12 Eylül Faşizminin Dizaynı...

ABD'nin 11 Eylül'de uğradığı saldırı ardından Ortadoğu'yu, Kafkasları, Afrika'yı yeniden dizayn için önce Afganistan'ı, Irak'ı, ardından Mısır ve Libya'yı şimdi de Suriye ve İran'ı sarstığı, Rusya'yı kendi soydaşlarıyla karşı karşıya getirtip, yeniden savaşa soktuğu, Çin'in bulunduğu bölgeye savaş gemileri gönderip gerdiği dünya da bulunan Türkiye'yi 1980 yılının 12 Eylül'ünün 12'sinde yaptırdığı ihtilalden bugüne kadar yeniden dizayn ettiğini bilir misiniz?
11 Eylül 1980 günün akşamına kadar kanın gövdeyi götürdüğü bir ülkede, cuntacı askerlere demokrasiye ara verdirip, ihtilal yaptıran ve 12 Eylül sabahı sanki onca insan ölmemiş, onca olay yaşanmamış gibi hayatın bugüne kadar devam ettiği Türkiye'de o günden bugüne kadar dizayn devam ediyor.
AK Parti iktidarı tarafından yargılanacağı söylenen ve dünyada örneği, benzeri görülmeyen ama birilerinin Türk usulü adını taktığı başkanlık için yapılan Anayasa Referandumunun sloganının üzerine kurulan Evren'in başını çektiği cuntacılar önce solcuların omurga kemiğini kırdılar.


Toplumun büyük bölümünü de susturan cuntacılar bunun hemen ardından yine cuntacıların aracılığı ile önce ANAP sonrasında iktidara getirdikleriyle  Türkiye'yi ABD'nin ve dünyayı sömüren kapitalistlere açık pazar yapmak için önce babam gibi onca insanı hapislere tıkıp, sürgün ettiler, kimini işkence ile kimini Göleli Cemil Kırbayır gibi ortadan kaldırdılar.
Büyük bölümü solcu olan insanları susturanlar sonra da ülkenin fabrikalarına saldırdılar, kimini kapattırıp, kimini özelleştirme yoluyla ele geçirdiler.
Sendikaları sağlaştırıp, sağırlaştırdıktan sonra  solcu, sağcı, dinci, ilerici, gerici isimi taktıkları herkesi ele geçirdikleri basın aracılığıyla devlet düşmanı ilan ettirip, muhalefeti bitirdiler. 
Ve bugünkü iktidar gibi 10 yıllarca bize demokrasi oyunu oynayıp, hepimizi dizayn ettirdiler.
Ama 400 yıl iktidar olan Nemrut, evlenmeyip 70 yıl koltuğu yakınları dahil kimseye bırakmayan yani 70 yıl 214 günlük saltanatı ile Kraliçe Victoria'nın saltanatını geride bırakarak Birleşik Krallık'ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, Fransa Kralı XIV. Louis'den sonra dünyanın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren  kraliçe II. Elizabeth'e  olduğu gibi bu dünya cuntacılara da kalmazken dizayn edildi denen insanlık hep hak, adalet, hukuk ve özgür bir dünya için yaşadı, yaşattı, yaşayacak..

arşiv haber 11/02/2018 tarihli haberler/yorum
Serhat Evinde Rahattı..
Serhat Ardahanspor Hekimoğlu Doğan’ı 3-0 yenerek puanını 34’ çıkarttı ve gruptaki yerini korudu.
Geçtiğimiz hafta ligin vasat ekiplerinden Karlıova Yıldırımspor deplasmanında aldığı 1 puanla evine dönen Boğalar kendi evinde Hekimoğlu Doğan karşısına çıktı. Serhat Ardahanspor’ lu taraftarlar maça yoğun ilgi göstererek takımlarını maçın bitiş düdüğüne kadar desteklediler.
Halilefendi Mahallesinde bulunan sentetik çim sahada rakibini ağırlayan Serhat Ardahanspor maça iyi başlayarak geliştirdiği ataklarla gol aradı.
Karşılaşmada kronometre 13’ü gösterirken Serhat Ardahanspor’ da Kadir Mert Örentepe sahneye çıkarak korner atışında gelen topu kafayla ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi. Golden sonra orta saha mücadelesinde geçen karşılaşmada başka gol olmayınca Serhat Ardahanspor ilk yarıya 1-0 önde tamamladı.
İkinci yarının başlamasıyla birlikte karşılıklı ataklarla geçen mücadelede Serhat Ardahanspor’ un geliştirdiği atakta dakika 50’ yi gösterirken Serhat Ardahansporlu futbolcunun ceza alanı içerisinde yere düşürülmesiyle hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışında topun başına geçen Mahmut ortak kaleciyle topu farklı köşelere göndererek takımını rahatlatan golü atarak farkı ikiye çıkardı. Golden sonra Hekimoğlu Doğan Serhat Ardahanspora karşılık vermeye çalışsa da defansı geçemedi. Dakika 67’ i gösterirken Serhat Ardahanspor yakaladığı kontra atakta Samet Kumbaşı attığı güzel golle takımını 3-0 üstünlüğe taşıdı. Maçta başka gol olmayınca Serhat Ardahanspor sahadan 3-0 galip ayrıldı.
Serhat Ardahanspor 3 puanı 3 golle alarak puanını 34’ çıkarttı ve gruptaki yerini korudu. Serhat Ardahanspor 18 Şubat Pazar günü saat: 13.00’ da Kars 36 Spor’ la deplasmanda karşılaşacak.
Gruptaki diğer mücadeleler
Bahçecikspor 2- 1 Kelkit Bld.Hürriyet
Çatıksuspor 0- 1 Karlıova Yıldırımspor
Iğdır Aras 0- 1 Artvin Hopaspor
Kendirli Belediye Spor 1-2 Kars 36 Spor
Zağnosspor 1-0 Çayelispor
HABER/ŞENOL KİRMAN

**Amatör Lig Başlatılmıyor, Serhat Aşağıya İniyor!

*06/02/2018 Tarihli Haber

Başta Göle ve Çıldır yolları olmak üzere bir çok proje gibi inşası bitirilemeyen Ardahan Şehir Stadyumunun unutulduğu şu günlerde Ardahan Amatör Futbol Ligi 2 nci yarı yıla bir türlü düdük çalamadı.

Ligin neden başlatılmadığı yönünde sor ve çağrılara karşın ilgili kurumun sesiz kalmayı tercih ettiği gözlenen Ardahan'ın BAL Ligi takımı da puan kayıp ederek 4 üncü sıraya düştü.

**ARDAFED Turnuvasına Büyük İlgi..
Son haftalarda ard arda kayıp ettiği puanlar dolaysıyla Bölgesel Amatör Ligin de 31 puan ile 4 üncü sıraya düşen Serhat Ardahan Spor 13 takımın mücadele ettiği ligde kan kaybı yaşamaya devam ediyor.
Havaların yalancı bahar yaşadığı şu günlerde 2 nci yarı yılının neden başlatılmadığı Ardahan 1 nci Amatör Liginin bitmeyen şehir stadyumu dolaysıyla sentetik sahalarda yapılmasına razı olan Amatör Takımlar ligin ne zaman başlatılacağına cevap verecek bir kurum bulamamaktan da şikayetçi olduğu görülmekte.
Öte yandan 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' parolasıyla bu yıl 3 üncüsü yapılacak olan Ardahan Dernekler Federasyonun Futbol Turnuvasına ilginin büyük olduğu ve şimdiye kadar 15 Futbol Takımının ARDAFED'in turnuvasına başvurduğu alınan bilgiler arasında oldu.
**Tatilde 105 Öğrenciye Kayak Dersi..
Ardahan İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün tertip etmiş olduğu kayak kursu okulların yeniden açılmasıyla sonuçlandı.
2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı yarıyıl tatili için çocuk ve gençlerin boş zamanlarını iyi değerlendirmeleri amacıyla; 22 Ocak – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında, Yalnızçam Kayak Tesislerinde, Kayak Milli Takım Antrenörü Seyfullah Bayraktar idaresinde, 105 öğrenciye temel kayak kursu verilmidiği öğrenildi.
Kursa katılım sağlayan öğrencilere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bilent AKAR ve Spor Şube Müdürü Yurdaer YURDAKUL tarafından katılım belgeleri verildi.
Kursun son günü katılım sağlayan öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü Bilent AKAR '' Her yıl sömestr tatilinde çocuklarımıza kayak öğretmek, kayak branşını aşılamak ve doğa sevgisini öğretmek üzere yaptığımız kursumuzu bu yıl da başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Verilen kayak kursunun öğrencilerimiz için yarıyıl tatili hediyesi niteliğinde olduğunu ve öğrencilerimizi bir nebze olsun yaşamış oldukları streslerden uzaklaştırarak, ailelerinden beklemiş oldukları karne hediyesini İl Müdürlüğü olarak biz üstlenmiş olduk, ayrıca Kayak sporunun vermiş olduğu dinlendirici ve rahatlatıcı tarafını öğrencilerimizin yüzlerinde ve ailelerinin ifadelerinde duymanın memnuniyetini yaşadığını'' ifade etti

**TŞOF Başkan Vekilliğine Ardahanlı Getirildi..

*06/07/2017 Tarihli Haber

Bir çok alanda adlarından bahsettirmeye devam eden Ardahanlılar şimdide ülkenin en büyük federasyonlarından olan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekilliğine getirildi.

Uzun süre İstanbul Halkalı Kamyon, Kamyonet, Otobüs, Minibüs ve Şoförler Odası Başkanlığını yapan Ardahan Göleli İbrahim Yılmaz geçtiğimiz günlerde yapılan ve Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odasınında üyesi olduğu Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonun Başkan Vekilliğine getirildi.**Ardahanlı  Konsolos Yeniden Görev de

10/04/2015 Tarihli Haber

**KAÇIRILAN KONSOLOS TACAKİSTAN'A ATANDI..‏

Geçtiğimiz yıl görevi başındayken kendisiyle birlikte 40 kişinin İŞİD tarafından kaçırılan Ardahanlı Konsolos  Öztürk Yılmaz bu kez Tacikistan Başkonsolosu oldu.

KAI Değil, Ardahan!..

Ardahan Federasyonunda Tüm Ardahanlıyım Diyenlere Çağrıdır..

1992 Yılında Kars’tan ayrılıp, yeniden tek başına Vilayet olan Ardahan’ın hala Kars’ın ilçesi olarak sanıp, Ardahan adını kullanarak kurdukları derme çatma KAI’ler adı altında Ardahanlılar sömürenlere 2. kez nota çeken Ardahan Dernekler Federasyonu, KAI’ler içinde bulunan Ardahanlıların Ardahan’a değil, Ardahan, Kars ve Iğdır adları üzerinde siyaset, ticaret rantı elde edenler hizmet ettiklerini bilmelerini isteyerek, Ardahanlıların kendi Vilayetleri olan Ardahan’a, Ardahan Derneklerine yönelmelerini istedi.
Konu hakkında bir açıklama yapan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, ‘Ardahan’ın tek başına vilayet olduğunu ve ülkenin iki gümrük kapısına sahip, önemli stratejik bi kenti olduğunu artık her Ardahanlı bilmeli ve Kars-Ardahan-Iğdır adında ki paravan dernekler değil Ardahan Derneklerine sahip çıkması gerektiğini daha önce bir kaç kez belirtmiş, ısrarla Ardahanlıların KAI denen bu bir kaç kişinin ego tatmin ettiği, üzerin de siyasi ve ticari rant elde ettiği paravana KAI’leri değil, tanınmaya, güçlü olmaya, bir ve diri olmaya muhtaç ülkemizin 75. Vilayeti olan Ardahan’a sahip çıkılmalıdır’ diyoruz.
Yılmaz, ‘Aklına esenin KAI deyip, derede, köşede, lokantada, büroda, çanta da KAI Derneği kurup, bulundukları bölgelerde kendilerini 3 Vilayetin temsilcisi diye yutturanlara yüz verilmemesi ve bunların daha fazla Ardahan adını sömürmemesini istiyoruz. Çünkü KAI denen ve sözde yöneticilerinin bir çoğu Ardahan nerede diye sorulursa Ardahan’ı görmeyen, Ardahan’ı bilmeyenlerden oluşuyor. Bunların amacı Ardahan yada Kars veya Iğdır olmadığını bü üç ilimizde yaşanan onca soruna, sıkıntıya karşı duyarsızlıklarından daha iyi anlaşılması gerekir. Bu nedenle burada bir kez daha tüm Ardahanlılara sesleniyorum. Gelin ya Ardahan-Samsun-Denizli Derneği de kuralım, yada gelin Ardahan Derneklerine ve bu derneklerin çatısı altında bir araya geldiği Ardahan Federasyonuna sahip çıkalım diyorum’ dedi.    

**Ardahan Belediye Başkanı Çağrı Yapmalı..

Kendisinin de bizim kadar KAI denen sözde kurumlardan rahatsız olduğunu bildiğimiz Ardahan Belediye Başkanına buradan bir çağrı davetimiz var..
Aslına bu çağrımız, Ardahan’ın Kars’ın gölgesinde kurtulma çabası içinde olan herkesedir..
Çünkü çok iyi biliyoruz ki; bizim kadar Ardahan Belediye Başkanı da, Ardahan’da ki stk’lar da, resmi kurum yöneticileri de Ardahan’ın tek başına bir vilayet olduğunu ve ülkenin 5 ilçesi 234 köyü, Üniversitesi, Yüksek Okulları, Kafkasya’ya açılan iki gümrük kapısı, yerel gazeteleri, güzel doğası, sınır, serhat kenti olduğunu tüm ülkeye, hatta dünyaya anlatma çabasındadır..
Ancak bu çabaların birilerinin gerek siyasi, gerek ise rantsal olarak kullanmaktan öteye götürmediği KAI denen sözde oluşumların gölgesinde bir türlü kurtulamadığıdır.. 
Bu nedenle; Buradan tüm Ardahanlılara yönelik yaptığımız bu çağrıyı önce Ardahan Belediye Başkanına, sonrada tüm Ardahanlılara tekrarlıyoruz.. Gelin Ardahan’ı KAI gölgesinden kurtaralım..      

   **IRAK KADAR SORUNLU TACİKİSTAN!..

Alınan bilgilere göre Dışişler Bakanlığı tarafından Tacikistan'a görevlendirilen eski Musul Konsolosu Öztürk Yılmaz'ı önümüzde ki günlerde Irak kadar sorunlu olan e bir çok dinci örgütün bulunduğu Tacikistan'a giderek yeni görevine başlayacağı öğrenildi. 
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI