Reklam
Bugun...


ECEVİT ÖLDÜ!
Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit hayatını kaybetti. Rahşan Ecevit'in bir süredir tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde akşam 9 sularında hayatını kaybettiği öğrenildi. Rahşan Ecevit eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi ve DSP'nin kurucusuydu.

ECEVİT ÖLDÜ!

ÇOKLU ORGAN YETMEZLİĞİNDEN HAYATINI KAYBETTİ

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 26 Aralık 2019'da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde (GATA) tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bir gün sonra genel durumunun bozulması nedeniyle dahiliye servisi yoğun bakım kliniğine kaldırıldı. Rahşan Ecevit, çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 21.10'da yaşamını yitirdi.

**OSMANLI'DAN KALAN BURSA!..

Yeri geldiğinde Ceddimiz dediğimiz yeri geldiğinde ise başta Ermeni sorunu denen meseleden kaçmak için olmak üzere bir çok konuda "bizi ilgilendirmez" dediğimiz Osmanlı'nın yeşerdiği Bursa topraklarındayım.
"Bu topraklarda hepimizin ceddi var, bu toprakları kanımızla sulamışız" sözünü de bana hatırlatan Bursa' da oluşuma vesile olan kuzenim ve akranım Murat'ı kaybetmenin hüznü ile geldiğim bu kentte rahmetli dayım Fevzi Kaya'nında bu topraklarda oluşu, hepimizin "Alem-i Ervah'tan Alem-i Berzah'a" göçeceğimizi hatırlatınca iyice hüzünlendim.
Kanal açılmaya gayret edilen İstanbul'un köprüsünün ışıkları sönmüş Esenyurdundan çıkarken ve Gebze'deki çoğu İstanbullunun bilmediği ama ilk ayaklarının dikildiği Kocaeli Dilovası'nın da değerini anlamadığı Osman Gazi köprüsünü bir uçak bileti ücreti ödeyip geçerken, kendimi adını köprüye veren padişahların doğup büyüdüğü ve dünyanın yarısına hükmettikleri Osmanlı'nın ilk Başkenti yeşil denen ama sadece mezarlıkta yeşil gördüğüm Bursa'da buldum..
Annem ve ablamla birlikte sabahın ilk ışıklarında amca oğlunun acısıyla girdiğim Bursa' da gördüğüm ilk Bursa manzarasıyla üzerimde olan hüznün daha da arttığını hissettim.
Zira sabahın ilk ışıklarıyla geçtiğim Bursa'nın ilçelerinden bile geri kaldığını o devasa imparatorluğa yakışmayan konutların ve şehir içi yolların durumunu gördükçe hüzünleniyordum..


Ve yaşanabilecek bir depremle yerle bir olabileceği söylenen İstanbul'dan beter bir yapılaşma ve neredeyse Osmanlı'dan kalma daracık şehir içi yolları olan bir kente gelmiştim, acım olsa da 'Osmanlı'nın Başkentine gidiyorum' diye sevinirken..
İmar planı, alt yapı hatta üst yapısıyla bir Başkente yakışmayan Bursa' da"kim iktidar?" diye sorarken yolları özelleştirme, köprüleri adeta "Deli Dumrul'lara bırakan mevcut hükümerin yıllardır Bursa yerelinde de iktidar olduğunu öğreniyorum.
Ve; Hani bu iktidar, bölünmüş yollar, otobanlar, köprüler ve kentsel dönüşümler yapmıştı.. Yetmez İstanbul'u ikiye, üçe bölecek olan kanalı yapacağım diyen aynı iktidar?.
Ve aynı iktidar Bursa gibi bir çok kenti yönetirken o kentlerin arka yüzüne değil, yıllardır iktidar olduğu önüne ve kentleri es geçen çevre yollarına da önem verdiğini daha iyi anlıyorum Osmanlı'nın ilk Başkenti Bursa mahallelerini gezerken.
Duble yol diyen aynı iktidarın Osmanlı'dan kalma Şehzadeler Şehri Bursa'nın şehir içi yollarını bölemediği gibi ortaya koyduğu şehir planlarıyla her caddeyi çıkmaz sokak haline getirdiği ve İstanbul' da olduğu gibi Bursa'da da kentsel dönüşümde başarı sağlayamadığı gibi mirasını yediği Osmanlı'ya da anlatıldığı önemi vermediği görülüyordu.
Halbuki çağ değiştiren İstanbul' un fethini gerçekleştirenlerin toprağıydı Osmanlı'dan kalan Bursa..

DSP Sormaya Devam Ediyor..
DSP Sormaya Devam Ediyor..
arşiv haber 16/05/2015 tarihli haber
DSP den vekillik yapmış adaylara sorular devam ediyor.

**Sorularımız ORHAN ATALAY’A..

Sevgili Ardahanlı kardeşlerim bir önceki yazımızda Saffet Kaya'ya birkaç sorumuz olmuştu. Ama Saffet bey cevap vermedi..

Bizde biliyorduk cevap vermeyeceğini, çünkü veremez..

Biz DSP olarak her zaman halkımıza doğruları anlatmayı kendimize bir görev saymışızdır Şimdi sayın Orhan Atalay'a birkaç sorumuz olacak..

1-Sayın Atalay bu seçim çalışmalarında köylere giderken köylerin halini görüp üzülüyor musun?

2-Bir önceki seçim vaatlerin arasında Şavşat-Sağara, Posof-Ilgar tüneleri varmıydı? Vardıysa ne oldu? Bu tüneller ne zaman başlayacak?

3-Ardahan –Ardanuç yolu 25 yıldır neden bitirilmiyor? Bunun özel bir nedeni varmı?

Devamlı kaza olan Ardahan-Ardanuç yolunun Bülbülan mevkiine ne zaman bariyer takılacak? 4-Ardahan havaalanı siz istemediğiniz için Artvin/Rize'ye kaydırılmış deniliyor doğrumudur?

5-Ardahan Çamlıçatak (Gölebert ) yolu kaç yıl önce başladı? Neden bitirilemiyor? Orhan Atalay dört yıllık vekilliğin bitti, bu yol bitmedi.. Sizin burada bir siyasi beceriksizliğiniz var mı, yok mu?

6-Göle'deki Tigem ne oldu? Özeleştimi özelleştiyse kim aldı?

7-Ardahan-Çıldır ve Ardahan-Göle yollarının durumu ne ne zaman bitecek? Bir dahaki seçimlere kadar sürecek mi?

8-Siz vekil olduktan sonra kamu kurumlarına akrabalarınızı yerleştirdiniz mi, yerleştirdiyseniz kaçı idareci oldu?

9-Sizden önce Ardahanlı kaç idareci bürokrat vardı? Şimdi ise Ardahanlı idareci bürokrat varmı?

10-Ardahan'da işsizliği kurtaracak olan Organize Sanayin durumu ne, Organize Sanayi için bir çalışman oldumu, olduysa açıklarsanız seviniriz?

11-Çıldır-Aktaş kapısının açıldıktan sonra Posof Türkgözü kapısı kapanacağı söyleniyor doğrumudur?

12-Gittiğimiz köylerde sağlık ocakları kapalı.. Ebe hemşire sıkıntısı hat safhada. Bununla ilgili bir çalışma yapıyor musunuz, neden ebe hemşire yok?

13-Sayın Başbakan Ardahana geldiğinde siz, 'Eski Türkiye'yi ayaklar altına aldık' dediniz mi, demediniz mi?

14-Sayın Atalay gittiğiniz köylerde, 'Biz Marmara rayı yaptık. Biz üçüncü Boğaz Köprüsünü yapıyoruz' bunlarla halkı kandırabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Siz Ardahan'a ne yaptınız? Siz onları sıralayın.. Bu halk size 07 Haziran'da gereken cevabı sandıkta verecektir..

15-Sayın Yunus Baydara tek sorumuz olacak..

AKP eski İl Başkanı Nustet Koyuncu'nun idda ettikleri ve yerel basında hakkında çıkan haberler doğrumudur, değilmidir?

Sayın Orhan Atalay 5 Mayıs 2015 tarihinde Sayın Başbakanın da katıldığı AKP mitinge ‘ESKİ TÜKİYE’Yİ AYAKLAR ALTINA ALDIK' dedin. Sen Kurtuluş Savaşının ne olduğunu biliyor musun? Bu vatan bahsettiğin Eski TÜRKİYE şehit kanlarıyla sulanmıştır. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü sağlayan, vatan uğruna canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin ruhları incinmiştir. Seni aziz şehitlerimizden özür dilemeye davet ediyoruz. Değerli Ardahanlı hemşerilerimiz biz Demokratik Sol Parti olarak bugüne kadar seçilmiş siyasilerin yaptıklarını tek tek anlatıp sizi bilgilendirmeyi kendimize görev sayıyoruz.

Bir daha ki yazımızda HACI ENSAR ÖĞÜT..

DSP ARDAHAN İL ÖRGÜTÜ
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2425 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI