Reklam
Bugun...


Dursun Akçam Gönüllüleri..
Edebiyatımızın büyük çınarlarından Ardahanlı Dursun Akçam’ın Ardahanlı hemşehrileri, yazarın adını İstanbul’da yaşatmak için kolları sıvadı. 11 yıldır Ardahan’da faaliyet yürüten Dursun Akçam Kültür Sanat Vakfının etkinliklerini İstanbul’a yaymayı hedefleyen bir grup gönüllü girişimci, Gebze’de bir araya geldi.

Dursun Akçam Gönüllüleri..

Yaklaşık otuz kişinin katıldığı toplantıda Dursun Akçam adına sadece Ardahan’da değil İstanbul’da da etkinlikler düzenlenmesi ve büyük yazarın gelecek kuşaklara tanıtılması hedefleniyor. Dursun Akçam’ın köylüsü Yılmaz Şentürk’ün öncülüğünde kurulan Dursun Akçam Kültür ve Sanat Vakfı İstanbul Dayanışma Girişimi, Şubat ayında geniş katılımlı bir toplantı yapma kararı aldı. Toplantıya Dursun Akçam’ın oğlu yazar ve Dursun Akçam Kültür Sanat Vakfı Başkanı Alper Akçam’ın da katılmasını kararlaştıran Dayanışma Girişimi üyeleri, “Ele ele verirsek, birlikte düşünür, birlikte üretirsek, yırtık çarıklarıyla çıktığı hayat yolculuğunda, Almanya’nın Hamburg şehrinin kıyılarına adını vermeyi başarmış dünya çapında bir yazarı ve mücadele insanını, çocuklarımıza örnek bir model gibi yaşatabileceğimize, hayatımıza daha iyi sahip çıkabileceğimize inanıyoruz. Tüm Ardahanlıları, Ölçek köylülerini, Cılavuz ocağından aydınlanmış Karslı hemşerilerimizi bu imeceye omuz vermeye çağırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Geçici bir yürütme kurulu da oluşturan Dayanışma Girişimi üyeleri, imeceye katılmak isteyenlerin, 0532 707 45 52 numaralı telefondan Yılmaz Şentürk’e ulaşarak detaylı bilgi alabileceğini de bildirdi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 48993 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI