Reklam
Bugun...


Düğmeci Başkan İş Adamının Evine Haciz Gönderdi!
Ardahan Merkeze bağlı Meşedibi (Morofga) Köy Dernek Başkanı derneği icralık edince, kefil iş adamının evine haciz gitti.

Düğmeci Başkan İş Adamının Evine Haciz Gönderdi!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Alınan bilgilere göre merkezi İstanbul Esenyuırt'ta bulunan Ardahan Meşedibi (Morofga) Köy Dernek Başkanı Özcan Düğmeci derneğin kamuya ait borçlarını ödemediği ve başta belediye olmak üzere birçok resmi kuruma olan borçları ödemediği bu nedenle tapusunu dernek adına yaptırmadığı derneğin borçları dolayısıyla derneğe destek veren, kefil olan iş insanlarının evine kadar haciz gittiği öğrenildi.
Güzel bir iş yapmış gibi whatsap durumunda yaşanan durumu iyi niyetli iş insanın üzerinde bulunan derneğin tapusuyla paylaşan Düğmeciye tepki gösteren köylüleri başkan sen ona buna laf yetiştirip, iftiralar atacağına önce başında bulunduğun derneğin borçlarını öde diye tepki gösterdiler.

Bu da size dert olsun...

Hala neden hapiste olduğu ve hapiste kalmaması gerektiğini ortaya koyan iç ve dış hukuka rağmen hala bırakılmayan ve girdiği son seçimde hem de hapisteyken, devletin değil, iktidarların kanalı olan TRT'de Seyit Rıza'nın 'Ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu. Ama bende sizin önünüzde diz çökmedim, buda size dert olsun.' diyen Selahattin Demirtaş'ın 'seni başkan yaptırmayacağız' dediği anlayıştan daha tehlikeli bakışı taşıyanlar kim derseniz, ben ulusalcılar derim..

Çünkü bugünü yani 12 Eylül Darbesini yapanların, darbe yapmadan önce ortam yaratmak adına başta müze olacak denen Diyarbakır Cezaevi'nde çocukların babasına bok yedirip, eziyet edenler, arama adı altında anaların üstünü soyup, çocuklarını dağa yönlendirenlerin başını bugün muhtar olamaz denenin müftüsüyle  birlikte ellerini açıp, dua edenler, dün bizden başkanım değil diyenlerin başını daha sonra feto ile ortak darbe yapmaya kalkışan ulusalcılardı.
Ve dün barış sürecini bozduran, Demirtaş'ın ve diğer milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırıp, tutuklatanlar bugün HDP'nin yanlış olduğunu bildiği ama 'mufazakarım' diyenlerin hala devam eden yanlışları dolayısıyla desteklemek zorunda kaldığı aynı ulusalcılar, yerelde iktidarlar ve aynı alışkanlıklarına devam ettirmekteler.


Adına Kürt sorunu denen ama birilerinin 'Yok öyle bir sorun' diyerek reddettiği sorunun altında yatan sorunun başında gelen de ulusalcıların Kürt düşmanlığını bir kez daha yaşadığım bu ülkede muhafazakarın, solcunun, sağcının hatta milliyetçinin birbirleri ile olan sorunlarını oturup, konuşarak aşacağına ama yine bu ulusalcıların engeliyle bir araya gelemediklerini görmek ve anlamak için son yirmi günde bir kez daha anladım..
Katıldığı kongrenin son günü başındaki ak saçtan utanmadan ve benim kendisine haram ettiğim katkımı unutup, Kürt oluşumdan dolayı yaptığı konuşması ile beni hedef gösterenler şunu bilsinler ki; benim adım Fakir Yılmaz ise bugün olmasa yarın açtığım sayfanızı kendim kapatacağım.
Çünkü; Benim İstanbul'da, Ardahan'da yurt genelinde verdiğim samimi mücadelemi görmezden gelip,  alçakça ön yargılarıyla hakkımda ki yalan ve hileleriyle bahşedemediğim eyy sizler..
Yani ulusalcılar 'bu bana dert oldu. Ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim, bu da size dert olsun.'
Çünkü biz hep şunu deriz istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz, bugün yerelde yarın iktidarda ayak oyunları ile ele geçirmeye çalıştığınız ve elinizde tuttuğunuz güçle, istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz, yerel imkanları kullanıp, 'kaldır, indir kıtası' dalkavukları aracılığı ile üzerimize gelebilirsiniz ..
Ama unuttukları; Onurlu duruş bizim elimizde, direniş gücü bizim elimizde, bunu elimizden alamazsınız ve hiçbir şey yapamasak ve ölsek de arkamız da 'hasiyetli, onurlu bir direnişle öldü der' bu halk.
Buda size, sana dert olsun ak saçlı...

Ariv Haber04/01/2016 tarihli haber

MOROFGALILAR BOĞAZ'DA
BİR ARAYA GELDİLER..
Ardahan Merkeze bağlı Meşedibi (Morofga) Köylüleri İstanbul'da boğaz da bir araya gelerek, birlikte yapacakları çalışmalar konusunda bilgi alış/verişinde bulundular.
Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan ve başkanlığını Özcan Dugmeci'nin yaptığı, Ardahan İli Meşedibi (Morofga) Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organize ettiği buluşmada bir araya gelen Morofgalılar derneklerine aldıkları dernek binasının kalan borcu ve bundan sonra yapacakları çalışmalar hakkında bilgi alış/verişinde bulundular.
Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz ile Beykoz Ardahan İl Derneği Başkanı Yusuf it'in de katıldığı Morofgalıların toplantısı İstanbul'un seçkin semtlerinden olan Beylerbeyi'nde ki bir Morofgalıya ait SUPPA isimli Balık Restorant'ta gerçekleşti.
Morofgalı İşadamlarından Osman Kamacı'nın yanı sıra aynı zaman da Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı olan Celil Ünlü, Nazım Yılmaz, Haydar Polat, Ahmet Çelik, Süleyman Kamacı, Halis Polat, İskender Altun, İlhan Ünlü,  İsmet Toprak katıldığı toplantıya ev sahipliği yapan ARDA/FED Üyesi Meşedibi Köyü Derneği Başkanı Özcan Dugmeci, Dernek Başkan Yardımcıları Nurettin Seyrek ile Efendi Polat amaçlarının Morofgalı olup, Morofgalılaraı birlik e berberliği için maddi ve manevi katkı sunan köylü işadamlarını zaman zaman bu tür nezih yerlerde ağırlamak ve onlarla birlikte hareket etmek olduğunu söyledi.
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz, Beykoz Ardahan İl Dernek Başkanı Gazeteci Yusuf Şit'nde birer konuşma yaptığı yemekte söz alan Morofgalı İşadamları bu tür etkinliklere diğer işadamlarının da katılması gerektiğine dikkat çekerek, 20 Milyonluk İstanbul'da el ele vererek daha güçlü olunacağının altını çizdiler.
 
**DERNEKLER GECE YARIŞINDA..
Ardahan'ın Göle İlçesine bağlıyken yapılan referandum sonucu Ardahan merkeze bağlanma kararı alan ve geçtiğimiz günlerde Merkezi istanbul Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonuna katılan Ardahan İli Meşedibi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin İstanbul Beylerbeyine bir grup Morofgalı iş adamı ile bir araya gelerek, nezih ve sakin bir ortamda sorunları masaya yatırdığı İstanbul'da ki diğer Ardahan Dernekleri de art arda geceleri düzenlemeye başladılar.
Her hafta sonu en az 3 derneğin aynı gün ve saatte gece düzenledikleri görülen İstanbul'un bir çok semtinde bulunan derneklerin peş peşe düzenlediği gecelerde derneklerine maddi destek sağlamanın yanı sıra derneğe üye olanları bir araya getirip, kaynaştırmaya çalıştıkları görülmekte.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ARDAHAN DERNEKLERİNDEN HABERLER

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI