http://www.google.com/analytics
Reklam
Bugun...


DSP Ardahan İl Başkanından Rektöre Soru Önergesi!
Sorunlara duyarlılığı ile tanının Demokratik Sol Parti Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç'tan Ardahan Üniversitesi Rektörüne sorular geldi.

DSP Ardahan İl Başkanından Rektöre Soru Önergesi!

 

Göreve gelir gelmez Ardahan Merkez de bulunan İlahiyat Fakültesini Göle'ye taşıyan ve göreve geldiği günden beri başında bulunduğu üniversite gibi Ardahanlılar ile temas kuramayan ARÜ'nün yeni rektörünün kayıt işlemlerinin devam ettiği şu günlerde üniversiteyi yeterince tanıtmadığını öne süren DSP Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç'un rektöre yönelik hazırladığı soru önergesini basın aracılığı ile sordu.
İşte DSP İl Başkanı Mustafa Morkoç'un daha yeni olan makam evini baştan aşağıya üniversitenin bütçesinden onarttığı ileri sürülen ARÜ Rektörü Bilmez' soruları..
 
Sayın REKTÖR'e sormak istiyorum..
Aldığım bilgilere göre 180 kişilik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini sadece 2 kişi tercih etmiş doğru mudur?
1- ARÛ yeterince tanıtıldığını düşünüyor musunuz?
2- Bu yıl üniversite tanıtımı için ne kadar bütçe ayırdınız?
3- ARÛ tercih edilmemesinin sebebi?
4- 180 kişide 2 kişinin terci edilmesi doğru ise İSTİFA ermeyi düşünüyor musunuz?

**Buda Rektörlük Sarayı!

*07/11/2015 Tarihli Haber

Cumhurbaşkanı için yapılan sarayın tartışılmaya devam ettiği şu günlerde Ardahan Üniversitesinin Ardahan-Kars Yolu üzerinde bulunan Ardahan Üniversitesi Kampüsünde yeni bir bina yükseliyor.

Ardahan Üniversitesi Rektörlük binasını görenler ‘Buda Rektörlük Sarayı’ diyerek yeni yapılan binanın muhteşemliği karşısında 
şok oluyorlar.
Bugüne kadar gelen bütçelerin büyük bölümünün binalara harcandığı Ardahan Üniversitesinin Ardahanlı Rektörü kendisinin oturduğu birde villa yaptırmıştı.
Kadrosuyla birlikte 6 bin insanın bulunduğu kampüs alanında öğrenci yurtları bitmezken, art arda biten şaşatalı binalar dikkat çekerken, rektörlük bunların ihtiyaç olduğunu ileri sürüyorlar.

**ARDAHAN’DA PTT, 175. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI..

Ardahan’da PTT’nin kuruluşunun 175. yıldönümü, törenle kutlandı.
Türkiye Posta Telgraf Teşkilatı’nın (PTT) 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ardahan PTT Başmüdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
Törende ilk olarak PTT Ardahan Başmüdürü Yılmaz Demir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törenden sonra konuşan Yılmaz, teşkilatın 175. kuruluş yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın büyük onurunu yaşadıklarını söyledi.
Yılmaz konuşmasında, “Şeffaf, esnek ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı içinde günümüz dünyasının çağdaş posta idareleri arasında yerini alma gayesi ve yetkin personel ile etkin hizmet sunma yolunda ilerleyen, hizmette sınır tanımayan bir anlayış ve şuur ile bir asrı aşkındır Aziz Milletimize hizmet sunmaya devam etmekte olmanın gururunu taşımaktadır. 175 yıllık köklü geçmişiyle, İstiklal Savaşı’mızın kazanılmasında önemli bir role sahip olan ve başarılarıyla kurumsal güvenirliğini ispatlamış Posta ve Telgraf Teşkilatımız halkımızın sürekli yükselen ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek amacıyla, klasik posta hizmetlerinin yanı sıra lojistik ve bankacılık sektöründe de önemli bir yere sahiptir.’’
Yılmaz, yapılan hizmetlerdeki amacın, posta, banka ve lojistik alanlarında yararlı ve kaliteli hizmetleri sunmak olduğunu kaydetti.

**3 ilçede mobese sistemleri kuruldu..

Ardahan Valiliği tarafından halkın huzur ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması amacıyla Göle, Çıldır ve Posof ilçelerinde MOBESE ve Plaka tanıma sistemleri kuruldu.

Ardahan Valiliği tarafından halkın huzur ve güvenliğinin en üst seviyede sağlanması amacıyla Göle, Çıldır ve Posof ilçelerinde MOBESE ve Plaka tanıma sistemleri kuruldu.
Yaklaşık dört ay süren çalışmalarının ardından 1.150.000.00 TL maliyetle kurulan MOBESE ve Plaka tanıma sistemlerinin faaliyete başladığını açıklayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz, hayata geçen bu sistem sayesinde vatandaşların can ve mal güvenliklerinin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.

**Ardahan Suları..

Posof ve Çıldır’dan sonra Hanak’ta da yapılmaya devam eden HES Barajlarına bir yenisi daha ekleniyor..
Koyunpınar (Saskara) köylülerini ayaklandıran bu yeni barajın yanı başında hem de bir Hanaklı iş adamı tarafından yapılan diğer HES Barajı gibi Posof ve Çıldır’da yapılan ve Kura Nehrini de alt üst edecek olan Beşikkaya HES Barajı için hiç bir tepki olmazken, Ardahan doğasını fotoğraflayıp sanal ortamda paylaşanların nerede olduğunu merak etmiyor değilim.
Çünkü karların eridiği şu günlerde adeta sanal denizlerin oluştuğu Ardahan’da ki suların HES’ler aracılığıyla gemlenmek ve çalınmak istendiğini onca fotoğrafı çekenlerin anlamadığını anlıyoruz.
Ardahan’ın sularının, doğasının Ardahanlılardan çalındığını görmeyenlerin yarın adına Ardahan denizi dediklerini göremeyeceklerini şimdiden söylemek ve HES’lere karşı çıkmak gerekir derim..

**Çırtık Evi..

Resmi adı İstanbullular Ardahan Derneği olan, Kod adı ise Ardahan Kültür Evi olan İstanbul Esenyurt’ta ki Ardahan Evi’nin Ardahanlıların değil, AKP’li Necmi Kadıoğlu destekli küçük bir grubun olduğu yönünde ki iddialar gün geçtikçe gerçeklik kazanması üzücü bir durum..
Bir iki kişinin belediyede ihale kapmak, diğer bir kaç kişinin bir kaç siyasetçiye yaranmak, bir diğerlerinin ben olmasam tufan hesapları yapmak için yarıştığı görülen kültür evinin yerel ağızla cırtık atanlar evi olması binlerce Ardahanlının yaşadığı Esenyurt’ta ki Ardahanlıları da derinden üzüp, etkilediğini görmek ve bunun önüne geçmek gerekir diye düşünüyorum...
Bunun da yolu şu an başkan olan ve bize göre Ardahan toplumunda hala bir değeri olan mevcut başkanın bir an önce kongreye gidip, yönetiminde değişikliğe gitmelidir..

**Kemikler İncelensin..

Vali: Hasan Özdemir..
Olay: Halilefendi’de bulunan ve Ermenilerin katlettiği ileri sürülen Türklere ait denilen mezarlıkta dışarı taşan insan kemikleri..
Tarih: 24 Nisan..
Hep aynı iddialar ve saklamalar, alakasız insanların tarihçilerin, bilim adamlarının yerine konuşması..
Biz gazetecilerinde koşa koşa gittiği Halilefendi Mahallesinde ki toplu mezar denilen alanda Gazeteci bir fotoğraf çekiyor..
O zamanın merkez cami imamı, bugünkü Kızılay Ardahan Şube Başkanı Ahmet Ballı’nın elinde bir insan kafatası karesi..
Ve haberin başlığı;
**YA ERMENİ KEMİĞİ OLDUĞU ANLAŞILIRSA!
Evet, Gazetecinin o gün yani 100 yıldır tartışılan Ermeni ve Türk iddialarıyla ilgili yaptığı haberde aynen şöyle sesleniyordu..
Bırakın, kafatasçı tarihçileri, lobileri bilim gelişmiş tıp çözer bu işi.. Kemiklerin DNA’sı incelensin kimin kimi kırdığı ortaya çıksın.. 
Bu haberi okuyan Vali Özdemir kazıyı durdurmuş, adeta, 'karıştırmayın, haberde dediği gibi bir DNA testi yapılmaya kalkışılsa ne olacağı belli olmaz' demişti..
Yanlış mı? 
Haydi o zaman DNA testine..

**Yazılmayanlar..

Başta internet üzerin de olmak üzere yerelde gazetecilik yapan onca yayın organı olan Ardahan’da yaşanan sorunların yeterince gündeme gelip, gelmediğine baktığımız da kiminin kaz geceleri, seçim günlerin de gündeme gelen derneklerde çıkmadığı, kiminin ise resmi kurum sitelerinde çalıp, al/yapıştırla sözüm ona gazetecilik yaptığını görüyoruz.
Kimini ise beş on gazete basarak resmi ilan alma dışında gazetecilik yapmadığı bir Ardahan’da en acı diğer önemli bir konu ise olağanüstü bozuk yollarda evlerine gelip gidenlerin bir bu bozuk yolları ve onca sorunu haber olarak görmediğine şahit olmaktayız..
Ardahan’da yaşananları yazmayıp gazetecilik yapanların da ayrı bir sorun olduğu Ardahan’da bu duruma memnun olanlar ise siyasetçiler ve kurum amirleridir..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 2964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI