Reklam
Bugun...


Doktor ve Sağlıkçılar İzole Kamplarına Alınacak..
Son olarak yapılan açıklamalarla her gün daha da yayılan ve ölümlerin arttığı Coronavirüsü önlemlerin kapsamında yeni bir uygulamaya gideceği öne sürülen Sağlık bakanlığının bu önlemler çerçevesinde önümüzde ki günlerde hastanelerde çalışan doktor ve sağlık çalışanlarını evlerine göndermeyerek, izole amaçlı bir yerde hep birlikte topluca tutulacakları öne sürüldü.

Doktor ve Sağlıkçılar İzole Kamplarına Alınacak..

Alınan bilgilere göre alınan tedbirler çerçevesinde bu yönde hazırlıkların sürdüğü ve ülke dışında gelen hacıların yerleştirildiği ve 14 günlük karantinaya alındığı alanlar gibi sağlıkçıların da ev ve çarşıda temaslarını kesmek ve hastalardan geçebilecek bir mikrobun yayılmaması adına 5 yıldızlı otel hizmeti verileceği ama kamp denen toplu yerlerde barındırılacakları ve buralardan, hastanelere ve sağlık merkezlerine gidip gelecekleri ileri sürüldü. Adının açıklanmasını isteyene bir sağlıkçının ileri sürdüğü iddiaya göre bu uygulamanın Coronavirüsü tehlikesi ile 1. derecede muhatap olan doktor ve sağlıkçıların kendilerine bulaşabilecek bir mikrop veya virüs karşısında hem kendilerinin kontrol altında tutulması, hemde aileleri ve eve gidip, gelirlerken kamuyu koruma adına ortaya konulan bir uygulama olacağı iddia edilmekte.
Konu hakkında başvurduğumuz sağlık yetkiler ise böyle bir genelgenin daha kendilerine gelmediğini ve olmadığını bu tür iddiaların sanal ortamda yaşanan bilgi kirliliği arasında ki iddialardan öte bir şey olmadığını düşündüklerini belirttiler.
Kılıçdaroğlu'ndan virüs için video konferans..
Kılıçdaroğlu'ndan virüs için
video konferans..
arşib haber 24/03/2020 tarihli haber/yorum
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemi ile görüştüğü partisinin 9 il belediye başkanına, sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü kişilere hassasiyet gösterilmesine ilişkin talimat verdi. Kılıçdaroğlu, "Onlara bu süreçte doğrudan doğruya katkı yapmanız büyük önem taşıyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Edirne, Kırşehir ve Sinop belediye başkanları ile koronavirüs toplantısı gerçekleştirdi. Video konferans yöntemi ile yapılan toplantıda CHP lideri Kılıçdaroğlu belediye başkanlarına, 65 yaş ve üstü vatandaşlara hassasiyet gösterilmesine ilişkin talimat verdi. Kılıçdaroğlu, "65 yaş ve üstü olan vatandaşlarımızın tümünün listeleri belediye başkanlarımıza gönderildi. Dolayısıyla 65 yaşı aşan ve beldenizde yaşayan vatandaşlarla doğrudan temas kurma imkanı var. Onların adresleri de sizlere gönderildi. Onlara en azından bu süreçte doğrudan doğruya katkı yapmanız büyük önem taşıyor" dedi.

'BÜYÜK BİR MESAFEYİ KATETMİŞ OLACAĞIZ'Kılıçdaroğlu, CHP'li büyükşehir belediye başkanlarının sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik çalışmaları olduğunu anımsatarak, belediye başkanlarına şöyle seslendi: "Sizlerde böyle bir çalışmayı yaparsanız bütün CHP'li belediyeler aynı çerçevede ve aynı hedefe yönelik olarak kendi çabalarını pekiştirmiş olacaklar. Böylece 65 yaş ve üstü vatandaşa hizmet açısından da büyük bir mesafeyi de katetmiş olacağız.  Ben hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Aslında düşündüğüm gibi bütün belediye başkanı arkadaşlarım sorumluluklarının bilincinde, daha pek çok karar açıklanmadan kararlarını kendileri aldılar ve uygulamaya koydular. Dolayısıyla salgınla mücadele konusunda bütün duyarlılıklarınızı hem kamuoyuna hem bulunduğunuz belde de vatandaşlara ilettiniz. Bu bizim açımızdan son derece değerli bir davranış. Zaten CHP'li olmak böyle davranmak anlamına gelir."

'ARKADAŞLARIM BUGÜN İÇİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜLER'Kılıçdaroğlu, zaman zaman belediye başkanlarının, merkezi yönetimle sorunlar olduğu yönünde ifadeleri olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Bugün Seyit Bey ve Bülent Bey İçişleri Bakanı ile görüştüler. Bu konuda İçişleri Bakanlığı, bir genelge çıkardıklarını ve koordinasyon ve iş birliğinin önemini vurguladıklarını bu genelge de ifade ettiklerini bize söylediler. Bizim temel hedeflerimizden biri ne kadar güzel hizmet yapmaya çalışırsak çalışalım sonuçta bu bir kaynak sorunu. ve kaynak sorunun çözülmesi gerekiyordu. Bu konuda da gerek kamuoyuna yaptığımız açıklamalar gerekse özel olarak yaptığımız temaslar sonucu belediyelere gelen kaynakların en azından belli bir süre kesintiye uğramaması çok önemliydi. Çünkü sonuçta bu mücadele süreci içerisinde insanların hayatını kurtarmak, insanların daha sağlıklı bir süreç içerisinde yaşamalarını sağlamak gibi bir görev üstlendiniz."?

Hibe/Destek/Köstek..

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemiz genelinde de yaşanan Corona korkusunun devam ettiği şu günlerde yeni bir pakete konulup, Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmaya hazırlanan yargı paketinin genişletilerek ve en önemlisi siyasilerin de içinde olduğu bir genel affa dönüştürülmesinin aciliyeti ve esnafın, üreticinin, sanayicinin kısacası tüm insanları rahatlatacak olan desteklerin virüs aşısı kadar acil ve önemli olduğunu unutmamak gerekir.
 
İç çatışmaların durması, sınır ötesi askeri sevkiyatların gözden geçirilmesi, ülke dışında bulunan askerlerin, hacılar gibi acilen ülke sınırları içine çekilmesi ve bu yönde harcanacak enerji ve maliyetin ülke ekonomisine olumlu yönde yansıyacağını zaten yıllardır söyler, yazarız..
Ki bu yaşananlarda önceliğin insanların ölmemesi ve anaların göz yaşı dökmemesi için olması en önemlisidir.
Dün acı veren bir çok olay gibi bugünkü tüm toplumu esir alan virüsün önlenmesi için ve ülkemizin kardeşlik ve barış içinde kalkınması adına verilen bu mücadelenin daha ileriye taşınması ile şimdi sıranın ülke insanına ekonomik katkıyı sunmak ve refah düzeyinin artması için atılacak olan adımlar öne çıkmaktadır.
Bu nedenle esnafın ve iş istihdamı yaratacak olan kuruluşların tam zamanıdır diyerek hareket etmesi, gerekmektedir..
Bunun içinde başta bankaların kredi vermede sağlayacakları kolaylıkların yanı sıra tarım, sanayi ve turizme yönelik resmi kurumlarında hazırlayacakları projelerle bölge insanına yardımcı olması gerekmektedir..
Serka, Sodes, AB, Dünya Bankası ve diğer bir çok adla hizmet veren devlet ve özel sektörün imkanları, Sanayi ve Ziraat Odaları, Şoförler Odası, çeşitli isimlerle kurulmuş Birlikler hatta bir türlü bir araya gelemeyen derneklere de büyük görevler düşerken bu kurum ve kuruluşları desteklemek için kurulan kuruluşlarında bürokratik engelleri en alt düzeyde tutup, yatırım için kendilerine sunulan kaynakları bir an önce yatırıma çevirip, işsizliğe, yaşanan göçe karşı harekete geçirmelidirler.
Yani kısacası desteklenmesi gerekenlerin önlerine getirilecek engellerle kösteklenmemesi gerekmektedir.
Çünkü bu ülkenin ana sıkıntılarından biri ve en önemlisi de yoksulluk, işsizlik, yatırımsızlık ve bunların ortadan kalkması için bugüne dek verilmeyen desteklerdir.
Yerel de başlayacak olan bu yöndeki desteklerin genele yayılmasının yolunun ekonomik kalkınmada 6. Bölgede bulunan Ardahan ve diğer doğu illerine ve diğer bölgelere acilen yansımasının daha elzem ve şart olduğunun görülmesidir..

Hibe/Destek derken tüm Köstekleri atlamak ve bu desteklerin umutla bakılan iç barışa, genel sağlığa katkı olmasını umuyor ve anlatmak istediklerimizin de anlaşılmasını  umut ediyoruz...KILIÇDAROĞLU ARDAHAN'DAYDI,

MİTİNG CHP'NİN MORALİNİ BOZDU

arşiv haber 04/05/2015 tarihli haber

Ardahan'a gelerek seçmene seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatlerini yeniledi.
Soğuk ve Yağmurlu bir hava altında CHP'li Ardahanlılara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu seçim vaatleriyle ilgili kaynaklar için iktidara yandaş iş adamlarına verilen hortumlarını keserek sağlayacağını belirtti.

**3 BİN KİŞİYE SESLENDİ..

İki saatlik gecikme ile Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Ardahan Kongre Caddesine düzenlenen miting alanında toplanan yaklaşık 3 bin kişiye seslendi.
Yayın grubumuzun amiral gazetesi Kuzey Doğu Anadolu Gazetesini tutarak yoğun güvenlik önlemleri alınan alana Kılıçdaroğlu'na sevgi gösterileri vardı.
Küskünler diye bilinenlerin de alanda olduğu dikkat çektiği CHP'nin Ardahan Mitingine CHP'nin Ardahan asları olarak bilinen İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Ardahan eski milletvekili Faruk Demir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Kars Milletvekili Adayları gibi isimler vardı.

Ardahan Merkezden Posof'tan, Göle'den Çok Kişi Yoktu..

Damallıların yoğun şekilde katıldığı görünen CHP'nin Ardahan mitingine Ardahan merkezden olduğu gibi Posof'tan ve Göle'den çok kişinin katılmadığı dikkat çekerken Ardahan'a geç gelen Kılıçdaroğlu'nun mitingi erken bitirerek Damal'a geçerek, burada yapılacak olan Atatürk'ün Siluetini İzleme Platformunun temelini attı.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2678 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI