Reklam
Bugun...


Doğalgaz ve Petrol Boruları Başkalarına, Su Borusu Belediyeye!
Botaş/BTC'den sonra TANAP'ın da petrol ve doğalgaz boru hatları geçirdiği ama doğalgaz vermediği Ardahan'ın Posof ilçesine su borusu hediye edildi. Azerbaycan başta olmak üzere Kafkas ülkelerinin doğalgaz ve petrol maddelerinin taşındığı boru hatlarının ilk geçtiği yer olan Posof ilçesine TANAP'tan göz boyama boruları hediye edildi. Ardahan'ın yanı sıra Göle'nin doğalgaza kavuşmak üzere olduğu bir süreçte burnunun dibinde geçen 2 petrol ve doğalgaza üzülmeyen başkan bedava su borularına sevindi.

Doğalgaz ve Petrol Boruları Başkalarına, Su Borusu Belediyeye!

**Damal ve Hanak'a da Söz Verilirken..

Türkiye üzerinden dünya pazarlarına açılan Kafkasya'nın doğalgaz ve petrol hatlarının ilk geçtiği yer olan Posof ilçesine doğalgaz almayı düşünmeyen Posof Belediye Başkanı TANAP'ın bağışladığı su borularına sevindi.

Ardahan merkezin doğalgaza kavuştuğu, Göle ilçesinin taşımalı doğalgaza kavuşmak üzere olduğu, Başkan Erdığan'ın Ardahan ziyaretrinde Hanak ve Damal'a da doğalgaz verileceğini müjdelemesine karşın önemli boru hatlarının ilk geçiş yeri olan Posof'un hala doğalgazsız olduğunu unurtan Posof İlçesinin eski CHP meclis Üyesi, şimdiki AK Partili Beledşye Başkanı bağışlanan su borularına sevinmekle yettindi.

İşte beleş su borularına sevinen Posof Belediye Başkanının sanal sayfasında konuyla ilgili mesajı;

'Durmak yola devam Posof Belediyesi olarak projelerimize hız veriyoruz , Gırma deresi içme suyu hattı(15 .5 km) aspesli borular değiştirilerek yeni hadepe borular koyularak daha sağlıklı içme suyuna kavuşacağız , Tanap sosyal sorumluluk projesi kapsamında alınan hibeyle İl özelideresi tarafından yapılan ihale sonucunda borularımız hızlı bir şekilde ilçemize gelmeye başladı ,bu projenin ilk yapımında emeği geçen rahmetli Belediye Başkanı Fahrettin Sucu ya ve Refik Uğurlu ya çok teşekkür ediyorum, şimdi yenilik yapma zamanı yaparsa Ak parti yapar emeği geçen başta Tanap Genel Müdürlüğüne il Özelidare Müdürlüğüne Ardahan Ak parti Milletvekili profösör Doktor Orhan Atalay’ a her zaman yanımızda olan ilçe teşkilatımıza , yakın çalışma arkadaşlarıma belediye çalışanlarına şimdiden çok teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR'

Posof Kaymakamı: Siz hiç imamın hayr için para verdiğini gördünüz mü?

**Posof Kaymakamı:

Siz hiç imamın hayr için para verdiğini gördünüz mü?

**16/17/2016 Tarihli Haberler

Camilerde para toplanmasına da değinen Kaymakam Alibeyoğlu, "Parayı çok sevmemek lazım. En büyük kanayan yaramız, camilerde para topluyoruz. Ben bugüne kadar hiçbir imam arkadaşı para verirken görmedim. Gören var mı? Sizleri vicdanınıza havale ediyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz. Sanki bu hayır hasenat cemaate farz, imama farz değil. İmam cenneti garantiledi" dedi.

**POSOF'TAN HABERLER

Posof Kaymakamı Alibeyoğlu'ndan imamlara paçoz giyinme uyarısı..

"Ütüsüz pantolon giymenin din ile imanla ne ilgisi var?" diyen kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, imamlara "Köyde öğretmen grand tuvalet gezerken sen niye paçoz geziyorsun?" şeklinde seslendi.

Ardahan'ın Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, imamların giyimlerine özen göstermesini istedi. 
Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, "Ütüsüz pantolon giymenin din ile imanla ne ilgisi var? Köyde öğretmen grand tuvalet gezerken sen niye paçoz geziyorsun?" dedi.
Posof Müftülüğü tarafından köylerde görevli imamlarla bir değerlendirme toplantısı düzenlendi. Kahvaltılı toplantıya Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, Belediye Başkanı Ak Partili Cahit Ulgar, İlçe Müftüsü Osman Güneş, merkez ile köylerde görevli imam ve müezzinler katıldı.
Toplantının açılışında konuşan Müftü Osman Güneş, "Allah bizlere kazasız, belasız, başkalarının iftirasına maruz kalmadan görevimizi yapmayı nasip etsin" dileğinde bulundu. 
Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar da merkez ve köylerdeki din adamlarından su israfı, çevre temizliği konusunda yardım istedi. Bu konuda büyük sıkıntılar bulunduğuna dikkati çeken Ulgar, su ve çevreyi kirletmeme konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesini istedi.
**KAYMAKAM: NİYE PAÇOZ GEZİYORSUN
Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu da konuşmasında imamların neler yapmaları konusunda önerilerde bulundu.
Ülkenin iki maarif ordusu bulunduğunu, bunlardan birinin Milli Eğitim diğerinin de Diyanet olduğunu hatırlatan Kaymakam Alibeyoğlu, taşranın dünyaya açılan kapısının da öğretmenler ile imamlar olduğuna dikkati çektikten sonra imamlara şu eleştirilerde bulundu: 
"Benim haddim değil, anlattığınız vaazın içeriğini, dini bilgilerinizi sorgulayacak düzeyde değiliz. Ama, sosyal ve içtimai yönünüzü sorgulama hakkımız var. Köyde muhtar vardır ama köyün gayri resmi makamı imamlık makamıdır. Arkadaşlar bunları söylerken üzerinize alınmayın. Neden toplumun algısını yıkamıyoruz? Neden vazifemizin başında durma problemi yaşıyoruz. Gönül arzu eder ki, köyde en iyi elbiseyi siz giyin. Yıllarca Diyanet teşkilatı ütüsüz pantolon giymede diretti. Ütüsüz pantolon giymenin din, imanla ne ilgisi var ben onu anlamıyorum. Yıllarca hasır gömlek giymeye çalıştılar. Bu yakalı gömleğin dinle, imanla ne alakası var? Takım elbise giymemeye azami gayret ettik. Arkadaşım öteki memur giyiyor da sen niye giymiyorsun? Köyde öğretmen grand tuvalet gezerken sen niye paçoz geziyorsun."
CAMİLERDE PARA TOPLANMASICamilerde para toplanmasına da değinen Kaymakam Alibeyoğlu, "Parayı çok sevmemek lazım. En büyük kanayan yaramız, camilerde para topluyoruz. Ben bugüne kadar hiçbir imam arkadaşı para verirken görmedim. Gören var mı? Sizleri vicdanınıza havale ediyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz. Sanki bu hayır hasenat cemaate farz, imama farz değil. İmam cenneti garantiledi" dedi.

**Posof’un İnegöi Misafirleri..

*16/08/2015 Tarihli Haberler..

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yar, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Belediye Meclis Üyesi, Fevzi Dülger, İnegöl Posoflular Dernek Başkanı Murat Ekici, İnegöl Şavşatlılar Dernek Başkanı Metin Elmacı, İnegöl Şavşatlılar Dernek Yönetim Kurulu üyesi Ersin Bahçeci, İnegöl Şavşatlılar Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İlker Tokdemir, İnegöl AK Parti Yöneticisi Savaş Ateş, Genç Gazete Temsilcisi Ayhan Bayraktar, İnegöl Onlıne Temsilcisi Hasan Avcıbaş ile Kaymakam Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu'nu ziyarette bulundular. Sayın Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve beraberinde ki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Kaymakam Alibeyoğlu hediye takdiminde bulundu.

**KAYMAKAM ALİBEYOĞLU GRUP YOLLARINDA YAPILAN ASFALT İYiLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ..

Grup köy yollarında devam eden asfalt iyileştirme çalışmalarını Kaymakam Sayın Ufuk Özen Alibeyoğlu ve İlçe Özel İdare Müdürü Ayhan Bildir yerinde incelediler. Aşıkzülali , Baykent, Alabalık , Söğütlükaya , Kol ve Aşıküzeyir köylerinde İlçe Özel İdare ekipleri tarafından asfalt iyileştirme çalışmaları tüm hızla devam ediyor.

**Kaymakam yapılmayan yolun yapılmasını istedi..

Ardahan’ın Hanak ilçesi Kaymakamı Mehmet BALIKÇILAR Çiçeklidağ, Karakale ve Aşağı Aydere köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Yapılan ziyarette Hanak Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla yaptırılan evlerde incelemelerde bulunuldu. 
Vatandaşların taleplerini yerinde inceleme ve değerlendirme fırsatı bulan Hanak Kaymakamı Balıkçılar, Hanak Çiçeklidağ köyü arası 17 km'lik yol için zarar veren ve yolu düzeltme yükümlülüğü bulunan firmaya Ardahan Valiliğinin kanalı ile yolun tekrar yapılması için talepte bulunulduğunu, Çiçeklidağ, Karakale, Çat ve Aşağı Aydere yol hattı için 13 km'lik bir ödeneğe ihtiyaçlarının bulunduğunu dile getirmiştir. 
Kaymakam Mehmet BALIKÇILAR’ın bu ziyaretin de vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları yerinde tespit etmeye çalıştıklarını, fırtınada zarar gören Aşağı Aydere köyü camisinin de onarılarak ibadete açıldı.

**HDP’nin Hatasının Bedeli..

Son olarak iki önemli belediyesine de el konulan HDP’lilerin ‘Nerede hata yaptık?’ diyeceklerine yeniden meclise dönüp, dönmeyeceklerini tartışmaya açıp, bu durumu halka soracaklarını açıklamaları, HDP’lilerin ne kadar halktan kopuk olduğunu da bir kez daha ortaya koymakta.
Çünkü ortaya koydukları politikasızlık dolaysıyla bugün yaşananların suçlusu HDP’ye oy verenlerin değil, HDP’yi yönetenler olduğunu bir türlü anlamış değiller.. 
Evet Mardin ve Siirt Belediyelerine de kayyum atanması ile devam eden operasyonlar ile darbe üzerine darbe alan HDP’nin nerede hata yaptığını tartışacağını ve bu hataları nasıl olup gidereceklerini düşünmesi gerekirken meclise dönüp, dönmeyeceklerini tartışmaya açacaklarını belirten HDP’lilerin eş başkanlarının da tutuklanması ardından aldıkları meclis çalışmalarına katılmama kararına karşın grup toplantılarını hala mecliste yapmaları da kararsızlığın diğer bir açık örneğidir..
Aynı HDP’nin BDP’yi HDP yaparken hatalara başlayıp, BDP, HDP, DTP ve diğer bir çok başlılıkla siyaset yapıp, ne yaptığını karman çorman ettiği bir süreçte bugün yaşadıkları ile karşı karşıya kalmıştır..
Ve diğer bir hata da cumhuriyetçi, laikçi, solcuların askere güvenme hatası gibi HDP’liler de tarih boyunca Kürtleri öcü gösterip, Türkleri sıkıştırma politikası yapan ABD ve AB’ye güvenme inanma hatasını hep yapmasıdır..
Bu nedenledir yaşadıkları..

**Bir daha sorayım..

Son olarak İzmir’de yapılan ve halada devam eden Feto operasyonlarını ilk duyuran haber ajansı hangi ajans?
Peki bunca kuruma, şirkete, insana yönelik yapılan operasyon bu ajansa hiç yapıldımı?
Ben çokta duymadım, tek, tük daha önce çalışmış, ayrılmış olan bir kaçının dışında..
Peki bu ajansın çalışanlarının %77’sinin hangi okullarda, hangi gazetede, hangi abi ve ablanın yanında yetiştiğinide mi kimse bilmez?
Bilemiyorum ama bu Ajans’a yönelik çokta ciddi bir şey yapıldığına ben şahit değilim..
İddia etmiyorum, mesleğim ve alanım gereği bunların bulunduğu alanları ve nerede kimlerle ilişkide olduklarını iyi bilirim..
İşte bu nedenle bir kez daha soruyorum Bylog denen gizli görüşmelere de gerek olmaksızın bunların Ardahan’da, Kars’ta da olduğunu iyi bilirim..
Ama benden önce bizden çok bunlara inanan idareciler, onlara ilk haberi veren güvenlik güçleri de biliyorlar kimin ne olduğunu.. 
Öyleki bunlar valilik, kaymakamlık ve diğer resmi kurumlarda baş tacı edilir, hatta sır denen ‘GİZLİ’ başlıklı dosyaları bile bilenler değiller mi?
Bilmem ama haksızca gözaltına alınıp, tutuklananlarında içinde bulunduğu FETO başlıklı haberleri yapanlarında gözden geçirilmesini ve bunların ne kadar temiz olduklarına bakmak gerekir diye düşünür, önerir ve bir kez daha sorarım..
Kısacası; Bu haberleri yapan, yaptırılanların da şöyle bir gözden geçirilmesi gerekir derim..

**Haber var , Haber yok..

Sanırım sizlerinde dikkatini çekmiştir Ardahan’ın en çok tıklanıp, okunan haber sitemizin iki gündür güncellenmediğini..
Kiminin bizleri bizzat arayarak, ‘ne oldu?’ diye sorup, bu durumu merak ettiği, kiminin ise Ardahan küçük bir yer haber mi çıkar?’ diye önemsemediği  bu durumun habersizlikten değil, sitemize yapılan onca saldırının bir yenisinin siteye girişimizi geciktirmesinden meydana geldiğini emen belirtip, okurlarımızdan özür diliyoruz..
Evet ben dahil internet sevdalılarının günde en az iki üç kez tıklayıp, günlük, güncel haberler okuduğu www.kuzeyanadolugazetesi.com adlı sitemizin yapılan saldırılar dolaysıyla iki gündür haber verememesi bize yeni bir şeyi hatırlattı..
Oda onca gazetenin, sitenin ve ajans muhabirlerinin bulunduğu Ardahan’da biz olmayınca ne kadar haber olduğunun görülmesidir..
Yani haber üretme merkezi konumun da olan haber merkezimizde haber çıkmayınca Ardahanlı olup, Ardahan ve Ardahan dışında olanların Ardahan’da haber almaları çok zor görünüyor gibi..
Çünkü haber merkezimizin emektarları, bugünkü gazetecileri olan Barış ve Özkan bu eksikliği gidermeye çalıştığı Ardahan’da onca gazeteci, muhabir olmasına karşın ‘Kar yağdı, kazlar kesildi, falan bürokrat filan dedi’ başlıklı haberler dışında haber alamazsınız Ardahan’da..
Halbuki küçük denen Ardahan’da haber olduğunu ama başta gazeteci geçinip haber alamayanlarla dolu olduğunu bilirim..
Kaynak: posof haberleri

Editör: posof haberi

Bu haber 6672 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI