Bugun...


Devlet Ayırdı ONLAR AYRILMADI!
1992 yılında Kars’tan ayrılıp, 75 ve 76 plakalarla ayrı, ayrı vilayet yapılanArdahan ve Iğdır Kars’tan ayrılmıyor.Ayrılmalarına ve her biri ayrı ayrı kentler olmalarına rağmen tüm etkinlikleri birlikte yapan Kars, Ardahan ve Iğdır'lılar bir kez daha İstanbul Maltepe etkinlik alanında İBB’nin MEMLEKET GÜNLERİ adlı etkinliğiyle bir araya geldiler.

Devlet Ayırdı ONLAR AYRILMADI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

1992 yılında Kars’tan ayrılıp, 75 ve 76 plakalarla ayrı, ayrı vilayet yapılanArdahan ve Iğdır Kars’tan ayrılmıyor.Ayrılmalarına ve her biri ayrı ayrı kentler olmalarına rağmen tüm etkinlikleri birlikte yapan Kars, Ardahan ve Iğdır'lılar bir kez daha İstanbul Maltepe etkinlik alanında İBB’nin MEMLEKET GÜNLERİ adlı etkinliğiyle bir araya geldiler.

HDP İLE GÖRÜŞMEK..
"Yetkiyi verirseniz bürokratik imparatorluğu yıkacağız" deyip 20 yıl önce göreve gelen ancak bugün eski siyasiler gibi bürokrasiye teslim olduğunu gördüğümüz iktidarın, 657'ye tabi bir memurun atanmış bakanın eleştirilmesi halinde suç işlendiğini belirtip davalar açtırması, komik olduğu kadar iktidarın yeniden bürokrasiye kaptırıldığını ortaya koyan acı bir durumdur. 
Bir memur gibi atanmış, 657'ye tabi bir devlet çalışanı olan İçişleri Bakanı hakkında eleştiri yaptı diye hapse atılan polis memurunun yanı sıra belediye başkanlarının da mahkemelere düşüren anlayış bugünler de bir hayli hükümdar, yani iktidar. 
Seçime doğru giden iktidarın puan kaybetmesine neden olan sebeplerin başında bulunan hatta "bu iktidardan bıktık" diyemeyip iş yapmamakla hükümeti vatandaşın karşısında zorda bırakan hantal bürokrasinin bu kadar şımartılması ve 657'ye tabi bir memurun yargılanması için üç değil, beş yerden izin istenmesi ne kadar doğru bilmem ama halkın oylarıyla seçilenlerin hapislerde olmasına o kadar yanlış..
Ve seçilen vekilin dokunulmazlığını kaldıranların bürokrasiye getirdikleri katmerli dokunulmazlıktan başka bir şey olmadığı gibi yıkılan komünist sistemde hatta Kuzey Kore’nin de içinde olduğu demokratik olmayan ülkelerin hiç birinde yoktur. 


Yani kısacası; bakanı değil, 657'ye tabi birer devlet memuru olan YSK'yı, Yüksek Seçim Kurulu hakimlerini eleştirdiği iddiasıyla  yargılayıp, Demirtaş başta olmak üzere onca milletvekilini, belediye başkanını son olarak ta Kaftancıoğlu gibi cezalandırıp, siyaset yapma yasağı getirecekleri iddia edilip tartışılırken başkanlık sistemi gereği yine bir bürokrat olan adalet bakanının nasıl olup HDP ile görüşmeye gittiği de eleştirilir. 
Halbuki demokrasi gereği halkın seçtiği siyasilerin görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atayanların dün aynı yöntemlerle , "muhtar olamaz" denerek kendilerinin de bu durumlarla karşılaştıklarını unutmuş olsalar da meclisin üçüncü büyük partisi olan, 6 milyon oy alan ve gerek şu anda gerekse yaklaşan seçimlerde asıl oyuncu olan HDP ile bırakın görüşmeyi selamlaşmanın şeytanlaştırıldığı bir zamanda Adalet Bakanını anayasa için HDP'yi ziyaret etmesini sanki ülkenin bekası gitmişçesine kıyamet koparılması ne kadar doğrudur. 
Bu kıyameti koparanların başını da yine ulusalcıların çektiğini ben cahil görürken barış sürecini bozan bu ulusalcı çeteyi ve asıl iktidarı elinden kaçırmak istemeyen bürokrasiyi mevcut iktidar görmüyor.
Kısacası iki seçimde yenemedikleri İmamoğlu’nu 1 Kasım 2015'de yapılan ve HDP'nin büyük başarı sağladığı seçimleri misali devre dışı bırakma adına hakimlere hakaret etti denilerek yargılatılmaya, saha dışına itilmeye çalışılması bu ülkede ki istenen huzuru getiremeyeceği gibi HDP ile görüşmenin bile bu ülkeyi ne kadar rahatlattığını görmek gerekir. 
Aksini hep bana hep bana denirse ve bunu saklamak adına da hukuku ve hukukçuları öne sürüp adına da adalet demekle adaletsizliğin en büyüğünü yapmış olur, yarın o adaleti de bulacak ne bir ortam bulabiliriz ne bir yönetim diyor HDP ile görüşmenin en doğrusu olduğunu, HDP'nin de Dolmabahçe masasını hatırlayarak bu masanın da yıkılmaması ve üzerinde oynanacak olan satrançta hemen şah=mat demektense uzun uzun düşünülmelidir derim.
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 28/01/2016 tarihli haber

Devlet Ayırdı ONLAR AYRILMADI!Ardahan Üzerinden MHP’ye

KKTC'den isim vermeden MHP'ye tepki
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs sorunu hakkında bilgi almak için kendisini ziyaret eden Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Başkanlığındaki CHP Dışişleri Komisyonu Heyeti ile görüştü.

Akıncı, geçtiğimiz haftalarda adaya gelip endişe ile döndüklerini açıklayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ı da isim vermeden eleştirdi.
Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda bilgi edinmek ve bazı temaslarda bulunmak için adaya gelen Öztürk Yılmaz ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Yılmaz Akıncı’yı ziyaretinde yaptığı açıklamada, CHP olarak özellikle Kıbrıs’taki kapsamlı çözüm ile ilgili hangi aşamada bulunulduğunu öğrenmek için KKTC’de temaslarda bulunduklarını kaydetti. 

“Kıbrıs konusu bizim partimiz için de milli bir dava dolayısıyla sizin çalışmalarınızı destekliyoruz.” diyen Yılmaz, “Buradaki kapsamlı çözümün de olması konusunda sizin büyük bir gayretinizin olduğunuzu görüyoruz. Biz de bu çerçevede nasıl bir çözüm süreci devam ediyor gibi genel olarak bilgi almak hassasiyetlerinizi partimizin üst yönetimlerine aktarmak ve elimizden geldiği kadar katkı sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu. 

Akıncı da kabulde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile daha önce Ankara’da görüştüklerini hatırlattı. Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği mektupta CHP’nin bir bütün olarak öteden beri Kıbrıs sorununa duyduğu ilgi çerçevesinde bir anlaşma desteğini teyit ettiğini kaydeden Akıncı, “Kendisine teşekkürlerimi iletiniz.” dedi. 

"BAZI SİYASİLERİN AKSİNE KAYNAĞA MÜRACAATINIZ TAKDİRE ŞAYAN"

CHP heyetinin kendisini ziyaret etmesinin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Akıncı, “Sizin ziyaretiniz şu açıdan da önemli: Hem CHP’nin geleneksel ilgisini göstermesi bakımından hem de buraya kaynağına hiç uğramadan esas görüşmesi gereken mercilerle görüşmeden bilgi almadan fikir oluşturup bunu Türkiye’ye aktaran bazı başka siyasi kuruluşların aksine sizin doğrudan kaynağına müracaat etmeniz takdire şayandır. Doğru olandır. Yapılması gerekendir.” diyerek isim vermeden geçtiğimiz günlerde MHP’li Ümit Özdağ başkanlığında adaya gelen heyeti de eleştirdi. 

TBMM’deki ve onun dışında da Türkiye’deki bütün bu konuya ilgi duyan parti ve ya oluşumlar bu çerçevede hareket etmesini temenni ettiklerini aktaran Akıncı, “Bu bağlamda sizi bu konuda bilgilendirmek bizim için büyük bir memnuniyet kaynağı olacaktır. Anladığım kadar müzakerecimizle de görüşme talebiniz var. Onunla da daha detaylı bilgi alırsınız.” diye konuştu. 

ÜMİT ÖZDAĞ NE DEMİŞTİ ?

Geçtiğimiz haftalarda adaya gelerek bazı parti başkanları ile görüşerek Cumhurbaşkanı Akıncı'yı da ziyaret etmeyen MHP'li Özdağ, adaya gelirken görüşme süreci ile ilgili belirli endişeleri taşıyarak gelmiştik. Bu aşamada söyleyebileceğimiz temel tespit Türkiye’ye dönerken adaya döndüğümüzden daha büyük endişelerle döndüğümüz hususudur.” diye konuşmuştu.
Kaynak: Ardahan'dan Siyaset Haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI