Reklam
Bugun...


DAVUTOĞLU: KÜRT SORUNUNUN MUHATABI KÜRT VATANDAŞLARDIR..
Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın da katıldığı Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığının, 'İSTANBUL BASIN BULUŞMASI' programına katılan eski Başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'ya Kürt Sorununun Muhatabı Kimdir?' şeklindeki soru soran AGC Üyesi Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz'a verdiği cevapta, 'KÜRT SORUNUNUN MUHATABI KÜRT VATANDAŞLARDIR..' dedi.

DAVUTOĞLU: KÜRT SORUNUNUN MUHATABI KÜRT VATANDAŞLARDIR..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmazîn Birlikte Hazırlayıp/Sundukları ve Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Gazeteci Özlem Şeyma’nın Sorusu Ülke Gündemine Oturdu!
“DAVUTOĞLU: KÜRT SORUNUNUN MUHATABI VATANDAŞIDIR..”
Eski Başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prf. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığının Şişli'de düzenlediği etkinliğe katıldı.
Gelecek Partisinin İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in ev sahipliği yaptığı Gazeteci ismail Saymaz, Ali tarakçı gibi gazetecilerinde katıldığı etkinlikte ulusal ve mahalli basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aynı zamanda Ardahan Gazeteciler Cemiyeti (AGC) üyesi de olan Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz, ülke gündemine oturan ve Kılıçdaroğlu ile diğer liderlerden sonra ne söyleyeceği merak edilen Davutoğlu’na Kürt sorunuyla ilgili o soruyu sordu. Yılmaz’ın bir çok ajans ve gazete tarafından son dakika haber olarak giren “Kürt sorunu ile ilgili muhatap kim?” sorusuna, Davutoğlu bizim için bütün partiler muhataptır diyerek, şöyle konuştu: "Türkiye'de meşru olarak kurulmuş, faaliyet yapan, Meclis'te bulunan herkesle görüşürüz. Bu konuda herhangi bir sınır, bir rezerv konmasını da demokrasinin en önemli unsurları olan siyasi partiler açısından sıkıntılı görürüz. Muhatap kimdir biliyor musunuz? Muhatap Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Kürt vatandaşlarımızın tümüdür. HDP'yi ya da herhangi bir parti Kürtler söz konusu olduğunda sadece HDP'yi Türkler söz konusu olduğunda da başka bir partiye muhatap aldığınızda doğru bir tutum sergilenmiş olmaz. Türkiye'de etnopolitik bir yapı doğar.  HDP'yle ve diğer bütün partilerle de her konuda görüşülebilir.  Kürt sorunu bağlamında da doğrudan her bileşenle toplumun her kesimiyle Doğu ve Güneydoğu'da değil sadece Türkiye'nin büyük şehirlerine de yaşayan bütün vatandaşlarımızla konuşarak yol almak en doğrusudur."
MUHALEFET YEREL BASINLA BULUŞUYOR!..
Kurtuluş Savaşı öncesi sarayın etkisinde olan İstanbul ve ulusal basından istediği desteği alamayan ancak gittiği Sivas'ta gördüğü mahalli basının önemini kavrayan Atatürk'ü izleyen muhalefet yurt gezilerinden sonra mahalli basınla buluşma kararı aldı. Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Başkanlığını yaptığı Ardahan Gazeteciler cemiyetinin üyeleri Gazeteci Özkan Karakaya ve Gazeteci Barış Bilgin'in davet aldığı toplantılar İstanbul ve Marmaris'e gerçekleşecek.
arşiv haber 30/09/2021 tarihli haber/yorum/reklamlar
Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr., Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu pazar günü İstanbul'da, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise Muğla/Marmaris'te Mavi Basınla bir araya gelecek.
Ardahanlı gazetecilerin de davet edildiği her iki toplantıda kurtuluş savaşında oynadıkları rol nedeniyle Atatürk' ün kendilerine bıraktığı resmi ilan mirası başta olmak üzere gazetecilikle ilgili sorunların da tartışılması bekleniyor.
 
ARDAHAN KENT KONSEYİN BAŞINA GEÇİYOR..
 
Öte yandan Türkiye Kent Konseyleri Dönem Başkanlığını almaya hazırlanan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan 6 ay boyunca ülkede ki Knet Konseyleriyle birlikte yoğun bir çalışma dönemine hazırlanıyor.
 
GAZETECİLER KONSEY BAŞKANLARINI KONUK EDECEKLER
 
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Özlem Şeyima Yılmaz'la birlikte hazırlayıp canlı yayın olarak sunduğu her pazar günü saat 14.00-16.00 arası TEMPO TV de sundukları "Gazetecilerle Gündem" adlı programın bu haftaki konukları İstanbul Şişli ve Esenyurt ilçelerinin kent konsey Başkanları Avukat Şükran Eroğlu ile Mehmet Hanefi Kaya olacaklar.
ŞİMDİ SAVAŞ DEĞİL, SEVİŞME ZAMANI..
Bugün yine bir cumartesi ve bugün yine geride kalan yeni bir hafta ve her geçen gün eskiyen 51 yıl..
Ve bugün yine bir cumartesi yazısı için hazırlanırken uzun süredir inadını hala kıramadığım ama benim gibi kendisini de kırdığını fark etmeyene nasıl sesleneceğimi şaşırdığım bir gün..
Ve bugün çok yazmadan, yazacaklarımı anlatan iki şiire bırakacağım bugünkü cumartesi yazımı...
Ve bugün giyeceğim yeni elbiselerimle yine çıkacağım yolun beni nereye, kime götüreceğini düşünerek şarkılarını, türkülerini dinlemektense kutsal kitabın seslendirmelerini dinleyip, verdiği mesajlarından ders alarak ya sabır diyerek şiirlere,
Bugün savaşma zamanı değil diyerek, Sait Faik Abasıyanık'ın 'Şimdi sevişme zamanı adlı şirine ve
Cahide Açık Yıldız'ın sanal sayfasında her gün paylaştığı güzel şiirlerinden birine, başlıksız ama 'Sende bozdum tövbe orucum' satırlı 'şiirceketlikadın' sayfasından alınma olduğunu düşündüğüm şiirine yer veriyorum, şimdi savaşma zamanı değil, sevişme zamanı diyerek her cumartesi günleri benim iç dünyamı anlatan duygularımı anlatır, aşağıdaki iki şiiri aynı duygular içinde olduğunu düşündüğüm siz sevgili okurlara hediye ederken...
 
ŞİMDİ SEVİŞME VAKTİ!..
 
Çıplak heykeller yapmalıyım.
Çırılçıplak heykeller
Nefis rüyalarınız için
Ey önünden geçen ak sakallı
kasketli,
Yırtık mintanından adaleleri
gözüken
Dilenci
Sana önce
Şiirlerin tadını
Aşkların tadını
Kitaplardan tattırmalıyım
Resimlerden duyurmalıyım,
resimlerden...
 
Şu oğlan çocuğuna bak
Fırça sallıyor
Kokmuş manifaturacının ayağına
Dörtyüzbin tekliğinden
On kuruş verecek.
 
Seni satmam çocuğum
Dörtyüzbin tekliğe.
Ne güzel kaşların var
Ne güzel bileklerin
Hele ne ellerin var, ne ellerin
 
Söylemeliyim
Yok
Yok... meydanlarda
bağırmalıyım,
Bu küçük
Güllerin buram buram tüttüğü
Anadolu şehri kahvesinde

 

Kiraz mevsiminin

 

Sevişme vakti olduğunu.
 
Resimler seyrettirmeli, şiirler
okutturmalıyım.
Baygınlık getiren şiirler.
 
Kiraz mevsimi, kiraz
Küfelerle dolu pazar.
Zambaklar geçiriyor bir kadın.
Bir kadın bir bakraç yoğurt
götürüyor
Sallıyor boyacı çocuğu fırçasını
Belediye kahvesinde hakla o eski,
o yalancı
O biçimsiz bizans şarkısı.
 
Sana nasıl bulsam, nasıl bilsem
Nasıl etsem, nasıl yapsam da
Meydanlarda bağırsam
Sokak başlarında sazımı çalsam
Anlatsam şu kiraz mevsiminin
Para kazanmak mevsimi değil
Sevişme vakti olduğunu...
 
Bir kere duyursam hele
güzelliğini, tadını,
Sonra oturup hüngür hüngür
ağlasam
Boş geçirdiğim bağırmadığım
sustuğum günlere
Mezarımda bu güzel, uzun kaşlı
boyacı çocuğunun
Oğlu bir şiir okusa
Karacaoğlan'dan
Orhan Veli'den
Yunus'tan, Yunus'tan...
Sait Faik Abasıyanık
 
**
 
Sen hasretim
Sen özlemim
Sen gurbetim
Sen vuslatım
Sana dönülmez yolum
Sana sürgün yüreğim

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 29/04/2015 tarhli haber/reklamlar

BİK: YEREL BASIN GÜÇLENMELİ..

DAHA İYİ GAZETE İÇİN DESTEK ŞART

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam ile Müdür Yardımcısı Murat Özer’le Ardahan’a gelerek yerel basını bilgilendirdi.

Ardahan Valiliği Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Müdürü İdris Armağan Çam, Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Kontrol Kurulu Müdür Yardımcısı Murat Aslanoğlu, Ardahan Gazeteciler Başkanı Fakir Yılmaz, Ardahan Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları Nuran Uygur, Hatun Avcı ve Yerel Gazete temsilcileri katıldı.

Yerel Basın sorunlarının konuşulduğu toplantıda açıklama yapan Çam,  “  Rekabetin farklı alanlarla yoğunlaştığı bu dönemde yerel medya, niteliğini artırmak, kendini yenilemek zorundadır. Gazete bir ürün olduğuna göre; her şeyden önce birbirine benzer gazeteler çıkarmamalı, farklılaşmanın yollarını aramalıyız. Yerel gazetelerimiz özel haberleri, röportajları ve özgün tasarımları ile öne çıkmalıdır.

Birbirinizi şikâyet etmeyin

Üstü kapalı olarak Ardahan'da birilerininin meslektaşlarını sık sık şikayet ettiğini ima eden ve yerel basın mensuplarının birbirlerini şikâyet etmelerinin kendilerine fayda getirmeyeceğini ifade eden Özer, “ Hep birlikte birbirinizi destekleyici olun. Rakiplerinizi batırma içerisinde olmayın. Kimse kimseyi şikâyet etmesin. Yani bizim gözümüzde şikâyet edenle edilenle aynıdır. Bunları aynı görüyoruz. Biz birlikte beraber bir aileyiz. Basın ilan kurumu olarak hep beraberiz. Bunu bilmenizi istiyoruz.”

 

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 3274 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI