Reklam
Bugun...


Davutoğlu: Herkesin Saygı Duyduğu Bir Siyasal İklimine İhtiyaç Var!
YouTube ArdahanTV KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Ardahan'daydı..

Davutoğlu: Herkesin Saygı Duyduğu Bir Siyasal İklimine İhtiyaç Var!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ardahan'da sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partisinin il kongresine katılmak üzere Ardahan'a gelen Davutoğlu, kentte esnafı ziyaret etti. Daha sonra Kura Nehri kıyısındaki bir tesiste STK ve basın mensuplarıyla bir araya gelen Davutoğlu, burada yaptığı açıklamada, Ülkede herkesin saygı duyduğu siyasal bir iklime ihtiyaç duyduğunu belirtti. Davutoğlu, Ardahan'ın önemli potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyelin kendi iktidarlarıyla değerlendirileceğini ifade ederek "Toplumun huzura ihtiyacı var. 83 milyon ortak bu vatanın sahipleriyiz. Refahı halka yaymak için siyasetteyiz." dedi. Ardahan'ı önemsediklerini belirten Davutoğlu, 67 ilde örgütlendiklerini, gözlerinin hep doğuda olduğunu vurguladı.
Davutoğlu, yarın yapılacak kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek şöyle devam etti: "Yarın Ardahan'dan bir ses vereceğiz ta Edirne'ye, Kura Nehri'nden Meriç Nehri'ne ses vereceğiz. Ve şunu diyeceğiz, 'Türkiye'nin batısında ne varsa, hangi imkan varsa doğusunda da olacak'. Buraları iyi bilirim, başbakan olmadan önce son ziyaretimi buraya yapmıştım. Yani Ardahan'ın suyunu içtik başbakan olduk. Kura Nehri'ne dokunduk, buralar bereketli topraklar. "Davutoğlu, Ardahan'da göçün durması gerektiğini, bunun da bereketli topraklarının değerlendirilmesiyle mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.
Ardahan Haber www.kuzeyanadolugazetesi.com
DAVUTOĞLU'NUN
VALİLİK PROGRAMI İPTAL EDİLDİ!
Yarın yapılacak olan Gelecek Partisi Ardahan İl Kongresine katılmak için bugün Ardahan'a gelen ve Ardahan programında Ardahan Valiliğinin de olduğu Ahmet Davutoğlu valiliği ziyareti iptal oldu. Alınan bilgilere göre Ardahan'a gelen ve aralarında Ardahan valiliği ziyaretinin de bulunduğu Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Ardahan Valisi Hüseyin Öner'in aniden Ankara'ya gidişi dolaysıyla iptal edildiği bilgisi alındı.
Davutoğlu Bugün Ardahan'a Gelecek..
Gelecek Partisi Genel Başkanı, eski Başbakanlardan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu bugün Ardahan'a gelecek. Celil Toprak'ın İl Başkanlığını yaptığı partisinin İl Kongresine katılacak olan Davutoğlu Ardahanlı Gazetecilerle de bir araya gelecek.
Konu hakkında bir açıklama yapan tüm Ardahanlıları kongrelerine davet eden Gelecek Partisi Ardahan İl Başkanı Celil Toprak Genel Başkanları Aymet Davutoüğlu'nun Ardahan Programını şöyle olduğunu açıkladı.
 
GELECEK PARTİSİ GENEL BAŞKANI VE 26. TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ BAŞBAKANI SN. AHMET DAVUTOĞLU’NUN
ARDAHAN TASLAK PROGRAMI
 
27 Temmuz 2020 Pazartesi
13.20 Ankara’dan Kars Havalimanı’na hareket
14.50 Kars Havalimanı’na iniş ve karşılama
15.10 Gelecek Partisi Kars il başkanlığı ziyareti
16.00 Ardahan Valiliği’ne hareket
17.00 Ardahan Valiliği ziyareti
17.30 Gelecek Partisi Ardahan il binası ziyareti
18.30 Esnaf ziyareti
19.00 Yerel basın ile görüşme
19.30 STK’lar ve kanaat önderleri ile akşam yemeği
20.30 Çıldır’a hareket
 
28 Temmuz Salı Programı
08.30 Çıldır’dan Ardahan’a hareket
09.00 Kahvaltı programı (Lezzet-i Kür)
10.30 Gelecek Partisi Ardahan il kongresi (Lezzet-i Kür)
12.00 Öğle yemeği programı
13.30 Kars Havalimanı’na hareket
Yüzde 28'i geçemeyen CHP

Son olarak Ayasofya kartını açıp, Suriye'deki Emevî Cami'sinde değil İstanbul Ayasofya'da Kuran'ı kerim okuyup iç politikaya olduğu gibi dünya siyasetine meydan okuyan Başkan Recep Tayyip Erdoğan MHP ile birlikte 2023 yılına doğru hızla giderken karşısındaki güç, muhalefetin ana gemisi olan Cumhuriyet Halk Partisi de 37. Kurultayını yapıyordu.
Ve Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan olmak için çıktığı kurultay sahnesinde yeniden sıralıyordu var olan tüm sorunları.. 
Tabi Kılıçdaroğlu sahneye çıkmadan önce tv kanalları kurultaya katılanlarla röportajlar yapıyorlardı.. Ve birçok solcu konuşmacı mesajlar veriyordu...
Yani, CHP'lilerin ve solcuların dinci, diğer kesimin muhafazakâr kesim dediği kesimden ''oy alırız'' düşüncesiyle konuşmalarında dini söylemlere dikkat çeken satırlar eklemeyi unutmuyorlar...
Yani İmam Hatiplere onay veren, Trabzon Ayasofya, İstanbul Çamlıca, Karadeniz sahilindeki deniz manzaralı cami dahil olmak üzere onca caminin yanında  sanki cami azmış  gibi İstanbul Ayasofya'ya ses çıkarmayan ince mesajlar yollayan konuşmacılardan sonra '' Edirne'den, Ardahana'' adlı şarkı eşliğinde kürsüye tek aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu geliyordu..
Ve onca seçim ve ankette %28'i bir türlü geçemeyen bir partinin genel başkanı olarak iktidara geleceğini iddia edip, iktidar olduklarında yapacaklarını tek tek sıralamaya başlıyordular..
Gerçi aynı Kılıçdaroğlu, yani  duruşuyla, söylemleri ile sevdiğim ve Deniz Gezmiş anlayışı ile hareket ettiğine inandığım ama onunda diğer genel başkanlar gibi CHP'nin Kozmik odasını aşamadığını ve bu nedenle o beklenen başarıyı sağlayamadığını bilsemde anlattıklarını, dediklerini, öne sürdüğü fikirlerinin Erdoğan'ın başkanlık ettiği iktidar tarafından ilk etapta çok kızsalarda zaman içinde dikkate alınıp, hayata geçirildiğini de iyi bilmekteyim..


Çünkü bir türlü %28'i aşamayan Kılıçdaroğlu'nun anlattıkları, söyledikleri, önerdikleri fikirlerinin birçoğuna iktidarda katılıyor ve zaman içinde hayata geçirip, CHP iktidarına gerek yok dedirtmeyi başarıyor..
Evet, Selahattin Demirtaş gibi Kemal Kılıçdaroğlu'da Başkan, Başbakanlık yapacak çok iyi birer liderler.. Ama Başkan Erdoğan gibi yeri geldiğinde kozmik odaları ellerinin tersi ile itemedikleri için bir türlü %13'ü, %28'i aşamadıkları diğer bir gerçek olarak sol muhalefetin önündeki en büyük engel olarak karşılarında durmakta.
Bu engeli, Erdoğan ile birlikte Ayasofya'da namaza giden sağ anlayışlı siyasetçi Akşener'li İYİ Parti ile mi ya da hafta başında partisinin İl Kongresi için Ardahan'da olacak olan muhafazakâr kesime hitap eden AK Parti'den ayrılan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisiyle mi, ya da Davutoğlu ile AK Parti'den ayrılıp ama bu ayrılıktan kısa süre sonra Davutoğlu'ndan da ayrılarak, ANAP ruhlu bir parti kurduğunu iddia eden ve DEVA adlı yeni bir parti kuran eski bakan Ali Babacanla mı veya önümüzdeki günlerde CHP'ye verdiği desteği çekeceğini sanki ima eden HDP ile mi aşıp, iktidar olur mu bilmem ama CHP'nin önce %28'i aşması için kendisini aşan bir siyaset ortaya koyması gerekir..

Yoksa solcu, alevi seçmenin oluşturduğu % 28'ide ''Allah'ın izni'' ile deyip, arttıramaz tam tersi %25'lere indirip, iktidar olmak için' 'İktidar Kurultayı, 2. Cumhuriyet Beyannamesi'' ile de olsa bir 50 yıl daha bekler CHP...

Evet Çıkarsa
Eyalet Sistemi Gelecek
İlçe Belediyeleri Kalkacak
Ardahan Vilayet Olmayacak!..
arşiv haber 14/04/2017 tarhli haberler
Pazar günü yapılacak olan Anayasa referandumunda Evet çıkması halinde Türkiye'nin yönetim şeklinin değişeceğini ve bu yönetim şeklinin de eyalet olacağı yönünde ki görüşler her gün daha da netlik kazanmaya başladı.
Başta Cumhurbaşkanının başdanışmanları olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının bu yöndeki açıklamalarına tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu konuda yapılan açıklamalardan bir hayli rahatsız olduğu ve MHP'nin her an Hayır diyeceği de ileri sürülmektedir.
*Eyalet Sistemi Gelirse Bütünşehirler Kurulacak..
16 Nisan'da yapılacak olan Anayasa Referandumunda Evet çıkması halinde ve ülkenin yönetim şeklinin değişip, eyalet sisteminin hayata geçmesi halinde bir zamanlar Çıldır Eyaleti sınırları içinde olan Ardahan'ın Bütünşehir projesi içinde yeniden şekillenecek.
Buna göre Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır ilçelerinde bulunan belediyelerinin kalkacağı, Ardahan Belediyesi tarafından bu ilçelere hizmet verileceği daha sonrada Ardahan'ın vilayet unvanı alınarak eyalet sistemi içinde bölgede ki bir diğer eyalet edilen vilayete bağlanacağını ileri sürülmekte.
Ardahan Dernekleri Referandum Öncesi Kararını Verdi..
**Dernekler Sandığı İşaret Ettiler..
*12/04/2017 Tarihli Haber
16 Nisan'da yapılacak olam Anayasa Referandumu için bir araya gelen Ardahan Dernekleri kararı sandığa bıraktılar.
Ardahan Dernekler Federasyonun çağrısı üzerine bir araya gelen Ardahan Dernekleri 16 Nisan'dan önce kararlarını verdiler.
Anayasa değişikliği ile ilgili görüşlerini belirten Ardahan Dernek Başkanları, ARDA/FED'in referandum öncesi kapalı oy usulü ile 'Ardahan Dernekler Anayasa Değişikliği İçin Ne Diyor?, Bu yönde Dernek Başkanları Kapalı Zarf Usulü İle Oylaması Yapsı' önerisini 16 Nisan'da herkes gibi derneklerin de mutlaka sandığa giderek oylarını kullansın çağrısını yaparak ARDA/FED oy çokluğu ile ret ettiler.
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve CHP'li Küçükçekmece Belediye Meclis Üyesi Ardahanlı Enis Koçak onur konuğu olarak katıldığı toplantıda söz alan dernek başkanı ve yöneticileri toplantıya damgasını vuran ARDA/FED’in ‘Evet’lede, Hayır’lada Bu Ülke Bizim’ sloganının başta siyasilere olmak üzere kamuoyuna gerekli mesajı verdiğini, bu nedenle oylama yapılmasına gerek olmadığını belirterek ARDA/FED’in referandum öncesi dernek başkanlarının kapalı oylama ile tavırlarını ortaya koymaları anlamında oya sunulan Anayasa Referandumu Öncesi Ne Diyor sunuz?’ şeklinde ki kapalı usulle oy kullanma istemi 7’ye karşı 38 kişinin onayıyla derneklerin dâhil tüm toplumun 16 Nisan’da mutlaka başına gitmeleri gereken sandıkta gerekli kararı vermelerine karar kılındı.
KMS Endüstriyel Mutfak ve Ekipmanlar Kurutma Parlatma Hijyen Makineleri San. Tic. adlı firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ardahanlı İşadamı Erdinç Koçak'ın yanı sıra Ardahanlı firmalar Yaşa Turizm, Detay Muhasebe, Kaya Bilişim, Hedef Muhasebe, Sentez Muhasebe ve Merve Tekstil'in sponsorluğunu yaptığı ve Wyndham Grand Hotel'de gerçekleşen toplantıya; ARDA/FED'den Fakir Yılmaz, ARDA/FED Başkan Vekili Mahmut Şenel, ARDA/FED Genel Sekreteri Sıtkı Dursun, ARDA/FED Başkan Yardımcısı Yener Bayrakçı, Ardahan Avrupa Dernek Başkanı Yavuz Uzunkaya ve Başkan Yardımcısı Akın Bozkaya, Hanak Sefaköy Derneği adına Şener Dursun, Küçük Sütlüce Köyü Dernek Başkanı Turgay Kafkaslı, Sulakyurt Köyü Dernek Başkanı Ercan Karataş, Ardahan Derneği adına Öztürk Demirtaş, Hanak Ortakent Dernek Başkanı Lütfi Yaşa, Göle Sürügüden Dernek Başkanı, İşadamı Yarcan Tan, Çıldır Kültür Derneği Başkanı İsa Evsal Ucak, Hoçvan Samanbeyli Köyü Derneği Başkanı Ayhan Öztürk, Göle Arpeşen Köyü Dernek Başkanı Yusuf Düz, Ardahanlı İşadamı ve ARDA/FED İşadamları Konseyi Kurucu Üyesi Ali Rıza Nasıroğlu, Damal Tepeköy'den Ebru Çağlar, Göle ve Esenyurt'tan Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay, Ardahan Hanaklı İşadamı Kemal Can, Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Celil Ünlü, Damal Dernek Başkanı ve Damal Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Ünsal Erbudak,Hanak Baştoklu Köyü Dernek Başkanı Yıldıray Köksoy, 15 Temmuz G.S.K Dernek Başkanı, Hoç/FED eski Yöneticisi Şeref Caferoğlu ve aynı kulübünün teknik direktörü Ulusal Hakem Murat Tekir, Mali Müşavier Alpay Kaya, Ardahanlı Mali Müşavir, Lego Makine Sahibi Mustafa Çelik, Ardahanlı İşadamı Vezir Aslan, Ardahanlı İşadamı Murat Yalçın, Ardahanlı Kaya Bilişim A.Ş. Yön. Kur. Bşk. Engin Kaya, Sentez Bilişimin Sahibi Özgür Özdemir, Aysu Müzik’in Sahibid Kar/sad Üyesi By Yusifi ve Doğan Aydemir, Cemi Akpınar, Aksoy Odabaş, Bolkan Kara, Kürşat Erkal katıldılar.
**Ardahanlı Genç İşadamları Derneği Fikri Kabül Gördü..
Aynı toplantıda ARDA/FED'in yaklaşan kongresi için görüşlerinide belirten ve federasyonu üye olmayan derneklerin federasyonda söz sahibi olmaları için fedrasyona üye olmalarının da istendiği toplantıda Ardahanlı Genç İş Adaöları Derneği fikride katılımcılar tarafından onay alıp, desteklenme sözü verildi.
**ARDA/FED BÜROKRASİYİ ZİYARETİN DE 

*30/12/2015 Tarihli Haber

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın başkanlığına gelmesi ardından hareketli günler yaşayan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu yöneticileri federasyonun merkezinin bulunduğu İstanbul Şişli Kaymakamlığını ziyaret etti.

Şişli Kaymakamı Salih Işık’ı makamında ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı, ARDA/FED Başkan Vekili Mahmut Şenel, ARDA/FED Başkan Yardımcıları Yener Bayrakçı ve Hafız Öztürk ile ARDA/FED’in Kurucu Derneklrinden Değirmenli Köyü Derneği Başkanı Sebahat Kaya merkezi Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonun çalışmaları hakkında kaymakamı bilgilendirip, birlikte ne gibi çalışmaları yapabileceklerini tartıştılar.

Kendisini ziyaret eden federasyon yetkililerine teşekkür eden Şişli kaymakamı Salih Işık kaymakamlık olarak kendilerin getirilecek olan fikirleri kurdukları proje ofisi kanalıyla hayata geçirebileceklerini belirtti.
Kaymakam Salih Işık’a Ardahan’ın Posof İlçesi Sınırları içinde bulunan Posof (Badele) Türkgözü Gümrük kapısının bir tablosunu hediye eden ARDA/FED yöneticileri resmi olarak 241 Bin 845 Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da ki Ardahanlıların kurduğu Ardahan Dernekler Federasyonun Ardahan ile ilgili birinci muhatap olduğunu, bu konuda yapılacak çalışmalar ile kendileri ile kurulacak olan diyaloğun önemine dikkat çektiler.           

Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com

**Eskibeyrehatunlular Kaz Gecesinde Buluştu..

Ardahan İli Çıldır İlçesi İstanbul Merkezli Eskibeyrehatun Köyü derneğinin Geleneksel KAZ GÜNÜ'nü gerçekleştirdi.

Eskibeyrehatunlular Kaz Gecesinde Buluştu

 Ardahan İli Çıldır İlçesi İstanbul Merkezli Eskibeyrehatun Köyü derneğinin Geleneksel KAZ GÜNÜ etkinliği İstanbul Samandıra Bervaze Tesislerinde Gerçekleşti Açılış Dernek başkanı Nazif Özdemir’in konuşmasıyla başladı Yönetim kurulu tanıtımıyla devam ettikten sonra Program Yöresel Müzik Çalgısı Davul ve Zurna ile coşkulu bir eğlenceye dönüştü Ardından Eskibeyrehatun köyü doğumlu Sanatçı Uğur Yıldız’ın sahne almasıyla yöresel türkülerle devam etti.
Yine Eskibeyrehatun doğumlu sanatçı Burhan Yıldırım’ın sahne almasıyla büyük bir performans sergilemesi sonucu Yılların özlemiyle beklenen Beyrehatun doğumlu Ulusal sanatçı Nuray Hafiftaş’ın muhteşem azeri ezgileri ile eğlence devam etti Sanatçımız Nuray Hafiftaş’a gösterilen ilgi sonrası Hemşehrileriyle özlem gideren Nuray Hafiftaş hasret özlem gideren güzel bir konuşması sonucu salondan ayrıldı.
Program içeriğinde dikkatleri çeken röportajlı kamera kaydı tek tek masaları dolaşarak bütün köylünün duygu ve düşüncelerini kayıt altına alıverdi. Programa Sanatçılar harici dikkatlerimizi çeken Ardahan İl Yönetimi ve ARDAHAN İl Yön. Kurulu Bşk. Necip Uygun, bey yanı sıra ESAM İstanbul il baş. Yard. Özgür Sayık Nuray Hafiftaş’ın Amcası Aygün Yıldırım Final Lisesi Şube Baş. Hakan Şit bey ve eşi dikkatlerimizi çekti. Yüksek düzeyde eğlenceli ve katılımlı geçen programda Tüm misafirlere yöresel yemeğimiz Kaz Eti içecek ve tatlılar ikram edildi. Bütün katılarların yüz ifadelerinde memnuniyet ve mutluluk gözlerden kaçmadı.

Çakma Platformlar dikkate alınmamalı, Referandum ertelenmeli..

  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

10 Gün kalan referandum öncesi başta İstanbul'un Esenyurt ve Sancaktepe ilçesinde olmak üzere ülke genelinde ortaya çıkan çakma Ardahan-Kars platformları aracılığı ile birilerinin kendilerinin siyasi koltuklarını, ticari karlarını koruma telaşına düşenlerce beslendiğini baştan belirleyip, bunların Ardahan'ın A'sıyla yada N'sıyla alakası olmayanlar olduğunu burada hem bir Ardahanlı olarak, hem bir gazeteci hem de Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı olarak tüm kamuoyuna açıklamak isterim.
Çünkü bu çakma platformları kurup, başta iktidara olmak üzere muhalefete yaranma hesapları yapanların asıl hesaplarının Ardahan değil kendi siyasi ve ticari rantlarını korumaktır..
O tür çakma toplantılara yakınlarını doldurup şov yapanlara ne iktidar nede muhalefet inanmamalı ve Ardahanlının oyunun vicdanı olduğunu bilmesini isterim..
Ve Ardahanlıların Ardahan dışında ki illerde ki sivil toplum temsilcilerinin başta ARDA/FED çatısı altında toplanan dernekler olmak üzere resmi dernekler olduğunu ve bunların hiç birisinin o derme, çatma ve çakma platformların içinde yer almadığını ve bu derneklerin 9 Nisan'da bir araya gelip referandum öncesi nasıl bir karar alacaklarını kamuoyuna açıklayacakları iyi bilinmeli derim..
Gelelim asıl konumuza yani referanduma..
Bugüne kadar Rusya'nın korumasında olan Suriye rejiminin İdil'de yaptığı katliamın ardından harekete geçen ve dün gece saatlerinden itibaren ilk kez ciddi bir çıkış yaparak Suriye'yi vuran ABD'nin çıkışı ile dünyanın yenide şekilleneceği artık kesin gibi..
Çünkü Irakk'ıda aynı mana ile vurup, Kürdistan'ın ilk bölümünü Irak'ta kurduran ABD'nin şimdi ki hedefi Suriye'de ki 2. Kürdistan parçası olduğu kesin gibi..
Bu durumun referanduma giden Türkiye'yi yakından ilgilendirmediğini söyleyecek Allah'ın bir kulunu bulamayacağınız bir zaman da Ortadoğu'da yaşananlara karşın hiç bir şey olmamış gibi davranıp, referandum, başkanlık derdine düşülmenin zamanı olmadığını ve referandumu erteleyerek tüm ülke olarak sınırlarımız ötesine kilitlenmeli ve buna göre adım almalıyız derim..
Çünkü Kurdun puslu hava sevdiğinin belirten aynı atalarımızın ABD'nin Ortadoğu'da ki hesaplarının da ölene kadar bizlere anlattığını unutmamalıyız..
Evet korsan, çakma platformlar ile oy derdine düşenler başta olmak üzere her kesin dün geceden itibaren Ortadoğu'da yaşananları gözden kaçırmamak ve bölgede yaşanması muhtemelen değil, artık gerçek olan duruma kilitlenmelidir derim..

 
 Kaynak: Ardahan Haberleri

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 11762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI