Reklam
Bugun...


DAMAL OTOBÜS TERMİNALİ AÇILDI!
Ardahan'ın Alevi İlçesi Damal'da yaptırılan Otobüs Terminali hizmete girdi. İki dönemdir Damal Belediye Başkanlığı yapan CHP'li Belediye Başkanı Ergin Önal'ın döneminde inşasına başlanan Damal Otobüs Terminali yapılan açılışla hizmete girdi. Terminalin yanı başında yapılan parkın da hizmete girerken bu parka genç yaşta kaybedilen milli güreşçi Eren Tutulmaz’ın ismini verildi.

DAMAL OTOBÜS TERMİNALİ AÇILDI!

Başkan HDP'li Başkanları Ziyaret Etti..

CHP'l Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan BİLGEN ve Susuz Belediye Başkanı Oğuz YANTEMUR’u ziyaret ederek hayrılı olsun dileklerinde bulundu.

Kim Dost, Kim Düşman?..
 
ABD'nin ağır ama planlı adımlarla,  Ortadoğu'da oynadığı satrançta yeni hamleler yaptığı ama bizimkilerin 'Ha işte dediğimize geldi' diyerek sevindiği, 'Güvenli Bölge' tartışmalarının sürdüğü şu günlerde ülkemiz siyasilerinin büyük bölümü tatilde, keyifte..
Başta her konuşmasında, 'Çalışın, şu bizden değil, bana oy vermedi, verdirmedi diyerek hizmetine mecbur olduklarınıza ayrımcılık yapmayın' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere önümüzde ki günlerde yaşanacakları görenlerin uyarılarının da göz ardı edildiği bir zamanda, ben bana düşeni en iyi şekilde yapma gayreti içinde bayram sonu yeniden çalışmalarıma start vermek için geldiğim İstanbul'da ard arda iki toplantıyı gerçekleştirmenin heyecanı ile 24 Ağustos'da ki, İş insanlarıyla bir araya gelme gibi planlarıma ve yeni çalışmalara endekslenme gayreti ile bayram tatili keyfi ve tembelliğini üzerimden atmaya çalışıyorum..
Ve yeniden geldiğim ve kolları sıvadığım İstanbul'da bizzat yaşadığım 17 Ağustos Marmara Depreminin 20. yıl dönümünde gerçekleştirdiğimiz, Ardahanlı kadınlar toplantısı ardından WhatsAppıma gelen bir mesajla şaşırırken, bir çoğumuzun dost bildiklerinin asıl düşman, düşman bildiklerinin dost olmazsa da ya yaptıklarını ya seni ve yaptıklarını görmezden gelir, ya da sessiz kalıp, zamanı geldiğinde müdahale eder ve en azından moralini bozmaz olduğunu anlıyordum.
Ama dost bildiklerinin senin yaptıklarını ya çekememezlikten, yada geberdiğinden küçük beyinciklerinin altında sakladıkları pis düşünceleri ile asıl düşman olduklarını ortaya koymaları da bir gerçek.
Çünkü yakınları başta olmak üzere çevresindekilerinin iyi tanıdığı bu tipler sizin dost bildiklerinizin ve cevabını aradığınız, 'asıl düşman kim?' sorusuna cevap oluyorlar..
Evet, 17 Ağustos Marmara Depreminin 20. yıl dönümünde yağan yağmur, esen fırtına, tıkanan trafiğe rağmen aynı gün düzenlediğimiz toplantıda yaşanan güzellikleri tahlil edip, toplantımızın paylaşımlarını yaptıktan sonra eve doğru yol alırken WhatsApp'ı ma gelen uyarı arından gördüğüm mesajla şaşırırken önce gülümsedim, sonra uzun uzun düşündükten sonra o olumsuz mesaja kırıcı olmasın diye nazik(!) bir düşünce ile cevap versem de dostun ve düşmanın kim olduğunu da yol boyunca terazime koyup, ağırlıklarını da eve gelene kadar ölçmeye çalıştım.
Bulunduğunuz yer ve mevkiyi içine sindiremeyip ama bir şey de yapmayıp, bu tür alçakça mesajlarla moral bozma yoluyla şevkini kırmaya çalışanların dost olmadığını da ve asıl düşmanın içeride olduğunu anlatmaya çalışan, 'Ağacın kurdu içindedir' sözünü hatırlatan bu mesajın ne olduğunu merak edenlerin merakını da gidermek isterim..
Ama o mesajı yazanın, 'amacıma ulaştım' diyerek sevinip, çok büyük iş yaptığını zan eder  diye ciddiye almıyorum.
Yazıma konu edip, ciddiye aldığım yorumlansa da benim gibi bu yazıyı okuyanların da çevresinde bulunanlara bir kez daha bakıp, 'kimin dost, kimin düşman' olduğunu yeniden anlamaları için olduğunu da belirtmekte fayda var düşüncesidir bu konuyu ve buradan da yayınlama gereği duymadığı saçma mesajı..
Çünkü bir çoğumuzun dost, akraba, adam, kadın, insan diye bildiklerimizin aslında içimizde ki değersiz ama sizi, sizin haberiniz olmadan yemeye çalışan sürüngen bir böcek, yani kurdunuz olduğunu unutmamamız gerekir şeklinde bir mesaj olduğunu bilmeniz yeter, artar bile..

ARDA/FED'İN YENİ YÖNETİMİ KOLLARI SIVADI..

ARDA/FED'İN YENİ YÖNETİMİ KOLLARI SIVADI..

*Arşiv Haber 18/05/2017 Tarhli Haber

Üçüncü Olağan Genel Kurul toplantısını geçtiğimiz hafta sonu yapan Ardahan Dernekler Federasyonunun yeni yönetim kurulu, görev dağılımı gündemli ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Federasyon’nun Şişli’deki merkezinde gerçekleşen toplantıda Fakir Yılmaz, oy birliğiyle yeniden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığı’na getirildi. Toplantıda yönetim kurulunun oy birliğiyle aldığı kararların ardından diğer yöneticilerin görevleri şöyle şekillendi:

Başkanvekili Efkan Demir, Genel Sekreter Cem Aynalı, Genel Sekreter Yardımcısı Ebru Çaylar, Başkan Yardımcısı Erdinç Koçak, Başkan Yardımcısı Barış Karahan, Başkan Yardımcısı Harun Şerefoğlu, Başkan Yardımcısı Fatih Karakoyunlu, Başkan Yardımcısı ve İşadamları Konseyi Başkanı Murat Şenel, Başkan Yardımcısı ve Eğitim Sekreterliği Başkanı Şemsettin Şenel, Başkan Yardımcısı ve Hukuk Sekreterliği Başkanı İbrahim Beşli, Başkan Yardımcısı ve Basın Yayın Sekreterliği Başkanı Erdal Karasansar, Başkan Yardımcısı ve Kültür Sanat ve Spor Sekreterliği Başkanı Erdal Özdemir, Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Sekreterliği Başkanı Esengül Yılmaz Özcan, Başkan Yardımcısı ve Örgütlenme Sekreterliği Başkanı Özcan Diğmeci, Başkan Yardımcısı ve Örgütlenme Sekreterliği Başkan Yardımcısı Aydın Karadağ, Başkan Yardımcısı ve Resmi Kurumlar Sekreterliği Başkanı Yener Bayrakçı, Başkan Yardımcısı ve Mali Sekreter Hesap İşleri Başkanı Selvi Zengin, Başkan Yardımcısı ve Mali Sekreter Hesap İşleri Başkan Yardımcısı Hafız Öztürk.

Denetim Kurul Üyeliklerine ise Aytekin Akpınar, Sıtkı Dursun, Mahmut Morkoç, Name Fidan Yılmaz ve Ekrem Tekçe'nin getirildiği ARDA/FED'in yeni yönetimi ilk iş olarak kurucusu olduğu ve bir çok il federasyonun aralarında bulunduğu Anadolu Konfederasyonu yönetimi ile birlikte İstanbul Beylikdüzü Beleidye Başkanını ziyaret ederken, pazartesi günü de Ardahanlı olan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'na bir ziyaret gerçekleştirecek.

16/03/2017 Tarihli Haberler

**Ardahan Yapılacak AVM İnşaatına Başlandı..

Ardahan'da eski toptancı hali ile Rus pazarının bulunduğu alan üzerinde, Ardahan Belediyesi kat karşılığı ihale edilerek 2.350 metrekare alana yapılacak olan Alışveriş merkezi (AVM)  inşaatına başlandı.
Yaklaşık 20.000 metrekare kapalı alana sahip alışveriş merkezinde oyun alanları, sinema, otopark, marka mağazalar, sosyal ve kültürel ihtiyaçlara yönelik bölümler yer alacak. 

**Ardahan Kültürevi Binası 28 Mart’ta Açılışı Yapılacak

Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan fakat iki yıldır teslim edilmesi yılan hikayesine dönen İstanbul Ardahan Kültürevi binası açılışı 28 Mart'ta yapılacak.
Yaklaşık üç aydır İstanbul Ardahan Kültürevi yönetimi ve Ardahan ilçe Derneklerin taşındığı Kültürevi binası, 21 Şubat'ta açılışı yapılacağı duyurusu yapılmış daha sonra hava muhalefeti nedeniyle açılış iptal edildiği açıklanmştı.
İstanbul Ardahan Kültürevi son açıklamasında Esenyurt'ta bulunan Kültürevi binasının 28 Mart 2015 cumartesi saat 13.00 de açılışı yapılacağı açıklandı.

**Yılmaz Şenlikoğlu, Dedesinin İsmi Verilen Okulu Ziyaret Etti..

İstanbul Pendik ilçesi sanayıı mahallesinde yapılan okula Aşik Şenlik ilköğretim okulu isminin verilmesi için gerekli görüşmeleri yapan Serkan KAYA ve Selçuk KAYA kardeşler’e sürpriz bir şekilde Aşik Şenliğin Torunu olan Yılmaz ŞENLİKOĞLU İzmir’den İstanbul’a gelerek okulu ve iki kardeşi ziyaret etti. 
 
**Yılmaz Şenlikoğlu, Dedesinin İsmi Verilen Okulu Ziyaret Etti..

Ziyarette ŞENLIKOĞLU dedesinin hayatından kesitler vererek şiirlerini okuyarak yapılan bu örnek davranış karşısında çok duygulandığını ve sırf okulu görmek ve Selçuk KAYA ve Serkan KAYA’ya bizzat gelerek teşekkür etmek istediğini sözlerine ekledi. Yılmaz ŞENLİKOĞLU, Sebahattin İKAN, Korkmaz İKAN ve Ozan IKAN ve beraberindeki Serkan KAYA,Selçuk KAYA. Cavit KAYA ve okul Müdürü ile okulu gezdiler. Pendik ilçesi sanayıı mahallesinde yapılan okula Aşik Şenlik ilköğetim okul isminin verilmiş olmasından ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Şenlikoğlu Pendik sanayıı mahallesinde kısa sürede yapımı tamamlanan okula Aşik Şenlik ilköğretim okul isminin verildiğini duyunca çok mutlu olduğunu ve çok şaşırdiğını söyledi okul ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:’’ bu şekilde okullar yaptırmak dünyaya yapılacak en güzel işler’dir.okulun farkı dışardan bakıldığı zaman anlaşilıyor.çok güzel bir bına olmuş dedi. böyle bir ismi taşıyan okulda okuyan öğrencilerin ve öğretmenlerin ne kadar şanslı olduğunu sözlerine ekledi ve bu örnek davranışın Aşik Şenliğin isminin yaşatılmasından duyduğu memnunıyeti dile getirdi. Okul gezildıkten sonra Cavit KAYA AŞİKOĞLU'na Aşik Şenlik ilköğretim okulu kendi evinde misafir ederek ağırladı. En kısa zamanda okulun açılışı olduğunu ve konferans salonunda program yapma konusunda Korkmaz bey ile konuşuldu.Yılmaz ŞENLİKOĞLU dedesinin ismini yaşatan Çıldır güvenocak köylü kardeşleri ziyaret edip teşekkürlerini iletti ve bir kez daha duyduğu memnuiyeti dile getirerek oradan ayrıldılar.

**ARDA-FED Halk Konseri Düzenliyor..

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu, 21 Mart cumartesi günü Maltepe'de ücretsiz halk konseri düzenliyeceğini duyurdu.
 İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDA-FED) 21 Mart 2015 Cumartesi Saat 19.00- 23.00 arasında Maltepe Prof.Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen-2 salonunda ücretsiz Halk Konserine tüm hemşerilerimiz davet edildi.
Program sunumu :Julide Ferihan Kaya, Sinan Orhan
Sanatçılar: Mehmet Kılıç, Erkan Ergezer, Levent Değirmenci, Uğur Yildiz
Halk ozanı: Durmuş Altıntaş ve Folklor Ekibi

**Göle’de Bürokratlar Köy Ziyaretinde

Göle Kaymakamı Zafer OKTAY, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Rıza DEMİRAYAK,Göle Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU,Göle Emniyet Müdürü Fatih ULUKAYA,Göle İlçe Jandarma Komutanı Serdar KENĞER,İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar ÜNALDI, Göle İlçe Nüfus ve KGHB Müdürü Süleyman ÇELENK,Göle Milli Eğitim Müdürü Mevlüt ÖZALP,SYDV Müdürü Mustafa DEMİR,Göle İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Doğan PALA ile birlikte ilçemize bağlı Esenyayla,Çullu,Balçeşme ve Küçük Altunbulak köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla ve köy muhtarlarıyla sohbet etti.
Yapılan ziyaretlerde okullar ziyaret edilerek öğretmenlerle toplantılar yapıldı.Ziyaret sırasında muhtarların ve vatandaşların talepleri alınarak ilgili daire amirleri tarafından not edildi.Köylerde yapılması planlanan yatırımlarla ilgili istişarede bulunuldu.Köy muhtarlarına hayvan hırsızlıklarıyla mücadele ve ağaçlandırma çalışmaları için bilgi verildi.Ziyaretlerde taziye çadırları ziyaret edilerek,vatandaşlara başsağlığında bulunuldu.
 
**Deniz Yıldızı Dizisi Oyuncuları Ardahan’da

Deniz Yıldızı dizisinin sevilen oyuncuları Ardahan’da hayranlarıyla buluştu.
Özel bir televizyon kanalında uzun yıllardır beğeniyle izlenen Deniz Yıldızı’nın ünlü oyuncuları Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay, Ardahan Halk eğitim toplantı salonunda aşk kaşıntısı adlı oyunu sergiledi.
Ardahan Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Ardahan  Belediye Başkanı Faruk Köksoy'unda izlediği oyunda katılım ve ilgi büyüktü.

Ağaçları Kesmeyin.. Ama..

*Yazıyorsam Sebebi Var

Kışları -40 Derece soğuklar karşısında sığınacak bir yer arayan araçların yazında caddeleri tıkamaya başladığı Ardahan'da belediye kentin ortasında bulunan parkın altını kapalı çarşı yapmak için bir proje hazırladı.
Ve bu projeyi hayata geçirmek için harekete geçen belediye başta CHP'lilerin olmak üzere ağç seven, doğa koruyanların tepkisini almış..
Şu an bulunduğum İstanbul'da ki gezi parkı misali bir çalışma ve karşı tepkinin yaşandığı bölgede yaşanan gelişmeleri anında bana ulaştıran ekibimiz aynı zaman da parkın altına yapılmak istenen kapalı parkın projesinin fotoğraflarını da attı.
Eyleme ve projeye baktığımda ikisinin de haklı olduğunu görüyor ve bizim hangi tarafta yer alacağımızı düşündüm.
Ve önce yaşananları haber olarak kamuoyuna bildirip, ardından kendi görüşümüzü de ortaya koymalıyız diyerek karar alırken beni cep telefonumdan arayan CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan yaşanan durumu özetledikten sonra gerek basın olarak gerekse başında bulunduğum federasyon olarak parkta bulunan parkların kesilmemesi için kendilerine destek vermemiz gerektiğini belirtiyordu.
Taştan'ın bu haklı istemi ve bizi yönlendirme çabasının yanından önüme gelen projeye baktığımda Ardahan'ın bu çalışmaya ihtiyaç duyduğunu da düşündüm.
Evet iki yönü de içinde çıkılma olan bu durumun masaya yatırırken öncelikle aynı CHP'nin daha öncede bu parkın içinde bulunan oteli yıkılması karşısında biraz da mutlu olup, yaşananlara sesiz kalıp, ardından parkın betonlaştırılması ve adının değiştirilmesi karşısında ortada olmazken bugün parkın içinde kalan bir kaç ağaca sahip çıkması düşündürücü bir durum olarak geldi bana..
Kesilmeli mi o ağaçlar?
Tabi ki de HAYIR!..
Peki kapalı bir parka ihtiyaç var mı?
Tabi ki var..
O zaman ne yapmalıyız?
Bana kalırsa varsa imkan bir yerde alan açılıp, ağaçlar kesilmeden tünel yapılırcasına alanın altına girilip, kentin ihtiyaç duyduğu kapalı park yapılabilir.
Ve iki tarafı da memnun edecek olan bir çalışmaya imza atılabilir..
Peki, 'Sen taraftasın?' derseniz eğer ben direk derim ki; 10 yıla yakındır kentin içinde bir cenaze gibi sahipsiz bırakılan parka bir an önce genel müdahale yapılmalı ve altına yapılacak olan kapalı parkın yanı sıra etrafının da bir çok yeni esnafa ekmek kapısı olacak ve İnönü caddesi ile Atatürk caddelerine can getirecek olan yeni dükkanlar yapılıp, satışa sunulmalıdır.
Kaynak: Ardaha Haberleri

Editör: Ardahan Haber

Bu haber 13999 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI