Reklam
Bugun...


CÜCÜKLER İNSANLARA VE DOĞAYA RENK KATTI!
Hayvancılık yaparak geçimlerini sağlayan Ardahanlıların büyükbaş hayvanlarının yanı sıra Kaz ve Tavuklar başta olmak üzere küçükbaş hayvanlarına karşı olan sevgileri, danaların ardından dünyaya gelen kaz cücüklerine olan sevgileri sanalda yaptıkları paylaşımlarında bir kez daha görülmekte. Ağır geçen bir kışı daha geride bırakan ve açan kardelenlerle birlikte yeniden yeşeren doğaya renk katan kaz cücükleri şu yasaklı günlerde sahiplerini bir hayli mutlu etmekteler.

CÜCÜKLER İNSANLARA VE DOĞAYA RENK KATTI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:17.15'te ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
YAZMAKTAN VAZ GEÇME(me)K..

İnsanın iç dünyası dahil tüm dünyayı yazıp, yazıya dökmek için eline kalemi değil, teknolojinin klavyesine sarılması bu duygulara acı bir fren misali basan ve dur diyen bir ses ile kendisine gelirken tek bir soruya cevap arar..

Ki o düşünce ve duyguları frenleyen soru 'Peki, yaz ama değiyor mu?' olurken 'Hayır değmez, yorma, üzme kendini cevabı ile karşı karşıya kalıp, klavyeyi kırarcasına bilgisayarı okşayan parmakların da soğuduğu ve 'değmez' denilerek yazmaktan vazgeçtiğini hisseder insan.
Ve bırakır kendi dünyasını diğer onca yazılması gerekenlerle baş başa bulunan dünyaya döner, bir yandan coronadan ölenlerin, diğer yandan kim vurduya  uğramamak için yaşarken ölenleri yazmaya başlar..
Başlar başlamaz da her geçen saatte uzaklaştığı limandan açıldığı okyanusta yeni limanları arar kimi siyasetin yoğun olduğu bir limanda, kimi zamanda kendi sorunlarından daha ağır sorunlar yaşayan insanların limanında yazmaya, gördüklerini , hissettiklerini ve düşündüklerini yazıya dökerek asıl kendi limanından uzaklaşmanın, unutmanın rahatlığı ile adeta kalkan sisten gördükleri ile yaşamaya yeniden başlar.


Ve köşesine çekilip, kendi başıma kalıp, açtığı belgeselde izlediği heyelanın birçok güzelliği alıp, götürdüğünü görünce korkup, sığındığı sandığı limandan uzaklaşmaya karar kılmış ve durduğu yerde bir daha durmamak için geriye adım atmış yaşanan heyelan afetinin zemini alt üst ettiğini gören bir insan misali gerçeklerin aslında bir depremden farklı olmadığını anlayıp, kendisine gelir..
Çoruh nehrinin azgın akışı gibi hırsla akan bir nehir gibi olmaktansa kardelenleri açan güneş misali yeniden doğmuşçasına yazmaktan ve hayattan vazgeçmemek gerektiğini hatırlayıp, kendine gelmesi ise en güzeli ve yaşananlara direnmenin tek şartıdır aslında yaşananları, yaşanmamışcasına umursamayıp görmezden gelenleri bir an önce yeniden yaşayacaklarını sana yazan geriye kalan hayatı yaşamak daha doğrusu diyerek..

ki...

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

arşiv haberler 25/03/2015 tarihli haber

Ardahan'da Domuz Gribi Paniği!
Batı kentlerin yaşanan grip vakaları sonucu son iki ay içinde 45 kişinin öldüğü haberleri ardından Ardahan'da Domuz Gribi paniği yaşanıyor..

Türkiye'nin Gürcistan ve Ermenistan'a komşu vilayeti Ardahan'da Domuz Gribi görüldü.

Alınan bilgilere göre sabah saatlerinde yüksek ateş şikayeti ile Ardahan Devlet Hastanesine başvuran bir bayanın Domuz Gribine yakalandığını tespiti ardından Ardahan Devlet Hastanesi boşaltılarak karantina alındı.

Panik halinde hastaneyi boşaltan Ardahanlılar yaşanan durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezlerken, hastanede bulunan hastaların ne olacağı, nereye gönderilecekleri ise bilinmiyor.

**At'tan sonra şimdi de İnekeler elekrik kubanı!..

Öte yandan Ardahan merkeze bağlı Sulakyurt (Sarzep) köyünde kopan elektrik tellerine çarpan inekler telef oldu.

Alınan bilgilere göre yine sabah saatlerinde Yusuf Kömürcü'ye ait inekler sulanmaya götürlürken köy meydanına kopmuş olan enerji hatlarına bastıkları bir ineğin olay yerinde telf olduğu iki ineğinde yandıkları için kesildiği bilgisi alındı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz günde Ardahan merkezde de bu oalaya benzer bir olay yaşanmış, bir at bastığı enerji dolu elektrik telleri dolaysıyla telef olmuştu. 
Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 6796 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI